Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedno (skoro) početničko ponovo...

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Jedno (skoro) početničko ponovo...

[ Pregleda: 1719 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.teol.net.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Jedno (skoro) početničko ponovo...20.12.2007. u 17:38 - pre 199 meseci
Pozdrav svima, samo jedno malo pojašnjenje. Planiram da postavim Mikrotik za sljedeću konfiguraciju:

Internet ulazi preko bežične kartice na 2,4GHz na PC-ju na kom se vozi MikroTik, a korisnici ulaze preko AP-a na 2,4GHz koji je prikačen UTP kablom na klasičnu mrežnu na tom istom PC-ju. Pošto planiram da logovanje bude preko user/pass kombinacije, MikroTik bi trebalo da radi kao hotspot, je li tako? Koja je minimalna hardverska konfiguracija za ovako nešto, maksimalan broj korisnika koji bi bili nakačeni bi bio 4 do 5. Može li neki Pentium kec, ili PII ili nešto jače? RAM memorije imam dovoljno za svaku kombinaciju (64MB i više ako treba).
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Jedno (skoro) početničko ponovo...21.12.2007. u 13:43 - pre 198 meseci
P1 bi trebalo da radi posao bez problema ali je moja preporuka PII. Dovoljno ti je 64 MB RAM-a.

Inace, preporucujem da izbacis iz opcije fabricki AP i umesto njega ubacis jos jednu wireless akrticu u MT, tako da MT bude AP. Tako dobijas mnogo bolju kontrolu mreze.


 
Odgovor na temu

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.teol.net.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Jedno (skoro) početničko ponovo...22.12.2007. u 13:54 - pre 198 meseci
Hvala za info, onda će ide PII. Ubacio bih ja karticu umjesto AP-a ali ima par problema, prvo, minimum 6 metara kabla do antene, drugo MikroTik ne podržava RTL8180 čipset pa bih morao da kupujem još jednu karticu sa podržanim čipsetom a imam taj fosilni DWL-1000AP koji može da radi samo kao AP tako da nema neku veliku upotrebnu vrijednost ako ga ovde ne iskoristim. A mogu da ga namontiram odmah ispod antena.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Jedno (skoro) početničko ponovo...

[ Pregleda: 1719 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.