Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

-= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-

[es] :: MS SQL :: -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-

[ Pregleda: 4338 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ProkDu

Član broj: 54451
Poruke: 10
195.252.99.*



Profil

icon -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-15.02.2006. u 23:58 - pre 221 meseci
Kao sto sam naslov kaze. Sta je po vama u ovom trenutku bolje uciti od jezika? VB ili C#?
A u isto vreme, koje su prednosti van SQL-a?

Za i protiv.

pozz
 
Odgovor na temu

Srdjan_ts
buduci google general manager
Bgd

Član broj: 28257
Poruke: 185
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-16.02.2006. u 00:03 - pre 221 meseci
Stvar je subjektivne procene. VB.NET i C# koriste .NET (ADO i ASP) arhitekturu za pristup SQL bazama podataka, tako da su i klase iste. Visual Basic je danas potpuno ravnopravan sa svim OO programskim jezicima, tako da je u stvari, manje-više samo pitanje sintakse.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-16.02.2006. u 08:11 - pre 221 meseci
Više se startup projekata počinje u C#.

Pogledaj ima sigurno desetak sličnih tema u .NET forumu.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-16.02.2006. u 16:33 - pre 221 meseci
Sta je bolje, Honda ili Toyota
 
Odgovor na temu

ProkDu

Član broj: 54451
Poruke: 10
195.252.99.*



Profil

icon Re: -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-16.02.2006. u 20:47 - pre 221 meseci
"Sta je bolje, Honda ili Toyota"

Zagolicaj me da se nasmejem. Ha, ha, ha. Vrlo duhovito.

Rec je, VB ili C#. Ako je to sve sto imas da kazes pametno o ovoj temi, onda ne moras vise ni da pises.

Pozivam sve strucnjake i iskusne korisnike oba programska jezika da mi pomognu oko ove moje dileme.

mir


 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-16.02.2006. u 22:38 - pre 221 meseci
Ako pogledas malo Zidarev profil videces da on jeste "strucnjak i iskusan korisnik"... Ne bitno...

Poenta je u tome da su i C# i VB.NET jezici pisani za .NET framework i bez njega ne mogu postojati. Znaci koriste potpuno iste klase koje i pitanje da li koristiti jedno ili drugo potpuno je nebitno i samo je stvar ukusa.
C# je za nijansu mocniji (moze direktno da pristupa memoriji preko pokazivaca, ali to je nevazno pri radu sa bazama) dok VB ima jednostvaniju sintaksu.

Sto se pristupa tice odluci na osnovu toga sta ti lepse izgelda:

SQLConnection myConn = new SqlConnection();
ili
Dim myConn As New SqlConnection()
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

ProkDu

Član broj: 54451
Poruke: 10
195.252.99.*



Profil

icon Re: -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-17.02.2006. u 00:18 - pre 221 meseci
Citat:
Fedya: Ako pogledas malo Zidarev profil videces da on jeste "strucnjak i iskusan korisnik"... Ne bitno...


Ma neko moze da ima i 14723 postova, ali mu to ne daje za pravo da se sali sa nekim ko ima 5 postova i ko je postavio konkretno pitanje. Ako je nekome do sale onda moze da poseti #humor na nekom od domacih IRC servera, pa udri do mile volje. Da je napisao nesto korisno i posle toga mi rekao "pre ce plemena netaknuta civilizacijom iz Amazonske prasume nauciti .Net framework nego ProkDu", onda ..... ma opusteno i ja se bacam u vatru bez razloga. ;-)

Citat:
Fedya: Sto se pristupa tice odluci na osnovu toga sta ti lepse izgelda:

SQLConnection myConn = new SqlConnection();
ili
Dim myConn As New SqlConnection()


Pa definitivno mi je preglednija prva sintaksa.

Ne znam da li sam stekao pogresan utisak, ali mi se cini da Microsoft vise forsira C# !?!



 
Odgovor na temu

bunker
Srđan Savković
Smederevo

Član broj: 4495
Poruke: 239
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-26.02.2006. u 22:15 - pre 220 meseci
Citat:
ProkDu: mir

zato nemoj da padas u vatru.
Fedya ti je lepo rekao.

