Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SABA slika u slici

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: SABA slika u slici

[ Pregleda: 2131 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Astmario
Mario Pavicevic
BG

Član broj: 135108
Poruke: 27
91.148.90.*



Profil

icon SABA slika u slici28.11.2007. u 11:33 - pre 199 meseci
Pozdrav!
Posedujem SABA T7281 televizor i on na sebi ima PiP modul ali nikako da skontam kako on funkcionise.Ako je neko radio sa ovim televizorom bio bih zahvalan na savetu.Na PiP modulu se nalazi tjuner ali mi nije jasno da li je to takodje vhf/uhf tjuner ili je samo za SAT kanale?Znaci da li neko zna da li mogu da gledam dva tv kanala istovremeno ili mogu jedan tv a drugi sat kanal?Tjuner inace ima ulaz i izlaz(kao na video rekorderu).I pre svega kako mogu da aktivirim PiP jer nigde nisam video opciju za aktivirinje istog?Takodje da li je mozda moguce da je PiP isklucen iz sevisnog menija(ako za to postoji opcija) posto nigde nisam video mogucnost za njegovo aktiviranje?(Posto je PiP zasebna ploca i pretpostavljam da se opciono ugradjuje i samim tim softverski aktivira).
Unapred hvala!
PS Ako negde postoji korisnicko uputstvo bilo bih zahvalan za kopiju/sken/link
Takodje da napomenem,baterija na PiP-u mi je neispravna(2,4V daje 0,3) i danas bi trebalo da je zamenim ali ne znam da li ona ima nekakve veze sa ovim.
 
Odgovor na temu

BLEND

Član broj: 86266
Poruke: 1349
*.cust.tele2.se.



+20 Profil

icon Re: SABA slika u slici28.11.2007. u 16:33 - pre 199 meseci
SABA T7281 AD PiP TC 480
Vidi dali si dobro ukljucio antenu + exta anten kabel (vidi sliku )
PIP se aktivira u korisnickom MENU (Ako je sve ispravno)
Ako sve radi normalno mozes gledati istovremeno nekoliko TV Programa

TC 480
pritisni F(dugme)zeleno
pokazace
SCAN 01 02 03 04
EXCHANGE (-) size (+)
CONTROL
Ako izgubi minne (SCAN AV AV AV AV )
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Astmario
Mario Pavicevic
BG

Član broj: 135108
Poruke: 27
91.148.90.*



Profil

icon Re: SABA slika u slici29.11.2007. u 07:33 - pre 199 meseci
Puno hvala!shvatio sam povezivanje(hvala na semi) ali nisam stigao da odem do tv-a da probam.Doduse moj tv ima meni na nemackom pa verovatno nisam ni shvatio sta je i da sam naleteo na neku od ovih opcija.Probacu kada stignem kuci.Inace bilo je i nekoliko hladnih lemova na PiP modulu i dve diode su crkle(pretresao sam ceo tv pa izmedju ostalog i pip) tako da verujem da nece biti problema dalje.
 
Odgovor na temu

Astmario
Mario Pavicevic
BG

Član broj: 135108
Poruke: 27
91.148.90.*



Profil

icon Re: SABA slika u slici04.12.2007. u 07:28 - pre 199 meseci
Ispostavilo se da mi fali jedan kabl od PiP modula do sasije(8 zica).Nigde nisam uspeo da nadjem ovakav tv sa PiP-om kako bih mogao da pronadjem taj kabl tako da od PiP-a nema nista.Razmisljao sam da lemim zice direktno na PiP i sasiju ali nemam semu PiP-a tako da ne znam koja zica bi gde isla.
 
Odgovor na temu

BLEND

Član broj: 86266
Poruke: 1349
*.cust.tele2.se.



+20 Profil

icon Re: SABA slika u slici04.12.2007. u 12:48 - pre 199 meseci
Mozda ce ti ovo pomoci
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Astmario
Mario Pavicevic
BG

Član broj: 135108
Poruke: 27
91.148.90.*



Profil

icon Re: SABA slika u slici06.12.2007. u 09:41 - pre 199 meseci
Povezao sam direktno ali i dalje nemam nikakvog uspeha.Izgleda da je procesor na PiPu neispravan.Kada udjem u PiP meni i probam da ga aktiviram dobijem neke tanke bele dijagonalne linije preko ekrana a druge slike nigde nema.ako probam da zumiram onda i OSD pobrljavi i dobijem raznorazna bezvezna slova rasuta po ekranu.Ovo ne mogu da otklonim bez iskljucivanja i ponovnog ukljucivanja tv-a tako da cu od PiP-a morati da se oprostim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: SABA slika u slici

[ Pregleda: 2131 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.