Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

0 dinara u mreži za prepaid

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: 0 dinara u mreži za prepaid
(Zaključana tema (lock), by Slobodan Milivojevic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11830 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igii

Član broj: 25319
Poruke: 108
212.200.84.*



+1 Profil

icon 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 06:08 - pre 198 meseci
videh jutros u novinama,nova promocija,razgovarajte za 0dinara sa 5 miliona korisnika mreze. SAMO PRVO TREBA DA PLATITE 750 DINARA KOLIKO KOSTA PRETPLATA. OVI SU PRSLI SKROZ!!!!
 
0

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 07:56 - pre 198 meseci
pREVARANTI RAZGOVOR KOSTA 1.77 DINARA SA PDVOM, IMATE UKUPNO 1500 MIN U
MREZI I TO KOSTA 750 DIN
NISAM VODIO RACUNA ALI MISLIM DA BI TO KOSTALO OKO 3.500 DIN AKO BI STE
ISKORISTILI SVE MINUTE STO I NIJE JEFTINO...

eh ta uspostava veze
zzviktor
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.yu.



+257 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 09:45 - pre 198 meseci
Zvanicno:
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22431&Type=1

Ne znam da li su prevaranti ili ne, ali za one koji pricaju puno za novu godinu ovo mu dodje oko pola dinara minut u mrezi. Steta sto se naplacuje uspostava veze, ali nazalost tako je i sa najdrazim brojem :(. I jos jedna losa stvar - ko ima aktiviran najdrazi broj, ne moze da koristi ovu promociju.

zzviktor, kako si dosao do cifre od 3500 dinara? Si racunao da pricas sve po minut, 1500 poziva?

P.S. Zanimljivost je da to traje do 31.1., ne znam samo da li ako se aktiviras 31.1, da li to onda vazi do 31. 2 ili ne?

U svakom slucaju, jos jedna promocija za novu godinu, mozda ce i telenor i vip pustiti jos nesto?
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
212.200.223.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 10:52 - pre 198 meseci
Pa vidjao sam ovakve stvari kod operatera u okruzenju. Da se ne plava uspostava veze, bilo bi odlicno, a ovako za mesec dana morate da date 750din + kolko uspostava veze to tesko da ce izaci ispod 1000din, sto za dosta korisnika na prepaid-u nije ni tako mala cifra.

A to da li ce ostali operateri ponuditi nesto, pa Telenor je vec ponudio svim korisnicima 1din/1min + uspostava (uslov na prepaidu je od jednom uplacenih 500din). Nemaju ogranicenje do kad morate potrositi tih 500 din, jedino je promo cena samo do kraja januara. Tako da su oni vec konkurentni. A da li ce Vip nesto da uradi, pitanje je.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
79.101.165.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 11:09 - pre 198 meseci
Kod Telenora nema kupovine popusta, odnosno tih 500 dinara se uvek mogu potrositi na popust ili ostale usluge. Ovde se, koliko sam razumeo, za 750 dinara kupuje 1500 minuta razgovora na period od 30 dana, nesto slicno tarifnim dodacima?
 
0

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 11:17 - pre 198 meseci
Upravotako mislim da je uspostava veze nesto sto je jako tesko da ce se
ukinuti kod telekoma u njegovim akcijama uspostava mnogo poskupljuje ove
akcije
zzviktor
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 11:23 - pre 198 meseci
Citat:
zzviktor: Upravotako mislim da je uspostava veze nesto sto je jako tesko da ce se
ukinuti kod telekoma u njegovim akcijama uspostava mnogo poskupljuje ove
akcije

Pa nesto ne vidim da se bilo koji operater pretrgao da ukine uspostavu veze...

Kako god vi tu sad pricali negativno, za sada ne vidim da je bilo ko nesto slicno ponudio (a trebali su odavno)
Uzmite primer 10 minuta razgovora pa izracunajte, ali uzmite u obzir koliku telenor ima bazu korisnika, da li mislite i dalje telenorova ponuda slicna?

