Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opet skače Evro

elitemadzone.org :: MadZone :: Opet skače Evro

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46573 | Odgovora: 181 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Opet skače Evro28.12.2007. u 23:07 - pre 198 meseci
Tamo gde je on sad, verovatno još uvek rade na tome. :P
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
193.34.64.*



+3 Profil

icon Re: Opet skače Evro28.12.2007. u 23:12 - pre 198 meseci
ja sam juce u MEGI menjao po 81 a danas je 79...skace i pada ko lud....
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Opet skače Evro28.12.2007. u 23:52 - pre 198 meseci
Citat:
tosa:
"Svet će biti bolji kada budemo zadavili poslednjeg pripadnika buržoazije crevima poslednjeg sveštenika" 

Nije poslednjeg pripadnika burzoazije (tako bi i ti stradao) vec poslednjeg kralja. Pripadnike burzoazije su hteli da zadave proletarijati verovatno zbog ljubomore sto oni nisu umeli da steknu malo obrazovanja pa recimo programiranje ili neki drugi rad koji zahteva inteligenciju i obrazovanje oni nisu smatrali za rad. Zato se pevalo "Amerika i Engleeeeska bice zemlja proleteeerska". A sad svi na njive i u fabrike (u drzavnom vlasnistvu).

Citat:
Miroslav Jeftić:
Tamo gde je on sad, verovatno još uvek rade na tome. :P

Vise ni tamo to ne rade, umro je i tu komunizam (osim u nazivu jedine dozvoljene partije).

[Ovu poruku je menjao srki dana 29.12.2007. u 01:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 01:45 - pre 198 meseci
Citat:
pctel: Po kojoj formuli to racunas? Ili lupas onako, tipa, da vidim koliko da napisem, 120 ili 360 dinara?!

Po onoj koja nema veze sa debelguzima koji sisaju drzavne jasle zbog kojih je taj kurs takav da bi se kupovao socijalni mir. Hajde da vidimo sta ce da bude sa vasim dinarom kad se zavrsi privatizacija javnih preduzeca i kad vise takvi kao kostunica nemaju cime da kupuju socijalni mir. Evro 78, to je smesno. Ti racunaj sam Evro je bio 87, silom je oboren na 76. Skocio na 83, oboren silom na 78, pa se opet popeo na 81, pa opet oboren, sve intervencijama narodne banke. Samo to je vec 21 dinar. Plus ovo koliko je eto ti 100. Pa onda uzmi preracunaj cenu iste robe (u evrima) ovde i napolju i sve je jasno. Pravo da ti kazem, sa takvima mi je smaranje da pricam o tome. Samo uzivajte vasem "jakom i stabilnom dinaru" i vasim kreditima, i to me zabole. E, ojacala vam je privreda pa je dinar jaci u odnosu na evro i stabilan je, nema trte mrte. Smesno. Ko ne plati na mostu platice na cupriji.
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 02:02 - pre 198 meseci
Lesli se opet nalizao Imlekovog jogurta sa 3,2% mlecne masti, pa mu revolucija udarila u srbijansku glavu... Postajes, bre, gora stenica od Pandora, Che Gevarovicu...
The Time is Near!
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
..w.sh.dynamic.163data.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 05:36 - pre 198 meseci
Citat:
srki: Nije poslednjeg pripadnika burzoazije (tako bi i ti stradao) vec poslednjeg kralja.

Ček, ček, hoćeš da kažeš da sam ja pripadnik buržoazije a da to nisam znao? :)
Mislim da sam mnogo bliži građanstvu ako već pričamo o slojevima iz vremena Francuske revolucije.

@Lesli
Da li ti misliš da je NBS samostalna institucija? Ekipa koja je na vlasti nema sa
tim veze, po direkciji svetskih bankara igraju svi pa i male države kao naša.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 06:02 - pre 198 meseci
Citat:
tosa: Ček, ček, hoćeš da kažeš da sam ja pripadnik buržoazije a da to nisam znao? :)
Mislim da sam mnogo bliži građanstvu ako već pričamo o slojevima iz vremena Francuske revolucije.

Pa to ti je burzoazija, srednja klasa kojoj ti pripadas, sigurno nisi pripadnik proletarijata. Ti si verovatno pomesao sa aristokrtatijom, tj. onima koji su stekli bogatstvo i status genetski (nasledjem). U Francuskoj su nosioci revolucije bili pripadnici burzoazije i oni su podigli revoluciju protiv aristokratije. Pod burzoazijom smatram i obrazovane bogatije gradjane (npr. trgovci, razni project menadzeri, CEOs... ) u gornjem srednjem sloju a i "malu burzoaziju" tj. gradjanstvo koje je isto obrazovano ali nemaju toliko para a ipak su u srednjem sloju (ucitelji, doktori, elektroinzenjeri, programeri, arhitekte i sl). Oni koji su se odlucili za rad gde nije potrebno neko obrazovanje (gomila radnika po fabrikama) pripadaju proletarijatima. Ja ne bih rekao da si ti pripadnik proletarijata ili aristokratije vec bas burzoazije.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
..w.sh.dynamic.163data.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 09:46 - pre 198 meseci
Citat:
srki: Ja ne bih rekao da si ti pripadnik proletarijata ili aristokratije vec bas burzoazije.

