Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nikon D40 ili Olimpus E-410

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Nikon D40 ili Olimpus E-410

[ Pregleda: 2449 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

s_nenad0210
Nenad Stojanovic
Novi Beograd

Član broj: 7482
Poruke: 21
*.res.east.verizon.net.



Profil

icon Nikon D40 ili Olimpus E-41021.12.2007. u 08:19 - pre 199 meseci
Treba mi vase misljenje. Razmisljam o kupovini jednog od ova dva aparata(btw u Usa sam). Totalni sam pocetnik u DSLR. Citao sam dosta review-a. Znam sta su canon i nikon u fotografiji(Canon Digital Rebel XT je bio u opticaju ali kad sam ga uhvatio u ruku nije mi se dopao uopste a i citao sam da objektiv koji ide uz njega slab). Najpre bih uzeo nikon D40(ali po review-ima kazu da mu je slika preeksponirana). Ovaj olympus mami time sto ima dosta stvari tipa: Digitalni IS, Ciscenje senzora, live view(nebitno toliko). Aparat bih koristio u auto modu (najvise, dok ne naucim kako sta ide). Ne zanima me kupovina dodatnih objektiva(kupio bih kit) i sl. (znam da je olympus "slepa ulica"-kako je neko rekao ovde). Perfekcionista sam i ne nih voleo da se posle kajem kad kupim neki od ovih. Kao sto je Nokia (po meni) zakon medju mobilnim telefonima tako ne bih voleo da kupim aparat koji je lose organizovan i koji ima neku sitnicu koja bih me nervirala sve vreme. Vasa preporuka? Hvala unapred

[Ovu poruku je menjao s_nenad0210 dana 22.12.2007. u 04:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
91.150.113.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Nikon D40 ili Olimpus E-41021.12.2007. u 09:26 - pre 199 meseci
E410 nema stabilizaciju. A "digitalni IS" je samo mod u kojem se podize ISO radi dobijanja nestresenog snimka.
Oly mozda i jeste slepa ulica za ovaj deo sveta, dok mi se cini da u americi mozes da pronadjes mnogo veci izbor dodatne opreme ( objektiva bliceva ... ) za Oly-a.

Digital Rebel ili ti EOS 300D je sto se tice same izrade "naj plasticniji" od svih, dosta bolju izradu imaju i 350D i 400D ( Digital Rebel XT, Digital Rebel XTi ), probaj.
Takodje ocekuju se promocije novih Canon-a u januaru, i cene sadasnjih modela padajuuuu.


Nikon D40(x) je dobar aparat ali nedostatak "srafcigera" ogranicava broj objektiva koji mozes nasrafiti na njega - doduse svi proizvodjaci objektiva su najavili neki allaround objektiv sa motorom za D40...

Svaki proizvodjac ima neku svoju logiku i ergonomiju - raspored komandi, Sony, Oly, Canon i Nikon najbolje bi bilo da probas, ali ukoliko do sada nisi koristio SLR, navikavanje ne bi trebalo da bude problem.

Pogledaj u B&H dobar izbor i dosta dobre cene i ne tako ni lose cene...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Nikon D40 ili Olimpus E-41021.12.2007. u 09:49 - pre 199 meseci
Citat:
Ivand: Nikon D40(x) je dobar aparat ali nedostatak "srafcigera" ogranicava broj objektiva koji mozes nasrafiti na njega - doduse svi proizvodjaci objektiva su najavili neki allaround objektiv sa motorom za D40...


Nadje se ponesto:
http://www.digitalkamera.de/Me...uch_fuer_Nikon_D40_x/4507.aspx
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
91.150.113.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Nikon D40 ili Olimpus E-41021.12.2007. u 18:46 - pre 199 meseci
Ta Sigma je dobila motor ali je zato izgubila Stabilzaciju, doduse izgubila je na tezini i duzini ( fizicki )
http://fotomanijak.com/sigma/n...zija-sigma-18-200mm-objektiva/
Takodje je i Tamron najavio svoj 18-250 http://fotomanijak.com/vesti/t...jektiv-prilagoden-nikonu-d40x/
"specijalno" za D40/D40X sa motorom...




[Ovu poruku je menjao Ivand dana 21.12.2007. u 23:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

s_nenad0210
Nenad Stojanovic
Novi Beograd

Član broj: 7482
Poruke: 21
*.res.east.verizon.net.



Profil

icon Re: Nikon D40 ili Olimpus E-41022.12.2007. u 04:51 - pre 199 meseci
Citat:
Ivand: E410 nema stabilizaciju. A "digitalni IS" je samo mod u kojem se podize ISO radi dobijanja nestresenog snimka.
Oly mozda i jeste slepa ulica za ovaj deo sveta, dok mi se cini da u americi mozes da pronadjes mnogo veci izbor dodatne opreme ( objektiva bliceva ... ) za Oly-a....


Napisao sam da me kupovina dodatnih objektiva, bliceva i sl ne zanima mnogo. Mozda nekad kupim bolji objektiv ali pretpostavljam da to nece biti skoro (par godina...) I 500$ za aparat, koji ce sluziti nekom mom zadovoljstvu, je mnogo za mene a video sam da su bolji objektivi dosta skupi.
Pa da li mi ta stabilizacija dosta doprinosi ili je to samo reklama? Koliko znaci ono ciscenje senzora pri paljenju?

