Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji

[es] :: Vodič za posao :: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10523 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NekoKorisnickoIme

Član broj: 168095
Poruke: 7
77.46.181.*



Profil

icon Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji03.01.2008. u 23:41 - pre 198 meseci
Naziv teme, čini mi se, dovoljno govori za sebe. Ako neko želi da podeli iskustva i informacije po ovom pitanju, nek slobodno piše...
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji07.01.2008. u 16:44 - pre 198 meseci
Plate su daleko više od prosečnih, osim ako nisi početnik. Ako si početnik, verovatno ćeš jedno vreme raditi kao pripravnik i pokušavati da što bolje upoznaš posao. Posle toga zavisi od tvog znanja i rada.
Ne znam šta sve smatraš pod uslovima.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

NekoKorisnickoIme

Član broj: 168095
Poruke: 7
79.101.189.*



Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji08.01.2008. u 01:17 - pre 198 meseci
Hvala na odgovoru, zabrinuo sam se da niko neće ni videti temu, kad ono jedan od najaktivnijih i najuvaženijih članova foruma. Znam da su plate iznad proseka, radim već oko godinu dana u jednoj od IS/ERP firmi, ali nisam zadovoljan tekućom platom. Samo ću reći da sam dosadašnjim radom u X navrata pokazao i dokazao kakvi su mi kvaliteti, radio i više od onog što se tražilo, što vremenski što kvalitetom rada, a plata... pa... mizerija u odnosu na kvantitet i kvalitet rada. Da se razumemo, ne trebaju mi saveti ili analiza zašto je trenutno stanje takvo, kakvo je, nego me samo zanima konkretno: kakvi su rasponi plata u zavisnosti od vrste posla?; kakvo je radno vreme?; kako se gleda i plaća prekovremeni rad?; kako se plaća rad na terenu (odlazak u drugi grad, dnevnice i sl.)?; mogućnosti napredovanja?, itd. Jednostavno, napišite kakva god iskustva i mišljenja imate po pitanju ovih stvari što sam naveo i slobodno dopišite nešto što sam možda zaboravio da navedem. Pošto sam nezadovoljan trenutnim poslom, samo hoću da vidim kakvo je stanje u drugim firmama i čemu mogu da se nadam. Hvala unapred na svim korisnim informacijama...
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji08.01.2008. u 01:22 - pre 198 meseci
prenesi nam svoja iskustva, u kom rasponu ti se krecu cene i slicno
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

NekoKorisnickoIme

Član broj: 168095
Poruke: 7
79.101.189.*



Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji08.01.2008. u 02:19 - pre 198 meseci
Citat:
momsab: prenesi nam svoja iskustva, u kom rasponu ti se krecu cene i slicno


Meni je niža od 700e, što je krajnje podcenjujuće i poražavajuće za ovu oblast informatike, a ajd' da čovek kaže da firma stoji loše, nego sasvim suprotno, stoji i više nego dobro... Po mojoj proceni, taj nivo od 800e bi trebalo da je minimum, a ne nešto čemu mogu da se nadam u budućnosti i da se otkidam od posla radeći k'o konj za vuču! Uopšte govoreći, kvalitetniji programer/developer bi trebao da prima preko 1000e posle godinu dana posla, pogotovo oni koji rade razvoj poslovnog softvera, za koji se zna da vredi mnogo, mnogo para, a ne ovako da gledam kako manje kvalitetni i obrazovani programeri zarađuju mnogo više i mnogo manje se muče po tamo nekim bankama i ostalim ne-IKT firmama. Da ne spominjem da sam radio jaaako bitne stvari za firmu, koje bi trebalo još dodatno da se cene, ali eto, ovako ispade da šta god da čovek uradi, ne ceni se koliko bi trebalo...
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji08.01.2008. u 05:10 - pre 198 meseci
Jesi li tražio povišicu?
 
Odgovor na temu

NekoKorisnickoIme

Član broj: 168095
Poruke: 7
79.101.189.*



Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji08.01.2008. u 05:20 - pre 198 meseci
Citat:
Buum: Jesi li tražio povišicu?