Ma proleter sam ja, kao i većina ovde :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 10:28 - pre 198 meseci
Toso,

Danas imas vise vrsta radnicke klase - pretpostavljam da smo vecina nas na ovom forumu u toj 'white collar' radnickoj klasi koja je danas ekvivalent sitne burzoazije i te kako.

Evo ti checklist:

1. Imas auto
2. Imas stan
3. Imas dobru ishranu, bez perioda gladi ili lose dijete
4. Ostaje ti love posle svega ovog gore i za odmor i ustedjevinu

Ti si onda ekvivalent "sitne burzoazije" u vremenu FR revolucije, koliko god ti se to ne svidja :)

Mislim, znam da je lepo identifikovati se sa zrtvom i slabijim, ali - ti nisi u toj grupi, a ne verujem ni da vecina na ES-u spada u istu... ono, proletarijat nema ni za kompjuter, a kamo li da zevzeci na ES-u ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 10:43 - pre 198 meseci
nije li glavni, ako ne i jedini razlog sto za domacu valutu imamo dinar, a ne evro, upravo stvaranje mogucnosti parazitima na vlasti i njima bliskim pojedincima i grupama za spekulacije i bogacenje na nas racun?
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 10:47 - pre 198 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ..................
Evo ti checklist:

1. Imas auto
2. Imas stan
3. Imas dobru ishranu, bez perioda gladi ili lose dijete
4. Ostaje ti love posle svega ovog gore i za odmor i ustedjevinu

Ti si onda ekvivalent "sitne burzoazije" u vremenu FR revolucije, koliko god ti se to ne svidja :)

...............


........... ili ekvivalent "radnicke klase" u vremenu zlog tite, koliko god se to nekome ne svidja :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 10:59 - pre 198 meseci
Pa da, "radnicka klasa" jos duze vremena ne znaci iskljucivo proletarijat - pogodnosti "sitne burzoazije" su jos pre vise decenija pocele da silaze i u radnicku klasu.

Danas imas pripadnike radnicke klase koji bi u vreme FR revolucije bili iskljucivo vrlo krupna burzoazija - recimo dobri advokati, CEO-ovi i sl... svi oni moraju da rade za svoj hleb (dakle - radnicka klasa), ali ih ima toliko bogatih da je potpuno besmisleno podrazumevati "radnicku klasu" kao nesto sto nikad nije na nivou... burzoazije ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 11:26 - pre 198 meseci
Citat:
pctel:

Pedeset godina ste radili na tome pa nije uspelo, drugu sansu ne verujem da cete dobiti.


sto se tice verovatnoce - pre bih se smeo kladiti da bi se bar 3/4 ljudi koji su ziveli ovde u tih 50 godina i koji pamte, vratilo u to vreme/sisteme vrednosti/nacin zivota kada bi imali neku mogucnost izbora za to - nego sto bih se smeo kladiti da se ovima sto su sprovodili pravdu i davili crevima ovde, pre 50 godina, ili u francuskoj pre 200, nece jos nekad u buducnosti zalomiti da to sprovedu opet.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.132.*



+5251 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 12:21 - pre 198 meseci
Mogu i 300/8 da zele da "se vrate" u neke periode "lepog" zivota, ali nema para za finansiranje takve "blagodeti.
Oni kao nesto rade, i za to primaju nenormalne plate i tako zivotare godinama..
To sto su radili, nije vredelo tih para, u okvirima drzave koja nije kolonisticka sila, a vise nije "u procepu" izmedju dva bloka...

Poz.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
..w.sh.dynamic.163data.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 13:16 - pre 198 meseci
Ivane,

Ja bih rekao da je u pitanju samo promenjena distribucije resursa i/ili bolje organizovana proizvodnja istih,
pa imaš prividno bogate ljude. Da li je to što si izlistao bogatstvo ili predstavlja minimum nekog normalnog
života u kome, kao što si i sam rekao, mora da se i te kako radi? Tačnije moraš da radiš do penzije što je
sve manje određen pojam. Bogat je (materijalno) onaj koji ne mora da radi, a i dalje ima sve te stvari...

Mislim da ne možemo izjednačavati današnjeg građanina sa nekime od pre par vekova, niti je moguće
praviti poređenje slojeva zbog prevelikih razlika u načinu života. Ok, nekadašnji plemić je današnje dete
imućnijih osoba ali mislim da im privilegije nisu ni približne.

