Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

autocad zaglavlje

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: autocad zaglavlje

[ Pregleda: 12284 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bigguy
borisav ignjatov
nista
zrenjanin

Član broj: 87859
Poruke: 267
*.com.



+1 Profil

icon autocad zaglavlje05.12.2007. u 08:44 - pre 199 meseci
znam dosta toga da uradim u autocad-u ali mi nikako za rukom ne polazi da napravim template zaglavlja za tehnicke crteze kao sto je dato u default dwt fajlovima. nikako ne mogu da napravim moje zaglavlje koje bi bilo standardno i u kojem bi se samo menjala imena crteza, autora, materijala itd, dok bi svi ostali naslovi ostajali, eventualno logo firme itd. hvala vam unapred.
 
Odgovor na temu

Masamunea

Član broj: 91481
Poruke: 515
80.93.238.*

ICQ: 492050547


+4 Profil

icon Re: autocad zaglavlje05.12.2007. u 09:40 - pre 199 meseci
Zasto jednostavno ne napravis (nacrtas) sve sto ti treba i taj crtez sacuvas kao neki default dwt fajl, mene je licno mrzelo da svaki put podesavam layere, kote... pa sam jednostavno vec podesen rad sacuvao kao acadiso.dwt i sad kad god startujem autocad imam sve spremno.
Hell is just a word...reality is much worst!
 
Odgovor na temu

bigguy
borisav ignjatov
nista
zrenjanin

Član broj: 87859
Poruke: 267
*.com.



+1 Profil

icon Re: autocad zaglavlje05.12.2007. u 14:54 - pre 199 meseci
to je ok, nego mi treba kako napraviti zaglavlje u kome bih trebao samo da menjam ime i prezime onog koji je crtao, odnosno atribute tog zaglavlja. to je nesto koliko sam video povezano sa definisanjem tagova i njima pripadajucim atributima. ta verzija je jednostavnija i prakticnija jer nemas nikakvih problema sa podesavanjem veliceine fonta, centriranjem teksta itd. dovoljno je samo dvoklik i otvori ti se atribut editor (eattedit) i unjemu samo upises potrebnu izmenu i cela prica je gotova.
 
Odgovor na temu

Dr. Jekyll and Mr. Hyde
Autodesk MSD Application Engineer

Član broj: 117594
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: autocad zaglavlje05.12.2007. u 17:51 - pre 199 meseci
Komanda ATT, definises atribut po atribut za sve sto zelis da imas u zaglavlju i onda zaglavlje sa sve atributima sacuvas kao blok. Kasnije mozes da ga editujes kako si naveo.
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
212.200.220.*



+17 Profil

icon Re: autocad zaglavlje06.12.2007. u 00:02 - pre 199 meseci
Za acad sam napravio za svaki format A0, A1...itd. po jedna *dwt template s zaglavljem i atributima unutra. Layeri, linije, kotiranje i dr. sve unapred podešeno, ne gubiš vreme svaki put. Tako da po potrebi uzimaš koji želiš ili sto je zgodno takodje ako zelis napraviti dva razlicita u jednom fajlu otvoris jedan *dwt uradis sta treba, drugi ubacis sa Insert-->Block i nezavisno pored ovog radis.
 
Odgovor na temu

bigguy
borisav ignjatov
nista
zrenjanin

Član broj: 87859
Poruke: 267
*.com.



+1 Profil

icon Re: autocad zaglavlje06.12.2007. u 08:40 - pre 199 meseci
hvala, ja sam uvek prvo nacrtao zaglavlje, pa ga "pretvorio" u blok a tek onda mu definisao atribute. jos samo jedno pitanje. default zaglavlja su u layout-u, kada nacrtam model i prebacim se u layout zaglavlju se mogu menjati samo atributi, dok se model moze podesavati za stampu prema nekoj razmeri a da to ne utice na samo zaglavlje. kako to da postignem, crtanjem zaglavlja u layoutu ili nekako drugacije?
 
Odgovor na temu

B.Isailovic
Biserka Isailovic
Kragujevac

Član broj: 118916
Poruke: 16
..ava-automobili.netpro.co.yu.



Profil

icon Re: autocad zaglavlje06.12.2007. u 08:56 - pre 199 meseci
E gledaj ovako. Otvori novi dokument i nemoj nista da crtas u modelu. Idi na layout i tamo nacrtaj zaglavlje kako hoces da ti izgleda. Podesi sve za stampu. I taj file sacuvaj kao .dwt. Onda kada bilo sta drugo crtas ne moras da crtas zaglavlje i ono se nevidi u modelu. Desnim klikom na layout uzmi opciju from template i ucitaj onaj file sto si napravio. Zaglavlje ce da se vidi samo u layout-u i mozes da ga menjas kako hoces kao da je nacrtano u modelu.
Ne znam da li sam bila jasna. Isto vazi i za Mechanical Desktop.
 
Odgovor na temu

bigguy
borisav ignjatov
nista
zrenjanin

Član broj: 87859
Poruke: 267
212.200.180.*



+1 Profil

icon Re: autocad zaglavlje06.12.2007. u 19:46 - pre 199 meseci
e ljudi hvala vam, sve odrađeno isto kao i u default dwt fajlovima....
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: autocad zaglavlje

[ Pregleda: 12284 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.