Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

news.elitesecurity.org:119

[es] :: Vesti :: news.elitesecurity.org:119

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 42760 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11926.09.2003. u 02:41 - pre 250 meseci
Citat:
TiXo:
ako ti nije problem proveri ovo, pristupio sam grupi iz drugog readera tako da osvezavanje nema nikakvog uticaja... bila je stara sadrzina.


1.

U pravu si otkrio sam zašto si dobijao istu sadržinu, nije ti se spavalo i nije lažna "uzbuna". U pitanju je keširanje sadržaja koje sprovodi news server i koje je trenutno podešeno na pola sata mada je tada kada si ti to isprobavao bilo 3 sata. Videćemo još koja je optimalna vrednost, uglavnom kada se poruka jednom učita sa foruma, ne izvršavaju se novi kveriji iste sadržine (tj dovlačenje iste poruke) u narednih pola sata, ili koliko se već podesi. To je super i ovaj news će još manje opterećivati server od web foruma. :)

2.

E da ajmo odmah da se doda prelom teksta, i dogovorite se konačno šta je usenet standard, na koliko slova? 72? 76? 71?

I kojom funkcijom u pythonu je to najbolje raditi da lepo lomi reči, ili da pišemo naš regexp?

Srki tačno je da news readeri mogu da lome tekst ali čini mi se da je to delom i posao news servera tj. da negde sam čitao da je to u nntp specifikaciji.. bilo bi lepo da neko nađe šta je najtačnije i da nam kaže kako nam je činiti.

Drago mi je da mislite da je ovo dobar potez za es. Izmenjeni su nazivi nekih foruma pa ako dobijete odgovor da su nepostojeći, samo skinite novu listu foruma i opet se prijavite. Ops, ne foruma nego newsgrupa, he he.

Takođe uputio bih i javni poziv svim adminima news servera da mi se jave oko preuzimanja elitesecurity.* newsgrupa, kao read only. Ili ako poznajete neke admine naših news servera, obavestite ih o ovom serveru i upitajte da li bi prenosili sadržaj tih poruka.

Pozdrav svima i očekujemo dalje komentare..
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11926.09.2003. u 02:55 - pre 250 meseci
I Filipe, mene opet muči ono za numerisanje poruka i listanje brojeva poruka (opsega) u pojedinim grupama, ne radi mi to kako očekujem. Meni na primer mozila kaže da u nekom forumu ima preko 200.000 poruka, što nije tačan podatak već je to izračunata i procenjena razlika između id-ja poslednje i prve poruke u tom forumu. Naravno kad to nije tačno, i ja kažem da mi skine poslednjih 500 poruka, on u stvari samo od svih 500 poruka na svim grupama, skine ono što spada u taj forum i to obično bude 20-30 njih.

Ovo mora da može nekako da se sredi, a da se opet iskoristi id poruke na esu..

Razmišljao sam i šta bi se desilo kada bi se timestamp postovanja poruke koristio kao njen id na newsu? Onda bi ponašanje bilo očekivano, zar ne?
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11926.09.2003. u 10:28 - pre 250 meseci
Citat:
filmil:
Može li neko da mi pomogne da reprodukujem ovaj problem sa Mozillom 1.4: ako u news

Bugzilla je obaveštena.
 
Odgovor na temu

TiXo
Tihomir Pantović
Čačak

Član broj: 7796
Poruke: 537
*.beotel.net

Jabber: tixo@jabber.ru
ICQ: 74381511


Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11926.09.2003. u 10:34 - pre 250 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
1.

U pravu si otkrio sam zašto si dobijao istu sadržinu, nije ti se spavalo i nije lažna "uzbuna". U pitanju je keširanje sadržaja koje sprovodi news server i koje je trenutno podešeno na pola sata mada je tada kada si ti to isprobavao bilo 3 sata. Videćemo još koja je optimalna vrednost, uglavnom kada se poruka jednom učita sa foruma, ne izvršavaju se novi kveriji iste sadržine (tj dovlačenje iste poruke) u narednih pola sata, ili koliko se već podesi. To je super i ovaj news će još manje opterećivati server od web foruma. :)


ja sam proveravao gotovo istog trenutka, tj par minuta kasnije, male su sanse da je server u tom intervalu uleteo da osvezi listu... tj sve je OK :)

Citat:
Gojko Vujovic:
2.

