Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na kom portu ICS radi ?

[es] :: Enterprise Networking :: Na kom portu ICS radi ?

[ Pregleda: 2608 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kumkat
Beograd

Član broj: 22180
Poruke: 522



+15 Profil

icon Na kom portu ICS radi ?01.06.2004. u 21:16 - pre 242 meseci
Hocu da za "server"-a koj ima pristup internetu limitiram Bandwidth za internet ali ne i za ostale servise na tom racunaru (lokalni FTP, CS-server........) za sve kompjutere u lokalnoj mrezi.

Imam program sa kojim mogu da limitiam Bandwidth (Bandwidth Controller) za odredjene portove pa me zanima na kom portu ICS salje i prima podatke (ako uopse radi na samo 2 porta.)

Nadam se da sam bio jasan.

Pozdrav




 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: Na kom portu ICS radi ?01.06.2004. u 21:35 - pre 242 meseci
ICS je zapravo source NAT a to nije TCP servis tako da ne koristi tačno određen port. Za računaj sa maskiranom ip adresom, konekcije ka internetu se ostvaruju transparentno kao da je najobičniji ruter u pitanju, i on nat-a nije ni svestan, osim što se primeti po nemogućnosti ostvarivanja inbound konekcija (ako se ne mapiraju portovi i radi dest. nat).

U nekoj od mašina koje tako idu na net malo surfuj, pa otkucaj netstat -na u cmd promptu. Videćeš da su konekcije zapravo "direktne" sa tačke gledišta tog računara, a gateway je zapravo taj koji odrađuje potrebno prepisivanje IP headera. TCP on ne dira, pa samim tim dakle nema ni portova.

Bojim se da ti treba neki sofisticiraniji uređaj ili softver da bi odradio to što želiš.
 
Odgovor na temu

kumkat
Beograd

Član broj: 22180
Poruke: 522



+15 Profil

icon Re: Na kom portu ICS radi ?01.06.2004. u 23:17 - pre 242 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:ICS je zapravo source NAT a to nije TCP servis tako da .................koje tako idu na net malo surfuj, pa otkucaj netstat -na u cmd promptu. Videćeš da su konekcije zapravo "direktne" sa tačke gledišta tog računara, a gateway je zapravo taj koji odrađuje potrebno prepisivanje IP headera. TCP on ne dira, pa samim tim dakle nema ni portova.

Bojim se da ti treba neki sofisticiraniji uređaj ili softver da bi odradio to što želiš.


OK
Shvatio sam. Puno hvala.

 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Na kom portu ICS radi ?

[ Pregleda: 2608 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.