Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem nakon instalacije novog xp

[es] :: Windows desktop :: problem nakon instalacije novog xp

[ Pregleda: 3038 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

makavelli
nebojša
novi sad

Član broj: 139793
Poruke: 13
195.252.117.*



Profil

icon problem nakon instalacije novog xp23.11.2007. u 10:15 - pre 199 meseci
situacija je sledeća:
nakon podešavanja u biosu da butuje sa cd-, pojavi se u gornjem desnom uglu "booting from cd" što je ok, ali onda umesto da krene instalacija, ispiše mi "wellcome to windows" i podigne stari sistem. Tu ga restartujem ponovo uđem u bios i namestim boot from hdd. podigne stari sistem i ubacim cd, nakon toga me pita šta želim da radim, da li da instaliram nov ili da popravim stari, ja odaberem da instaliram nov i tu krene instalacija, sam se restartuje, krene sve ok, pita gde želim da instaliram sistem tj na koju particiju, naravno na c. sve se završi vrlo brzo, ali sada nemam jedan win nego 2 na istoj particiji, stari i novi. e sad kako da deinstaliram jednu od verzija xp. i gde sam pogrešio da znam za ubuduće.
hvala
 
Odgovor na temu

Bojan J
Bojan Jagodić
Novi Banovci

Član broj: 56111
Poruke: 18
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: problem nakon instalacije novog xp23.11.2007. u 10:56 - pre 199 meseci
Malo je čudno to što se dešava sa butom.Ali bilo bi najbolje da formatiraš tu c: particiju sa nekim programom tipa Partition Magic.I onda da kreneš na čistu instalaciju, sa butom sa cd-a.
 
Odgovor na temu

makavelli
nebojša
novi sad

Član broj: 139793
Poruke: 13
195.252.117.*



Profil

icon Re: problem nakon instalacije novog xp23.11.2007. u 10:59 - pre 199 meseci
ok, ali ako bi mogao da mi detaljnije objasniš pošto ovo radim prvi put. pa ne bi da nešto sj...
 
Odgovor na temu

Bojan J
Bojan Jagodić
Novi Banovci

Član broj: 56111
Poruke: 18
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: problem nakon instalacije novog xp23.11.2007. u 11:15 - pre 199 meseci
Norton Partition Magic ima grafičko okruženje sa listom particija i hdd-ova koje imaš.Znači pre svega backupuj ono što imaš na c:(ako imaš muzika, filmovi itd.).To prebaci na D: ili neku drugu particiju a, ako radiš prvi put bilo bi još bolje da srežeš na neki cd dvd.Zatim sa part magic-om nađeš c: particiju desni klik na nju i format, izabereš obavezno fat32, kasnije ga pri instalaciji stavi na ntfs.To bi bilo sve, nakon toga u biosu stavi boot sa cd(ako imaš butabilni xp) i instalacija bi trebala da krene.U toku instalacije kad pita koja particija staviš c: i kažeš mu da formatira ponovo u ntfs.Što se tiče part magic gledaj da nađeš full verziju pošto je trial, a trial zna da zaje*e hdd.

Ako nešto nije jasno pitaj...:D
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
89.110.203.*

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: problem nakon instalacije novog xp23.11.2007. u 11:41 - pre 199 meseci
Step 1.

Da bi poceo instalaciju treba da stavis CD(butabilni) u CD-ROM i restartujes racunar.E sada da bi instalacija krenula treba da podesis u BIOS-u da ti je first boot CD-ROM.U BIOS ulazis tako sto odma na pocetak podizanja Win-a pritiskas taster DEL i pojavljuje se BIOS.Sada u biosu pronalazis tab BOOT i u tom tabu ce pisati First boot i secondary boot ali uglavnom na koji ti boot bude CD-ROM ti klikni na njega i pritiskajuci na taster plus(+) postavi CD-ROM na first boot a kada to uradis klikni na F10 pa na YES i racunar ce se restartovati.

Step 2.

Posle restartovanja Win se opet “podize” i on ce ti reci “Press any key for boot from CD….” i ti naravno klikni neki taster(npr. ENTER).Sada se pojavljuje plavi ekran i nesto se kopira(ne diraj nista sada i raduj se jer si na pravom putu)

Da li si tacno ovako odradio?
 
