Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C i tipka "Enter" & "Clipboard"

[es] :: C/C++ programiranje :: C i tipka "Enter" & "Clipboard"

[ Pregleda: 2517 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

T0X1C

Član broj: 80224
Poruke: 26
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon C i tipka "Enter" & "Clipboard"18.11.2007. u 15:33 - pre 200 meseci
Imam jedno pitanje u vezi C-a

Naime imam .reg datoteku koju program generira, nakon generiranja ta se datoteka pokrece i treba se dodati u registry, sada meni smeta sto prilikom svakog izvodjenja pograma uvijek mi izbaci dodatni prozor u kojem pise "Are you sure you want to add the information in "X:\yyyy\zzz.reg" to the registry" s opcijama "Yes" i "No" i nakon odabira "Yes" izbaci novi prozor u kojem pise "Information in "X:\yyyy\zzz.reg" has been succesfully entered into registry"

E sad, ja bi zeli da program sam opali 2 puta Enter i tako automatsi doda datoteku u registry bez intervencije korisnika, ima li nacina da ja zaobidjem ta 2 prozora koji se pojavljuju ili neki komad koda koji ce simulirati 2 puta "Enter" i tako automatski pritisnuti "Yes" i "Ok" na prozorima koji se pojave...

[Ovu poruku je menjao T0X1C dana 21.11.2007. u 20:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: C i tipka "Enter"18.11.2007. u 16:17 - pre 200 meseci
(bez te simulacije klikova)
regedit /s fajl.reg
Pretpostavljam da se to može upakovati u ShellExecute() fukciju (open, komanda, argumenti).
 
Odgovor na temu

T0X1C

Član broj: 80224
Poruke: 26
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: C i tipka "Enter"18.11.2007. u 16:53 - pre 200 meseci
/regedit s je pomoglo, sad radi super, hvala
 
Odgovor na temu

mjux

Član broj: 124150
Poruke: 158
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: C i tipka "Enter"20.11.2007. u 06:28 - pre 200 meseci
a kakav ti to fajl pravis kad hoces da ga implementiras u registry bez korisnikovog znanja xD
 
Odgovor na temu

T0X1C

Član broj: 80224
Poruke: 26
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: C i tipka "Enter"21.11.2007. u 10:03 - pre 200 meseci
Hehe, znao sam da ce netko to pitat :), ali nije nista takvoga, zapravo radim program (tj. dovrsio) za mjenjanje imena DVD/CD Drivea dok je prazan, a za to mi je bilo potrebno promijeniti jedan registry key koji kotrolira ime Drivea (po deafultu ime je "DVD Drive"), nista opasno ni previse korisno, ali tek sam pocetnik u C-u pa malo vjezbam :)
 
Odgovor na temu

T0X1C

Član broj: 80224
Poruke: 26
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: C i tipka "Enter" & "Clipboard"21.11.2007. u 19:05 - pre 200 meseci
Da ne otvaram novi topic, postat cu ovdje, zanima me kako bi ja mogao (u C-u) kopirat neki niz unesen s tastature u Clipboard, znaci ja upisem neki niz u programu i onda ga taj program zapise u Clipboard i da ga kasnije ja mogu sa CTRL+V Paste-at negdje drugdje...

 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: C i tipka "Enter" & "Clipboard"21.11.2007. u 19:33 - pre 200 meseci
> Da ne otvaram novi topic, postat cu ovdje, zanima me kako bi ja mogao (u C-u) kopirat neki niz unesen s tastature u Clipboard, znaci ja upisem
> neki niz u programu i onda ga taj program zapise u Clipboard i da ga kasnije ja mogu sa CTRL+V Paste-at negdje drugdje...

Najbolje da pogledaš u MSDNu SetClipboardData funkciju i prateći primer za rad sa clipboardom.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C i tipka "Enter" & "Clipboard"

[ Pregleda: 2517 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.