Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MDI aplikacija sa razlicitim pogledima

[es] :: C/C++ programiranje :: MDI aplikacija sa razlicitim pogledima

[ Pregleda: 2942 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glorius
Damir Nikolic
C++ developer
SR

Član broj: 4366
Poruke: 428
212.200.194.*

ICQ: 208550327


+14 Profil

icon MDI aplikacija sa razlicitim pogledima15.12.2007. u 20:00 - pre 198 meseci
MDI radi po principu vise instanci dokumenata...

Uspeo sam da prikazem dva razlicita pogleda pomocu MultipleDocTemplate ali i onako, happy, naisao na bug i primetio da oni, u stvari ne dele isti dokument :(

Koji je najbolji nacin da se postigne ovo?

Primer: U jednom prozoru nam se prikazuju podaci tabelarno a u drugom 3D prikaz, koji dele iste podatke... ( Znaci, jedan dokument sa vise prikaza u isto vreme )

Vredi li praviti jos jedan child window, rucno, pa ga nekako prikaciti za dokument?

Ili ima elegantnijeg resenja?
EOF
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: MDI aplikacija sa razlicitim pogledima15.12.2007. u 21:28 - pre 198 meseci
Cini mi se da koristis MFC. Ukoliko je god moguce, gledaj da izbegnes MFC, jer je stvarno zastareo i veoma je komplikovan (citaj: skup) za upotrebu. Znam da ovo nije odgovor na pitanje o CMultipleDocTemplate, ali greota je u 2008. investirati u MFC ukoliko ne moras.

A cak i ako koristis MFC, preisipitaj da li se isplati da koristis MFC Document View abstrakciju, ili je bolje da koristis model koji je primereniji tvojoj aplikaciji.
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.com
Via: [es] mailing liste



+8 Profil

icon Re: MDI aplikacija sa razlicitim pogledima16.12.2007. u 00:32 - pre 198 meseci
jeste offtopic, ali me zanima šta onda umesto MSC-a, a da je MS rešenje? .NET?
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: MDI aplikacija sa razlicitim pogledima16.12.2007. u 08:22 - pre 198 meseci
Offtopic, ali je bitno pitanje. Jedno od mojih omiljenih :)

U principu da, upravo to sto ti kazes. .NET, odnosno WPF ili WinForms (u zavisnosti od ciljne grupe) bi bila moderna alternativa. Naravno ove dve tehnologije targetuju drugaciju ciljnu grupu od MFCa, ali je ideja da te dve tehnologije pokrivaju veci spektar aplikacija od MFCa, sto je generalno tacno. Oni kojima to ne odgovara, a koji hoce da koriste MS tehnologije mogu da biraju izmedju MFCa, WTLa ili Win32.
 
Odgovor na temu

glorius
Damir Nikolic
C++ developer
SR

Član broj: 4366
Poruke: 428
212.200.194.*

ICQ: 208550327


+14 Profil

icon Re: MDI aplikacija sa razlicitim pogledima16.12.2007. u 09:22 - pre 198 meseci
Sto se tice koriscenja i starosti MFC, o tome sam diskutovao nekoliko puta :) . hehe, tvrdoglav sam ali iz nekoliko razloga mi je potrban bas MFC.

Znaci, mozda bi pravo resenje bilo da projekat zapocnem bez Document-View arhitekture cija je struktura nepovoljna za ono sto meni treba ali da se oslanjam na MFC klase za prozore i ostalo tj, da bukvalno pocnem MFC projekat od nule bez koriscenja wizarda.


EOF
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.com
Via: [es] mailing liste



+8 Profil

icon Re: MDI aplikacija sa razlicitim pogledima16.12.2007. u 12:13 - pre 198 meseci
ok, hvala za informaciju. do sada sam jedino radio sa Borlandovim
VCL-om uz nešto malo WinAPI-ja, pa me jako interesuje koje su
alternative kad je C u pitanju. no, okej, dobio sam odgovor, pa da ne
pravim(o) više offtopic. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: MDI aplikacija sa razlicitim pogledima

[ Pregleda: 2942 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.