Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47699 | Odgovora: 169 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!09.08.2008. u 03:37 - pre 190 meseci
Ma dajte ljudi pa necemo tako da gledamo, to je opet smesno... sada po toj racunici ja sam imao par intl. poziva i gprs saobracaj (pored minuta i poruka koji se ne racunaju ovde - hipoteza) i to je oko 300 din. Kako ja da budem siguran da je to bas tako? To onda nije novi informacioni sistem vec dezinformacioni

Nema, ostaje taj 'treci kvartal' iliti kraj godine. Obecanje ludom radovanje, licno ne ocekujem ni tada.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
93.86.22.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!09.08.2008. u 09:55 - pre 190 meseci
Ja imam utisak da je stanje "stalo" i da nesto rade? A ne da ne povecava stanje dok imamo besplatnih minuta i poruka.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

sektor022
/

Član broj: 184021
Poruke: 15
91.150.99.*



Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!09.08.2008. u 12:14 - pre 190 meseci
nikakvi dodatci, nikakvi omiljeni brojevi nisu ukljuceni nikad, znaci klot post paid U prenesi tarifi,...
Kao sto Slobodan kaze, kao da stoooji...
 
Odgovor na temu

Ell Diablo
Beograd

Član broj: 39293
Poruke: 208
79.101.202.*



+18 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!09.08.2008. u 14:25 - pre 190 meseci
Ma nije brate, gprs mi kuca racun bas kako treba a i int pozive ka hrvatskoj mi isto podigne trenutno stanje racuna...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
93.86.22.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!09.08.2008. u 15:13 - pre 190 meseci
Onda je bilo do nekog datuma po starom, a posle po novom jedino da je to slucaj... Jer na telenor broju niti imam int pozive ni SMS a ni internet. To mi je sve na mt:s broju... Mozda su neka preusmeravanja poziva uzrok tome sto kod mene pise 70-ak dinara. A imao sam samo nacionalni voice/sms saobracaj.

Isto je klot prenesi 150 bez ikakvih dodataka.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!09.08.2008. u 15:29 - pre 190 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ja imam utisak da je stanje "stalo" i da nesto rade? A ne da ne povecava stanje dok imamo besplatnih minuta i poruka.


Besplatan saobracaj se ne prikazuje pri proveri zaduzenja preko koda *311#.
Kada potrosis free unite videces da provera stanja funkcionise :))

 
Odgovor na temu

sektor022
/

Član broj: 184021
Poruke: 15
77.46.228.*



Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!09.08.2008. u 17:28 - pre 190 meseci
dobro, onda se ja pitam odakle mi 18.67 din i Slobodanu nekih 70 din.?

Onda jedna od mogucnosti je da je do izvesnog datuma bilo po starom a potom po ovom novom,...

I opet mislim da ovo nije jos gotovo i nije savrseno uredno stanje, jer ne cuje se glas telenora u vezi sa tim...
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!09.08.2008. u 18:31 - pre 190 meseci
>


To vam je saobracaj od 31.07.2008.?
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!09.08.2008. u 22:54 - pre 190 meseci
Citat:
To vam je saobracaj od 31.07.2008.

Slažem se. Telenor uvek vrši presek dan ranije.

Međutim, obojica su i tada bila u režimu "besplatnog saobraćaja". Možda neki GRPS iz prethodnog meseca, ili int. SMS, ili parking... naručivanje medlodija
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
77.46.222.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!10.08.2008. u 01:43 - pre 190 meseci
meni od pocetka stoji 188din, i tek posle gprs-a se povecalo... btw otvaranje omanje strane na vikipediji sa jednom full res slikom preko opere izadje 5din :D
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!10.08.2008. u 03:04 - pre 190 meseci
Vaše trenutno zaduženje za tekući mesec je zbir visine zaduženja za:

* Govorni i GPRS saobraćaj i SMS poruke
* Parking, SMS za medije, kreditiranje prepaid-a


Tarifni paket:
Prenesi 325
Servis roaming-a:
uključen
Poslednji mesečni račun:
2.294,60 din.
Saldo duga:
2.294,60 din.
Trenutno stanje na Vašem računu (bez PDV-a, pretplate i popusta) je ukupno:
370,03 din.