Jedini minus ove akcije je sto je 750 dinara preveliko ogranicenje za prepaid korisnike, a i 1500 minuta je takodje previse, to bi trebalo da prepolove. Ali i onako je previse ocekivati da ispucaju sve adute.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
212.200.223.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 11:31 - pre 198 meseci
Upravo, da su ponudili 700 minuta za 400din, imali bi mnogo vise korisnika sa aktivnom uslugom.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
79.101.165.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 12:04 - pre 198 meseci
... sto bi zahtevalo vise kapaciteta zbog agresivnijeg koriscenje mreze, a to mt:s ne bi bio u mogucnosti da podrzi. Slicno kao i sa pretplatom za 3G.
 
0

majce22

Član broj: 149495
Poruke: 395
*.ptt.yu.



+26 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 13:25 - pre 198 meseci
jel cena 750din sa pdv-om?

glupo je sto postoji ogranicenje na 1500min, s obzirom da u reklami stoji drugacije, kao i to sto se naplacuje uspostava veze. nekome je mozda 1500min mnogo ali ja duplo vise mogu da potrosim bez problema
 
0

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 14:46 - pre 198 meseci
Citat:
Jbyn4e: Zvanicno:
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22431&Type=1

P.S. Zanimljivost je da to traje do 31.1., ne znam samo da li ako se aktiviras 31.1, da li to onda vazi do 31. 2 ili ne?

Do 31.02. sigurno neće jer takav datum ne postoji (bar ne još, čak ni u reklamama)

Ali sudeći po ovome:
Citat:
U pretplatu je uključeno 1500 minuta u okviru mt:s mreže. Nakon isteka pretplate odnosno perioda od 30 dana, ukoliko imate više od 750 dinara na svom prepaid računu, automatski vam se produžava pretplata pod uslovom da niste poslali zahtev za deaktivaciju usluge.

usluga je očigledno preonosiva u naredni mesec... e sad, sudeći po celom tekstu ispada da ko aktivira uslugu u promotivnom periodu do 31.01.2008, moći će da je koristi i u kasnijim mesecima ... sve dok je ne deaktivira:
Citat:
Uslugu „Nula u mt:s mreži” možete da deaktivirate slanjem SMS poruke sa tekstom STOP na broj 7770 i nakon isteka perioda od 30 dana od dana prijave usluga će Vam biti deaktivirana. SMS poruke za aktivaciju i deaktivaciju usluge „Nula u mt:s mreži” naplaćuju se prema standardnoj ceni SMS-a.


Naravno, uvek su te reklamne poruke prilično nejasne (da bi pružalac usluge mogao da "vrda do mile volje")... kako god, u zadnje vreme sve češće imam utisak da kod nas srećni, nasmejani ljudi žive isključivo u TV reklamama!
???????????????
PS
Evo mi upravo pored prozora proleteo jedan nasmejani ružičasti slon sa novogodišnjom kapicom...

 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.yu.



+257 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 14:54 - pre 198 meseci
Citat:
Do 31.02. sigurno neće jer takav datum ne postoji (bar ne još, čak ni u reklamama)

&:) silly me L:) (ako se toako pise) - potpuno sam to smetnuo sa uma :(
Da, "malo" je to nejasno. Ali nasi operateri se trude da to sve "zakukulje" pa posle ispadne - aaaa pa nismo na to mislili...

Sad, posle onog zaokruzivanja na prvi minut u tarifnim paketima, pitam se da li to vazi i za ovu promociju ili se broje sekunde...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 15:21 - pre 198 meseci
Citat:
Jbyn4e:Sad, posle onog zaokruzivanja na prvi minut u tarifnim paketima, pitam se da li to vazi i za ovu promociju ili se broje sekunde...