Citat:
Ivand: Digital Rebel ili ti EOS 300D je sto se tice same izrade "naj plasticniji" od svih, dosta bolju izradu imaju i 350D i 400D ( Digital Rebel XT, Digital Rebel XTi ), probaj.
Takodje ocekuju se promocije novih Canon-a u januaru, i cene sadasnjih modela padajuuuu.


Zaboravio sam da dodam XT kod Canona:) (evo sad sam izmenio). Da, taj Canon Digital Rebel XT sam drzao u ruci. Mislis na pad cena Canonovih aparata ili uopste pad cena? Ja cu ionako aparat kupiti pocetkom sledece god.

Citat:
Ivand: Nikon D40(x) je dobar aparat ali nedostatak "srafcigera" ogranicava broj objektiva koji mozes nasrafiti na njega - doduse svi proizvodjaci objektiva su najavili neki allaround objektiv sa motorom za D40...


Znam za to i video sam da su to naveli kao veliku manu mada meni to ne znaci mnogo jer nisam bas nesto iskusan (sta to uopste znaci da nema motor za objektiv?) a i opet kazem pitanje je kad bih kupio objektiv.


Citat:
Ivand: Svaki proizvodjac ima neku svoju logiku i ergonomiju - raspored komandi, Sony, Oly, Canon i Nikon najbolje bi bilo da probas, ali ukoliko do sada nisi koristio SLR, navikavanje ne bi trebalo da bude problem.


Nisam mislio samo na raspored komandi i na organizaciju. Mislio sam na aparat kao celinu. Recimo to sto Nikon D40 pravi preeksponirane slike...(to sam procitao u review-u, pitanje koliko bih ja to mogao da vidim) Mada svaki aparat ima neku manu, a posebno kad kupujes najjeftiniju varijantu:)

Citat:
Ivand: Pogledaj u B&H dobar izbor i dosta dobre cene i ne tako ni lose cene...


Hvala za sajt, dobre su cene. Ja sam do sad gledao na buydig-u, imaju slicne cene.
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
91.150.113.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Nikon D40 ili Olimpus E-41022.12.2007. u 11:08 - pre 199 meseci
Citat:
s_nenad0210:Napisao sam da me kupovina dodatnih objektiva, bliceva i sl ne zanima mnogo. Mozda nekad kupim bolji objektiv ali pretpostavljam da to nece biti skoro (par godina...) I 500$ za aparat, koji ce sluziti nekom mom zadovoljstvu, je mnogo za mene a video sam da su bolji objektivi dosta skupi.
Pa da li mi ta stabilizacija dosta doprinosi ili je to samo reklama? Koliko znaci ono ciscenje senzora pri paljenju?


Prava optička stabilizacija znači! Ove ostale zanemari.
Znam da sada nećeš kupovati dodatnu opremu, ali recimo da za godinu dana poželiš da kupis blic za svoj Sony ili Oly, možeš samo da plačeš pred cenama...
Što se tiče ultrazvučnog čišćenja prašine sa senzora korisna stvar ALI vidi realno koliko TEBI to znači. Pazi prašina najčešće upada pri promeni objektiva, pošto ni ne planiraš kupovinu dodantih objektiva nema ni potrebe za skidanjem kita sa tela samim tim šanse da upadne neka prašina i dođe do senzora minimalna...

Citat:
s_nenad0210:Zaboravio sam da dodam XT kod Canona:) (evo sad sam izmenio). Da, taj Canon Digital Rebel XT sam drzao u ruci. Mislis na pad cena Canonovih aparata ili uopste pad cena? Ja cu ionako aparat kupiti pocetkom sledece god.


U narednih mesec dana se očekuje izlazak dva nova Canon dslr tela, naslednika Rebel XTi (400D) i naslednika EOS 5D, tako da se očekuje primetan pad cena i XT i XTi tela i kitova.

Citat:
s_nenad0210:Znam za to i video sam da su to naveli kao veliku manu mada meni to ne znaci mnogo jer nisam bas nesto iskusan (sta to uopste znaci da nema motor za objektiv?) a i opet kazem pitanje je kad bih kupio objektiv.


Nedostatak tzv šrafcigera, znači da objektivi koji nemaju autofokus motor u sebi - uglavnom stariji modeli, neće imati autofokus našrafljeni na D40. Većina novih objektiva ima svoj motor jer je tako fokus brži i precizniji. A kao što smo videli pripremaju se verzije objektiva za D40.

Citat:
s_nenad0210:Nisam mislio samo na raspored komandi i na organizaciju. Mislio sam na aparat kao celinu. Recimo to sto Nikon D40 pravi preeksponirane slike...(to sam procitao u review-u, pitanje koliko bih ja to mogao da vidim) Mada svaki aparat ima neku manu, a posebno kad kupujes najjeftiniju varijantu:)


Informaciju da D40 podexponira, uzeo bih sa velikom rezervom. DSLR sistemi su specifični, unutrašnja obrada je minimalna, fotke koje se dobiju jedostavno zahtevaju dodatnu obradu, ukoliko stvaro ima problema sa exponiranjem to stvarno nije teško korigovati na samom aparatu pri slikanju...


 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Nikon D40 ili Olimpus E-410

[ Pregleda: 2449 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.