Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako vrednost iz Subreporta prikazati u Reportu

[es] :: Access :: Kako vrednost iz Subreporta prikazati u Reportu

[ Pregleda: 1676 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ibrkic

Član broj: 87153
Poruke: 55
91.150.127.*



Profil

icon Kako vrednost iz Subreporta prikazati u Reportu06.11.2007. u 09:16 - pre 200 meseci
Molim da mi odgovorite kako polje u kome je iskazan zbir u report footeru jednog reporta koji je subreport drugog iskazati i u report footeru glavnog reporta.Nesto slicno kao obrazac i podobrazac.Ako se polje jednostavno prekopira onda glavni report ne moze da ga prepozna.Verovatno u Control source treba napisati neki izraz.
Zahvaljujem svakome ko moze da pomogne.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako vrednost iz Subreporta prikazati u Reportu06.11.2007. u 09:55 - pre 200 meseci
Slično kao i kod formi i subformi. Koristiš referenciranja, samo što odrednicu Form! zamenjuješ sa odrednicom Report!. Probaj da nađeš referenciranja formi na forumu. Negde sam ostavio, ali nemam vremena sad da tražim.

Evo jednog iz nekog fajla.

Referenciranje sa subreporta na report:
=Reports![Ime reporta].[Ime subreporta].Report![Polje sa subreporta]

 
Odgovor na temu

ibrkic

Član broj: 87153
Poruke: 55
91.150.127.*



Profil

icon Re: Kako vrednost iz Subreporta prikazati u Reportu06.11.2007. u 10:22 - pre 200 meseci
Ne uspevam .Evo poslacu bazu ako mozete da pogledate.Report "proba" .Pokazuje error.Videcete,verovatno resenje je blizu.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako vrednost iz Subreporta prikazati u Reportu06.11.2007. u 20:44 - pre 200 meseci
Obrisao sam jedan slog u tabeli Proba. Pogrešna logika pri kreiranju izveštaja. Inače za ovakvu kombinaciju u Control Source treba upisati =[Ime_Subreporta]![Ime_Polja]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ibrkic

Član broj: 87153
Poruke: 55
91.150.127.*



Profil

icon Re: Kako vrednost iz Subreporta prikazati u Reportu07.11.2007. u 06:35 - pre 200 meseci
Pre svega zahvaljujem vam na izrazenoj spremnosti da mi pomognete,ali u konkretnom slucaju nesto ipak fali.Cim se doda novi slog ponovo isti problem.Slazem se da postoji pogresna logika i onda svakako ne ide.Medjutim,ja ne uspevam nikako ovo da razresim a zelim sledece.(Primer je pojednostavljen ali se cesto javlja sa uvek istim problemom)
U tabeli proba su neke planirane vrednosti po odgovarajucim kontima,a tabela proba 1 sadrzi izvrsenje po tim istim kontima.Ja zelim da mi se prikazu sve planirane vrednosti bez obzira da li imaju izvrsenje ili ne i odgovarajuce izvrsene.Problem nastaje kad planirane vrednosti nemaju izvrsenje.
Probao sam sa querijem,ali mi se onda planirane vrednosti multiplikuju.Jasno mi je da je ovo sve amaterski.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako vrednost iz Subreporta prikazati u Reportu07.11.2007. u 09:42 - pre 200 meseci
Napravi Query sa Left Join:
Code:

SELECT Proba.konto, Proba.planirano, Proba1.datum, Proba1.iznos
FROM Proba LEFT JOIN Proba1 ON Proba.konto = Proba1.konto;


Tako ćeš imati : "...sve planirane vrednosti bez obzira da li imaju izvrsenje ili ne i odgovarajuce izvrsene"

Kod pravljenje izveštaja obrati pažnju na sekcije. Zbir stavki sa podreporta ide na ReportFuter tog podreporta, a ne na ReportFuter glavnog reporta. Koristi grupisanje.

[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 07.11.2007. u 11:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ibrkic

Član broj: 87153
Poruke: 55
91.150.127.*



Profil

icon Re: Kako vrednost iz Subreporta prikazati u Reportu07.11.2007. u 10:51 - pre 200 meseci
Zahvaljujem vam na odgovoru.Resenje je zadovoljavajuce,mozda ne u potpunosti,ali necu dalje da vas opterecujem.U svakom slucaju hvala vam na vasem angazovanju i pruzenoj pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako vrednost iz Subreporta prikazati u Reportu

[ Pregleda: 1676 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.