Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 47887 | Odgovora: 169 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!25.08.2008. u 14:41 - pre 190 meseci
Pa nije realtime, ali se naj cesce osvezava (i od Vipa i od mt:s-a).
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!25.08.2008. u 15:27 - pre 190 meseci
Treba izmeniti naslov teme, nije ovo samo za Prenesi pakete. Ortak mi je na Fun paketu (valjda 10 min ka Telenor mrezi i 100 poruka u okviru pretplate) i isto mu stize provera minuta i poruka kao i meni na prenesi. Verovatno je isto i za Pro pakete (ko je jos na njima).
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!25.08.2008. u 15:39 - pre 190 meseci
@Slobodan

Pa to ti kazem, uveli ljudi near real time proveru a ovaj agasoft siri
dezinformacije da se ceka 15 min i da je isto ki na em-te-es
E aga, aga takvima je tesko ugoditi...
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
79.101.243.*



+43 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!25.08.2008. u 16:44 - pre 190 meseci
Najtuznije je sto se mi radujemo stvarima koje su sasvim normalne i koje su trebale biti implementirane odmah.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!25.08.2008. u 17:25 - pre 190 meseci
Ja sam čekao i više od 15 min, paket junior...
Pa ti sad vidi... i Nisam dočekao...
 
Odgovor na temu

Gayo

Član broj: 138840
Poruke: 178
89.216.96.*



+1 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!25.08.2008. u 19:10 - pre 190 meseci
Zna li neko da li ce sada presek biti sa 31. na 1. ili kao do sada sa 30. na 31.?
 
Odgovor na temu

HerbalKing
InfoBiznis
Jagodina

Član broj: 191869
Poruke: 6
79.101.94.*

Sajt: www.jagodina.biz


Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!26.08.2008. u 15:03 - pre 190 meseci
pa za telenor treab da vec radi :)) meni radi : )za prenesi paket :)
Jagodina- Jagodinski portal,novosti,desevanja,informacije,night life
 
Odgovor na temu

nervous83
Student
Beograd

Član broj: 163156
Poruke: 70
93.86.47.*



+2 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!26.08.2008. u 20:59 - pre 190 meseci
@all
Ja ne kapiram sta vam to toliko smeta sto kasni 10ak minuta... Nije real time, pa sta?!
Samo vam bre nesto fali, ja mislim da vam uvedu uslugu koja ce da vam cita misli i mesec dana unapred vam kaze koliko ste potrosili, koliko preneli i koliki ce racun da vam bude, vi ne biste bili zadovoljno... Mislim stvarno...

Opet sve pohvale za Telenor!
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!26.08.2008. u 21:09 - pre 190 meseci
Ako je billing sistem menjan, onda važi za sve. za tvoju informaciju, u
junioru imam šezdeset besplatnih poruka koje mi je sistem uredno po prvi put
prikazao, ali nije prikazao njihovo opadanje u roku od dvadeset minuta. Sve
preko toga je apsurdno i nije ni blizu realtime.Zamisli ono ja dođem u
prodavnicu, stavljam na kasu trista artikala, ono stoji cena nula dinara...
i onda mi kasirka kaže, gospodine, ta kasa je realtime, mi smo se trudili
godinama da je postavimo.
Nije mi dosta jer smo večito zadnji u svemu. Kada bude kao na prepaidu, onda
će biti realtime. Ja ne vidim da je to neki tehnološki bauk. Dobro, MTS je
još uvek najgori. Telenor je i u svom ranijem periodu imao bar pet
ažuriranja stanja dnevno. Sad ne znam na koliko se menja, verovatno je
bolje, ali je daleko od idealnog. Kažem, ne znam, jer ne koristim taj broj
aktivno, ii ga ne koristim skoro uopšte. Čak razmišljam i o raskidu ugovora
u skorijem periodu, sve se nadajući pravom realtime stanju, ali pošto od
toga ništa, zbogom postpaid srpskih operatera!!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!26.08.2008. u 21:17 - pre 190 meseci
Meni je i ovo dobro, kasni do 10minuta, znam kolko imam, evo u ovom trenutku jos 29 minuta i 14 poruka i to je dovoljno... Ionako imam najvise 10 razgovora dnevno, pa i nije strasno. Na mt:s-u mi se zaduzenje ne menja danima, pa sta da radim, kod njih ne znam kolki mi je racun do 11-12 u mesecu, kod telenora to znam naj kasnije do 3. mt:s mi jos u stanju nije prikazao uplatu koju sam izvrsio u petak 22. jos uvek stoji da nisam platio racun.