E da ajmo odmah da se doda prelom teksta, i dogovorite se konačno šta je usenet standard, na koliko slova? 72? 76? 71?



ok je bilo sta od ovoga, samo da ga prelomi :)

mislim da nema nekog odredjenog standarda (mada moze da se pogleda) vecina news readera bi trebala pri slanju (ili kucanju) da sredi izgled texta, a moze da bude "opasno" ako server bez "razmisljanja" sve sece na 7X tj bice malih problema sa dugim linkovima i sl... bilo bi super kad bi skripta bila "pametna"... znas sta hocu da kazem.

P.S. u usenet fazonu: KUTGW :)
GnuPG public key:
tixo.asc


Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and
then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with
people of all creeds and nations.
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11926.09.2003. u 10:36 - pre 250 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
I Filipe, mene opet muči ono za numerisanje poruka i listanje brojeva poruka (opsega) u

To uopšte nije prioritet. Stavi da ti skida 5000 poruka umesto 500 i sve će biti u redu. Problem imaš samo pri prvom skidanju, jer se posle radi inkrementalno. Problem sa procenom broja poruka je što je u QUERY-ju low watermark postavljen na MIN(ID), a s obzirom da poruke imaju jedinstven ID za ceo ES, imaš mnogo poruka između low watermarka i poslednje pa je procena skroz pokvarena. Ima par stvari koje se na tu temu mogu uraditi ali o tome kasnije, imamo prečih problema.

Veći problem nam je postovanje poruka. Jer poruke mogu da dođu u najrazličitijim formatima i kodiranjima. Pritom ne mislim na HTML vs plaintext, mada je i to briga, već na stvari tipa multipart mime encoding, zatim razne kodne strane itd. Problem će biti još i veći ako ES izađe na usenet. Izgleda mi da moramo da fiksiramo format poruke i to treba uraditi pametno kako se korisnici ne bi preterano davili sa podešavanjima. Lako je reći da podržavamo samo 8-bitni flowed format, ali to će biti problem ako krenemo da razmenjujemo poruke jer je 7-bitno kodiranje standard. Ubr, konverzija \' je ispravljena i autentifikacija bi trebalo da je sada okej.

f
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11926.09.2003. u 12:09 - pre 250 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
I kojom funkcijom u pythonu je to najbolje raditi da lepo lomi reči, ili da pišemo naš regexp?


Code:

def wrap(text, width):
    """
    word wrap funkcija
    """
    return reduce(lambda line, word, width=width: '%s%s%s' %
                  (line,
                   ' \n'[(len(line[line.rfind('\n')+1:])
                         + len(word.split('\n',1)[0]
                              ) >= width)],
                   word),
                  text.split(' ')
                 )


Upotreba:
Code:

print(wrap(tekst,72))


Pozdrav,
alex
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11926.09.2003. u 19:47 - pre 250 meseci
Nego, da li je uopšte u planu da se omogući i slanje poruka? Ako jeste, kakva je procena, kad bi moglo da zaživi?

Pozdrav
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11926.09.2003. u 22:57 - pre 250 meseci
Sve ovo radi dobro i iz OE... vide se nasa slova... "lomljenje" linija je ok... i to ne treba tako generalizovati, nego neka sami korisnici podese kako im odgovara... Da ovo oko broja poruka... kada prvi put otvorim neku news grupu (forum), on na trenutak napise da ima masuuu poruka, ali poskida samo nekoliko zadnjih, tj. novijih.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11926.09.2003. u 23:36 - pre 250 meseci
Citat:
S a l e:
...on na trenutak napise da ima masuuu poruka, ali poskida samo nekoliko zadnjih, tj. novijih.


To je dozvoljeno u NNTP protokolu, čak se i pominje takva optimizacija, ako se npr. poruke beleže redom nezavisno od „konferencije“, onda je moguće poslati samo razliku indeksa poslednje i prve poruke kao broj poruka.

Uopšte, zahtev je da se ne pošalje manji broj, a ako je veći, nije bitno. Znači, ne dobijaš nekoliko „novijih“ poruka, već sve poruke, ali je početna procena o broju poruka neispravna.


