Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?

[es] :: Video kompresija :: Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?

[ Pregleda: 3813 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Eborg
Bosna i Hercegovina

Član broj: 43795
Poruke: 134
*.telekabel.ba.



+3 Profil

icon Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?11.11.2007. u 12:26 - pre 199 meseci
Pozdrav,

Imam par filmova sa neta i htio sam ih otvoriti u VirtualDubu radi izrezivanja odredjenih dijelova.Zapravo,iz chitavog filma mi treba jedan dio od otprilike 1 minute kao clip sastavljen iz raznih segmenata filma (po mogucnosti bez zvuka).Kada pokusham otvoriti file dobijem poruku:



Kako ovo uraditi,je li potrebno izvrshiti neki rekompresiju ili ima neki drugi program koji bi odradio ovaj relativno jednostavan zadatak?

 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?11.11.2007. u 15:12 - pre 199 meseci
DX50 je ffourCC koji uglavnom koristi divx kodek. Recimo, ako zelis da imas vecu kompatibilnost sa hardverskim plejerima a imas video koji je kodiran xvid-om, samo mu promenis fourCC sa "xvid" na "dx50". Mislim da Nero radi to u letu kada przis xvid filmove na cd.

U svakom slucaju, potreban ti je vfw kodek (jer VirtualDub podrzava samo ovu vrstu kodeka) koji moze da dekodira mpeg-4 ASP kodirane filmove. Instalacija xvid ili divx kodeka resice problem.

Xvid kodek: http://tirnanog.fate.jp/mirror/XviD/ (ja koristim MTK verziju, ako ne zelis, tu je ver.1.1.3)
 
Odgovor na temu

Eborg
Bosna i Hercegovina

Član broj: 43795
Poruke: 134
*.bbone.utic.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?21.11.2007. u 16:16 - pre 199 meseci
Zahvaljujem na odgovoru...

Medjutim,nakon instaliranja tog codeca nije mi jasno neshto.Kako nakon shto iz filma teshkog 700 MB izdvojim 3 minute dobijem .avi file (jedino tako se mozhe snimiti u VirtualDub-u) tezhak 5,60 GB (chak sam izabrao da bude i bez zvuka)?

Kojim drugim programom mogu uchitati ovaj format tako da ga obradim a da ne bude ovako masivan?
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
89.216.209.*



+56 Profil

icon Re: Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?22.11.2007. u 20:04 - pre 199 meseci
Moras staviti u VirtualDubu, Video->DirectStreamCopy i na Audio->DirectStreamCopy, jer ce u protivnom da se slika i zvuk dekomresuju u raw formate koji toliko zauzimaju.
 
Odgovor na temu

Eborg
Bosna i Hercegovina

Član broj: 43795
Poruke: 134
*.telekabel.ba.



+3 Profil

icon Re: Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?24.11.2007. u 17:14 - pre 198 meseci
Uradio sam to medjutim opet to sve iznosi 5,60 GB... :(
 
Odgovor na temu

Eborg
Bosna i Hercegovina

Član broj: 43795
Poruke: 134
*.bbone.utic.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?30.11.2007. u 13:39 - pre 198 meseci
Shta treba uraditi,pokushao sam ovo ali bez efekta?Clip je i dalje 5,60 GB...
 
Odgovor na temu

shut_down
Bg

Član broj: 115337
Poruke: 256
217.26.75.*



+37 Profil

icon Re: Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?01.12.2007. u 01:23 - pre 198 meseci
Ukoliko uradis kao sto je Shon3i rekao (Video->DirectStreamCopy i na Audio->DirectStreamCopy) nema sanse da ti izbaci za 3 min filma koji je tezak 700mb - 5.6Gb. Verovatno nisi uradio to sto je on rekao!!!
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?01.12.2007. u 01:47 - pre 198 meseci
1. Importuj film u VirtualDub
2. Cekiraj "Video->Direct Stream Copy"
3. Cekiraj "Audio->Direct Stream Copy"
4. Sa kursorom zagrabi slajder i podesi ga na pocetak segmenta koji ces da seces. Zatim klikni na "Edit->Set selection start".
5. Ponovo sa kursorom zagrabi slajder i izberi poziciju na kojoj ce se segment zavrsiti. Potom klik na "Edit->Set selection end".
6. Idi na "File->Save sgmented AVI..." i izaberi gde ces da sacuvas fajl.
7. Iskuliraj koju sekundu. ;-)
8. Gotovo!!!

... ako ponovo budes dobijao 5,60GB za duzinu od 3min isecenog videa (pri ovim setovanjima), znaces da su ti (dok si bio odsutan) vanzemaljci kidnapovali VirtualDub i izvrsili na njemu eksperimente. Moguce je da nosi bebicu - malog zelenog sa velikim apetitom. Sto je beba gladnija veca je velicina target fajla, nazalost. :-(




[Ovu poruku je menjao Boki70a dana 01.12.2007. u 03:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.98.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?01.12.2007. u 21:56 - pre 198 meseci
Citat:
Medjutim,nakon instaliranja tog codeca

a koji si codec instalirao?
U programu GSpot pise da je DX50 oznaka za DivX verzija 5 ili 6 a link koji su ti napisali je za xvid a ne za divx.
DivX mozes skinuti sa http://www.divx.com/divx/

Ako i dalje ne bude dobro radilo probaj da otvoris video u programu GSpot http://www.headbands.com/gspot/ pa ce ti napisati koji je codec potreban za taj video fajl. Mozes i taj veliki fajl od 5,6GB otvoriti u GSpotu pa da vidis sta pise za njega...
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?01.12.2007. u 23:50 - pre 198 meseci
Citat:
Stranger2:
U programu GSpot pise da je DX50 oznaka za DivX verzija 5 ili 6 a link koji su ti napisali je za xvid a ne za divx.


