Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolje antene za wireless

[es] :: Wireless :: Najbolje antene za wireless

[ Pregleda: 18805 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mindmaster
marko selakovic
none
U kuci

Član broj: 56606
Poruke: 145
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: www.surcin.org


+1 Profil

icon Najbolje antene za wireless27.04.2005. u 22:08 - pre 231 meseci
Interesuje me koja je najbolja antena za wireless umrezavanje( a da nije preterano skupa) na razdaljini oko 300m, bez opticke vidljivosti?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless27.04.2005. u 22:36 - pre 231 meseci
Na tom rastojanju ce da ti odradi posao prakticno svaka antena. REicmo, ja imam jednok klijenta u mrezi koji je povezan na 266 metara a nema nikakvu posebnu antenu, radi na onu koja se dobija uz uredjaj. PRedvideli smo bili da montiramo NST kantenu, medjutim merenje je pokazalo da je signal vise nego dovoljno dobar i bez nje.

Jedini ispravan odgovor na tvoje pitanje je da treba prvo da se izvrsi merenje, a na osnovu toga se lako zakljucuje kakve su minimalne karakteristike antene potrebne i na tebi ostaje da kupis takvu ili bolju antenu.
 
Odgovor na temu

mindmaster
marko selakovic
none
U kuci

Član broj: 56606
Poruke: 145
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: www.surcin.org


+1 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless27.04.2005. u 22:42 - pre 231 meseci
Mislim da integrisane antene na d-link dwl g520 nece raditi, pa moram da smislim nesto drugo. Ako ne moze to mislio sam da uzmem neku omni ili biquad antenu i da sljakam. ako znas neku dobru molim te reci, a ako znas i cenu bilo be extra. Hvala u svakom slucaju!!!!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless28.04.2005. u 16:34 - pre 230 meseci
Da preciziram, kada sam rekao svaka mislio sam na svaka santena, ono sto se dobija uz uredjaj ne smatram antenom :)

Najjeftinija antena koju mozes da kupis je NST Kantena (www.nst.co.yu) od 23.5 evra. Neko je pravio i bikvadove po istoj ceni ali nemam kontakt podaktke. Sledeca antena u izboru moze da ti bude Voltplus YAGI (www.voltplus.co.yu) od 30 (ili 35 evra ne znam tacno), a kaa ulazis u tu klasu cena mozes vec i da probas neki Reinkjet grid (www.reinkjet.co.yu). Verujem da bi vam kantena odradila posao.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless28.04.2005. u 17:45 - pre 230 meseci
A ako je razdaljina do predajnika 2,5km i pri tom postoji potpuna/idealna opticka vidljivost?

 
Odgovor na temu

mindmaster
marko selakovic
none
U kuci

Član broj: 56606
Poruke: 145
195.252.80.*

Sajt: www.surcin.org


+1 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless28.04.2005. u 20:05 - pre 230 meseci
Linkovi nisu odgovarajuci(osim www.nst.co.yu)!
Citat:
broker: Da preciziram, kada sam rekao svaka mislio sam na svaka santena, ono sto se dobija uz uredjaj ne smatram antenom :)

Najjeftinija antena koju mozes da kupis je NST Kantena (www.nst.co.yu) od 23.5 evra. Neko je pravio i bikvadove po istoj ceni ali nemam kontakt podaktke. Sledeca antena u izboru moze da ti bude Voltplus YAGI (www.voltplus.co.yu) od 30 (ili 35 evra ne znam tacno), a kaa ulazis u tu klasu cena mozes vec i da probas neki Reinkjet grid (www.reinkjet.co.yu). Verujem da bi vam kantena odradila posao.

