Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

P5KC & IDE HDD problem sa instalacijom XP-a

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: P5KC & IDE HDD problem sa instalacijom XP-a

[ Pregleda: 2571 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

winsent
Goran Dudok
EATON - Moeller Electric
Sr. Mitrovica

Član broj: 131858
Poruke: 9
213.137.127.*



Profil

icon P5KC & IDE HDD problem sa instalacijom XP-a07.12.2007. u 06:16 - pre 199 meseci
Nemogu da instaliram XP professional (32)
ASUS P5K-C
E6750
Kingston KHX 1GB DDR2 1066 CL5 DIMM Non ECC (5-5-5-15) X 2
Samsung DVD-RW 20x Bare SATA
WD Caviar 200 GB IDE

U bios-u "boot device priority" vidi IDE HDD a u "main" meniju ne...
Kada instalaciona procedura dodje do dela gde treba da nastavi instalaciju sa HDD-a setup krene ponovo proceduru sa CD-a… Moze li neko da mi pomogne ?






 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: P5KC & IDE HDD problem sa instalacijom XP-a07.12.2007. u 12:32 - pre 199 meseci
Ako sam te dobro razumeo ti si stavio da ti CD bude prvi boot device da bi poceo sa instalcijom Windows-a, i ako je to slucaj normalno je da ti pri sakom restartu daje opciju da ponovo pokrenes instalciju Windows-a sa bootabilnog CD-a, ali ti pri tom nista ne pritisci i krenuce da dize Windows sa hard diska, i instalacija ce se nastaviti ako si prosao onaj prvi deo instalcije gde se kopiraju potrbni fajlovi sa CD-a na hard... Ako to nije slucaj onda malo bolje opisi sta si sve uradio...
 
Odgovor na temu

winsent
Goran Dudok
EATON - Moeller Electric
Sr. Mitrovica

Član broj: 131858
Poruke: 9
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: P5KC & IDE HDD problem sa instalacijom XP-a07.12.2007. u 13:03 - pre 199 meseci
Da CD je prvi na listi za boot. Pri instalaciji setup vidi HDD sa svim particijama.Ja ga usmerim na particiju na koju bi instalirao sistem.Razlika u odnosu na druge ploce na kojima sam koristio isti HDD je da nenudi Formatiranje u FAT 32 a sto mi i nije od nekog znacaja a isto tako nema solucije "press any key to boot from CD" nego samo "press any key".Nakon formatiranja NTFS i kopiranja XP fajlova na odabranu particiju izadje poruka da ce se procedura nastaviti sa HDD i krece restartovanje racunara.Posle toga proces ne nastavlja sa HDD-a nego ispocetka-[setup ispecting your sitem...].Znam da u tom delu netreba pritisak bilo kog tastera da se nebi desilo bas to sto mi se desava...
Iz niza pokusaja probao sam da u tom prelazu stavim HDD kao prvi na boot listi ili cak kao jedini [onemogucio sam ostale sa liste] ali tada prijavi da nema adekvatnog uredjaja za boot ...
Pretpostavljam da ce sata HDD resiti problem ali ...

Evo nekoliko segmenata biosa gde se nalazi ide kontroler.Da li je to dobro postavljeno?

[Ovu poruku je menjao winsent dana 07.12.2007. u 15:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao winsent dana 07.12.2007. u 15:13 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: P5KC & IDE HDD problem sa instalacijom XP-a07.12.2007. u 13:14 - pre 199 meseci
Jel su ti ukljuceni IDE kontroleri u BIOS-u, posto mi se po ovome sto pises cini da nisu? I meni je bilo cudno kad sam video da imas novu plocu sa EIDE HDD-om i SATA optikom :)
 
Odgovor na temu

winsent
Goran Dudok
EATON - Moeller Electric
Sr. Mitrovica

Član broj: 131858
Poruke: 9
213.137.127.*



Profil

icon Re: P5KC & IDE HDD problem sa instalacijom XP-a07.12.2007. u 14:12 - pre 199 meseci
Nisam najsigurniji oko tih podesenja.Zakacio sam par segmenata biosa ... Da li je to dobro postavljeno?
Nisam imao ovih problema na Gigabyte GA G33-DSR3 ; E2180 ;Maxtor 80GB ide ili isti WD 200 GB ide... recimo

[Ovu poruku je menjao winsent dana 07.12.2007. u 15:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: P5KC & IDE HDD problem sa instalacijom XP-a07.12.2007. u 20:08 - pre 199 meseci
Prevideo sam da se radi JMicron-ovom kombinovanom kontroleru :) Inace zna biti problematican i sa EIDE optikom a kamo li sa sistemskim EIDE hard diskom, ali posto se vidi u "Boot Device Priority" trebalo bi da moze da se instalira windows na njega (nisam do sada probao da instaliram operativni sistem na EIDE hardu na p35 plocama). Inace ono sto ti zoves "main" meni, je meni za Intelov SATA controller pa je logicno da se ne vide uredjaji na JMicron-ovom kontroleru :) Probaj da se malo igras sa jumperisanjem harda (probaj na single, master i cable select pozicijama). Mozda proradi instalacija Windows-a... Moze biti problema i sa USB-om (kablicima koji se ubadaju u plocu). Iscupaj ih za svaki slucaj i ako sve proradi ponovo ih vrati ali ne u isti port...
 
Odgovor na temu

d4ch4

Član broj: 22258
Poruke: 74
212.200.200.*



Profil

icon Re: P5KC & IDE HDD problem sa instalacijom XP-a10.12.2007. u 10:17 - pre 199 meseci
prvo pohvala za odlichan izbor matichne ploche! i ja sam je pazario pre par dana


jesi li probao ovak'...ubacish disk, pustish da ti odradi ono kopiranje pa kad ti se resetuje kmop ti izvadi disk....pa kad ti bude ushao u instalaciju ti ubaci disk :)


kazem ti to da probash poshto i ja imam istu tu plochu i kad sam instalirao drivere za plochu i resetovao komp nisam izbacio disk iz cdroma i on mi je stalo bootovao taj disk, i podizao neshto sa njega....a da, a nije me pre toga obavestio ili pitao ono u fazonu...click any key to boot from...ili...booting from disk...znachi strashno:)

poz!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: P5KC & IDE HDD problem sa instalacijom XP-a

[ Pregleda: 2571 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.