Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa povracajem domena

[es] :: Hosting :: Domeni :: Problem sa povracajem domena

[ Pregleda: 2693 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MWAP

Član broj: 166097
Poruke: 3
*.opera-mini.net.



Profil

icon Problem sa povracajem domena15.12.2007. u 09:29 - pre 198 meseci
Zakupio sam domen i prostor kod firme www.cbsdoo.com. Serveri su im pukli,nisu radili mesec dana,verovatno su i propali. Trazio sam im transfer kod od mog domena,kako bi mogao da idem kod drugih provajdera,da zakupim novi prostor,sa starim domenom. Medjutim,ne javljaju se na telefon,ne odgovaraju na mejlove,na mobilni se nekad jave i odmah mi prekinu vezu. Domen kao i prostor je placen za godinu dana,imam uplatnice iz banke. Dali je na bilo koji nachin moguce,da od ovih lopova izvuchem svoj domen? Dali postoji neka pravna podloga? Dali u ovoj zemlji,ima zakona za to? Ili moze svako da krade,pljachka i vara. I da,domen je mwap.eu.
 
Odgovor na temu

webex
Milorad Tošić
Vilin grad

Član broj: 50060
Poruke: 512
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.webex.rs


Profil

icon Re: Problem sa povracajem domena15.12.2007. u 11:44 - pre 198 meseci
Evo šta whois kaže za domen


Whois Record
Domain: mwap
Status: SUSPENDED(QUARANTINE)
Registered: Wed Apr 18 2007
Available: Thu Jan 24 2008


Znači da je domen suspendovan... pravo pitanje bi bilo zbog čega su ga suspendovali a ne kako da ga transferuješ, jer ako se ne varam dok god je domen suspendovan ne možeš ništa da uradiš s njim...
 
Odgovor na temu

MWAP

Član broj: 166097
Poruke: 3
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Problem sa povracajem domena15.12.2007. u 13:21 - pre 198 meseci
Pa suspendovan je bez ikakvog razloga,kao i vecina sajtova kod njih. Sta vise,mislim da su u totalnom raspadu. Ako neko zna,dali postoji neki nachin da povratim domen,neka mi objasni.
 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Moderator
Član broj: 69732
Poruke: 453
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Problem sa povracajem domena15.12.2007. u 14:04 - pre 198 meseci
Na koji si racun platio ili na cije ime? Vlasnika racuna mozes da tuzis ali imam i ja jedno pitanje za tebe koji osnov si ti ispunio za registraciju .eu domena? (jel zivis u eu?)
 
Odgovor na temu

webex
Milorad Tošić
Vilin grad

Član broj: 50060
Poruke: 512
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.webex.rs


Profil

icon Re: Problem sa povracajem domena15.12.2007. u 14:38 - pre 198 meseci
To sam i ja hteo da pitam... ako se domen ne vodi na tebe (što je verovatno slučaj) ne verujem da možeš nešto da uradiš po tom pitanju... nažalost... ako se i vodi na tebe, arbitraža će biti vrlo kratka i izgubićeš domen ako ne živiš u EU...

Što se tiče cbsdoo.com... jel ti imaš račun od njih? Jel oni postoje kao firma uopšte? Probao sam da ih nađem preko APR ali ne postoji ni jedna firma koja se zove CBS... jel znaš bar puno ime ako je ovo skraćenica?
 
Odgovor na temu

MWAP

Član broj: 166097
Poruke: 3
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Problem sa povracajem domena15.12.2007. u 16:53 - pre 198 meseci
Na moju zalost,ne znam nishta o njima. Nashao ih na netu i kao budala verovao na rech. Ime na kog se domen vodi je Predrag Milenkovic,mislim da je on i Administrator. Nisam bio upucen u ovo i nisam znao da ce domen registrovati na svoje ime i eto shta se desilo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Problem sa povracajem domena

[ Pregleda: 2693 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.