A sto se tice pitanja, ja sam radio VB 3-4 godine, a na c# sam presao za nedelju dana i vise nikad ne bih radio u VB-u. Cak mi izgleda i previse komplikovan sada, jer ima i previse dugacke sluzbene reci (If, Begin, EndIf).
Moram ti napomenuti da sam pre .net-a radio javu, pa mi je c# bio sasvim prirodan. Sve .NET biblioteke sam vecc znao iz vb-a.

Druga stvar, sto me je jako nerviralo u VB-u
Ako je (vb primer):
Code:

Person = Nothing;
If ( Not (Person is nothing) And (Perosn.Name == "NekoIme")...

u vb-u izaziva NullPointerException, jer iz nekog razloga VB interpreter proverava i prvi i drugi uslov, iako je operacija And.

u vbu bi morao da napises:
Code:

If ( Not (Person is nothing) AndIf (Perosn.Name == "NekoIme")...

dok bi u C# prvi primer odlicno prosao.
Dok nisam naucio da koristim AndIf pisao sam duplo vise koda za takve operacije, sto me je ostavilo kivnim na vb.
Pandan operaciji AndIf za logicko sabiranje je ElseIf.

Kad sam se svega ovoga vecc setio, da li neko zna zasto je to uopste tako napravljeno?

Nije važno stići prvi. Važno je prvo da stigneš.
 
Odgovor na temu

ProkDu

Član broj: 54451
Poruke: 10
195.252.99.*



Profil

icon Re: -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-21.03.2006. u 12:03 - pre 220 meseci
Hvala svima. Odluceno je, i vec sam se bacio na ucenje C#-a.

Pozz.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-21.03.2006. u 13:45 - pre 220 meseci
Citat:
Dok nisam naucio da koristim AndIf pisao sam duplo vise koda za takve operacije, sto me je ostavilo kivnim na vb


AndIf ?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-21.03.2006. u 14:46 - pre 220 meseci
Pretpostavljam da je mislio na AndAlso i OrElse :).
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
204.167.145.*



+2 Profil

icon Re: -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-23.03.2006. u 17:06 - pre 220 meseci
C# u svakom smislu jednostavnije za shvatiti.


Svidja mi se sve sto je lijepo organizovano izmedju zagrada i onako jednostavno je citkije. Jedina stvar u VB (mada mi se ta stvar nikad nije ni svidjala iskreno) sto programeri nalaze bolje kod VB je to sto nije case sensitive a C# jeste, tako da jedna variabla moze se naposati variable ili VARIABLE ili Variable, sve je isto. Ali mislim bar po meni to samo dovodi do nepotrebnih konfuzija u glavi. Pisi citko, organizovano sa komentima i nema da te boli glava ;)

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-23.03.2006. u 18:13 - pre 220 meseci
Pa, IDE ti ionako ispravi uvek imena tako da budu ista kao pri deklaraciji tako da na kraju izgledaju kao da je case-sensitive a ti u stvari ne moras da brines jer nije.

Meni se npr. bas te zagrade ne svidjaju. Kad imam odjednom 3-4 komada zatvorenih, moze biti tesko provaliti koja zatvara koji blok. Za razliku od toga, VB zavrsava blok ljucnim recima koje se razlikuju kod razlicitih vrstablokova. Jeste duza jedna rec od jednog karaktera ali opet je tu IDE koji pri pocinjanju bloka automatski dodaje kraj (kao sto i u C#-u dodaje zatvorenu zagradu - }).
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
204.167.145.*



+2 Profil

icon Re: -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-23.03.2006. u 18:19 - pre 220 meseci
zagrade su zakon....

u visual studiju 2005 ako kliknes na pocetnu zagradu pokazace ti gdje se zavrsava, potamnice pocetak i kraj zagrade.

Ukoliko ti fali zagrada, nista ti nece biti pravilno formatirano. kad zatvrois potrebnu zagradu koja fali, sve ce se izformatirati kako treba :)

Ja obozavam, ali isto je stvar ukusa :)
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: -= VB.Net ili C#.Net za programiranje MSSQL aplikacija =-

[ Pregleda: 4338 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.