U narednih 10 dana neću biti tu da nastavljam diskusiju...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 16:13 - pre 198 meseci
Citat:
Bananaman: Lesli se opet nalizao Imlekovog jogurta sa 3,2% mlecne masti, pa mu revolucija udarila u srbijansku glavu... Postajes, bre, gora stenica od Pandora, Che Gevarovicu...

Sta je bilo, i ti sisas drzavne jasle pa ti odgovara ovaj lazni socijalni kurs evra od 70 i kusur? Ako, ako, nece jos dugo, a otreznjenje ce biti tim bolnije. Secas se kako je bilo u Argentini?
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.203.*



+471 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 16:55 - pre 198 meseci
Što kaže Gidra... mnogo volim kad godina izda, sve poskupi pojeftini 3,14-zda.
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
77.46.180.*



+25 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 18:29 - pre 198 meseci
Nisam ekonomista,ali kad sam u svojim rukama video sveze stampane novcanice.. onako suste ko kesa pod rukom,prste da iseces na njih... hehe,svi znamo sta to znaci :D Inflacija sarmo,inflacija...
Ali ne brinite se,sve ce oni to da poprave i "vestacki" ce "srediti" polozaj dinara pred izbore :D
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Opet skače Evro29.12.2007. u 19:45 - pre 198 meseci
Citat:
mrle 011: pre bih se smeo kladiti da bi se bar 3/4 ljudi koji su ziveli ovde u tih 50 godina i koji pamte, vratilo u to vreme/sisteme vrednosti/nacin zivota kada bi imali neku mogucnost izbora za to

Bila je mogucnost izbora nekoliko puta i partija koja se zalaze za to nije postigla zavidan uspeh.

Citat:
Da li je to što si izlistao bogatstvo ili predstavlja minimum nekog normalnog
života u kome, kao što si i sam rekao, mora da se i te kako radi?
Evo, ja cu da ti odgovorim - to sto je Ivan izlistao je privilegija nekih 10-15% najbogatijih ljudi na planeti, pa ti sad postavi minimum gde hoces.

A Leslie, ti mora da si uzivao pocetkom devedesetih, kad je kurs bio 1.000.000:1, pa uzmes dzak para i krenes u samoposlugu? A onda trcis i kupujes, jer ako se malo duze zadrzis u samoposluzi, za taj dzak para ne moze da se kupi nista? Bice da je to normalno a ovo nenormalno.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Opet skače Evro30.12.2007. u 10:45 - pre 198 meseci
Pa evo sad ti je ta partija samo se drugacije zove. Aaaaaa, znaci to je u pitanju, strah od "moze i gore" . E pa nenormalno je i jedno i drugo. I to tad je bilo nenormalno, a i ovo je sad nenormalno, da drzava silom odrzava niski kurs evra. Razlog se zna - kupovina socijalnog mira za ove koji sisaju drzavne jasle i privid koji se stvara da je ovde stabilna ekonomija. Pa dolar bre stalno pada u odnosu na evro, a dinar stabilan. Mnogo nam majku mu imperijalistcku ojacala privreda. Mora da su oni sto proizvode oklagije pa ih prodaju na pijaci premasili normu. Jedino takvi nesto proizvode. Hebi ga, mozda je nekome ko sisa drzavne jasle mio ovaj kurs, ali meni nije milo da mi kradu devize po niskom kursu, a da ja nemam gde da ih zamenim po stvarnom. U celoj toj prici ispada hebena strana samo onaj ko se bavi necim normalnim, a dobijaju samo ovi koji su se na bilo koji nacin utalili sa drzavom, makar i muzuci ove sto sisaju drzavno vime, i to je isto. Hebo majku ako ne bih isao u nabavku za sve, pa i za lebac, negde u inostranstvo da sam blizu granice kao ovi sto zive u pogranicnim mestima. Ja cak mislim da su i ovi gastarbajteri koji tvrde da je to zbog njih delimicno u pravu. U Srbiju godisnje udje nekoliko milijardi dolara (3 - 5, ko ne veruje neka gugla, mene mrzi, to je bas Jelasic pricao pre godinu ili dve) koje dijaspora salje svojima da im pomogne, i ovim lopovima je u interesu da sve to sto ulazi u zemlju po bilo kom osnovu otmu po sto nizem kursu. Sve je to banda udruzena u zajednicki zlocinacki poduhvat, ista kao ona devedesetih, samo su sad za razliku od onih, i pouceni njihovim iskustvom, dali malo i "narodu" da "narod" ne vidi pljacku. I pali im to kod vecine.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Opet skače Evro

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46573 | Odgovora: 181 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.