Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IP televizija kod nas?

[es] :: Digitalna Televizija :: IP televizija kod nas?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 316254 | Odgovora: 1207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?14.09.2010. u 10:42 - pre 165 meseci
O, bre. Malo, malo, pa neko opet počne priču o HRT-u. Smorili ste. Kao da ne postoji nijedan drugi kanal.
Signal za HRT dolazi sa satelita, a oni ga na satelit šalju tako da je kodiran sadržaj sa autorskim pravima.
Kada odeš na teletekst HRT-a pored filmova i serija stoji zvezdica i objašnjenje - "kodirano za satelit."
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

dimnicar
dimnicar

Član broj: 48094
Poruke: 505
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?14.09.2010. u 19:41 - pre 165 meseci
Korostim iptv 2 meseca za free i moji utisci su sledeci.
Internet brzine od 1Mb/s flat za 600 dinara/mesecno je super.
Slika na tv je kristalno cista(desi se ponekad da trza),kao i kod sbb sa d3.
Uredjaj za digitalizaciju slike je manji nego sto ga daju uz sbb.,i to je dobro sto je mali i sto moze da stane gde hoces.
Moji roditelji su penzioneri,pa ne mogu da se snadju ni sa jednim ni sa drugim,komplikovani su cak i za mene.
Strahovito me nervira da taj mali sivi uredjaj sto ide do tv nema dugme power on.Stalno moram pri ukljucivanju da ga resetujem (izvadi kablic ,broj do 10,pa ga ubaci).
Treba mu vecnost da se pojavi slika ,skoro 5 minuta.
Nervira me sto nisu odradili posao za nas koji koristimo tv kartice.
Tv koji veoma retko gledam mi je u prizemlju,a ja na spratu koristim kompijuter.Ne mogu nikako da ga povezem preko tv kartice,nego moram da ga nosim dole za tv,a gore za internet.
Moja preporuka je da odrade deo povezivanja za TV-PC kartice ,da bolje odrade taj mali sivi uredjaj do tv i za tu cenu je sve super.

Sto se tice sbb ubedljivo su najbolji.
Mozes da imas u svakoj sobi tv,veoma lako za rukovanje i sa tv i tv kartice za pc.
D3 im je glomazan i ruzan i nije dobar za povezivanje sa tv-PC karticom.
internet od 4MB/s za 1400 dinara je nabolji i za te pare najjeftiniji.
Problem je samo gubitak posla i inflacija.Ne vode racuna o tom najbitnijem elementu.Mali im je izbor interneta.
Trebali bi da obore cenu,ili da ponude nesto slicno telekomu,ili ce im dosta klijenta otici u telekom.
Moj predlog bi bio da i oni ponude cenu za 1Mb flat od 600 dinara..do nekih srecnijih vremena....
 
Odgovor na temu

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?14.09.2010. u 19:56 - pre 165 meseci
Ko kaze da IPTV ne moze na karticu? Evo ti snapshot:



Btw, za Vojvodjane je odlicna kombinacija IPTV + DVB-t. Imaju sve digitalno. Nase kanale na IPTV plus Hrvate na DVB -T. (HRT 1,2, Nova, RTL, Osjecka, Slavonska, Vinkovacka). Uskoro RTL2 i Doma TV.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?14.09.2010. u 20:00 - pre 165 meseci
Citat:
dimnicar: Korostim iptv 2 meseca za free i moji utisci su sledeci.
Internet brzine od 1Mb/s flat za 600 dinara/mesecno je super.
Slika na tv je kristalno cista(desi se ponekad da trza),kao i kod sbb sa d3.
Uredjaj za digitalizaciju slike je manji nego sto ga daju uz sbb.,i to je dobro sto je mali i sto moze da stane gde hoces.
Moji roditelji su penzioneri,pa ne mogu da se snadju ni sa jednim ni sa drugim,komplikovani su cak i za mene.
Strahovito me nervira da taj mali sivi uredjaj sto ide do tv nema dugme power on.Stalno moram pri ukljucivanju da ga resetujem (izvadi kablic ,broj do 10,pa ga ubaci).
Treba mu vecnost da se pojavi slika ,skoro 5 minuta.
Nervira me sto nisu odradili posao za nas koji koristimo tv kartice.
Tv koji veoma retko gledam mi je u prizemlju,a ja na spratu koristim kompijuter.Ne mogu nikako da ga povezem preko tv kartice,nego moram da ga nosim dole za tv,a gore za internet.
Moja preporuka je da odrade deo povezivanja za TV-PC kartice ,da bolje odrade taj mali sivi uredjaj do tv i za tu cenu je sve super.

