Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novogodišnji 3g NET paketi

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Novogodišnji 3g NET paketi

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21274 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

B.O.K.I.
Lazarević Bojan
Kragujevac

Član broj: 80741
Poruke: 19
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi11.01.2008. u 13:30 - pre 198 meseci
Evo mog iskistva:
-koristim paket od 512mb i do sad sam uglavnom zadovoljan sa 3g signalom(KG-BG-ZR-AR i auto-put),a sto se tice potrosnje desava mi se da na kraju meseca imam i nepotrošenih mb(zbog posla i porodičnih obaveza ne stizem ni da ozbiljnije surfujem po netu,samo mail),skidanje filmova,muzike i raznog softvera mi ni ne pada na pamet preko MTS-a,jer mi je onda jeftinije da kupim original(7,2 din/mb+18%..).
-E sad vid'o i ja ovu novogodišnju akciju za 3g net pa kaže za paket 512 daju 2gb protoka(to već otvara neke mogućnosti za down..),al ne lezi vraže,pozovem ja korisnički servis i pitam ih dal ova akcija važi i za postojeće korisnike a ona operaterka mi kaže da se odnosi samo na nove korisnike a ja kao stari mogu da produžim ugovor na 1god. i dobijem iste uslove.Otiso ja u poslovnicu mts-a a tamo me ladno od*ebaše i rekoše da ugovor ne može da se produži dok ne istekne stari :( ili da kupim novi paket!!!
,pobesnim i ponovo zovnem 789 a operater će meni "Kad budete u poslovnici pozovite mene da im ja kažem da može"...nisam mog'o da verujem...ja treba da se igram gluvih telefona između službenika iste firme!...bem ti državu!!
Tako da kad istekne ugovor neće oni ni dinara više videti od mojih para....
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
*.adsl.beotel.net.



+32 Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi11.01.2008. u 18:14 - pre 198 meseci
Akcija vise ne vazi.
Evo i mog (takodje negativnog) iskustva.
Odem danas u KC na Banovom b., kazu mi "gotovo je, nema više", normalno posle pola sata čekanja u redu.
Ja izadjem i pozovem CC, kažu ma nije gotovo, ima ih još na Trgu i u Bulevaru.
Kad sam nakon dva sata stigao na Trg, nisam dugo čekao, ali su mi rekli isto, gotovo je, nema više, prepodnevna smena je prodala sve (verovatno sva tri)
I još me riba na***ila, kao što ste sad došli, sad svi hoće kad nije više 8.000 ili tako nešto....
Više zaista nisam znao zašto sam sad došao, a ne kad je bilo 100 E.

Posle sam čuo u jednom od KC da spremaju novu akciju-iznenadjenje, kao sad će da daju rutere...
Biće mi zanimljivo da nosim još jednu torbu za ruter, da bih bio "mobilan"...

I dalje sedim i ne mogu da shvatim zašto sam došao da kupim modem za 99 umesto 8 i nešto hiljada....
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi11.01.2008. u 19:12 - pre 198 meseci
Probaj preko 064/790 (mts express) - ja sam cuo da moze da se dobije lepo na kucnu adresu i da ih jos ima...
Ako su lagali mene - i ja vas. I da, prica je da ce biti nekih rutera, samo niko ne zna kada.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
*.adsl.beotel.net.



+32 Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi11.01.2008. u 20:55 - pre 198 meseci
Nagadjam da ce to da bude ona velika akcija, ako se neko jos uvek seca...
Ono sto mt:s treba da radi sa Cisco-m.
Akcija koja je najavljena za polovinu decembra prosle godine.
Ako je to istina, ja jedva cekam. Oni su pravi vizionari u svetu i kad se negde ukljuce, onda stvarno menjaju i navike i okruzenje.
Videcemo, mozda zaista dobijemo "sve u jednom", a za pristojne pare, najavljivani su flat paketi (razgovor, net...).

Mozda se dzabe nadam, ali lepo je ziveti u nadi....
 
Odgovor na temu

Stijak
Beograd

Član broj: 97934
Poruke: 300
212.200.65.*

Sajt: www.stijak.com


+37 Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi15.01.2008. u 18:12 - pre 198 meseci
Citat:
E sad vid'o i ja ovu novogodišnju akciju za 3g net pa kaže za paket 512 daju 2gb protoka(to već otvara neke mogućnosti za down..),al ne lezi vraže,pozovem ja korisnički servis i pitam ih dal ova akcija važi i za postojeće korisnike a ona operaterka mi kaže da se odnosi samo na nove korisnike


Koliko sam skontao, protok starih paketa je proširen, pa prema tome, to povećanje protoka bi se i na tebe trebalo odnositi. Recimo, na mom decembarskom paketu koji je upravo stigao piše 3G NetPaket 128 kao ime tarife. Nema nikakve napomene promo ili nešto slično, iako sam ja jedan od ovih koji su potpisali po promotivnim uslovima. Stanje mi potvrdjuje da imam 1GB protoka. Provjeri i ti svoje stanje. Možda i ti imaš 2GB protoka, a da to ne znaš.
 