Ne kazem da je idealno i naravno da ne treba gledati gore stanje kod drugih, ali i ovo je dovoljno dobro sto se mene tice.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

nindza@
WwW - Nis,Bg

Član broj: 57064
Poruke: 367
93.86.52.*



+6 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!27.08.2008. u 03:02 - pre 190 meseci
Citat:
agasoft: Ako je billing sistem menjan, onda važi za sve. za tvoju informaciju, u
junioru imam šezdeset besplatnih poruka koje mi je sistem uredno po prvi put
prikazao, ali nije prikazao njihovo opadanje u roku od dvadeset minuta. Sve
preko toga je apsurdno i nije ni blizu realtime.Zamisli ono ja dođem u
prodavnicu, stavljam na kasu trista artikala, ono stoji cena nula dinara...
i onda mi kasirka kaže, gospodine, ta kasa je realtime, mi smo se trudili
godinama da je postavimo.
Nije mi dosta jer smo večito zadnji u svemu. Kada bude kao na prepaidu, onda
će biti realtime. Ja ne vidim da je to neki tehnološki bauk. Dobro, MTS je
još uvek najgori. Telenor je i u svom ranijem periodu imao bar pet
ažuriranja stanja dnevno. Sad ne znam na koliko se menja, verovatno je
bolje, ali je daleko od idealnog. Kažem, ne znam, jer ne koristim taj broj
aktivno, ii ga ne koristim skoro uopšte. Čak razmišljam i o raskidu ugovora
u skorijem periodu, sve se nadajući pravom realtime stanju, ali pošto od
toga ništa, zbogom postpaid srpskih operatera!!!


Postovanje

Nisam drugaciji od vas niti se nesto razlikujem, ali kod mene lepo radi pravi realtime bez zezanja, paket Pro 400 cak nisam ni znao da su menjali system nego slucajno sam pre 3 dana proveravao stanje, kad ono "Detaljan odgovor vam je poslat u poruci. Vas TELENOR".

Malo mi je bilo cudo, ali svaka pohvala Telenor-u

Pozzz
Ako zelite nesto da promenite na bolje, krenite da razmisljate kako bi ste to uradili . . .
 
Odgovor na temu

bqd
POWER Systems brand manager, IBM
Beograd

Član broj: 191945
Poruke: 3
*.de.ibm.com.

Sajt: www.ibm.com/power


Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!27.08.2008. u 12:40 - pre 190 meseci
hmpf... obzirom da je hardver za novi billing (top of the line masina jednog od najvecih svetskih vendora) povezan i pokrenut
tek pocetkom ove godine (znam jer sam radio na tome u ex firmi) ne verujem da je novo billing resenje pusteno vec u produkciju...

a telenoru svaka cast za servise i kvalitet usluga, mnogo mi je bitnije da imam stabilnu vezu prilikom razgovora i da nemam network busy situaciju
pri svakom drugom pokusaju poziva nego da imam neke informacije koliko sta kako oko besplatnih minuta i poruka...
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 276



+63 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!27.08.2008. u 17:25 - pre 190 meseci
Citat:
bqd: hmpf... obzirom da je hardver za novi billing (top of the line masina jednog od najvecih svetskih vendora) povezan i pokrenut
tek pocetkom ove godine (znam jer sam radio na tome u ex firmi) ne verujem da je novo billing resenje pusteno vec u produkciju...

Prelazak na novi billing sistem je izvrsen pocetkom avgusta, toliko o tome.

Sto se tice zalbi da prikaz stanja nije u "real time", to je i ocekivano. U pitanju je post-paid sistem. Za one koji ne razumeju, post-paid sistem znaci da korisnik koristi telefon u toku meseca a onda mu pocetkom sledeceg meseca stigne racun za usluge koje je koristio. U ovakvoj postavci, nije neophodno da stanje na sistemu bude "real-time", jer ce se obracun napraviti na kraju meseca. Naravno, i operateri i korisnici zele da imaju sto tacniju sliku u svakom momentu, ali, ponavljam, jedino merodavno "stanje" je ono koje stigne na racunu.
Ako neko nije zadovoljan sto mu se stanje nije promenilo jednu sekundu nakon zavrsetka poziva, neka predje na pre-paid, jer ce tamo imati "real-time" stanje. Post-paid je namenjem korisnicima koji telefon koriste za komunikaciju a ne za ucestale provere stanja...

Pozdrav

 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!27.08.2008. u 17:39 - pre 190 meseci
^ Amin to that.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!27.08.2008. u 19:03 - pre 190 meseci
Citat:
rafiki: Prelazak na novi billing sistem je izvrsen pocetkom avgusta, toliko o tome.

