Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ograniciti kretanje u Inventoru 10

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Kako ograniciti kretanje u Inventoru 10

[ Pregleda: 4153 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eBojan
Vrnjacka Banja

Član broj: 10871
Poruke: 78
*.beotel.net.

Sajt: www.mondena.net


Profil

icon Kako ograniciti kretanje u Inventoru 1029.06.2006. u 11:29 - pre 215 meseci
Znači treba da postavim uslov za kretanje tako da mi deo ide do ispunjenja tog uslova. Npr. imam klip i cilindar (standardni primer :), e ja znam da postavim uslove oko ose ili da tangira povrsinu..., ali da ogranicim kretanje npr da se klip krece 30mm ili dok klip ne udari u nesto... uh mislim da ste shvatili ...znaci da jedan deo ne prolazi kroz drugi.
Verovatno je nesto prosto ali nisam mogao da nadjem resenje.
Ono što je urađeno sa vremenom - vreme poštuje!
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Re: Kako ograniciti kretanje u Inventoru 1029.06.2006. u 13:15 - pre 215 meseci
Zadaj Contact Set opciju dijelovima za koje ne zelis da zadiru jedni u druge prilikom kretanja.
http://img232.imageshack.us/img232/6591/contactset6gq.jpg
Da bi to radilo moras u opcijama programa u podesavanjima za Assembly cekirati opciju Activate Contact Set Solver u Interactive Contact polju.
 
Odgovor na temu

eBojan
Vrnjacka Banja

Član broj: 10871
Poruke: 78
*.beotel.net.

Sajt: www.mondena.net


Profil

icon Re: Kako ograniciti kretanje u Inventoru 1029.06.2006. u 16:04 - pre 215 meseci
Hvala puno! to mi je trebalo. Pretpostavio sam da je nesto jednostavno u pitanju, ali mora da se zna :)

Pozdrav,
Ono što je urađeno sa vremenom - vreme poštuje!
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Re: Kako ograniciti kretanje u Inventoru 1029.06.2006. u 19:41 - pre 215 meseci
Citat:
eBojan: ali da ogranicim kretanje npr da se klip krece 30mm

Na ovo ti nisam odgovorio. Postavi dio u zeljeni polozaj preko constraint-a. Kada zelis da pomjeras taj dio klikni desnim tasterom na odgovarajuci constraint u browser-u i odaberi Drive Constraint opciju. Na primjer: ako hoces da otvaras ili zatvaras neka vrata prvo zadas angle constraint. Potom aktiviras Drive Constraint za taj angle constraint i zadas do koje vrijednosti ugla vrata da se otvaraju. Ali tada ces moci pomjerati taj dio samo u okviru komande Drive Constraint. Neces ga moci uhvatiti misom i pomjerati.

 
Odgovor na temu

zdrvk
BiH, RS

Član broj: 100334
Poruke: 27
*.pd.pttrs.net.



Profil

icon Re: Kako ograniciti kretanje u Inventoru 1005.07.2006. u 22:47 - pre 215 meseci

Kako doci do Inventora 10? Pitanje je mozda bezveze ali ja se jos uvijek koristim sa 5-ticom, probao sam sa 7-micom ali nisam bio
zadovoljan kako je eksportovala crteze u AutoCAD i objekte u 3D Studio. Je li neko raspolozen da mi posalje program? ;-)
.....KED/KEM.....
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Re: Kako ograniciti kretanje u Inventoru 1010.07.2006. u 19:34 - pre 215 meseci
Ja radim sa Inventor 9 Professional. Ako on moze da ti pomogne javi mi se na PP.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Kako ograniciti kretanje u Inventoru 10

[ Pregleda: 4153 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.