Koliko vidim iz ponude, potpuno je nevažno kako računaju vreme, jer je razgovor "0 din / minut", pare će da uzimaju po broju poziva (ako za svaki poziv naplaćuju uspostavu veze, to valda naplate posebno), a za 750,00 din mesečno imaš neograničen broj razgovora (nebitne dužine trajanja)...
Možda i grešim, ali meni ta ponuda tako nekekako deluje...
... evo opet proleteo neki slon u živim bojama, pored mog prozora

 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.yu.



+257 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 15:37 - pre 198 meseci
Kvaka, khm, ne citas dobro:
Citat:

U pretplatu je uključeno 1500 minuta u okviru mt:s mreže.

dakle, posle 1500 min - neeeeeeeeeeemaaaaa vise. E sad, kako se sracuna tih 1500 min?
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
212.200.223.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 17:49 - pre 198 meseci
Citat:
Catch 22: Koliko vidim iz ponude, potpuno je nevažno kako računaju vreme, jer je razgovor "0 din / minut", pare će da uzimaju po broju poziva (ako za svaki poziv naplaćuju uspostavu veze, to valda naplate posebno), a za 750,00 din mesečno imaš neograničen broj razgovora (nebitne dužine trajanja)...
Možda i grešim, ali meni ta ponuda tako nekekako deluje...
... evo opet proleteo neki slon u živim bojama, pored mog prozora
:)


Pa nije bas tako, imas za 750din 1500 minuta razgovora u mrezi, i vrlo je bitno da li se zaokruzuje prvi minut.

A kako mi rekose na 789 prvi minut se racuna kao ceo (tj zaokruzuje se).
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

batancev

Član broj: 114637
Poruke: 604
79.101.164.*



+1 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 19:35 - pre 198 meseci
Citat:
djuice: ... sto bi zahtevalo vise kapaciteta zbog agresivnijeg koriscenje mreze, a to mt:s ne bi bio u mogucnosti da podrzi.


reality check!?!?!
izvini ali moram da pitam: a ti bi to znao kako?
nije kao da je koristis niti da radis u mt:s-u pa onda nemoj ni iznositi takve spekulacije u stilu kao da su one aksiomi jer ako, po tvojoj proceni, mt:s mreza radi na ivici svojih mogucnosti i kapaciteta sa cca 5 mil. korisnika (sto btw. ja, a i milioni onih koji je koriste bas i ne primecuju jer bi inace promenili operatera ili barem poceli da paralelno koriste i telenor i vip) a telenor mreza moze da podrzi "agresivno koriscenje" 2,8 mil. korisnika postavlja se pitanje koliki je onda realan obim saobracaja u telenor mrezi kada nema novogodisnje promocije i koji je to onda i koliki odnos u korist mt:s-a a da pri tom mt:s ima isti ako ne i mnogo veci broj baznih stanica

da ne bude neke zabune, u poslednjih nekoliko nedelja i meseci sam stvarno poceo da cenim sta telenor radi na nasem trzistu (pre svega primoravanje mt:s-a na aktivniji pristup korisnicima...) i potpuno sam za taj pristup ali jedno je hvaliti svoga konja a sasvim drugo kuditi tudjeg a to se nekako ni pod razno ne slaze sa zapadnoevropskom poslovnoscu telenora koji predstavljas na vecini foruma koji se bave mobilnom telefonijom
tako da ...
Remember, remember
The 5th of November
The gunpowder treason and plot
I know of no reason
Why the gunpowder treason
Should ever be forgot
 
0

majce22

Član broj: 149495
Poruke: 395
*.ptt.yu.



+26 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 22:22 - pre 198 meseci
nema ni veze da pretplata vazi dok ne potrosis minute, lepo pise 30dana...
a i bilo bi isuvise povoljno, imaju oni kalkulator...
nego jel 750 cena sa pdv-om ili ne?
 