Dakle sve po starom.... nema razloga bacati pasulj da li se naplacuje nesto po novom, valjda bi na portalu napisali.

 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!10.08.2008. u 03:16 - pre 190 meseci
Zaboravili ljudi da promene tekst :))
 
Odgovor na temu

sektor022
/

Član broj: 184021
Poruke: 15
79.101.214.*



Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!10.08.2008. u 10:25 - pre 190 meseci
ne znam po jos koji put nikakav gprs, niti mms, niti poziv ka inostranstvu ni spec. brojeve, niti parking, niti kreditiranje, ma nista, telefon je upotrebljen par noci samo za poruke i par poziva u nacionalnom saobracaju...
zasto je to tako ne znam, ali videcemo....
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!10.08.2008. u 12:51 - pre 190 meseci
Citat:
sektor022: ...ma nista, telefon je upotrebljen par noci samo za poruke i par poziva u nacionalnom saobracaju...


Ako ovo sto si napisao vazi i za 31.07, onda imamo cistu situaciju.
Na saobracaj napravljen 31.07 je primenjen "stari" princip, pa se besplatni sms/voice za taj dan vidi preko *311#
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.adsl-3.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!10.08.2008. u 18:01 - pre 190 meseci
Meni stoji vec nekoliko dana (mislim od 4/5.08.) 136.66 din, sa jednom SMS porukom u inostranstvo i nesto malo GPRS-a (u vrh glave 20din) izvan onih besplatnih minuta i poruka. E sad, ne secam se koliko sam razgovarao 31.07, tako da je moguce da je i to ukljuceno.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!12.08.2008. u 03:18 - pre 190 meseci
Mala novost:

Trenutno stanje na Vašem računu (uključujući besplatan saobraćaj), bez pretplate, popusta i PDV-a je ukupno: XXX

Kao da to nismo znali do sada... sve se kalemi pa tek na kraju se oduzima i sabira i formira racun.
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
91.150.122.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!13.08.2008. u 15:38 - pre 190 meseci
"Uradi sam' centar
5 najčešće postavljenih pitanja

Pitanje br 1.

Koju informaciju dobijam upitom koda *311#?
Upitom za trenutno zaduženje preko bilo kog kanala (SMS, USSD, IVR, Wap, Web) se dobija realno stanje koje odgovara stvarnom korišćenju.

Tačnije, kod tarifnih paketa koji imaju određeni iznos besplatnog saobraćaja u okviru pretplate ili minimalne mesečne potrošnje (PRO, Više priče, Prenesi, Fleksi), i na taj saobraćaj se primenjuje rejtiranje tako da se trenutno stanje neće uvećavati dok korisnik ne potroši predviđenu kvotu besplatnog saobraćaja. Stanje će se uvećevati za saobraćaj koji ne ulazi u besplatan.

Izuzetak su situacije kada korisnik u toku meseca uradi promenu tarifnog paketa, prenos vlasništva ili raskid ugovora kada se može desiti da iznos dobijen upitom za trenutno zaduženje ne odgovara krajnjem iznosu koji će biti prikazan u računu zbog linearnog principa obračuna pretplate/minimalne potrošnje.


 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.adsl-2.sezampro.yu.

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!13.08.2008. u 16:59 - pre 190 meseci
Do sad sam bio biznis korisnik, sad prebacio broj na fizicko lice i hteo da uzmem vise price 2000 kad me telenorov radnik ubedio nekako da uzmem prenesi 700 ili tako nesto :) da me nije ubedio ne bih znao da ozbiljna firma moze sebi da priusti ovakve smejurije... mislim, meni realno to realtime stanje ne treba bog zna koliko, ali mi je skroz bilo neverovatno da su ponudili uopste takav paket, a da nemaju podrsku u okviru IS-a/billing sistema cega god da to isprate do kraja. Znaci funkcionalnost na nivou piljare a ne GSM provajdera tog ranga, pri tom kapiram skroz komplikacije kod promene IS-a i sve, ali niko ih nije primoravao da izmisljaju takav paket a da ne mogu da ga podrze...anyway nek uvedu kad god, nema veze, ali sramota BRE :)
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!13.08.2008. u 18:14 - pre 190 meseci
Citat:
djuice:

