Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da koristim strelice za kretanje kroz dvodimenzionalni niz?

[es] :: C/C++ programiranje :: Kako da koristim strelice za kretanje kroz dvodimenzionalni niz?

[ Pregleda: 2485 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Laki_s
Sreten Tanackovic
Subotica

Član broj: 166303
Poruke: 4
*.sksyu.net.



Profil

icon Kako da koristim strelice za kretanje kroz dvodimenzionalni niz?15.12.2007. u 16:29 - pre 199 meseci
kako mogu da pomeram vrednosti sa jedne lokacije iz dvodimenzionalnog niza u drugu uz pomoc strelica?
Primer imam:
1 2 3
4 0 6
7 8 9,ako stisnum strelicu za gore:
1 0 3
4 2 6
7 8 9,i tako i za ostale strelice.Ovo sam odradio za tastere W,A,S,D ali me zanima da li bi mogao to da uradim sa tasterima gore,dole,levo,desno(ne onima na numerickom delu tastature),posto je ascii kod za te tastere 0?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kako da koristim strelice za kretanje kroz dvodimenzionalni niz?15.12.2007. u 16:32 - pre 199 meseci
Imas ovde nesto sto mozes da iskoristis:
http://www.elitesecurity.org/t299240-0#1786975
 
Odgovor na temu

Laki_s
Sreten Tanackovic
Subotica

Član broj: 166303
Poruke: 4
*.sksyu.net.



Profil

icon Re: Kako da koristim strelice za kretanje kroz dvodimenzionalni niz?16.12.2007. u 18:12 - pre 199 meseci
Ovo mi bas i nije od koristi. Moze nesto drugo?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kako da koristim strelice za kretanje kroz dvodimenzionalni niz?16.12.2007. u 18:32 - pre 199 meseci
Kod koji je na linku ima udizajnirano kretanje strelicama (to je jedan od tvojih zahteva) kroz zamisljenu tastaturu, odnosno matricu (i to je jedan od tvojih zahteva) na kalkulatoru uz obelezavanje trenutno odabranog tastera.

Ono što tebi nedostaje je proširivanje funkcionalnosti:

1. kako biraš koji broj premeštaš
2. kako biraš gde ćeš ostaviti taj broj

Ovo se može rešiti sa programiranjem recimo ENTER tastera. Dakle, krećeš se kroz matricu i stisneš ENTER. To znači UZMI BAŠ TAJ BROJ ZA POMERANJE . U tom istom trenutku možeš da modifikuješ vrednosti matrice (na snovu trenutnog stanja) koju kasnije iscrtavaš. Sledeći ENTER može da znači OSTAVI BROJ NA TRENUTNOJ POZICIJI.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Kako da koristim strelice za kretanje kroz dvodimenzionalni niz?

[ Pregleda: 2485 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.