Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje accessa i worda

[es] :: Access :: Povezivanje accessa i worda

[ Pregleda: 3518 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sbing
Hr

Član broj: 48455
Poruke: 77
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Povezivanje accessa i worda30.08.2005. u 14:31 - pre 226 meseci
Zanima me kako da iz accessa pozovem neki macro koji je u wordu ili neki njegov modul. Konkretno treba mi ovo:
word-ov dokument je na C:/WordDoc.doc, i sadrži neki macro i neki modul, i ima na sebi textBox.
Iz accessa otvorim taj dokument (to znam kako da napravim) i u njegov textBox bi trebao nešto napisati ali ne znam kako pa mislim da bi mi pomoglo da nekako uspijem pokrenuti macro.
Nemojte me samo pitati zašto mi ovo treba, ali treba mi hitno (nadam se da se može izvesti).
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
*.8GHz-202.netpro.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Povezivanje accessa i worda03.09.2005. u 23:16 - pre 226 meseci
Ako sam dobro razumeo sta ti treba mislim da je izvodljivo.
Ako ti treba da pokrenes macro u word dokumentu prilikom njegovog otvaranja dovoljno je da taj macro nazoves AutoOpen i on ce se automatski otvoriti prilikom otvaranja dokumenta ili, jos bolje je, da u makrou sa nazivom AutoOpen ubacis poziv za pokretanje tog makroa.
Ne znam da li postoji mogucnost da access 'posalje' podatak u word dokument iz tabele ili upita, ali znam word moze da 'preuzime' podatak iz accessove tabele/upita koriscem alatke mail merge gde mozes da definises izvor podatka.
Pretpostavljam da bi se u tvom slucaju te dve stvari mogle povezati, samo nemam predstavu sta konkretno pokusavas da uradis.
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
 
Odgovor na temu

sbing
Hr

Član broj: 48455
Poruke: 77
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Povezivanje accessa i worda03.09.2005. u 23:41 - pre 226 meseci
U međuvremenu sam skužio što treba napraviti.
Treba uključiti referencu "Microsoft Word 10.0 Object Library", pa npr.u gumb postaviti kood:

Dim x As Word.Application
Set x = New Word.Application
x.Visible = True
x.Documents.Add ("C:/NazivWordDokumenta.doc")
x.Run "nazivWordovogMakroa", argument1, argargument2, argargument3...

i sve će funkcionirati.
Dobio sam zadatak da otvaram više različitih word dokumenta (koje imam pohranjene kao predloške) i da za svaki dokument upisujem različite podatke iz baze u word-ov Header, što baš nije jednostavno. Dodatno je stvar komplicirana što se neki od tih dokumenata šalju mailom trećoj osobi koja ne posjeduje matičnu bazu pa ideja o linkovima nikako nije mogla funkcionirati. U tim word-ovim predlošcima sam u headere postavio textBox-ove i napravio macro-e (s argumentima) pa mi je trebalo da ih iz access-ove forme pozovem kod otvaranja word-ovog dokumenta da napunim textBoxove. Uspio sam na ovu foru i stvar super funkcionira.
Brzi hvala na interesu!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Povezivanje accessa i worda

[ Pregleda: 3518 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.