Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova usluga Telenor Connect

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Nova usluga Telenor Connect

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 22217 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mishkom

Član broj: 146698
Poruke: 193
212.200.194.*



Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect14.11.2007. u 21:01 - pre 200 meseci
Citat:
Jel zna neko kakve su cene GPRS ili EDGE neta u Rumuniji, naime hvatam sve 3 njihove mreže, pa da pitam da li se isplati?
..


A sto bi se isplatilo?? Pa roming je skuplji!! Jedino ako si mislio da kupis neku od njihovih kartica??. . . (hvatim i ja rumunske i bugarske operatere-istocna srbija)
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.dialup.neobee.net.



+21 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect18.11.2007. u 22:57 - pre 199 meseci
Evo ga i odgovor suprotne strane...
Glas Javnosti: Mobilno umrežavanje računara preko MTS-a
Citat:
BEOGRAD - Mobilna telefonija Srbije i kompanija „Cisko“ predstavili su novu uslugu koja omogućuje da se više desktop računara, laptopova, mobilnih telefona i drugih uređaja međusobno bežično umreži preko brze 3G HSDPA mreže ovog mobilnog operatera i uz opremu „Ciska“ i da mogu da ostvare brz pristup internetu. Kako je objasnio generalni direktor MTS-a Vladimir Lučić, usluga je namenjena prevashodno malim i srednjim preduzećima, ali i velikim kompanijama i samim građanima, naročito u sredinama gde nije moguće dobiti fiksnu telefonsku liniju i brz pristup internetu. Instalaciju, konfigurisanje i održavanje sistema obavljaće MTS, a svim korisnicima će na raspolaganju biti i 24-očasovna služba podrške. Usluga će biti dostupna od 15. decembra, a kako je Lučić najavio cena će biti „simbolična, u rangu od 900 do 2.700 dinara, kao ‘3G Net’ usluga, ali sa daleko većim protokom“. U ponudi će biti tri modela ove usluge u zavisnosti od složenosti potreba korisnika. Do kraja godine ova usluga bi trebalo da zaživi u svim mestima sa više od 5.000 stanovnika....

 
Odgovor na temu

Atelim
Jabucje

Član broj: 81451
Poruke: 130
213.137.127.*



Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect22.11.2007. u 06:56 - pre 199 meseci
Ja sam preko Telenora nabavio SonyErikson PCMCIA karticu za laptop, navodno brzina protoka je 384kb/s, ali to je samo sarena laza najveci protok je kao na dial-up 3-6kb/s, ali veza cesto puca, tako da sam morao da otkazem, t.j. oni su prihvatili raskid ugovora. Probao sam i mts data karticu i rezultat je bio isti, dakle u Srbiji(sem Bgd) nepostoji GPRS internet,a kamoli EDGE ili 3G.
MDS
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect22.11.2007. u 09:33 - pre 199 meseci
Brzina i ne može da predje 6kB/s jer naši provajderi dozvoljavaju korišćenje do 4 kanala (svaki ima 9600b/s).

Meni GPRS radi u dobrom delu Srbije, a na 064 mreži mi ne radi dobro u centru Beograda, tako da bih ja mogao da tvrdim suprotno od tebe.

Inače, kada odem na jedno selo na jednom brdu, imam GPRS na obe mreže, a najbliži 064 predajnik mi je 30km daleko (a 063 "samo" 20km).
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect22.11.2007. u 10:34 - pre 199 meseci
To sto negde brzina ne prelazi 6KB/s je zato sto je pokrivenost EDGE-om kod Telenor mreze manja od 100%, tj samo u gradovima imate EDGE, dok je kod baznih stanica koje se nalaze duz putnih pravaca i u manjim mestima aktivan samo GPRS, a GPRS tesko da moze preko ovoga da izvuce.


Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect30.11.2007. u 18:45 - pre 199 meseci
Citat:
mishkom: ..


A sto bi se isplatilo?? Pa roming je skuplji!! Jedino ako si mislio da kupis neku od njihovih kartica??. . . (hvatim i ja rumunske i bugarske operatere-istocna srbija)


Naravno sa njihovom karticom....
 
Odgovor na temu

ivandinjo
Ivandinjo
Beograd

Član broj: 141731
Poruke: 17
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect12.12.2007. u 09:49 - pre 199 meseci
Evo procitah sve postove i opet nisam dosao do zeljenog odgovora oko 3G interneta. Kako imam veeeeliku potrebu za nabavkom telekomovog internet 3G paketa interesuju me dosadasnja iskustva korisnika istog. Koliko cesto veza puca, kakav je protok, koliko mi je dovoljno MB za poslovnu primjenu koja se moze prokomentarisati kao obican surf bez previse download-a? Juce sam zvao telekom sa pitanjem da li bih mogao isprobati 3G internet na bilo koji nacin i da onda razmislim o kupovini samo su me prebacivali sa jednog telefona na drugi kao to nije u njihovoj nadleznosti tako da sam odustao. Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru
Jednog dana kisa je padala dva dana !!!
 
Odgovor na temu

medvedic3103
Srdjan Mish
Centralna Srbija

Član broj: 83263
Poruke: 4
212.200.103.*

Sajt: www.exyuteam.org


+1 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect18.12.2007. u 10:00 - pre 198 meseci
PA evo i ja da se pridruzim raspravi.... Sto se tice tih 3G, to nije isplativo, jer u vecini slucajeva ili SIM ili PCMCIA kartica je neko djubre, teko da to ne radi dobro.... A sto se tice cena, pa ljudi to je normalno u celom svetu, sve sto je novo kostace kao zlato, pa ko nasedne, nasedne.... Posle nekog vremena, kada budu ostvarili ono sto su hteli, lepo ce sniziti cene i sve ce biti normalnije.....

P.S. Problem je naravno u tome sto u Srbiji sve traje predugo....
"When u r pushed, killing is easy as breathing...."
 
Odgovor na temu

ivandinjo
Ivandinjo
Beograd

Član broj: 141731
Poruke: 17
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect18.12.2007. u 10:55 - pre 198 meseci
Pod tim ne radi dobro mislis da cesto puca veza ili je slab protok itd... Znam da nije isplativa varijanta ali kad pogledas da ti neki ljudi, na nekom mjestu traze 130 e za 512 KB onda ovo dodje kao isplatnija varijanta veruj mi... Kako vidim ova tema i nije toliko atraktivna, ili ljudi nemaju bas puno iskustva sa ovim stvarima.
Jednog dana kisa je padala dva dana !!!
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
194.106.181.*

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect24.12.2007. u 18:23 - pre 198 meseci
sve ce to doci na svoje sto se tice cena ali za nekih par godinica
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Nova usluga Telenor Connect

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 22217 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.