Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] - nisam siguran kako da imenujem problem...

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] - nisam siguran kako da imenujem problem...

[ Pregleda: 3926 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.verat.net.

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon [Excel] - nisam siguran kako da imenujem problem...10.04.2006. u 16:12 - pre 218 meseci
Zanima me sledeće:

želim da napravim sheet u kome će se, u zavisnosti od izabrane valute u drop down listi, ostale unete vrednosti kalkulisati prema toj izabranoj valuti.

Recimo da se radi o računanju prihoda od prodaje. Unese se broj prodatih komada nečega čija vrednost je npr 1 evro.
Ukoliko je u drop down listi izabran evro, onda bi vrednost bila 1000.
Ja želim da može da se odabere dinar pa da vrednost bude prikazan u dinarima - 87.000, drugim rečima da svako bira valutu koja mu odgovara.

Da li je ovako nešto moguće i da li mi je Excel dovoljan za to ili tako nešto mora u Accessu?

Nadam se da sam dobro objasnio problem :)


[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 08.05.2006. u 17:45 GMT+1]
Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Excel - nisam siguran kako da imenujem problem...10.04.2006. u 18:30 - pre 218 meseci
Pogledaj ovu temu i vidi da li ces moci da iskombinujes nesto. Mozes na slican nacin odredjivati koja ce se vrednost koristiti za mnozenje.
 
Odgovor na temu

downer

Član broj: 29779
Poruke: 351
*.dial.b92.net.



+5 Profil

icon Re: Excel - nisam siguran kako da imenujem problem...10.04.2006. u 22:04 - pre 218 meseci
Moram priznati da sam malo cirke, ali ako sam te dobro razumeo:

na Sheet1 napravi tabelu tipa:

R.B. Valuta Iznos
1 euro 7,5
2 dolar 7
3 funta 8,5
4 dinar 1000

selektuješ taj opseg ćelija (na primeru koji sam zakačio je B3:D7) i daš mu neko ime, tipa VALUTE (Insert/Name/Define ili klik u Name Box, pa ukucaš ime i Enter)

na Sheet2 napraviš drop down list i kao input range (desni klik, format control) staviš Sheet1!C4:C7, cell link npr. J1

onda u željenu ćeliju (u mom primeru E11) ubaciš funkciju VLOOKUP: =VLOOKUP(J4;valute;3;FALSE)

tako će u ćeliji E11 da piše 7,5, tj. 7, tj. 8,5, tj. 1000, u zavisnosti od ćelije J1, koja opet zavisi od izabrane vrednosti u drop down listi.


Ne znam koliko me razumeš (i meni je teško ponekad), ali kačim ti primer a ako ti nešto nije jasno javi.



kasnije možeš da eksploatišeš ćeliju J1 u If funkciji, i tako da postigneš to što si (valjda?) hteo.

pozdrav


[Ovu poruku je menjao downer dana 10.04.2006. u 23:06 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.vdial.verat.net.

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Excel - nisam siguran kako da imenujem problem...11.04.2006. u 00:39 - pre 218 meseci
Downeru, to je to, puno ti hvala :)

Jedino što sam imao problem da sam napravim drop down meni preko control toolboxa, ja sam išao preko data validationa.

Kada pravim preko control toolboxa, samo mogu da napravim to polje, ali ne mogu da ga editujem, tj ne znam kako da mu unesem vrednosti.

Tj prilikom desnog klika, nemam opciju format control.

Kako se to rešava, da znam za ubuduće?




Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

sholastik

Član broj: 34911
Poruke: 56
*.pat-pool.so.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Excel - nisam siguran kako da imenujem problem...11.04.2006. u 07:04 - pre 218 meseci
Alatka koja ti treba nije control toolbox, nego Forms.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] - nisam siguran kako da imenujem problem...

[ Pregleda: 3926 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.