0

nervous83
Student
Beograd

Član broj: 163156
Poruke: 70
*.adsl-4.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid17.12.2007. u 22:57 - pre 198 meseci
Rekao sam i na temi za telenorovu promocijku...
Koliko prepaid korisnika mts ima sad koji trose vise od 750 din mesecno? Neka bude 10%, ali nema sanse! A koliko ce ih biti posle ovoga?? Naravno, preko 30-40%... Znaci napunice kasu, a i stvorice naviku kod korisnika da duze pricaju... A koji trosak imaju? Pa nista ne proizvode, trose samo struju... Jedino sto ce mozda morati malo da se pozabave sa preopterecenjem mreze...
Znaci, svakako odlican marketinski potez, koji ce im sliti brdo novca u kasu...

I pozdravljam ovu borbu konkurencije na trzistu, opet, mi korisnici smo profitirali. Ja sutra ujutru idem da kupim 064 prepaid, sa njega zovem mts, imam 063 sa aktiviranom promocijom 1din-1min, pa ce biti cestitanja nove godine i bozicnih praznika, nasiroko... Pa ubijanje dosade dok se vozim sam... Zasto ne bih pricao sa nekim da ubijem vreme... :)
 
0

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid18.12.2007. u 01:48 - pre 198 meseci
Citat:
Jbyn4e: Kvaka, khm, ne citas dobro:

dakle, posle 1500 min - neeeeeeeeeeemaaaaa vise. E sad, kako se sracuna tih 1500 min?

U pravu si prevideo sam tih 1500 min u tekstu... možda zbog tih šarenih slonova što mi stalno lete oko kuće... izvinjavam se zbog greške!
A i kakav je to onda prepaid, a ima "pretplatu od 1500 minuta"... sve manje razumem neke stvari...

Kompletno sam ustvari prestao da obraćam pažnju na bilo kakve reklamne poruke domaćih operatera (kao i na natpise na tarabi), jer "nikad nije ono što piše..." (Pazi kad je 0 dinara = 750,00 dinara + PDV, ili kad je 0 dinara = 5000,00 dinara + PDV... Čuj NULA DINARA!?!, Čuj DINAR MINUT, TELEFON za 1 DINAR !???!! A mi svi kao nosimo magareće kape, šta li?)


PS
Potpuno sam zadovoljan postpaid paketom koji trenutno koristim, a planiram da privremeno pređem na niži dok ne potrošim silne "besplatne zalihe"...

 
0

Winston Wolf
I solve problems
NBGD

Član broj: 164603
Poruke: 9
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: 0 dinara u mreži za prepaid18.12.2007. u 08:42 - pre 198 meseci
Citat:
batancev
mt:s mreza radi na ivici svojih mogucnosti i kapaciteta sa cca 5 mil. korisnika ... a telenor mreza moze da podrzi "agresivno koriscenje" 2,8 mil. korisnika


Batice, prvo i osnovno, oba operatera ne iznose prave činjenice o broju svojih korisnika. Neke insajderske informacije koje imam kažu da je realan broj korisnika u mts-u oko 3.7 miliona, a u telenoru negde oko 2.3 miliona.

Kod mts-a je razlika između prijavljene i realne cifre mnogo veća iz više razloga, a najvažniji su:
- duži service time nego kod telenora (računaju sve kartice koje još nisu zvanično ugašene, bez obzira što se ljudi nisu dopunjavali mesecima);
- drugačiji način računanja aktivnih korisnika nego kod telenora (telenor računa kao neaktivne korisnike koji se nisu dopunili nekih 4-5 meseci, bez obzira što im je kartica još uvek aktivna)
- Gomila promocija koje je mts pravio tokom ove godine (tipa Zdravko Čolić, lutrija i sl), gde su ljudi kupovali kartice, istrošili kredit koji su imali na njima, a kasnije ih više nisu koristili (a, kao što sam naveo u gornja dva razloga, mts ih računa kao aktivne korisnike).
 
0

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: 0 dinara u mreži za prepaid
(Zaključana tema (lock), by Slobodan Milivojevic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11830 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.