Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saba - slika je skupljena u traku po sredini ekrana

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Saba - slika je skupljena u traku po sredini ekrana

[ Pregleda: 4456 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gomi

Član broj: 97942
Poruke: 20
213.244.208.*



Profil

icon Saba - slika je skupljena u traku po sredini ekrana16.12.2006. u 17:15 - pre 210 meseci
U pitanju je Tv Saba, sasija TX10. Slika se skupila u vertikalnu traku sirine oko 2cm po sredini ekrana. Napon napajanja HIV-a je malo povisen (oko 135v, po semi bi trebao biti 104v). Zamenio sam diodu BA157, otpor 2.2k (1W), i dva kondenzatora 3.3 mikroF u kolu horizontalnog kalema (sve komponente su bile potpuno izgorele). Tv je juce radio petnaestak minuta bez problemaa zatim je iskljucen, a danas kada je trebao da prodje probu radio je par minuta i ponovo se pojavilo skupljanje slike u traku. Otpor od 2.2k bukvalno gori. Ima li neko neki predlog?
Unapred hvala na svim predlozima i sugestijama.
 
Odgovor na temu

TDA
bosna i hercegovina

Član broj: 98683
Poruke: 70
*.dlp210.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Saba - slika je skupljena u traku po sredini ekrana16.12.2006. u 20:54 - pre 210 meseci
prvo zamijeni elektrolite u mreži da stabilišeš napon.Pregledaj otklon da nije negdje probio ili kratki spoj ,zamijeni blokove oko hisa
RBelectronics
 
Odgovor na temu

gomi

Član broj: 97942
Poruke: 20
213.244.208.*



Profil

icon Re: Saba - slika je skupljena u traku po sredini ekrana17.12.2006. u 16:45 - pre 210 meseci
Hvala TDA na predlogu.
Proverio sam elektrolite i mislim da su svi ispravni, otpor horizontalnog kalema je 2.5-3 Oma i on bi trebao biti u redu.
Juce je proradio na radnom stolu (ploca u vertikalnom polozaju), a kada sam je vratio u horizontalni polozaj posle par minuta se pojavilo suzenje slike u vertikalnu traku. Nisam primetio nigde na ploci neki vidljivi hladan lem, ali sam ipak prilemio sve vaznije tacke. U normalnom rezilmu rada napon napajanja HIS-a je 105V - normalan (kada postoji traka napon je oko 135V). Mislim da se HIS ne pobudjuje dovoljno tako da se kolo struje zatvara preko horizontalnog kalema i onih komponenti koje sam zamenio. Juce je radio vise od 4 h u horizontalnom polozaju ploce, ali se plasim da kada ga opet sastavim ne bude isti problem. Kolo za pobudu HIS-a je TDA 8214B. Moze li ono ili neki od poluprovodnika tako da menja karakteristike i da nekad radi kako treba a nekad ne. Gde bi mogao da bude eventualni hladan lem da izazove ovakav kvar.
Da li je neko imao ovakvo iskustvo. Unapred hvala!!!
 
Odgovor na temu

TDA
bosna i hercegovina

Član broj: 98683
Poruke: 70
*.dlp31.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Saba - slika je skupljena u traku po sredini ekrana17.12.2006. u 21:48 - pre 210 meseci
pa ne znam baš ako je mreža stabilna to je malo poveće odstupanje 105-135V ja bi ipak mijenjao nove elkose u mrezu.Sa TDA8214 nisam imao nikakvih zajebancija ono radi ili neradi.Ja bi tu prvo preispito mrezu da ne divlja pa tako spali tamo po hisu.Tu pločicu kada mrdas vjerovatno se uvija i glavna ploča pa vidi gdje vode kontakti i prelemi sve sumnjivo.Pozdrav
RBelectronics
 
Odgovor na temu

gomi

Član broj: 97942
Poruke: 20
213.244.208.*



Profil

icon Re: Saba - slika je skupljena u traku po sredini ekrana17.12.2006. u 22:43 - pre 210 meseci
Ma ovo me bas zeza!!!!
Radio je 3 sata bez ikakvih problema i kada sam ga zatvorio (stavio poklopac) isti problem.
U jednom trenutku sam samo uspeo da mu izmerim napon kada je bila slika suzena i tada je bio 135v (to je bilo jos prekjuce), inace kada radi kako treba (uglavnom kada je TV otvoren) napon je 105v, ne varira i tada HIS radi OK i ne greje se nista. Ja mislim da bi elkosi pravili probleme i kada je TV otvoren. (neke sam zamenio ali ih nemam bas sve).
Sasija je TX90 (greskom sam napisao TX10).
Da li je neko imao slucaj da je pukla stampa na ploci?
Hvala TDA na komentaru o TDA8214B da barem njega mogu da iskljucim.
 
Odgovor na temu

vlaki1
Jankovic Vlastimir
Beograd

Član broj: 35943
Poruke: 239
*.stark.co.yu.



Profil

icon Re: Saba - slika je skupljena u traku po sredini ekrana19.12.2006. u 07:47 - pre 210 meseci
Da li si proverio fly-back kondenzator?
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

Član broj: 74689
Poruke: 512
212.110.67.*

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Saba - slika je skupljena u traku po sredini ekrana19.12.2006. u 23:33 - pre 210 meseci
Tv Saba je poznat po tome sto se na shasiji javljau mnogo hladnih lemova...pogotovo u horizontalnom stepenu kod VN trafoa....lepo uzmi shrafcigerchic u ruke zastruzi stampu oko trafoa i sve lepo preletuj....100 % te zeza hladan lem...To se isto desava i kod telefunkena...to im je odavno poznata mana....hladan lem....definitivno...pomuci se malo :)))
Sale
 
Odgovor na temu

gomi

Član broj: 97942
Poruke: 20
213.244.209.*



Profil

icon Re: Saba - slika je skupljena u traku po sredini ekrana25.12.2006. u 01:55 - pre 210 meseci
U pravu si SaleSk stampa kod Sabe je očajna.
Problem je bio u hladnom lemu na kondenzatoru 470nF 250V koji je u grani horizontalnog kalema (ide ka masi).
U medjuvremenu se pojavio i hladan lem na konektoru za plačicu katodne cevi (beo ekran sa horizontalnim linijama) - izgubio se napon 180V za napajanje pločice katodne cevi.
Hvala svima na pomoći.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Saba - slika je skupljena u traku po sredini ekrana

[ Pregleda: 4456 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.