Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

spline modeling problem

[es] :: 3D modelovanje :: spline modeling problem

[ Pregleda: 2620 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon spline modeling problem01.01.2008. u 17:55 - pre 198 meseci
evo jedan moj veliki problem pa ako bi neko želeo da mi pomogne bio bih mu mnogo,mnogo,mnogo zahvalan.
Modelujem neki auto spline tehnikom,pošto sam čitao da spline tehnikom modelujemo samo grubu školjku auta pa konvertujemo u poly pa onda fino doterivanje i detalji,problem je ustvari ta gruba školjka,kako god izmodelovao meni se to tolko iskomplikuje da je to užas,molio bih nekog ko se više razume u ovu tehniku modelovanja da mi malo pojasni sam taj početak modelovanja,hvala
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: spline modeling problem02.01.2008. u 10:50 - pre 198 meseci
pa zar niko???
 
Odgovor na temu

ripkid

Član broj: 31391
Poruke: 195
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: spline modeling problem02.01.2008. u 14:07 - pre 198 meseci
Ukratko,moj ti je savet da se manis tih tehnika po meni i lepo sednes i nabavis dobre tutoriale za pocetnike i vezbas postizanje kontinuiteta na povrsinama pre svega,da naucis kako da organizujes topologiju na modelu i da steknes osecaj o proporcijama.Svaki rad zahteva jako puno referenci i priprema.Ne moze se sesti i krenuti odamh da se modeluje sa stavom "ma bice to ok na kraju,sredicu ja to tako i tako".Pre ili kasnije kretaces model iz pocetka te zato moras najpre da razmislis u glavi kako da organizujes topologiju pre nego sto se dohvatis misha u ruke....Vidim da malo po malo pa ostavis neki topic i da si jako neodlucan i da sto bi se reklo "setas" tehnikama i svim i svacime...Samo polako i bez zurbe
3D Satan
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: spline modeling problem02.01.2008. u 15:20 - pre 198 meseci
ok,ali mislim da me nerazumeš,pogledaj sliku,dali je to dobro,dali sam dobro izvukao glavne linije,da znam dal da nastavim ili da prekinem
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

LuckyBug
Beograd

Član broj: 70474
Poruke: 173
77.46.216.*



+5 Profil

icon Re: spline modeling problem02.01.2008. u 21:14 - pre 198 meseci
Ovako na brzinu,cini mi se da imas delove koji imaju po 5 tacaka a treba ti po 4 da bi se definisala povrsina,na felni ih tek imas boga oca,trebao si da radis sa bezier krivama,tj da dobijes zakrivljenje pomerajuci handle-ove
Nisam ovom tehnikom modelovao bar 5 godina,ali ukratko cim zarsis nemoj joj se vise vracati - mislim na tehniku,kada na kraju dodas surface pojesce ti scenu,a za animaciju to nemoj ni pomisljati,poligoni su jedino sto u Max-u moze da radi bez vecih gresaka,ovako ces se samo namuciti - iskren savet.
 
Odgovor na temu

ripkid

Član broj: 31391
Poruke: 195
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: spline modeling problem02.01.2008. u 23:10 - pre 198 meseci
Luckybug ti je lepo odgovorio i rekao sve...Pozz
3D Satan
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: spline modeling problem03.01.2008. u 12:08 - pre 198 meseci
ok,ok shvatam,ali kako onda da modelujem,da razlvačim plane po celom autu ili kako???
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: spline modeling problem03.01.2008. u 23:57 - pre 198 meseci
Uh...
Kod spline-a ti je još bitnije da imaš četvrouglove zbog surface modifikatora, a ti ih ovde nemaš baš nešto.
Ja sam jednom modelovao neku zlatnu ribicu spline tehnikom i nije loše ispala al sam se namučio za desetku.

Pitao si kako da počneš sa polijem. Pa pazi i ta tehnika ima nekoliko načina, a koji način ti odgovara zavisiće od objekta i (više) od onoga na šta si navikao. Neko uzme malo segmentovani plane pa podesi linije, pa zatim ekstruduje, neko uzme običan box pa ga dodavajući mu stalno nove poligone i loopove delje i detaljiše, neko od plane-a napravi samo jedan poligon, pa onda ručno dalje ekstruduje.

Najbolje ti je da ne izmišljaš toplu vodu i da ne pronalaziš nove načine, već uzmi najbolje tutorijale za pravljenje automobila, pa polako i strpljivo, pa ako zapneš u tutorijalu, pitaš na forumu.
Takođe bih ti savetovao da kreneš od nečeg prostijeg (kuća, stolica, šolja), jer napraviti dobar auto je jedna od najtežih stvari za uraditi (a ionako svi to modeluju, pa budi originalan :D ).
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: spline modeling problem04.01.2008. u 09:23 - pre 198 meseci
e pa to je i problem,imam pun dvd raznih šolja,čaša,kuća,prirode,ma ima svega pa sam se odlučio već jednom da napravim nešto konkretno,što će da liči na nešto.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: spline modeling problem

[ Pregleda: 2620 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.