 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
213.244.221.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless28.04.2005. u 22:45 - pre 230 meseci
linkovi su dati kao vid informacije o proizvodjacu antene, a ne o samim antenama, problem samih proizvodjaca je sto na sajtu ne objavljuju da izmedju ostalog, proizvode i antene.... detaljnije informacije o antenama potraziti u ranijim temama...
recimo http://www.elitesecurity.org/tema/108609


ps... na pitanje je odgovoreno... moja skromna preporuka je NST kantena... malo para, puno kvaliteta
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.suonline.net.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless29.04.2005. u 07:56 - pre 230 meseci
Ovako izgleda nova NST antena
http://www.jokercomp.co.yu/nst.jpg
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

mindmaster
marko selakovic
none
U kuci

Član broj: 56606
Poruke: 145
195.252.80.*

Sajt: www.surcin.org


+1 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless17.05.2005. u 21:52 - pre 230 meseci
Tu ima samo slika, a gde su podaci i cena???

Svidja mi se i najverovatnije cu je uzeti(vidjao sam je i na drugim mestima)

:)
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.nat-pool.ni.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless17.05.2005. u 22:37 - pre 230 meseci
karakteristike pa max 9 db pojacanje ! ne znam sta bi vise obicna kantena koju mozes kod svakog limara da napravis za 300 dinara a neko je to lepo ofarbao i prodaje za 25 e nadajuci se da ce neki noob da se zaleti . imas top teme sa linkovima za izradu pa vidi i karakteristike i teh detalje za nju
Uzmi mali grid iz reinkjeta mada dosta seje signal ili yagicu koja po meni najbolje radi (voltplus) je oko 35 evrica .
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless17.05.2005. u 22:42 - pre 230 meseci
Ne treba da kupujes antenu na osnovu toga da li ti se svidja nego da li odgovara nameni.


Postajes vec pomalo naporan, zatrpavas forum laickim pitanjima i, i pored toga sto te ljudi upucuja na informacije, ti i dalje nastavljas sa drugim laickim pitanjima.

Ako vec hoces da se bavis wireless-om obavesti se malo. Na ovom forumu imas gomile informacija koje moras procitati pre nego sto pocnes da zapitkujes. Ako ti ovaj forum nije dovoljan postoje jos najmanje cetiri ili pet mesta na domacem webu koje obiluju informacijama o wirelessu i na kojima je o pitanjima koja ti postavljas, nenormalno mnogo puta diskutovano.

Otidji na www.pogodak.co.yu, ukucaj pretragu po reci wireless, i sva ta mesta ce ti biti izlistana kao na dlanu.

Ako te ni to ne zadovolji, onda okreni na Google i trazi, jer tek tamo ima informacija na svakom koraku.
 
Odgovor na temu

linux_wlan
Aleksandar Nikolic
Loznica

Član broj: 10867
Poruke: 355
*.verat.net.

ICQ: 250378697


+9 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless18.05.2005. u 00:25 - pre 230 meseci
Bukovski bas smaras. Iz ovoga sto pisem mogu da zakljucim samo da NST-ovu kantenu nisi video blize od .jpg formata. "Rasij" se kupi jednu pa onda daj komentar. Sigorno ti to nece biti pogresan potez.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless18.05.2005. u 00:33 - pre 230 meseci
Hm da, NST kantena uopste nije od lima nego od aluminijumske cevi, izradjena presovanjem na namenski napravljenom alatu i plastificirana spolja. Nosac za nju je genijalno smisljen i omogucava laku montazu i podesavanje na svakom mestu.

Pojacanje joj je 12 a ne 9 dB. To sam utvrdio visestrukim poredjenjima sa drugim antenama.

