Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektronski brojač već namotanih transformatora

[es] :: Elektronika :: Elektronski brojač već namotanih transformatora

[ Pregleda: 3146 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nedjo_nik
SREM

Član broj: 151329
Poruke: 4
*.mediaworksit.net.

ICQ: 409308865


Profil

icon Elektronski brojač već namotanih transformatora05.12.2007. u 02:10 - pre 199 meseci
Tražim neke informacije za tzv. brojač već namotanog transformatora.To sam i negde već video. Jednostavno se poveže kraj i početak nekog namotanog trafoa na ovaj digitalni brojač i on jednostavno broji namotaje. ( Verovatno brojač stvara neku nisku frekfenciju, osciluje između zavoja i pretvara u neke impulse itd.. ).
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Elektronski brojač već namotanih transformatora05.12.2007. u 09:19 - pre 199 meseci
Baš da ti prebroji namotaje, mislim da nije moguće, tj. moguće je, ali morao bi znati karakteristike jezgra i mnogo toga još. Induktivnost ne zavisi samo od broja namotaja.
Ali, ipak se prilično jednostavno može doći do broja namotaja; trebao bi znati broj barem za jedan namotaj. Pošto to obično nije slučaj, namotaš nekako desetak namotaja na taj trafo, i uz pomoć nekog izvora naizmeničnog napona i preciznog voltmetra možeš matematičkim putem da preračunaš odnos svih namotaja, pa i broj.
 
Odgovor na temu

EnigMan

Član broj: 137796
Poruke: 61
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Sema za citac namotaja05.12.2007. u 18:49 - pre 199 meseci
Da li neko mozda ima semu za citac namotaja?Ne mogu da pronadjem nigde na netu!Znaci da mi ocita broj namotaja na recimo kalemu transformatora bez skidanja namotaja tj samo prevlacenjem!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Elektronski brojač već namotanih transformatora

[ Pregleda: 3146 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.