Sto se tice sbb ubedljivo su najbolji.
Mozes da imas u svakoj sobi tv,veoma lako za rukovanje i sa tv i tv kartice za pc.
D3 im je glomazan i ruzan i nije dobar za povezivanje sa tv-PC karticom.
internet od 4MB/s za 1400 dinara je nabolji i za te pare najjeftiniji.
Problem je samo gubitak posla i inflacija.Ne vode racuna o tom najbitnijem elementu.Mali im je izbor interneta.
Trebali bi da obore cenu,ili da ponude nesto slicno telekomu,ili ce im dosta klijenta otici u telekom.
Moj predlog bi bio da i oni ponude cenu za 1Mb flat od 600 dinara..do nekih srecnijih vremena....


Zasto gasis STB ? Ja imam 2 STB-a i nijedan ne iskljucujem , jeste da se malko greju ali greje se i modem/ruter.
 
Odgovor na temu

dimnicar
dimnicar

Član broj: 48094
Poruke: 505
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?15.09.2010. u 22:13 - pre 165 meseci
za packipcf
kako si povezao iptv na pc-tv karticu?
za mrsoja
koja 2 stb?,mislis na adaptere za mali sivi uredjaj sto ide do tv,i adsl modem?
Oba su mi u razvodniku,a naviko mi je da sve iskljucim na dugme,volim kad se ugasi crvena sijalica na razvodniku.kao drugo premestam ga iz jedne prostorije u drugu.
 
Odgovor na temu

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?15.09.2010. u 22:30 - pre 165 meseci
Kupis scart adapter (jedno 200 din)



I rca kabl



Naravno, ukoliko ti kartica ima rca ulaz. Ako nema kupis koaksijalni kabl i konektore, pa spojis preko njega.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?16.09.2010. u 06:28 - pre 165 meseci
Citat:
dimnicar: za packipcf
kako si povezao iptv na pc-tv karticu?
za mrsoja
koja 2 stb?,mislis na adaptere za mali sivi uredjaj sto ide do tv,i adsl modem?
Oba su mi u razvodniku,a naviko mi je da sve iskljucim na dugme,volim kad se ugasi crvena sijalica na razvodniku.kao drugo premestam ga iz jedne prostorije u drugu.


Mislim na dva mala siva uredjaja zvana STB
I ne gasim ih bas zbog matoraca
 
Odgovor na temu

zuckovac

Član broj: 240241
Poruke: 22
*.fbx.proxad.net.



Profil

icon Re: IP televizija kod nas?30.10.2010. u 21:27 - pre 163 meseci
Telekom u mom mestu menja staru analognu centralu sa novom opremom MSAN-om. Kako sam mogao da procitam na ovom forumu, MSAN ima integrisan DSLAM za ADSL.
Planiram da pored ADSL-a uzmem i IPTV pa me zanima da li pored postojanja ADSL linije postoji jos neki tehnicki preduslov za uvodjenje IPTV-a. Linija je direktna, 200m od centrale.
Hvala
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?31.10.2010. u 08:11 - pre 163 meseci
Ako si 200m od centrale neces imati problema .
 
Odgovor na temu

zuckovac

Član broj: 240241
Poruke: 22
*.fbx.proxad.net.



Profil

icon Re: IP televizija kod nas?31.10.2010. u 09:56 - pre 163 meseci
mrsoje
hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?31.10.2010. u 17:34 - pre 163 meseci
I meni su mnogi pomogli na ovom forumu zato smo ovde

Ja sam 500m od centrale i imam 4M internet + 2 IPTV BOX-a zasad zadovoljan, jedino mi nedostaje par kanala na IPTV-u koje nemaju u ponudi.

 
Odgovor na temu

zuckovac

Član broj: 240241
Poruke: 22
*.fbx.proxad.net.



Profil

icon Re: IP televizija kod nas?31.10.2010. u 17:48 - pre 163 meseci
Nadam se da ce nam Telekom odmah ponuditi ADSL i IPTV, da ne bude one njihove cuvene recenice "Ne postoje tehnicki uslovi". Ako MSAN vec ima integrisan DSLAM za pristup internetu, onda ne bi trebalo da bude problema. Jedino me brine IPTV. Valjda ne treba da se montira neki dodatni uredjaj za IPTV u centrali, odnosno MSAN-u sto bi oduzilo pocetak pruzanja ove usluge.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?31.10.2010. u 18:00 - pre 163 meseci
Montira se kod tebe kuci STB box za IPTV. Inace sumnjam da ce vam Telekom ista nuditi nego se ti lepo prijavi na vreme
 
Odgovor na temu

thugmone
Boris Kovacevic
Srbija

Član broj: 153472
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.freewens.com/vlasta15..