Odradjena je svetski i siguran sam da se ne isplati takvu antenu praviti u kucnoj reziji - jeftinije je kupiti je.
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.nat-pool.ni.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless18.05.2005. u 01:44 - pre 230 meseci
Ne smaram ! sto sam rekao stoji o NTS doduse nisam imao u rukama ali je taj koncept veoma poznat ! Ok prihvatam i ispravljam se jel ok ? A da je kupim da bi video kako radi nece moci, jedino mogu da posalju jedan primerak pa da ga proverim kao sto i drugi rade. Ali i dalje tvrdim da se moze napraviti u kucnoj radinosti naravno da nece biti takva ni sa tim pojacanjem ( bez prosirenja na kraju ) ali ce zasigurno biti jeftinija ali svako ima svoje misljenje naravno! Uvek cu svakom predloziti da pokusa i sam da napravi ali ako nema znanja, vremena neka kupi bilo koju. Ali ako vec daje novac nek uzme sebi grid pa makar bio reinkjetov ili yagi iz voltplusa koje su malo skuplje !
Ali da se ovde ne ponavljamo zaista je dosta pisano ovde o svim antenama pa tako procitaj malo ! Za tu tvoju razdaljinu ce posluziti i najjeftinija naravno ako nema velikog zagadjenja etra !
p.s.Ah za pojacanje cu morati da verujem brokeru na rec ( mada mi je sumljivo ) taj tip antene ima max 10 db !!!!! pojacanje.

evo jedne slike da coveku bude lakse pri samogradnji



[Ovu poruku je menjao bukovski dana 18.05.2005. u 03:43 GMT+1]
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless18.05.2005. u 02:13 - pre 230 meseci
Usput, u ponudi ima i Yagi-UDO od 42 evra (ne znam da li je uracunat PDV) na www.wifi-antene.co.sr. Za razliku od ostalih antena koje sam imao priliku da probam, ovu nisam, tako da ne mogu da ti kazem kako radi. Ako dobijem jednu na probu, javicu rezultate.

 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
213.244.212.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless18.05.2005. u 07:38 - pre 230 meseci
@bukovski
Nemoj da uporedjujes reinkjetov grid i NST kantenu zato sto je taj grid puno losiji od ove kantene. Ti donosis zakljucke o kantenama na osnovu neke kantene koju je napravio limar kojem 1cm ni tamo ni ovamo, a NST kantena je uradjena tacno po proracunu tako da ima stvarnih 12 dB, a ne kao na nekim antenama flomasterom napisanih 18dB
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

linux_wlan
Aleksandar Nikolic
Loznica

Član broj: 10867
Poruke: 355
*.verat.net.

ICQ: 250378697


+9 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless18.05.2005. u 08:47 - pre 230 meseci
Naravno uz NST antenu dolazi nosac koji je vise nego profesionalan, jednom recju proizvod uradjen do kraja. E sad bukovski nije ona 22000 Eura nego mnogo manje, a posto vidim da se bavis wi-fijem ne verujem da bi ti bio strahovit trosak da ipak jednu kupis, nece biti bacen novac sigurno, a onda ces ovde javno da promenis svoje komentare :))
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.nat-pool.ni.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Najbolje antene za wireless18.05.2005. u 09:35 - pre 230 meseci
@ SVI :))
Dalju raspravu necu nastavljati jer je smatram nekonstruktivnom !
A pogotovo uporedjenje cantene i grida ( za koga nisam reko da je savrsen cak naprotiv ali to nije ovde bila tema ) .

Svako ima svoje misljenje i slobodan je da ga iskaze ja uvazavam vase ali nemisim isto, nevidim u tome problem ! OK gde je i kako mereno pojacanje za koga tvrdite da ima 12 dbi a sam prvobitni nacrt tj projekat na netu govori o maksimalnih 10 dbi ako je to obicno poredjenje i licno misljenje o pojacanju onda ...

p.s. da je kupim necu jer sam rekao da "slicne" pravim a kada mi je potrebna jaca tu je yagi koja je mnogo usmerenija i u samoj konstrukciji bolja antena ! a da su resili lepo sistem za postavljanje tj sami nosac to ste upravu ! I rekao sam vec ali niko nece da cita,( valjda zbog dugackog posta :))) da se isplati onome ko nece sam da pravi ali isto tako da za malo vise para moze dobiti mnogo bolju antenu !

p.s.s. Zaista mislim da smo skroz skrenuli sa teme i da zasluzuje jedan HARD LOCK !!!

Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Najbolje antene za wireless

[ Pregleda: 18805 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.