Odgovor na temu

MarkoKinez
Bgd

Član broj: 169546
Poruke: 5
212.200.65.*



Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi16.01.2008. u 09:26 - pre 198 meseci
Pozdrav svima,
pre svega moram reci da sam toliko puta koristio usluge ovog sajta da je prosto red i da ja dam svoj doprinos.

Od pre nove godine sam korisnik 3G net paketa i moram reci da je meni ekstra dobar!
Prvo izuzetno je jeftin: Platio sam ukupno oko 120 din HSDPA modem koji inace kosta malo manje od 150eura, dobio novu karticu (namerno sam uzeo 2G karticu i plato manje jer sam bio u tripu da 3G kartica nece raditina 2G mrezi, kad sam malo razmislio pomislio sam da sam se preso medjutim nisam jer cak i sa 2G karticom imam odlicnu brzinu i konektujem se na 3G mrezu - to sve nema veze sa vezom tako da sam cak i tu umesto 400-500 din dao 120, smesno), i dobio sam 1G protoka za smesnih 900 din+pdv sa brzinom od oko 1,5Mbit/s. Do sada sam koristio eunet paket na brzini od 512kbit/s, i samo uzmite i uporedite koliko tamo kosta 1G downloada pri toj brzini, a da ne govorimo o vecim brzinama.
Drugo mobilni internet koji sam do sada koristio je bio preko GPRS-a, mobilnog telefona i laptopa. Radio je brze nego fiksna linija za 50% ali sam se otkidao od mesecnog racuna jer je kod njega 1 Mb downloada 40din+pdv pa puta 1024 pa je to katastrofa. Placao sam racune reda 4, 5, do 10.ooo din.
Trece do te promotivne ponude prikljucenje je bilo skupo, a i bio je dozvoljen samo mali download! Znaci kada sam video ponudu, a to je onog dana kada su svi dobili SMS obavestenje od telekoma, u roku od 3 sata sam bio tamo, i verujem da sam stvarno bio medju prvima. Verujte mi isplatilo se! I u WC mogu da nosim laptop sa internetom umesto novina!Salim se, ali za ono sto meni treba odlican je, moguce je raditi i u pokretu, da ne govorimo sto su svi veliki gradovi pokriveni 3G signalom.
Cetvrto podvlacim Brzina je stvarno super
Izgleda da se neko ovde presao u racunici pri formiranju cena paketa, mada u odnosu na svet to je normalno, procitajte dole obavezno ovo sto je boldirano.

PROBLEMI
Nije sve bas tako savrseno, naravno, kada se konektujete u zavisnosti od gustine saobracaja zavisi i vasa brzina, ali i to da li ce vam veza pucati. Znaci dobar je za mejlove, surfing, a skype jos nisam isprobao!
Drugi problem koji sam imao je to sto nisam mogao da se povezem na online banking koji mi je potreban u poslu. problem je bio i sa ostalim sajtovim koji su imali https ili shttp htmls oznake. Tako da nisam mogao da vrsim i novcane transakcije. Medjutim bio sam uporan i jutros sam i to resio tako sto su mi poslali jedan reg fajl. Sada sve radi. Zapravo ne bas sve, jer ne mogu da posaljem postu preko eunet naloga. Primam postu preko njega, ali ne mogu da posaljem vec je neophodno da smtp server bude server provajdera kao kada se logujete iz inostranstva. Probao sam x1.gm.telekom.yu ii naravno ne radi, pa se pitam da li mozda postoji neki drugi. Do duse nije mi to toliko bitno trenutno, ali cu i to resiti.

Sto se tice toga da li ima jos paketa ili nema, sve dok ima promocije na sajtu mts-a mora da ima i paketa, ali moguce je da su pustili odredjeni broj da bi utrosili modeme koji verovatno tehnoloski zastarevaju, al opet imate ove iste modeme i u ponudi vodafona recimo.
Vi ljudi niste ni svesni koliko nas ovde deru ovi monopolist>>
Moj rodjak u Nemackoj ima svog provajdera kod koga dobija slusajte dobro: 500 min besplatnog razgovora sa Amerikom, 300 minuta sa Srbijom, besplatan razgovoru celoj Evropskoj uniji, flat rate internet sa brzinom protoka od 5 ili 8 Mbit/s ne secam se ali ispod 5 nije sigurno, ruter u stanu i sve to ZA 50 citaj dobro PEDESET eura! To je 4000 dianara. Daleko smo mi od sveta Znaci nije samo miskovic monopolista, nego nema prave konkurencije sve dok se velikoprodaja vrsi preko jednog MONOPOLISTE za internet a to je TELEKOM!
E da i u koliko nekome treba ovaj fajl uploadovao sam ga dole.
A imate i slike o kojim se brzinama radi pa uporedite.
Pozdrav svima.