A ono što mene zanima je: zašto nema odgovor sa citatom u poslednjoj poruci? ;-)

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11926.09.2003. u 23:47 - pre 250 meseci
I da li je ok da se u spisku poruka na news grupi vidi na pr. Re: news.elitesecurity.org:119 kao pocetna poruka, a to je u stvari neki odgovor... Zar nije logicnije da ako ima neki odgovor na temu, da se vidi kompletna ta poruka, a ne tako da se odgovori "otkace", pa na newsu izgledaju kao posebna tema...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11926.09.2003. u 23:53 - pre 250 meseci
Sale, treba da pregled podesis u svom klijentu tako da grupise poruke prema temi.
U OE radi OK.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

jsmith
John Smith
Beograd

Član broj: 8423
Poruke: 105
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11927.09.2003. u 19:02 - pre 250 meseci
A šta mislite o uvođenju news opcija? Npr. neko hoće da mu se isporučuje tekst prelomljen na 70 karaktera, sa slikama zakačenim uz poruku umesto IMG tagova, adresom HTML verzije poruke u zaglavlju (umesto u potpisu), QUOTE tagovima pretvorenim u “> ”, sa nekim podacima o autoru poruke iz ES baze u zaglavlju (puno ime, status, lokacija, IP, sajt, ICQ, IQ...), itd. Naravno, opcije bi se mogle podešavati isključivo u profilu korisnika na ES-u.

Izgleda da Forte Agent 1.92 ne ume da prelama primljeni tekst na proizvoljnu širinu (različitu od širine prozora) već samo onaj koji se šalje?! Imam problema i sa skidanjem svih poruka sa “prometnijih” grupa (npr. elitesecurity.administracija-i-upotreba.windows-userland) gde je navodno broj poruka >6000, pa se FA izgleda “zaglupi” i prekine konekciju. Je l' uspeo neko da skine sve naslove iz ovakvih grupa pomoću FA?

Inače, svaka čast na news serveru, trebalo je to mnogo ranije započeti...


[Ovu poruku je menjao jsmith dana 01.10.2003. u 02:31 GMT]
„Bolje znati mnogo i često, nego ne znati ništa, povremeno... nikad... kojekude!“

 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.adsl.zonnet.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11927.09.2003. u 19:09 - pre 250 meseci
Citat:
jsmith:
A šta mislite o opcijama? Npr. neko hoće da mu se isporučuje tekst prelomljen na 70


To uopšte nije zadatak news daemona. Sve u vezi sa formatiranjem radi i treba da radi klijent. Ako prikaz poruka nije zadovoljavajući (osim u slučaju da u daemonu postoji bag), onda to znači da klijent nije dobar a ne da je daemon loše urađen. :)

Odlična stvar taj daemon, jer elegantno prebaca lopticu korisniku.

f
 
Odgovor na temu

jsmith
John Smith
Beograd

Član broj: 8423
Poruke: 105
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11928.09.2003. u 13:02 - pre 250 meseci
Citat:
filmil:
To uopšte nije zadatak news daemona. Sve u vezi sa formatiranjem radi i treba da radi klijent.

Znam, samo bilo bi lepo kad bi i to umeo da radi. Ipak je reč o konverziji HTML-a. Savršeni čitač (iliti “preglednik vesti”) ne postoji. Ne vidim drugo rešenje osim da svako od nas koristi lokalni news server koji može da obrađuje poruke “u letu” (npr. Hamster na Windows-u). Verujem da bi većina volela da vidi ovakvo nešto.

Zašto ne funkcionišu attachmenti?

„Bolje znati mnogo i često, nego ne znati ništa, povremeno... nikad... kojekude!“

 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.adsl.zonnet.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11928.09.2003. u 13:29 - pre 250 meseci
Citat:
jsmith:
Znam, samo bilo bi lepo kad bi i to umeo da radi.

Jeste, teram mak na konac, ali zaista to nije zadatak news daemona. Njegov zadatak je samo da iščupa poruku iz baze i pošalje je upakovanu u standardni format. News daemon ne treba da interpretira poruku, a ponajmanje da se bavi formatiranjem.