Profil

icon Re: IP televizija kod nas?31.10.2010. u 18:08 - pre 163 meseci
Pozz ljudi, ja vec vise od pola godine posedujem internet 4mb/s. Planiram da uvedem ip televiziju ali posto vec imam internet paket click 4 koji placam 2800 dinara, kakav ce mi internet biti? Dali ce mi povecati na 8 megabita, ili cu isti taj internet placati po ovoj promotivnoj ceni sa koje korisnici od 1 megabita dobijaju iptv + 4megabita brzine. E da, imam naj stariji modem Huawei MT882, koji je telekom delio jos pre 3 godine kada sam uvodio adsl, ima samo 1 LAN izlaz, i 1 USB izlaz, pa sad, ne znam dali ce mi uruciti novi modem, da im vratim ovaj stari OLD school. Neznam stvarno. Ukoliko imate neke informacije, odgovor? Vrlo bih mi dobro dosao jer planiram da odem u telekom za jedno 2-3 dana.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?31.10.2010. u 18:17 - pre 163 meseci
Internet ce ti biti onakav kakav zelis da platis i koji tvoja linija moze da podnese. Ja mislim da je ta promocija samo za nove korisnike ali nisam siguran. A modem ces dobiti novi koji model zavisi sta imaju na lageru ali sa minimum 4 LAN porta i trazice da im vratis stari modem.
 
Odgovor na temu

zuckovac

Član broj: 240241
Poruke: 22
*.fbx.proxad.net.



Profil

icon Re: IP televizija kod nas?31.10.2010. u 18:36 - pre 163 meseci
Za ADSL sam se prijavio pre godinu dana, a za IPTV pre nekoliko meseca. Do sada nije bilo tehnickih mogucnosti. Ostaje mi da sacekam neki dan dok ne zavrse sa zamenom centrale. Videcemo!
 
Odgovor na temu

curija
Ivica Lilic
Bela Palanka

Član broj: 111637
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?01.11.2010. u 22:48 - pre 163 meseci
Citat:
thugmone: Pozz ljudi, ja vec vise od pola godine posedujem internet 4mb/s. Planiram da uvedem ip televiziju ali posto vec imam internet paket click 4 koji placam 2800 dinara, kakav ce mi internet biti? Dali ce mi povecati na 8 megabita, ili cu isti taj internet placati po ovoj promotivnoj ceni sa koje korisnici od 1 megabita dobijaju iptv + 4megabita brzine. E da, imam naj stariji modem Huawei MT882, koji je telekom delio jos pre 3 godine kada sam uvodio adsl, ima samo 1 LAN izlaz, i 1 USB izlaz, pa sad, ne znam dali ce mi uruciti novi modem, da im vratim ovaj stari OLD school. Neznam stvarno. Ukoliko imate neke informacije, odgovor? Vrlo bih mi dobro dosao jer planiram da odem u telekom za jedno 2-3 dana.

Ukoliko ti je istekao ugovor za ADSL,mozes da uzmes ovu novu kampanju, ADSL 4mbit/s+IPTV.Sve sto je potrebno,je da odes do poslovnice telekoma i potpises novi ugovor.
 
Odgovor na temu

djukxxx
djuk radivojevic
menager
kragujevac

Član broj: 268637
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?04.11.2010. u 20:53 - pre 163 meseci
mene zanima da li moze da se poveze na vise TV prijemnika ali da ne bude sve jedan isti program vec razlicit.? odnosno dal moze da se da prikljuci na antenski RF izlaz i da memorisem normalno kanale? ili da se ikako konvertuje ili moram za svaki TV da imam i STB ?
Nikon D90
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?04.11.2010. u 21:55 - pre 163 meseci
Moras za svaki TV da imas STB za sad 1 dodatni daju sto kosta +250din
 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?09.11.2010. u 10:49 - pre 163 meseci
Jutros je stigla nadogradnja FW za IPTV. Pored spomenutog biranja 16:9 formata, primetno je i skoro momentalno menjanje kanala kada se otkuca broj kanala preko daljinskog.
Da li još nešto ima, nisam video jer sam izašao iz kuće, pa ću pogledati kada se vratim.
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: IP televizija kod nas?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 316254 | Odgovora: 1207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.