Sto se tice zalbi da prikaz stanja nije u "real time", to je i ocekivano. U pitanju je post-paid sistem. Za one koji ne razumeju, post-paid sistem znaci da korisnik koristi telefon u toku meseca a onda mu pocetkom sledeceg meseca stigne racun za usluge koje je koristio. U ovakvoj postavci, nije neophodno da stanje na sistemu bude "real-time", jer ce se obracun napraviti na kraju meseca. Naravno, i operateri i korisnici zele da imaju sto tacniju sliku u svakom momentu, ali, ponavljam, jedino merodavno "stanje" je ono koje stigne na racunu.
Ako neko nije zadovoljan sto mu se stanje nije promenilo jednu sekundu nakon zavrsetka poziva, neka predje na pre-paid, jer ce tamo imati "real-time" stanje. Post-paid je namenjem korisnicima koji telefon koriste za komunikaciju a ne za ucestale provere stanja...

Pozdrav


To je OK stav ali ide u drugu krajnost. Da li postpaid znaci da mozes da budes u mraku i da nemas osnovnu uslugu? Drugo je postpaid sistem kada nije bilo minuta i poruka koji dolaze u okviru paketa. Premda i tada je OK da postoji neki presek, ne mora real time naravno. A sto se tice paketa gde su minuti i poruke to je zaista cista logika i nema nikakve veze sa 'to je pospaid' (citaj: za one sa dubljim dzepom kojima nije bitno koliko su potrosili na sredini meseca).

Inace ja ispucao minute u tekucem mesecu pa sada stoji 0, a oni preneti ce da se obracunaju tek na kraju meseca. Sistem radi bolje nego sto sam ocekivao.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!28.08.2008. u 18:10 - pre 190 meseci
Za one koji ne znaju, u većini zemalja i u svetu realtime je nešto normalno.
Iskreno, ako je to novi billing sistem, završen takav kakav je, i ako se
više neće menjati, očekivao sam malo više. da se stanje promeni bar za pet
minuta. ili deset...
A meni se nije menjalo ni posle dvadeset...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ilić
Software Developer
Beograd

Član broj: 15867
Poruke: 417

Sajt: www.ailic.rs


+3 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!30.08.2008. u 14:26 - pre 190 meseci
Meni se ne sviđa što stiže u SMS poruci i što je kilometarski tekst, govorim za Prenesi pakete. Mnogo je lakše kad je informacija na jednom kliku. I mislim da je dovoljno da stoji koliko je ostalo minuta i poruka u tekućem mesecu i dodatni troškovi. Koliko smo preneli imamo na onom drugom USSD kodu. Npr. nešto na ovom fazonu:
Citat:
Postovani, u tekucem
mesecu preostalo je:
Minuta: 48.77
Poruka: 42
Trenutno zaduzenje bez
pretplate, PDV i prenetog
saobracaja je: 268.22 din.
Vas Telenor.
A da ne bi ponovo došlo do konfuzije, Telenor bi mogao svim post-paid korisnicima da pošalje SMS obaveštenje o novom billing sistemu. Možda jednu stranicu na web sajtu s detaljnim objašnjenjem za svaki paket i slično. I na kraju krajeva, tu je call centar.
„Naposletku, suština saznavanja nije u tome gubimo li igru, već kako je gubimo,
šta time spoznajemo, čemu nas je poraz naučio i kako nas to menja. Gubiti na određen
način znači - dobijati.”

Richard Bach
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!30.08.2008. u 16:24 - pre 190 meseci
Na kraju krajeva, i na početku početka, od kad minuti imaju sto sekundi?
Jesam li ja to propustio treći razred osnovne škole?
Mislim da nisam. Zapravo, nisam. imam knjižicu, sad je se sećam. hahahaha.
Pa to samo u telenoru minut može da ima sto sekundi. A koliko onda sekunda
ima stotinki? 140?
Novi sistem, nova jedinica. Ako nije sekunda, nije stotinka, šta je onda?
Stokunda? :)!!!
Već zamišljam kako bi automat mogao da kaže:
Preostali saobraćaj u tekućem mesecu je:
Trideset sedam minuta, devedeset pet stokundi...
Ili. Preostali broj minuta je:
Trideset sedam dinara, devedeset pet para...
Tužno u dvadeset prvom veku...
 
Odgovor na temu

miodrag75
Miodrag Zivkovic
Nis

Član broj: 82777
Poruke: 150
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.linuxo.org


Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!30.08.2008. u 17:53 - pre 190 meseci
brze mi nije skinuo minute nego u ovom mesecu kad su uveli ovaj kod za proveru
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!30.08.2008. u 19:15 - pre 190 meseci
Citat:
miodrag75: brze mi nije skinuo minute nego u ovom mesecu kad su uveli ovaj kod za proveru


Autosugestija :) Ili do sada nismo ni mogli da proveravamo pa smo sada u cudu... :P

Inace i ja sam po prvi put ispucao i minute i poruke za tekuci mesec, ali sam se i razvaljivao od price i poruka... realno. Fixni sam prestao maltene da koristim.

 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 47887 | Odgovora: 169 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.