Kao što sam već rekao, ne bih da analiziramo stanje u mojoj firmi, već da čujem kakvo je stanje u drugim firmama. Pošto je tema pipava, ne bih da odajem više informacija nego što moram, nadam se da razumete...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji08.01.2008. u 07:53 - pre 198 meseci
Sa godinu dana iskustva programer ne bi mogao da se smatra preterano iskusnim. To je još uvek neki junior nivo, a tu se plate kreću baš u tom rasponu, 500-800 €. Mada, moguće je da ima izuzetaka. I to, opet, nije razlog da se ne traži povišica, ako smatraš da si zaslužio.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji08.01.2008. u 08:19 - pre 198 meseci
Citat:
NekoKorisnickoIme: Meni je niža od 700e, što je krajnje podcenjujuće i poražavajuće za ovu oblast informatike, a ajd' da čovek kaže da firma stoji loše, nego sasvim suprotno, stoji i više nego dobro... Po mojoj proceni, taj nivo od 800e bi trebalo da je minimum, a ne nešto čemu mogu da se nadam u budućnosti i da se otkidam od posla radeći k'o konj za vuču! Uopšte govoreći, kvalitetniji programer/developer bi trebao da prima preko 1000e posle godinu dana posla, pogotovo oni koji rade razvoj poslovnog softvera, za koji se zna da vredi mnogo, mnogo para, a ne ovako da gledam kako manje kvalitetni i obrazovani programeri zarađuju mnogo više i mnogo manje se muče po tamo nekim bankama i ostalim ne-IKT firmama. Da ne spominjem da sam radio jaaako bitne stvari za firmu, koje bi trebalo još dodatno da se cene, ali eto, ovako ispade da šta god da čovek uradi, ne ceni se koliko bi trebalo...

Eeeee prijatelju, ja sam u zadnjoj takvoj firmi gde sam radio bio nosilac razvoja i glavni projektant 3 godine - i dan danas postoje veliki delovi projekta gde sadasnji radnici verovatno prenose jedan drugom "ne diraj, to radi - a kako radi nemamo pojma", a pred otkaz sam imao 500 eura platu Kada sam doneo odluku da ih oteram u $%^%# prvo sam trazio povisicu (iz zezanja, da vidim koliko bih dobio i kad bi se to desilo) i reakcija je bila: "Moze, 5000 dinara za 3 meseca" a kada sam im odvalio otkaz molili su me da ostanem 3 meseca duze, dali mi duplu platu, nudili mi stanove i ucesce u prodaji ...

Naravno da sam bio dosledan sebi i evo vec 3 godine imam sopstvenu firmu i nijednog momenta mi nije bilo zao. A ti, ako mislis da zasluzujes vise ...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10256 Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji08.01.2008. u 08:26 - pre 198 meseci
Lepo te je čovek pitao da li si tražio povišicu. A ti si napisao komentar da ne želiš da analiziraš stanje u firmi ?!

Mislim da je krajnje vreme da Srbi shvate da stanje u firmi ima jako malo veze sa visinom plata. Plata je onolika koliko neko košta na tržištu radne snage. Ja plaćam žvake 10 din bez obzira što u džepu umam 1k€. Ako ne tražiš povišicu - nećeš je ni dobiti (!)

Ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti !

Ako firmi ide dobro ti znači da će vlasnik da ostvari dobar profit. Dakle, zaboravi socrealističke uranilovke. Ti poslodavcu prodaješ svoj rad. I to nema nikakve veze za koliko Pera, Mika, Laza Žika prodaju svoj rad. Tvoja plata je rezultat tvog dogovora sa tvojim poslodavcem.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji08.01.2008. u 09:33 - pre 198 meseci
Citat:
goranvuc: sadasnji radnici verovatno prenose jedan drugom "ne diraj, to radi - a kako radi nemamo pojma"

Ne bih da zvučim zajedljivo, ali ovo ne govori u prilog tvojim programerskim vrlinama... :P
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji08.01.2008. u 10:25 - pre 198 meseci
Nisam mislio da kod nije citljiv, vec na to koliko poznaju projektni okvir u kom rade, a koji sam ja osmislio i postavio - dakle, pricam o projektnom okviru koji doticni koriste za razvoj svojih sistema. O tome kakav sam programer govori "brdo koda" koje sam postavio na na ovom forumu (VB, Access, MS SQL - pogledaj profil) u ciji kvalitet se mozes uveriti kad god hoces, a dosad nisi bio zajedljiv, tako da ni ovo necu shvatiti na taj nacin.

