Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

swf file kako raditi izmjenu sadržaja slika i texta tj. admin

[es] :: Flash :: swf file kako raditi izmjenu sadržaja slika i texta tj. admin

[ Pregleda: 2942 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vedsa
puhic vedran
programer
mostar

Član broj: 163117
Poruke: 16
77.221.2.*



Profil

icon swf file kako raditi izmjenu sadržaja slika i texta tj. admin16.11.2007. u 11:43 - pre 200 meseci
radim u flash ali php i ostalo katastrofa
molim za pomoć hitno
swf file kako upravljati sadržajem tj. da mjenjam slike i text bez poznavanja php ,asp ...

 
Odgovor na temu

shedvel
Jobless Couch Bum
Kragujevac

Član broj: 70014
Poruke: 114
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: swf file kako raditi izmjenu sadržaja slika i texta tj. admin16.11.2007. u 15:41 - pre 200 meseci
Cenim da mislis na CMS - "Content managment system",
ili ti client side upravljacki program koji ces dati klijentu da sam menja sadrzaj sajta.
Flash nema podrsku za prstup file systemu ( bar ne bez AIR-a) ali i tada ne moze manipulisati podatcima na serveru bez neke server side scripte.
Postoji nekoliko FlashCMS-ova ali su svi zalosno losi u poredjenju sa full=php CMS-ovima.

Ako ne mislis na CMS,
jednostavo koristi XML za loading slika i ucitavaj text iz externih fajlova, to je najbolji nacin za brzu izmenu sadrzaja.


Pozdrav



"Treba li da se smejem jer smesni su, . . .
. . . ili da placem jer je to sve sto jesu? "
 
Odgovor na temu

vedsa
puhic vedran
programer
mostar

Član broj: 163117
Poruke: 16
77.221.5.*



Profil

icon Re: swf file kako raditi izmjenu sadržaja slika i texta tj. admin23.11.2007. u 09:14 - pre 200 meseci
HVALA TI NA JAVLJANJU
I ja sam slično predpostavljao je sam gledao neke flash CM sisteme ali oni uglavnom su skromni i rade sa template-ovima
A php scripta bi bila uvjek ista pa jedino da koristim jednu istu jer meni treba za izmjenu slika i texta tj . to mi traže korisnici tj.kome uradim web prezentaciju i obično su skromni sa znanjem o computor.Ja sam usavršio external text i slike da se učitavaju pa onda preko nekog ftp(firemozilla) promjene taj text ili sliku ali činimi se previše komplicirano za neupučenog korisnika. ako imaš nekih ideja za ovaj problem javi ili čekat da se usavrši Flash cms
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
212.200.215.*



+35 Profil

icon Re: swf file kako raditi izmjenu sadržaja slika i texta tj. admin23.11.2007. u 10:50 - pre 200 meseci
Jednostavno napravi forme u koje bi korisnici upisivali novi tekst, odnosno brisali stare, a uploadovali nove slike, ne verujem da postoji nesto lakse i prihvatljivije za obicnog korisnika. PhP skripte kojima bi slao rezultate promena kreirale bi nove/izmenjene tekst ili XML fajlove(sa kojima neupuceni korisnik NE MORA da ima direktan kontakt niti da ih menja uploadovanjem novih preko ftp-a, uopste) koje flash ucitava i to je to.

Ja cesto i skratim put, ne pravim posebne xml ili tekst fajlove, nego php-om generisem zeljenu strukturu dokumenta.
Npr, ''echoujem'' xml output. Zasto bih pravio poseban dokument?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

vedsa
puhic vedran
programer
mostar

Član broj: 163117
Poruke: 16
77.221.5.*



Profil

icon Re: swf file kako raditi izmjenu sadržaja slika i texta tj. admin23.11.2007. u 11:56 - pre 200 meseci
OK samo ja pojma nemam sa php jedino ako mi predložiš neki tutorijal sa konkretnim flash i php a nisam te skontao za formu na početku jel misliš na formu u flash ili nešto dr. mozda da napravim u flash-u pa upload cijelog swf a to je opet povezano sa php .... a onda bi mogao da koristim jednu skriptu za svaki naredni projekt?
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
212.200.215.*



+35 Profil

icon Re: swf file kako raditi izmjenu sadržaja slika i texta tj. admin23.11.2007. u 21:41 - pre 200 meseci
Uh, eto kad ne citam pazljivo, odnosno od pocetka! Sad vidim da si rekao da ne znas php.
Ne znam, onda ostaje ono sto si vec uradio kao najbolje resenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: swf file kako raditi izmjenu sadržaja slika i texta tj. admin

[ Pregleda: 2942 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.