[Ovu poruku je menjao MarkoKinez dana 16.01.2008. u 10:39 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.ptt.yu.



+21 Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi16.01.2008. u 12:59 - pre 198 meseci
Citat:
MarkoKinez
Primam postu preko njega, ali ne mogu da posaljem vec je neophodno da smtp server bude server provajdera kao kada se logujete iz inostranstva. Probao sam x1.gm.telekom.yu ii naravno ne radi, pa se pitam da li mozda postoji neki drugi. Do duse nije mi to toliko bitno trenutno, ali cu i to resiti.

Pokusaj umesto x1.gm.telekom.yu sa 195.178.38.26 (ovo pali kod email client programa u većini mobilnih telefona), takođe zameni i POP3 server u 195.178.38.26
... pa javi ako je pomoglo...

 
Odgovor na temu

MarkoKinez
Bgd

Član broj: 169546
Poruke: 5
212.200.65.*



Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi16.01.2008. u 16:06 - pre 198 meseci
Nije pomoglo, ali ocekujem da mi jedan drugar iz telekoma posalje neke nove parametre. Nadam se da ce uspeti. U svakom slucaju javljam.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi17.01.2008. u 01:16 - pre 198 meseci
Citat:
MarkoKinez: Nije pomoglo, ali ocekujem da mi jedan drugar iz telekoma posalje neke nove parametre. Nadam se da ce uspeti. U svakom slucaju javljam.

A prethodno si regularno kreirao svoj email nalog kod mts-a, slanjem SMS poruke: "Mail lozinka" na 770, sa svog broja?
 
Odgovor na temu

MarkoKinez
Bgd

Član broj: 169546
Poruke: 5
212.200.65.*



Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi18.01.2008. u 10:31 - pre 198 meseci
E nisam to odradio, jel bi to trebalo da ima neke veze? Inace mi je drugar poslao podesavanja, ali nisam uspeo da posaljem mail. Sve nesto mislim da je do nekih mojih podesavanja. A inace outgoing mail server telekoma za eunet korisnike je 195.178.38.4 .
 
Odgovor na temu

afeks
Skopje

Član broj: 119768
Poruke: 2
*.205.49.196.robi.com.mk.



Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi18.01.2008. u 11:14 - pre 198 meseci
@MarkoKinez

Kao sto vidim iz speednet testa latencija je 679 ms i to prema serveru u Beograd.
Jeli to konstantna latencija prema domacim sajtovima-serverima ili prilicno varira?

Hvala unapred


 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi18.01.2008. u 12:45 - pre 198 meseci
Citat:
MarkoKinez: E nisam to odradio, jel bi to trebalo da ima neke veze?

Pa dok ne pošalješ prvu takvu poruku i ne dobiješ povratni odgovor: "Uspešno ste kreirali svoj email nalog..." normalno je da ne radi, kad pokušavaš sa nepostojeće email adrese (naloga)!

 
Odgovor na temu

MarkoKinez
Bgd

Član broj: 169546
Poruke: 5
212.200.65.*



Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi19.01.2008. u 16:51 - pre 198 meseci
Citat:
afeks: @MarkoKinez

Kao sto vidim iz speednet testa latencija je 679 ms i to prema serveru u Beograd.
Jeli to konstantna latencija prema domacim sajtovima-serverima ili prilicno varira?

Hvala unapred


Ping je oko 650ms prema domacim sajtovima bez neke narocite varijacije, a ka nekim inostranim oko 715ms. Sto se mog problema tice nisam uspeo da posaljem mejl sa eunetovog naloga preko ovog provajdera i ne znam u cemo je problem. Probao sam dosta smtp servera nadje servere loguje se ali nece da posalje, a da pri tome mejl prima regularno (kao na slici dole). Nesto mislim da je do nekih protokola za autentifikaciju, ali to ne poznajem. Nemam ideju sta da probam.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

B.O.K.I.
Lazarević Bojan
Kragujevac

Član broj: 80741
Poruke: 19
212.200.65.*



Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi20.01.2008. u 21:18 - pre 198 meseci
Citat:
Stijak: Koliko sam skontao, protok starih paketa je proširen, pa prema tome, to povećanje protoka bi se i na tebe trebalo odnositi. Recimo, na mom decembarskom paketu koji je upravo stigao piše 3G NetPaket 128 kao ime tarife. Nema nikakve napomene promo ili nešto slično, iako sam ja jedan od ovih koji su potpisali po promotivnim uslovima. Stanje mi potvrdjuje da imam 1GB protoka. Provjeri i ti svoje stanje. Možda i ti imaš 2GB protoka, a da to ne znaš.