Tačnije, kod tarifnih paketa koji imaju određeni iznos besplatnog saobraćaja u okviru pretplate ili minimalne mesečne potrošnje (PRO, Više priče, Prenesi, Fleksi), i na taj saobraćaj se primenjuje rejtiranje tako da se trenutno stanje neće uvećavati dok korisnik ne potroši predviđenu kvotu besplatnog saobraćaja. Stanje će se uvećevati za saobraćaj koji ne ulazi u besplatan.


Zanimljivo... ali ovaj haos sa informacijama je stvarno haotican... rekli ste bice SMS obavestenje kada se uvedu promene za proveru stanja.... i nista od toga, a ona informacija sa 311 je vise konfuzna nego razumljiva. Treba tako napisati kao sto je citirano.



Citat:
Dusan Marjanovic: Do sad sam bio biznis korisnik, sad prebacio broj na fizicko lice i hteo da uzmem vise price 2000 kad me telenorov radnik ubedio nekako da uzmem prenesi 700 ili tako nesto da me nije ubedio ne bih znao da ozbiljna firma moze sebi da priusti ovakve smejurije... mislim, meni realno to realtime stanje ne treba bog zna koliko, ali mi je skroz bilo neverovatno da su ponudili uopste takav paket, a da nemaju podrsku u okviru IS-a/billing sistema cega god da to isprate do kraja. Znaci funkcionalnost na nivou piljare a ne GSM provajdera tog ranga, pri tom kapiram skroz komplikacije kod promene IS-a i sve, ali niko ih nije primoravao da izmisljaju takav paket a da ne mogu da ga podrze...anyway nek uvedu kad god, nema veze, ali sramota BRE


Slazem se. A kako da ne uvedu paket pa pojela bi ih konkurencija.... koja je iako cisti oligopol ipak neumoljiva
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ilić
Software Developer
Beograd

Član broj: 15867
Poruke: 417

Sajt: www.ailic.rs


+3 Profil

icon Re: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!19.08.2008. u 21:11 - pre 189 meseci
Citat:
djuice:Koju informaciju dobijam upitom koda *311#?
Upitom za trenutno zaduženje preko bilo kog kanala (SMS, USSD, IVR, Wap, Web) se dobija realno stanje koje odgovara stvarnom korišćenju.

Tačnije, kod tarifnih paketa koji imaju određeni iznos besplatnog saobraćaja u okviru pretplate ili minimalne mesečne potrošnje (PRO, Više priče, Prenesi, Fleksi), i na taj saobraćaj se primenjuje rejtiranje tako da se trenutno stanje neće uvećavati dok korisnik ne potroši predviđenu kvotu besplatnog saobraćaja. Stanje će se uvećevati za saobraćaj koji ne ulazi u besplatan.

Izuzetak su situacije kada korisnik u toku meseca uradi promenu tarifnog paketa, prenos vlasništva ili raskid ugovora kada se može desiti da iznos dobijen upitom za trenutno zaduženje ne odgovara krajnjem iznosu koji će biti prikazan u računu zbog linearnog principa obračuna pretplate/minimalne potrošnje.


A šta je s roaming-om? Evo, ja sam u Beču, i kada pošaljem SMS, stanje mi se na *311# ne povećava! Zašto? Poruke za ovu zonu (2.) koštaju 19,90 din + PDV.
„Naposletku, suština saznavanja nije u tome gubimo li igru, već kako je gubimo,
šta time spoznajemo, čemu nas je poraz naučio i kako nas to menja. Gubiti na određen
način znači - dobijati.”

Richard Bach
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: real time prikaz preostalog besplatnog saobracaja na postpaid paketima - krenulo je!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47699 | Odgovora: 169 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.