Dakle, nije kod nerazumljiv, vec ovi sto ga koriste uglavnom nemaju pojma o sadrzaju, vec samo znaju kako da to implementiraju (tako i treba). Nisam hteo ovim sebe da uzdizem, vec je to bilo na racun
Citat:
NekoKorisnickoIme:kvalitetniji programer/developer bi trebao da prima preko 1000e posle godinu dana posla...Da ne spominjem da sam radio jaaako bitne stvari za firmu


Ja sam izneo svoj licni primer (kao i uvek) jer je to najpostenije.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji08.01.2008. u 12:11 - pre 198 meseci
Savet I

šta ćeš da uradiš ako čuješ da je u drugim firmama mnogo bolje?

e pa to uradi odmah. sedi i piši plan i program. brza SWOT analiza.
ko si, šta si, kakav si.
ko je konkurencija, kakva je konkurencija.
prednosti, mane.
šta ti je pod "obavezno", šta pod "trebalo bi", šta pod "bilo bi lepo".

ovo "bilo bi lepo" obrišeš i radiš prvo i drugo

nije da sam tehnokrata, zaista nisam; samo gledam šta rade oni koji zarađuju više od 2-3K € u Beogradu.

p.s. ima jedna igra, ne znam kako se zove.
poenta je da se predstava igra bez unapred spremljenog scenarija.
neki koji to dobro rade, su "bookirani" po par godina unapred.

elem, primenjuju je i glumci u dečijim emisijama. recimo onaj IZI na b92.
igra se sastoji u sledećem: kada jedan od glumaca nešto kaže, drugi NIKADA ne sme da kaže bilo kakvu negaciju. već samo da pomogne da misao ide dalje.

ako tražiš pomoć na forumu, nemoj da prekidaš ljude; možda su samo želeli da naprave uvod u jako ozbiljan savet.
 
Odgovor na temu

NekoKorisnickoIme

Član broj: 168095
Poruke: 7
*.wmx.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji08.01.2008. u 15:26 - pre 198 meseci
Citat:
aleksandaraleksandarSavet I
ako tražiš pomoć na forumu, nemoj da prekidaš ljude; možda su samo želeli da naprave uvod u jako ozbiljan savet.


Bez loše namere. Samo sam hteo da naglasim da mi je savršeno jasno kakva je moja trenutna situacija, kakva je firma u kojoj radim i šta mi je činiti. Ako i dobijem povišicu, opet neću imati platu veću od 800e, to sam siguran, a dok doguram (ako?) do te famozne sume od 1ke, to će biti bog zna kad... Drugim rečima, da se dam u traženje boljeg posla, da ne bude k'o u onoj Rambovoj - "...moja tetka radi u kombinat, da nađe drugi posao, neće za inat! Mentalitet..." Verujem da većina vas zarađuje manje više takve pare, a i ja samo hoću svoj deo kolača... ;)
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.routotelecom.com.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji08.01.2008. u 15:46 - pre 198 meseci
podržavam te
 
Odgovor na temu

NekoKorisnickoIme

Član broj: 168095
Poruke: 7
*.wmx.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji08.01.2008. u 15:55 - pre 198 meseci
Citat:
aleksandaraleksandarSavet I
...samo gledam šta rade oni koji zarađuju više od 2-3K € u Beogradu...


Volio bih i ja da imam dobar pogled na te ljude, a kamoli da znam nekog... ;)
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.orka.si.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji09.01.2008. u 11:34 - pre 198 meseci
Ako ti je to prvi posao u toj oblasti, to i nije neko veće iskustvo. O rasponu plata ne mogu da ti govorim, to je svuda poslovna tajna. Što se tiče radnog vremena, to je relativno; imaš posao koji treba odraditi, ako možeš za 8 sati - fino, ako ne možeš, radiš dok ne završiš. To sigurno ne može biti dodatno plaćeno, ako neko drugi može taj posao da uradi u redovno radno vreme. Ako putuješ u druge gradove na terenski rad, dnevnice treba da dobijaš po zakonu (obično se isplaćuju u neoporezivom iznosu do 1200 dinara u zemlji, a za inostranstvo postoji posebna tabela). Mogućnost napredovanja, pretpostavljam da postoji u svim firmama, ako se dokažeš na poslu. Uglavnom, plata zavisi od rezultata rada (retzultati su ono što korisnik plati).
Za čoveka sa oko godinu dana iskustva (ako nemaš adekvatno iskustvo na istim poslovima u prethodnim zaposlenjima), mislim da plata oko 700€ i nije mala. Obrazovanje tu nije bitno, bitni su samo rezultati. Sa većim iskustvom i dobrim rezultatima u radu na projektima i u vođenju projekata, plata će ti sigurno porasti.
Istina je da ljudi u ne-IT firmama često imaju veće plate od zaposlenih u IT firmama. Ali ljudi u tim firmama, najčešće nemaju mogućnosti za dodatni razvoj i često zastare kao stručnjaci. To bi obavezno trebao da uzmeš u obzir, jer pretpostavljam da nemaš nameru da radiš još samo 2-3 godine. Treba strateški gledati na svoj dalji stručni razvoj.
Ako misliš da vrediš više, traži povišicu kao što su te već drugi savetovali. To je mač sa dve oštrice, ako zaista vrediš firmi (takvih kadrova je malo u zemlji ako si stvarno dobar) - dogovoriće te se, u suprotnom možeš i da ostaneš bez posla. Dobro razmisli pre budućih koraka.
Pošto ne znam u kojoj firmi radiš, ne mogu ti dati ni konretniji savet.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

