Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova usluga Telenor Connect

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Nova usluga Telenor Connect

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 22241 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect05.11.2007. u 00:17 - pre 200 meseci
1Mb = 10 din
1Gb = 10 000 din
Prosecni korisnik mesecno trosi 2-3Gb.
Gde to u svetu postoji skuplji internet nego ovo atraktivno i pristupacno shminkersko resenje????
 
Odgovor na temu

miLOSm

Član broj: 9411
Poruke: 314



+11 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect05.11.2007. u 11:38 - pre 200 meseci
Citat:
ponline:
1Mb = 10 din
1Gb = 10 000 din
Prosecni korisnik mesecno trosi 2-3Gb.
Gde to u svetu postoji skuplji internet nego ovo atraktivno i pristupacno shminkersko resenje????



da samo sto nije 10000 din nego 10*1024=10240 din :)
 
Odgovor na temu

SreckoMicic
Srecko Micic
Novi Sad

Član broj: 75614
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect05.11.2007. u 12:59 - pre 200 meseci
Ovako, ja silom prilika koristim Telenorov-u karticu, biznis surf, znaci ustekam je u fon, povezem fon i komp preko USB i eto ti modem i net gde god da si. Brzine nisu lose ok 15kb po sek pri downloadu. Picim i na Linux-u i na Win. Da je skupo jeste, ali kad nemas drugih mogucnosti u NOVOM SADU, Fruska Gora, Kamenica jer J..... telekomu ne pada napamet da prosiri centralu za ADSL portove vec godinama!!!!!

E sad ima tu raznih biznis surf paketa. 10 100 250 itd. da ne davim verovatno svi znaju. Znaci ne morate imati onu PCMCIA karticu, taj USB modem i sta ja znam.
Videh kod telekoma a znam da je i telenor nesto spustao cene, da postoji 3G paket od 1GB mesecno, kojim brzinama nemam pojma (to me interesuje pa ako neko zna), gde se mora uzeti ta PCMCIA kartica i SIM. Znaci za ovaj paket 1600 dindzi u startu (PCMCIA kartica)+3500 svakog meseca gde se 1mb kasnije (kada se istrosi tih 1GB) racuna 7din. Ugovorna obaveza 1 godina. Sad mi je to trenutno najpovoljnije, jer koristim net bas kad moram (uglavnom na poslu sve obavljam) i msilim da ne bih trosio vise od 1GB. Kod Telenora moram da gledam u pasulj trenutno da bih znao koliko sam do sada potrosio MB, jer nemaju nacina da dodlju do te informacije, jedino da ja racunam al me z......

Tako da je to jeftinije u odnosu na pricu ovu bar u tih prvih 1GB, e sad bih voleo kada bi mi neko objasnio cemu onda ovo, sem 'dodatnih' usluga navedenih ovde, jer mislim da je ovde najinteresantnije upravo sama mogucnost da imas net tamo gde nista drugo ne mozes da odradis, a da li ces imati kojekakve dodatne usluge uz tu mogucnost stvarno nema smisla pod ovakvim uslovima....
 
Odgovor na temu

mishkom

Član broj: 146698
Poruke: 193
77.46.224.*



Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect05.11.2007. u 17:20 - pre 200 meseci
Ovo, pa bolje je u smislu da ne moras da imas veze sa Telekomom i imas kucni br, preko ovoga, placas jedan racun, ali kada bi bilo jeftinije. ..


Da i ja to koristim, mob-laptop,iz razloga prakticnosti, a vise ne povezujem usbom, ranije je bilo IC, pa blooth, a danas wirlees. . . Prakticno, ali skupo, i tu je kad treba. .. .

Sto se tice Telekoma i "PCMCIA kartica i SIM", moja mama je preko firme dobila HSDPA modem i unutra sim karticu, nema nikakvo ogranicenje sto se tice prenosa podataka, jeer je u interesu firme. .. A ne radi nikako. . . Zato sto ja zivim u gradu gde jos ne radi 3G, a internet je brzine 900i nesto, 912kb/s valjda, mada to samo pise, efektivno je 9-10kb za download, a onda nekad radi EDGE, pa je brze i tako se stalno semnjuje sa GPRSom. .

