Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

target distribution howto ?!?!?

[es] :: Linux :: target distribution howto ?!?!?

[ Pregleda: 3352 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

burtonium
Slovenia

Član broj: 3918
Poruke: 76
*.cable.triera.net



Profil

icon target distribution howto ?!?!?14.09.2003. u 21:37 - pre 250 meseci
Pozdrav svima,

eto pre neki dan sam hteo da instaliram podrsku upnp-u na linux masini (P celeron 400mhz, rh8 default) i javlja mi, da mu treba glibc veci od 2.3.2!!! Ja na masini imam glibc 2.2.93. Pri pokusaju instalacije novijeg glibca, to nije bilo moguce. Cak ni forceom nisam uspeo. Shvatio sam, da mi treba system sa 2.3.2 ili boljim glibcom.

Poceo malo da trazim netom, dali mogu samo drugi kernel da iskompajliram, pa cu imati noviji (potrebni) glibc ili moram, da pravim ceo distro? Kako podesiti sistem da koristi glibc veci od 2.3.2...

Mnogo me zbunjuje ovo, sta je u domenu kernel-a a sto u domenu libraries? Dali netko moze da mi napise kako bi ja to najlakse resio. Sada imam RH8 i kernel verziju 2.4.18. Dali je dovoljno samo iskompajlirati novi kernel? Gde se podesava koju verziju glibca ili bilo kojih libraries zelis da instaliras? Kako napraviti svoj distro?

Hvala unapred!
I tako dalje sve do smaka sveta ...
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: target distribution howto ?!?!?15.09.2003. u 15:54 - pre 250 meseci
Glibc-i su c biblioteke i instaliraju se sami za sebe .... nema veze sa kompailiranjem kernel-a

http://ftp.gnu.org/gnu/glibc/glibc-2.3.2.tar.gz
 
Odgovor na temu

burtonium
Slovenia

Član broj: 3918
Poruke: 76
*.cable.triera.net



Profil

icon Re: target distribution howto ?!?!?17.09.2003. u 10:32 - pre 250 meseci
Cao,

hvala na odgovoru, ali eto recimo posto imam RH 8.0 ja sam normalno skinuo rpm glibc 2.3.2 i kada pokusam da instaliram ovde se pojavljuje problem:

Code:

 Failed dependencies:
        glibc-common = 2.3.2-11.9 is needed by glibc-2.3.2-11.9
        glibc = 2.2.93 is needed by (installed) glibc-devel-2.2.93-5



i kad pokrenem najpre ovaj glibc-common opet dobije dalje:

Code:

Failed dependencies:
        glibc < 2.3.2 conflicts with glibc-common-2.3.2-11.9
        glibc-common = 2.2.93-5 is needed by (installed) glibc-2.2.93-5



Nikako, da se resim ovoga 2.2.93, i kada pokusam da ga unistaliram, on mi javi celo brdo programcica koji su dependent i tako nikako ne mogu da predjem na taj glibc 2.3.2. Zato me i interesuje, kako mogu da sebi napravim distribuciju i da odaberem da se instalira glibc 2.3.2 a ne onaj 2.2.93 :(

Ponekad ume ovaj Linux OS bas da bude bezveze :((( Sve se moze, samo nigde ne pise kako. A pogotovo je tako, kod najbitnijih stvari. Sve su gluposti dokumentovane a one bitne stvari nigde. Dal mozda neko zna, za neki chroot HOWTO????

Hvala unapred!


I tako dalje sve do smaka sveta ...
 
Odgovor na temu

burtonium
Slovenia

Član broj: 3918
Poruke: 76
*.cable.triera.net



Profil

icon Re: target distribution howto ?!?!?17.09.2003. u 16:01 - pre 250 meseci
ILI JA NE MOGU DA NADJEM!!!!

Sta sam ja hteo ovom temom da zapitam, mozda sam sfalio onu bitnu stvar. Recimo ja imam neki RH 8.0 i sa instalacijom toga, ja imam po celom disku milijon nekih filova, programcica za koje ni ne znam sta su, cemu sluze i kako su se uopste snasli tu.

Ja bi hteo, da sebi napravim osnovni sistem, veoma mali, tek toliko, da imam kernel, podrsku mrezi i kompajlere koji mi trebaju, a onda da mogu polako (postepeno) sebi da dogradjujem (customizujem) sistem samo onime sto mi treba???

JEL TO UOPSTE MOGUCE I GDE MOGU NACI DOKUMENTACIJU KAKO SE TO RADI???
Sta mi sve treba? Kako da odaberem, kako da kofigurisem, itd ... itd ...

Volim da citam i volim da eksperimentisem ali mnogo znanja fali jos :( I ne snalazim se dokumentacijom dobro.

Ako je neko imao iste probleme i prevazisao ih, molio bih ga, da preda malo znanja ili barem iskustva gde i kako :)))

HVALA!!!
I tako dalje sve do smaka sveta ...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: target distribution howto ?!?!?17.09.2003. u 18:20 - pre 250 meseci
linux from scratch
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

deda Miloje
NBG

Član broj: 2246
Poruke: 56
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: target distribution howto ?!?!?23.09.2003. u 08:32 - pre 250 meseci
Znam o cemu covek prica, uzimte RH i pri instalaciji iskljucite sve u pakete i instalirace 600Mb "sistema". :)

Uzmi Debian ili Gentoo.

Skini za Debian samo prvi instalacioni CD . Pri instalaciji prvo raspakuje base paket , pa dodas kompajlere , X , ...
A sve sta ti treba a nema na disku apt-getujes.

Gento isto ima mini-iso 1xxMb , pa kalemi na njega resto.


I naravno google.
voli deda baba_devojke
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: target distribution howto ?!?!?

[ Pregleda: 3352 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.