Citat:

Ipak je reč o konverziji HTML-a.

Prihvata se svaki dobar savet.

Citat:

Zašto ne funkcionišu attachmenti?

Još nismo došli do toga. A i pitanje je kako bi trebalo to da se resi: da li da se prilog SALJE svakome ili da se samo da link -- kako god se okrene neko nece biti zadovoljan.

f
 
Odgovor na temu

jsmith
John Smith
Beograd

Član broj: 8423
Poruke: 105
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11928.09.2003. u 19:36 - pre 250 meseci
Citat:
News daemon ne treba da interpretira poruku, a ponajmanje da se bavi formatiranjem.

Pokušaj da pratiš neku diskusiju sa jako puno citata iz nekog news klijenta, shvatićeš o čemu govorim. Garantujem da ćeš se pogubiti u moru QUOTE tagova. Ne morate da menjate baš news daemon, dodajte samo eksterni postprocessor/filter. Prefiks “> ” — duh news-a! :-)
Citat:
kako god se okrene neko nece biti zadovoljan.

E, pa da. Uvođenje opcija rešava stvar.

Naleteo sam i na nekoliko poruka koje su prve u temi, a počinju sa “Re: ”.

„Bolje znati mnogo i često, nego ne znati ništa, povremeno... nikad... kojekude!“

 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11928.09.2003. u 23:17 - pre 250 meseci
Citat:
jsmith:
Naleteo sam i na nekoliko poruka koje su prve u temi, a počinju sa “Re: ”.


Ovo je već neko spomenuo, ali to jednostavno nije tačno, ljudi! Ako ne skinete dovoljno poruka (da ta grupa koju ste skinuli obuhvati i prvu poruku iz vaše teme), normalno je da od nekuda treba da se počne, a to će biti po datumu i id-ju prva poruka iz te teme koju ste skinuli. Skinite više poruka i pojaviće se i prva u nizu.
 
Odgovor na temu

jsmith
John Smith
Beograd

Član broj: 8423
Poruke: 105
*.matf.bg.ac.yu



Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11930.09.2003. u 11:48 - pre 250 meseci
Stalno dobijam ovakve greške nakon 3 sekunde kada je procenjeni broj poruka veliki:

Code:

Sorry!   An online error occurred.
When:    Retrieving up to 5906 headers for
         elitesecurity.programiranje.c-cpp.

Reason:  Connection closed unexpectedly by server.

Probao sam Forte Agent 1.92 i Hamster. Povezujem se na 38.6k, a veza sa serverom i nije toliko loša. Kada skidam istu količinu sa “pravog” news-a, nemam tih problema.
„Bolje znati mnogo i često, nego ne znati ništa, povremeno... nikad... kojekude!“

 
Odgovor na temu

jsmith
John Smith
Beograd

Član broj: 8423
Poruke: 105
*.matf.bg.ac.yu



Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11930.09.2003. u 15:53 - pre 250 meseci
Citat:
jsmith:
... sa nekim podacima o autoru poruke iz ES baze u zaglavlju (puno ime, status, lokacija, IP, sajt, ICQ, IQ...), itd.
filmil:
Njegov zadatak je samo da iščupa poruku iz baze i pošalje je upakovanu u standardni format.
OK, srediću formatiranje na svom računaru, a je l' možete da malo proširite taj “standardni format” bar za par dodatnih polja o autoru poruke? Recimo, “X-PunoIme: John G. Smith”, “X-Lokacija: Novi Beograd” i sl.

„Bolje znati mnogo i često, nego ne znati ništa, povremeno... nikad... kojekude!“

 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: news.elitesecurity.org:11930.09.2003. u 17:16 - pre 250 meseci
mogu li da dam jedan stvarno ali stvarno prijateljski savet ...
nek me moderator slobodno obrishe ...

ljudi manite se toga...
kako god da izvedete imacete problem u konverziji u plain text :( ...
ili da radite plug in za OE ili da radite poseban reader koji ce u lokalu da pravi te
strane da ih prikazuje itd... :(( ...

nemoj se ljutiti ali morao sam da ono napishem :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vesti :: news.elitesecurity.org:119

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 42760 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.