Inace probano u BGd-u radi savrseno brzo, nalik na adsl, mada ne mogu da procenim, jer je moj 1536download na adslu. . . Tako da mi ono dodje sporo, ali je daleko bolje od gprsa i edge-a

pozdrav
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect05.11.2007. u 20:56 - pre 200 meseci
Ja u Austriji koristim internet preko 3G mreze. Uredjaj je velicine privjeska za kljuceve. Usteka se u USB port i radi odmah. Brzina je 3.6Mbit/s. Uredjaj se dobija besplatno (osim sto je ugovor na 2 godine). 3GB mjesecno kosta 20 evra. Ako se potrose tih 3G prije isteka mjesec dana, onda se moze dokupiti jos GB-ajtova ali jeftinije nego sto je ovih prvih 3. Ali i ako se ne dokupi, korisnik moze dalje neograniceno pristupati internetu samo sto je brzina tada ogranicena na 56Kbit/s (uredjas se prebaci na GPRS mrezu). Ali brzina je i zaista tolika, tako da se bez problema i na toj brzini moze razgovarati preko Skype-a ili nekog slicnog servisa (ja se licno uvjerio, a imam prijatelja u Batajnici koji ima neki wireless ADSL 512/256 pa ne moze da razgovara na toj brzini). Sve se vrti oko konkurencije i zbog toga cijene stalno padaju. Prije nekoliko mjeseci za 20 evra se dobijao 1GB saobracaja, a sada 3. Uskoro ce biti i vise, cini mi se da se vec sada prica o neogranicenom pristupu za 25 evra... Ako dodje do ponude bolje tarife, onda korisnik moze staru tarifu (iz vremena kad je sklopio ugovor) zamjeniti za novu uz jednokaratnu doplatu od nekih 5-6 evra.
Ove cijene koje Telenor nudi u Srbiji su sramota.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect05.11.2007. u 21:15 - pre 200 meseci
Citat:

Ove cijene koje Telenor nudi u Srbiji su sramota.


Ne bih da branim Telenor, ali to je sve u skladu sa dinamikom razvoja trzista. Austrija je pre par godina bila jedna od poslednjih zemalja u zapadnoj EU koje nisu imale flat DSL (cak je jedan lik sa foruma ovde pokusavao da ubedi sve da nigde u EU nema flat zato sto kod njega u Austriji tada to nije postojalo ;-) - ali su to promenili kako je trziste DSL usluga u Austriji postalo zrelo. U Nemackoj je 3G DATA bio preskup za bilo sta ozbiljno pre 3 godine, dok je danas sve jeftiniji i pristupacniji prosecnom dzepu - a, evo, docekali smo i flat data plan za mobilnu data mrezu i u Nemackoj :-)

Tako ce isto biti i u Srbiji - ne mozes zameriti Telenoru sto ima visoke cene na pocetku, jer je to nesto sto svi rade - trziste ce polako uciniti svoje, ovakvu istu uslugu ce uvesti i drugi operateri u Srbiji, ljudi ce krenuti da kupuju - a onda cena ide nize.

Ja sam vrlo siguran da kad RATEL konacno krene da deli licence za fiksnu telefonsku mrezu da ce VIP i Telenor krenuti vrlo agresivno da preotimaju korisnike od Telekoma. Jos ce i portabilnost brojeva, koja neumoljivo povecava nelojalnost musterija, vrlo motivisati te operatere da nude sve vise korisnicima.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect05.11.2007. u 22:47 - pre 200 meseci
Naravno da je sve u skladu sa dinamikom razvoja trzista, kad je neko sam moze da lupa cijene kolike hoce. Medjutim, moje je misljenje da je stanje tehnike u nekoj mjeri ipak razlicito danas u odnosu na prije 3-4 godine, i da mnogi troskovi koji su tada postojali kod uvodjenja te usluge ne igraju danas neku veliku ulogu i da bi te cijene ipak mogle biti manje nego sto jesu. Kad se nesto uvodi prvi put onda treba naplatiti i razvoj i projektovanje i sve greske koje se javljaju "prvi put". Medjutim kad se ista stvar uvodi vec "stoti put", onda sigurno ne treba da kosta kao i prvi put. Ne bi imalo smisla da svaki automobil koji sklope mehanicari za par sati na traci kosta isto kao i onaj prvi prototip koga su pravili inzinjeri dvije godine. Naravno da razumijem da se sve to vrti oko para, ali mislim da su mogli ipak da budu malo jeftiniji.
Cijene koje su ovdje navedene kao da datiraju iz vremena pojave interneta, a ne 21. vijeka. 10din/MB - pa jeftinije bi bilo da se naruci direktno iz inostranstva postom da se zeljeni materijal posalje na disketama od 1.4MB nego da se downloaduje.
 
