Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Makro na događaj TextBox Change

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Makro na događaj TextBox Change

[ Pregleda: 2159 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gix_
Milenkovic
Lyon (France)

Član broj: 113036
Poruke: 185
*.w90-28.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon [Excel] Makro na događaj TextBox Change14.12.2007. u 23:37 - pre 198 meseci
Pozdrav za sve,
Imam jedan problem sa moim TBoxom nikako da pronadjem resenje iz kog razloga ne funkcionise kako treba ?
Da malo pojasnim, u prikacenom primeru recimo da izaberem ime klienta ZORAN u combu zatim ukucam broj racuna 1 u TBoxu1
i onda ostali TBoxovi se popunjavaju sami TBox2 do 6 . Moja potreba i jeste u tome dase ostali TBoxovi popunjavaju sami ali u ovom slucaju nesto neje u redu jer broj racuna 1 za ime klienta ZORAN nepostoi u bazi znaci nebi trebalo popunjavati ostale TBoxove. Ocigledno problem sa brojevima racuna ???

Hvala unapred na pomoci.


Nepostoje idiotska pitanja, samo idioti ne postavljaju pitanje !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.bisinter.net.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Makro na događaj TextBox Change16.12.2007. u 16:01 - pre 198 meseci
Osnovni problem je sa uslovom:
Code:
Left(CStr(Tabtemp(L, 2)), Len(UserForm1.TextBox1.Text)) = UserForm1.TextBox1.Text

koji koristiš da ispitaš da li je Broj fakture odgovarajući. Za L = 20 (21 red) ovaj uslov je zadovoljen - Left(10,1) = 1 pa dobiješ grešku koju navodiš. Nije mi jasno zašto koristiš funkciju LEFT ? Može:
Code:
CStr(Tabtemp(L, 2)) = UserForm1.TextBox1.Text

ili ako hoćeš da eliminišeš blankove (ukoliko postoje):
Code:
Trim(CStr(Tabtemp(L, 2)))= Trim(UserForm1.TextBox1.Text)


Drugi problem je korišćenje događaja TextBox1_Change, ovaj događaj se javlja kad god uneseš neki znak u tekst box, pa bi bilo pogodnije koristiti događaj TextBox1_Exit. Ovaj događaj se dešava pre nego što kontrola izgubi fokus, odnosno kad je unos u kontrolu završen i potvrđen sa Enter, Tab, Klik ...

Optimanije rešenje je korišćenje Range.Find metode - koja bi poslužila da se pretražuju fakture samo za prethodno proanđenog klijenta - pogledaj primer korišćenja ove metode u VBA Helpu.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Gix_
Milenkovic
Lyon (France)

Član broj: 113036
Poruke: 185
*.w90-41.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: [Excel] Makro na događaj TextBox Change16.12.2007. u 21:42 - pre 198 meseci
Re,

Zasto koristim funkciju LEFT, negde sam video taj princip pasam izgleda i pogresno naucio inace izabraosam TextBox_Change kao dogadjaj jer popunjavanje ostalih TBoxova
je trenutno a nisam ni razmislio da ustvari dobijam isti rezultat ako uzmem TextBox_Exit posle Tab recimo.
U pocetku sam pokusao sa Find metodom ali nikako nisam uspeo da prilagodim mom slucaju, uvek imam neki problem oko neke sitnice cesto puta neuspevam da povezem jedno sa drugim.

Jos jednom hvala na pomoci, imam utisak dacu cesce puta postavljati pitanja na ovom forumu jer ovde stvarno covek moze nesto da nauci ( naravno uz pomoc drugih ).
Budimi pozdrzvljen
Nepostoje idiotska pitanja, samo idioti ne postavljaju pitanje !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Makro na događaj TextBox Change

[ Pregleda: 2159 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.