Odgovor na temu

makavelli
nebojša
novi sad

Član broj: 139793
Poruke: 13
195.252.117.*



Profil

icon Re: problem nakon instalacije novog xp23.11.2007. u 12:07 - pre 199 meseci
da, tako sam uradio, nakon toga je ispisao u gornjem desnom uglu "boot from CD…. " nakon toga nije ispisao “Press any key for boot from CD….” nego nešto drugo tipa "da sistem nije pravilno podignut i da li hoću da pokrenem od predhodne sesije"
onda se podigao stari sistem. nakon dizanja sistema otvaram cd "ručno" i on mi otvara opcije da instaliram xp, popravim xp...
Izaberem da instaliram novi i onda kreće instalacija.. traje nekih 30-50 min. i kao sve je ok i nakon restarta on mi da opciju da biram između novog i starog sistema.
da napomenem da oba sistema rade
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
89.110.203.*

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: problem nakon instalacije novog xp23.11.2007. u 12:21 - pre 199 meseci
Ma negde ti je sigurno ispisao “Press any key for boot from CD….” ali ti nisi video zato te je i vartio na stari. Pazljivo prati, na nekim racunarima se pojavi za sekundu i moras da pritisnes bilo koji taster.
 
Odgovor na temu

makavelli
nebojša
novi sad

Član broj: 139793
Poruke: 13
195.252.117.*



Profil

icon Re: problem nakon instalacije novog xp23.11.2007. u 14:50 - pre 199 meseci
probao sam al opet isto. pitanje: kako da izbrišem novi os tj. da zadržim stari?
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: problem nakon instalacije novog xp24.11.2007. u 22:51 - pre 199 meseci
Tvoj instalacioni CD očito nije butabilan. Zato i ne dobijaš poruku ¨Press any key...˝. U tom slučaju neki računari bez obzira na postavke u BIOS-u prelaze na HDD i odatle podižu već postojeći sistem, naravno, ako postoji.

Zbog nemogućnosti butovanja sa CD-a ti si instalaciju pokrenuo iz operativnog sistema. Iako si izabrao novu instalaciju, ovom metodom nije moguće u toku instalacije formatirati particiju C, jer su se na nju već kopirali određeni fajlovi potrebni za instalaciju. Tako si dobio dva sistema na jednoj particiji, što i nije preporučljivo.

I stari i novi sistem mogu da se izbrišu ali uz veliki oprez. Kao prvo, da li ti se prilikom paljenja računara prikazuje izbor dva sistema? Verujem da se pojavljuje. U tom slučaju treba odrediti koja stvavka podiže novi, a koja stari sistem. Stari sistem je vrlo verovatno povezan sa kovertom C:\Windows, a novi... To ćeš nam ti reći. Posao će ti olakšati tako što ćeš pustiti da se sistem sam podige. Naravno da ti znaš da li je to novi ili stari sistem. Sada idi u Control Panel, System, kartica Advanced, dugme Startup and Recovery i pod System Startup pogledaj opciju označenu kao Default. Tako ćeš saznati koji red u Boot.ini-ju treba ukloniti i koju kovertu sa C-a treba jednostavno izbrisati. Ovo je samo uopšteno uputstvo, jer bi mi za tačno uputstvo trebalo popriločno reči. Pored toga, pročešljaj malo forum po pitanju editovanja Boot.ini fajla.

Detalj iz Bojanovog uputstva da sa PartitionMagic-om treba particiju ˝obavezno˝ formatirati sa FAT32 je jednostavno netačan. Inače je nepotrebno particiju dva puta formatirati, dovoljno je jednom, uz pomoć PartitionMagic-a ili u toku same instalacije sistema. Ja bih izabrao način iz same instalacije.
 
Odgovor na temu

makavelli
nebojša
novi sad

Član broj: 139793
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: problem nakon instalacije novog xp25.11.2007. u 09:34 - pre 199 meseci
u pravu si što se tiče cd-a. nakon instaliranja nov sistem je bio prvi po izboru e sad je podignem stari sistem uradim system restore, vratim ga na dan pre nego to ću instalirati i novi sistem nestane i ostane mi stari koji radi kao da ništa nije bilo. sad ne znam da li je ovo uobičajeno rešenje u takvim situacijama ali meni radi ok
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: problem nakon instalacije novog xp25.11.2007. u 12:03 - pre 199 meseci
Rešenje je sasvim OK. Sa System Restore si, između ostalog vratio i stari Boot.ini fajl pa ti je i ˝nestao˝ novi sistem. Međutim, nisam siguran da je novi sistem zaista i fizički nestao, mislim da je ostala koverta u koju je instaliran. Pregledaj na C:, možda je tu. Možda pod imenom Windows001 i sl, svakako je teška 1,5GB. Ako je nađeš, slobodno je obriši. Ako je nema - super!
 
Odgovor na temu

makavelli
nebojša
novi sad

Član broj: 139793
Poruke: 13
195.252.117.*



Profil

icon Re: problem nakon instalacije novog xp26.11.2007. u 07:32 - pre 199 meseci
ostao je windows i program files, al su bili na D particiji. obrisao sam ih i sada je sve ok. kao rukom odnešeno
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: problem nakon instalacije novog xp

[ Pregleda: 3038 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.