NekoKorisnickoIme

Član broj: 168095
Poruke: 7
*.wmx.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji09.01.2008. u 13:14 - pre 198 meseci
Citat:
totovic:Što se tiče radnog vremena, to je relativno; imaš posao koji treba odraditi, ako možeš za 8 sati - fino, ako ne možeš, radiš dok ne završiš. To sigurno ne može biti dodatno plaćeno, ako neko drugi može taj posao da uradi u redovno radno vreme.


Problem je što ljude zatrpaju poslom, bez realne procene vremena, a onda kad naravno, ne stigne sve na vreme da se uradi, sve po leđima radnika! Tipično robovlasnički odnos.


Citat:
totovic:Ako putuješ u druge gradove na terenski rad, dnevnice treba da dobijaš po zakonu (obično se isplaćuju u neoporezivom iznosu do 1200 dinara u zemlji, a za inostranstvo postoji posebna tabela).


Ovo nisam znao, a sad kad znam, još mi je gore! Ode bog zna koliko hiljada u vetar...


Citat:
totovic:Uglavnom, plata zavisi od rezultata rada (retzultati su ono što korisnik plati).


Kao što sam već spomenuo, rezultati su prilični!


Citat:
totovic:mislim da plata oko 700€ i nije mala.


Nije mala u odnosu na plate ljudi u Srbiji, ali je mala u odnosu na plate ljudi u Srbiji koji se bave IT-em!


Citat:
totovic:Treba strateški gledati na svoj dalji stručni razvoj.


Imam ja to u vidu, ne brini, nisam kratkovid, ali vreme prolazi, a pare ne rastu na drveću! Ništa nije za dž, a pogotovo ne moj kvalitetan i požrtvovan rad i samo hoću da se adekvatno plati!


Citat:
totovic:Ako misliš da vrediš više, traži povišicu kao što su te već drugi savetovali. To je mač sa dve oštrice, ako zaista vrediš firmi (takvih kadrova je malo u zemlji ako si stvarno dobar) - dogovoriće te se, u suprotnom možeš i da ostaneš bez posla. Dobro razmisli pre budućih koraka.


Uskoro bi trebalo da dobijem povišicu, bonuse i sl. Kažem, trebalo, zato što je sve rekla-kazala, a ja se nadam da su dovoljno korektni, pa da nagrade one koji zaslužuju, a ne da moram svaki put da ih vučem za rukav i da ih moljakam za ono što mi inače punim pravom pripada. Ni ne želim onda da radim u firmi koja nema bar toliko dovoljno poštovanja za svoje zaposlene. Naravno, treba se izboriti za svoja prava, nisam ni navikao da dobijam stvari na tacni, nego da se borim za njih, ali kažem, ovo su neki osnovni postulati kvalitetnog radnog odnosa i bez toga nema poente za dalju priču...
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.nps.co.yu.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji10.01.2008. u 11:35 - pre 198 meseci
Neke stvari su više-manje slične u svim firmama, a za neke ćeš morati da se izboriš.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

aleksandarcrvc

Član broj: 153387
Poruke: 22
82.117.192.*



Profil

icon Re: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji26.05.2008. u 09:41 - pre 193 meseci
Ja radim kao saradnik na uvodjenu erp sistema.........ucim poslovne procese i za sada nisam preteranoo zadovoljan brzinom toka razvoja onoga sto sam naucio(mislim da to moze mnogo bolje).......zeleo bih da zamolim bilo koga od vas za savet kako sto efikasnije da naucim ovaj posao koje firme mi preporucujete .......spreman sam da radim za male pare posto trenutno radim za 300 e mada iskreno vise i ne vredim.......
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Plate i uslovi rada u IS/ERP firmama u Srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10523 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.