Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Metamorfoza Slackware-a 8.1

[es] :: Linux :: Metamorfoza Slackware-a 8.1

[ Pregleda: 1575 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.adsl.zonnet.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Metamorfoza Slackware-a 8.120.09.2003. u 01:04 - pre 251 meseci
Pozdrav. Evo jednog krajnje hipotetičkog pitanja, na koje odgovor trenutno nije presudan, ali će uskoro svakako to postati.

Srećni sam vlasnik distribucije Slackware 8.1 GNU alata sa Linux kernelom :) i ima tome već neko vreme kako sam ustanovio da distribucijia boluje od metamorfoze. Naime, pošto sam suviše programa instalirao iz izvornog koda namesto odgovarajućih paketa (što bi bio kanonički način da se napravi upgrade), desilo se da imam gomilu programa koji bi bili jako alergični na upgrade na Slackware 9.0 recimo i novi libc. (Uzgred sam ručno napravio update na GCC 3.2.2 tako da je bar taj problem rešen).

Drugim rečima, njušim da bih u slučaju upgrade-a na kraju morao da kompajliram sve isponova -- jer čak ni Slek 9.0 nema sasvim taze verzije programa koje su instalirane, a ne bih želeo da starijim verzijama pregazi nove. Napokon i pitanje: da li je moguće postepeno napraviti metamorfozu prelaskom na novi libc, tj. da li je moguća koegzistencija dva libca različitih verzija?

Ideja je da u nekom trenutku napravim prelaz na novi libc i dalje sve programe prevodim pod njim, a što od bitnih alata ostane na starom, ostane: šta je-tu je, nazad se ne može (a pogotovo se ne može instalirati sve ispočetka). Da li me ipak očekuju glavobolje?

f
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.neobee.net



Profil

icon Re: Metamorfoza Slackware-a 8.120.09.2003. u 19:17 - pre 251 meseci
Citat:
filmil:
Drugim rečima, njušim da bih u slučaju upgrade-a na kraju morao da kompajliram sve isponova -- jer čak ni Slek 9.0 nema sasvim taze verzije programa koje su instalirane, a ne bih želeo da starijim verzijama pregazi nove. Napokon i pitanje: da li je moguće postepeno napraviti metamorfozu prelaskom na novi libc, tj. da li je moguća koegzistencija dva libca različitih verzija?

Ideja je da u nekom trenutku napravim prelaz na novi libc i dalje sve programe prevodim pod njim, a što od bitnih alata ostane na starom, ostane: šta je-tu je, nazad se ne može (a pogotovo se ne može instalirati sve ispočetka). Da li me ipak očekuju glavobolje?

f




Moje iskustvo sa Slackware-om je da je najbolje sve obrisati i instalirati od pocetka.
E sad, sta sa tvojim custom kompajliranim softverom?
Ja se iskreno nadam da si prilikom kompajliranja napravio binarne pakete bilo pomocu checkinstall programa ili sa make install DESTDIR=/bla/bla pa onda makepkg jer postoji velika verovatnoca da ce taj stari softver raditi na novom Slacku
Softver kompajliran sa gcc-2.95.x bi radio na Slacku 9 dok obratno mislim ne vazi.

U svakom slucaju glavobolja ce biti
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Metamorfoza Slackware-a 8.1

[ Pregleda: 1575 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.