Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta se vise isplati C#.NET ili C++.NET ?, sta uciti?

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Sta se vise isplati C#.NET ili C++.NET ?, sta uciti?

[ Pregleda: 3718 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
212.200.215.*



+101 Profil

icon Sta se vise isplati C#.NET ili C++.NET ?, sta uciti?21.12.2007. u 20:04 - pre 199 meseci
Skinuo sam VS Express Edition 2008 sa neta i ne znam sta da ucim, ucio sam C++ i VS C++, da li da ostanem na C++-u ili da predjem na C#??
Sta se vise isplati, sta je bolje, vise se koristi i tako to...
hvala unapred
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
*.adsl.net.t-com.hr.



+19 Profil

icon Re: Sta se vise isplati C#.NET ili C++.NET ?, sta uciti?22.12.2007. u 11:13 - pre 198 meseci
traženi su jedni i drugi.
C# je vb.net sa osobinama c++.
C# ima 95 % moći c++, znači da ne može samo 5% svari što sve može c++.
c++ je kompliciran i treba ti puno više nego za C#.
ono što se radi u C# i za što je namijenjen sasvim solidno odradi svoj posao.
meni se C# jako sviđa.

moja proporuka bi bila C#.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Sta se vise isplati C#.NET ili C++.NET ?, sta uciti?22.12.2007. u 12:20 - pre 198 meseci
To svakako zavisi od razloga zasto ucis, tj. sta hoces da radis sa naucenim. Ako hoces da radis neku konkretnu oblast, onda da bi ti neko dao preporuku potrebno je da das vise informacija o tome. Ako ucis bez nekog narocitog plana - uci oba po malo pa se opredeljuj ka onom sto ti se vise svidja :)
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
77.46.205.*



+101 Profil

icon Re: Sta se vise isplati C#.NET ili C++.NET ?, sta uciti?22.12.2007. u 14:48 - pre 198 meseci
@ Shadowed
tako sam i ja planirao

u svakom slucaju hvala obojici
 
Odgovor na temu

NPGD

Član broj: 167798
Poruke: 7
91.150.126.*



Profil

icon Re: Sta se vise isplati C#.NET ili C++.NET ?, sta uciti?31.12.2007. u 08:26 - pre 198 meseci
Ako zelis moj odgovor.......onda definitivno C#.NET......zato sto je mnogo bolji od C++-a ....a i znatno laksi......jeste da koristi dosta toga sto se nalazi u C++-u .... ali ima mnogo novina koje C++ ne moze da uradi.....

Pozz....
 
Odgovor na temu

fresh.bm

Član broj: 162156
Poruke: 182
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Sta se vise isplati C#.NET ili C++.NET ?, sta uciti?09.01.2008. u 14:32 - pre 198 meseci
Hm, da se nadovezem na temu

Imam jedno pitanje;

Na fakultetu smo obradili c i c++, imam solidnu osnovu.
Posto ne vjerujem da se poslovne aplikacije prave u ovim jezicima, nabavio sam stari
Visual Studio 6, i imam VS Exp. C++;

Vidim ovdje da preporucujete C#, mozete li mi reci za koje vrste poslova je namjenjen C# i po cemu je bolji od C++,
koja je sustinska razlika ova dva jezika?

Jos nesto, imam bibliju za VS6 c++, da li mogu to sto iz nje naucim o MFC klasam primjeniti na .Net okruzenje,
malo me to sve zbunjuje, da li postoje te klase i u VS exp.;

Unaprijed hvala.
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
78.134.131.*



+19 Profil

icon Re: Sta se vise isplati C#.NET ili C++.NET ?, sta uciti?09.01.2008. u 17:24 - pre 198 meseci
Citat:
fresh.bm
koja je sustinska razlika ova dva jezika?

Jos nesto, imam bibliju za VS6 c++, da li mogu to sto iz nje naucim o MFC klasam primjeniti na .Net okruzenje,
malo me to sve zbunjuje, da li postoje te klase i u VS exp.;

Unaprijed hvala.



C# je vb.net sa osobinama c++.znači ima sve šta ima i c++, ali je lagan kao vb.net.
može 95 % stvari šta i c++.
sa njime možeš sskoro sve.
od multimedije do grafike.
mulimedija, grafika, poslovne aplikacije.
c++ nemoj učiti jer će ti trebati najmanje duplo više vremena nego za C#.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Sta se vise isplati C#.NET ili C++.NET ?, sta uciti?09.01.2008. u 17:38 - pre 198 meseci
Citat:
MarkoBalkan: C# je vb.net sa osobinama c++.znači ima sve šta ima i c++, ali je lagan kao vb.net.

Hm, vrlo zanimljiva definicija. Prvo, nema sve sto i c++, drugo, C# i VB.NET su vrlo slicni. Osim same sintakse, razlikuju se po tome sto C# ima podrsku za non-managed pointer-e i neke sitnije stvari, tipa da neke konverzije nece sam da radi vec mu moras tacno reci i sl. Pre bih rekao da je C# slicniji Java-i nego C++u.

.NET jezici su dobri za prakticno sve primene osim za sistemski software, drivere, video kodeke i sl. i situacije gde ti treba .dll sa C++ eksportovanim funkcijama (kao sto su .dll-ovi Win32 API-a npr.)
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Sta se vise isplati C#.NET ili C++.NET ?, sta uciti?

[ Pregleda: 3718 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.