Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako primeniti interface?

[es] :: .NET :: Kako primeniti interface?

[ Pregleda: 1984 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oggie

Član broj: 126613
Poruke: 140
212.62.49.*



+1 Profil

icon Kako primeniti interface?14.12.2007. u 13:26 - pre 198 meseci
Imam jednu klasu za konekciju na bazu. Ali baza moze biti MSSQL, MySQL,Oracle ....znaci za svaku od ovih baza imam razlicite connection stringove, zatim adaptere kao mySqlDataAdapter....i sl.
Mislim da to treba da uradim preko interfacea ali ne znam kako, da imam jednu klasu koja ce implementirati razlicite interfejse za razlicite baze.
Ako moze neki hint bio bih zahvalan.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kako primeniti interface?14.12.2007. u 15:22 - pre 198 meseci
Napravis metod koji za parametar ima IDataAdapter ili IDbDataAdapter i u njemu radis sa tim a prosledis bilo sta sto implementira taj interface.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Kako primeniti interface?15.12.2007. u 11:08 - pre 198 meseci
Ne znam koliko ti ovo resenje igra, ali mozes da iskoristis ODBC.NET data provider i u data layeru iskoristis OdbcConnection, OdbcCommand, OdbcDataAdapter i ostale klase iz System.Data.Odbc namespace-a, u zavisnosti od potrebe.
ODBC connection stringovi ce ti se razlikovati za razlicite engine, ali ce tvoj kod biti isti u svim slucajevima jer ce native ODBC drajver za bazu raditi neophodne konverzije, dakle ne treba ti engine specific instanciranje, interfejsi i ostala cudesa. Sve baze koje si pomenuo plus jos drugih imaju svoje ODBC drajvere.
Naravno ovo sve pod uslovom da je ODBC standard dovoljan za tvoje potrebe, posto on radi svodjenje baza na najveci zajednicki delilac i ne daje neke specificnosti koje native .NET drajveri daju. ALi ako se tvoje potrebe svode na select/insert/update/delete onda moze da ti odradi posao.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

oggie

Član broj: 126613
Poruke: 140
212.62.49.*



+1 Profil

icon Re: Kako primeniti interface?18.12.2007. u 12:23 - pre 198 meseci
Hvala na pomoci, pronasao sam resenje da koristim DBConnection, DBDataAdapter...a u klasi za konekciju mu zavisno od baze prosledim connection string i instanciram MySqlConnection, SQLConnection...
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kako primeniti interface?

[ Pregleda: 1984 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.