DX50 nije oznaka, vec fourCC (inace je karakteristican za divx), kao sto sam napisao. Skini neki aXXo DVDrip, koji su uzgred svi kodirani xvid-om i videces da su svi sa fourCC=DX50, a ipak, DX50 ne cini njegove ripove da su divx. ;)

Napisao sam zasto sam preporucio xvid:
Citat:
Boki70a:
U svakom slucaju, potreban ti je vfw kodek (jer VirtualDub podrzava samo ovu vrstu kodeka) koji moze da dekodira mpeg-4 ASP kodirane filmove. Instalacija xvid ili divx kodeka resice problem.

Xvid i divx pripadaju istoj familiji kodeka - mpeg-4 ASP ili mpeg-4 visual ili mpeg-4 part2, koji predstavlja industrijski standard. Uzimajuci u obzir ovakvu cinjenicu, ne bitno je da li ce divx kodirane filmove pustati xvid ili divx dekoder. Moze se jedino pricati da li je standard kvalitetno implementiran u dekoder od razlicitih developera. Jedin ako nekog grize savest, mogu da razumem insistiranje da se divx pusta iskljucivo preko divx dekodera. ;)
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.91.116.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?02.12.2007. u 16:15 - pre 198 meseci
Ne preporucujem divx zbog savesti vec da bi pomogao pocetnicima da zavrse stvar i da se osiguraju da ce video biti citljiv kod svakoga. Video sam na stranim forumima da se kod nekih pojavljuju problemi sa reprodukcijom xvid videa za koje su krivi neka nestandardna podesavanja ili koriscenje odredjenih verzija xvid codeca. Ti mozda znas koji tacno kodek treba skinuti i kako ga podesiti ali pocetnici ne znaju. Vecina ljudi jos ne zna ni kako da odradi osnovne stvari oko enkodiranja (na primer, dvoprolazno enkodiranje) a kamoli da znaju nesto o odredjenim zackoljicama u standardu. Moje licno misljenje je da je za pocetnike bolje da koriste ono sto ce dati standardan rezultat i bez poznavanja te teorije.
Ja svakako dovoljno znam o tim stvarima da ce kod mene svaki video raditi ali zelim da smanjim glavobolje ljudima koji ne znaju (i ne zele da znaju) mnogo o tome.

Ti znas vise od mene i naravno da nisam mislio da tebe ucim o tim stvarima. Coveku sam preporucio da skine divx codec ne zato da bi ti rekao da gresis nego zato da ponudim alternativu za koju mislim da ce njemu kao pocetniku vise odgovarati. Naravno posao sam od pretpostavke da je pocetnik, ako gresim izvinjavam se.
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?02.12.2007. u 19:42 - pre 198 meseci
Stranger2, pogledaj privatnu poruku.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
89.216.209.*



+56 Profil

icon Re: Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?03.12.2007. u 16:33 - pre 198 meseci
@Boki70a ipak nisi u pravu :)

Kada instaliras XviD on pita da li zelis da decodiras DX50, DIVX fourcc-ove, medutim ovo se odnosi samo na DirectShow filter XviD.ax, ali se ne odnosi na sam XviD.dll koji je VFW co/decoder. Pa verovatno sada kada ucita film u VirtualDub DivX film, film automactki postaje RAW RG24 ili RAW YV12.

Postoje dve opcije:

1) da se instalira DivX codec sto bi ja preskocio
2) da se otvori regedit i na sledecoj putanji HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32 da se doda string value koji ce se zvati VIDC.DX50 a imace vrednost XviD.dll

@stranger2, baratanje sa XviD-om nije neka nauka, i jedanput udjes u stos nemas problema, inace postoji jedan odlican program koji automatski konfigurise XviD a moze i DivX, da sve bude maximalno kvalitetno i kompaktibilno a to je AutoGK.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?04.12.2007. u 00:10 - pre 198 meseci
Shon3i, izgleda da nisu mali zeleni. :)

Xvid DirectShow dekoder:



Ovim opcijama se pristupa preko programa DirectShow Filter Manager. Medjutim DirectShow dekoder nam trenutno ne treba.

Posto je tema vezana za Video for Windows (VFW) dekoder sledi:

1.Xvid VFW dekoder:



Za encoder postoji podesavanje za fourCC, al' za dekoder ne. :(

2.ffdshow VFW dekoder(i):



Download: KLIK ... skini clsid-generic build. Mozes i offical beta, koja je stabilnija, mada kada se bolje pogleda sve je to beta. :)

ffdshow se pokazao kao najbolje resenje. Samo se instalira i to je to. :)


Shon3i, upravu si za xvid VFW dekoder, stvarno divx/dx50 postaje RAW kada se ucita u VD, nije ni cudo sto Eborg dobija onoliki fajl za 3 min duzine. Dok xvid/dx50 ostaje xvid/dx50. Kakvi su carevi ovi developeri, uspeju da se pokolju kod vfw dekodera, a kod DirectShow-a se sloze. :( ... al dobro, kada picis ffdshow sa najvisim meritom zamaskira se cela situacija. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Kako upotrijebiti DX50 format u VirtualDubu?

[ Pregleda: 3813 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.