Voleo bih da si u pravu al provera stanja mi kaze da su me ipak "castili" starom kolicinom podataka tj. da mi je preostalo oko ~150mb a merac kaze da sam do sad potrosio ~362mb(za mesec januar).I na mom racunu pise 3G NetPaket 512,a na ugovoru stoji PROMO pre naziva paketa.Mene najvise buni situacija da mi servisni operater kaze da mogu da produzim ugovor na 1god(i ako mi nije istek'o stari)i dobijem i ja 2gb protoka podataka sa zadrzavanjem postojeceg paketa,a u poslovnici se prave mutavi i kazu da NE MOZE!(Cim neka radnja zahteva da ukljuce mozdane vijuge oni kazu da ne moze,lakse je nekog otkaciti nego mu pomoci!).Danas sam opet zvao operatera i covek mi potvrdio da mogu da produzim ugovor bez problema...e sutra idem opet u poslovnicu i dok ne isteram svoje necu da se smirim....kad im vec placam hocu i ja da dobijem isto ko i drugi..Javljam kako je bilo...
PS.
Ako ima neko da je korisnik 3g net paketa pre novogodisnje akcije nek javi kakva je situacija sa njegovim racunom.
 
Odgovor na temu

Stijak
Beograd

Član broj: 97934
Poruke: 300
212.200.65.*

Sajt: www.stijak.com


+37 Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi21.01.2008. u 18:59 - pre 198 meseci
Imam jedno pitanje za vas koji već neko vrijeme koristite data pakete. Da li se vrši ikakva naplata uspostavljanja veze na net ili nešto slično dok ste u besplatnom saobraćaju.

Mene je uznemirilo to što mi stanje skoro 400 potrošenih dinara iako sam još u besplatnim megabajtima, pozive naravno nisam imao, jer ni ne mogu sa data karticom, a poslao sam svega 7-8 poruka na 797 i jednu poruku sebi da vidim da li može slati obične poruke.
 
Odgovor na temu

B.O.K.I.
Lazarević Bojan
Kragujevac

Član broj: 80741
Poruke: 19
212.200.65.*



Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi21.01.2008. u 22:31 - pre 198 meseci
@Stijak
1)Ne vrsi se nikakva naplata uspostavljanja veze
2) sve dok ne prekoracis besplatne mb placas standardnu cenu tvog paketa+18%pdv
3)Nemoj da te brine to tvoje zaduzenje od 400din(zanemari ga),kad stigne racun nece ti to nakamiciti u racun(pod uslovom da je zadovoljena tacka 2)
4)i sa ovom karticom mozes da pravis pozive ako je stavis u mob.tel.(licno iskustvo),zapravo to je obicna SIM kartica smo ima fabricki upisane parametre za pristup internetu preko GSM mreze isto kao sto su upisani brojevi servisnih centara(SMS centar,gov.posta...),samo ne znam po kojoj tarifi ti se naplacuju razgovori i sms(ja se nisam puno zaj*bavao sa tim)
 
Odgovor na temu

miskov

Član broj: 54819
Poruke: 15
212.200.65.*



Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi22.01.2008. u 20:24 - pre 198 meseci
Da li si uspeo da otvoris MSN?
 
Odgovor na temu

Stijak
Beograd

Član broj: 97934
Poruke: 300
212.200.65.*

Sajt: www.stijak.com


+37 Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi23.01.2008. u 00:57 - pre 198 meseci
I ja sam primjetio da neće da otvara neke sajtove. MSN i ne posjećujem, pa nisam znao do paloprije, kad sam pokušao i neće. Neće da otvara ni recimo Myspace. Baš me zanima u čemu je problem.
 
Odgovor na temu

B.O.K.I.
Lazarević Bojan
Kragujevac

Član broj: 80741
Poruke: 19
212.200.65.*



Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi23.01.2008. u 08:22 - pre 198 meseci
Meni bre sve radi normalno,otvara sve stranice i nisam primetio neke tripove.Paket koristim od avgusta prosle godine.
 
Odgovor na temu

miskov

Član broj: 54819
Poruke: 15
212.200.65.*



Profil

icon Re: Novogodišnji 3g NET paketi23.01.2008. u 10:28 - pre 198 meseci
Zvao sam korisnicki servis i kazu da nikakvih ogranicenja nema,a ovo definitivno ne radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Novogodišnji 3g NET paketi

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21274 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.