Odgovor na temu

cvelee
Aleksandar Cvetkovic
Beograd

Član broj: 21845
Poruke: 16
195.252.79.*



Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect05.11.2007. u 23:23 - pre 200 meseci
Meni se cini da je ovo isto sto i HSDPA modem (naravno radi i edge i gprs u zavisnosti od moguce brzine) koji telekom vec neko vreme nudi sa svojim huawei e-630 i e-220 modemima. Znaci sim kartica (cak mi se cini da nije 3g kartica) se ubaci u uredjaj bilo da je usb ili pcmci, istalijaju driveri i aplikacija za konekciju i sve radi i internet i sms i telefoniranje. Kartica moze i u telefon da se stavi. Ima pristojnu brzinu tamo gde radi ali i ceste prekide jer je mreza ocajna i prilicno je skupo:
128MB-900 din (+6500 potpisivanje ugovora), 512MB-2300din mesecno+2500 jednokratno i 1GB-3500+1500. Prilicno je skupo ukoliko nije neophodno. Koliko vidim i Telenor nudi slicnu cenu tako da se nisu mnogo pretrgli.
Telekom koristi SpeedTouch546 adsl modeme, a za ruter ne znam koja je oznaka modema. nisam siguran da li je u svim gradovima isto ali predpostavljam da jeste.
 
Odgovor na temu

fastbyte
Srdjan Vemic
CTO, Telmekom
Merano, Italia

Član broj: 43320
Poruke: 59
89.190.168.*

Sajt: www.telmekom.com


+1 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect07.11.2007. u 15:06 - pre 200 meseci
U Italiji kod dva provajdera imas Flat GPRS za 10 € Mesecno.


----------------------------------------------------------
Blog - Unified Communications: http://sergiovemic.blogspot.com/
Forum - Sve u vezi Siemens Enterprise Networks i Unified Communications: http://openpath.telmekom.com/
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect07.11.2007. u 16:35 - pre 200 meseci
Citat:
fastbyte: U Italiji kod dva provajdera imas Flat GPRS za 10 € Mesecno.

Ako važi i u roaming-u pa da se pretplatim iz Srbije!?
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
212.200.18.*



+2 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect08.11.2007. u 13:29 - pre 200 meseci
Ma dajte ljudi,pa šta ste se uhvatili za cene
Pa i mobilni aparat je nekada koštao 10,000 DEM a sada je smešna cena
Bitno je da se takve stvari pokrenu a cena će padati
Moja velika čestitka telenoru na ovom potezu
Treba iskoristiti nesposobnost telekoma srbija da pruži korisnicima kvalitetnu uslugu po povoljnoj ceni
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
212.200.18.*



+2 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect08.11.2007. u 13:30 - pre 200 meseci
Uzgred,telekom nije sposoban da pruži kvalitetnu uslugu ni po visokoj ceni
 
Odgovor na temu

Conica
Aleksandra Gaborovic

Član broj: 7384
Poruke: 304
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect09.11.2007. u 01:54 - pre 200 meseci
Citat:
Jedva cekam telekomovu IP televiziju u martu 2008, sa brzim adsl.


LOL...nacekas se

IP televizija nece ni u Americi da zazivi "kako Bog zapoveda" jos nekoliko godina a ne ovde....ili ti da citiram:


Citat:
.NET: How will IPTV change television as we know it? And when will we be able to watch HD online video?
Marc Cuban (chairman of the HDTV cable network): It won't. You can download HD now, but it will take hours upon hours to download. People will try to cheat the picture quality and pretend they're offering HD to speed it up, but now that people are trying to watch HD on their HDTV's rather than just their PCs, that won't work. So, to answer to your question, at least in countries where broadband throughput - when network is busy - is 5MBs or less, you won't see true streaming of HD for a long,long time. In the US, it won't happen nationally for at least 15 years.

Web razvoj: www.homeofweb.com
Blog: (HRK)www.pljuc.com
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.net
Via: [es] mailing liste



+8 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect09.11.2007. u 02:11 - pre 200 meseci
To je HD televizija, ne vidim kakve ima veze sa IP TV. T-HT u Hrvatskoj već sada nudi ADSL pakete od 2 ili 3 Mbit/s i IPTV uz njih. Ne vidim zašto Telekom Srbija ne bi mogao da ponudi bilo šta slično.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect09.11.2007. u 21:13 - pre 200 meseci
Telekom Srbija (ili je bolje da se zove Telekom Sprdnja) nije sposoban da u 21. vijeku obezbedi fiksnu telefonsku liniju na podrucju Begorada. Moze neko sad da prica sta god hoce, ali ja sam isao licno da trazim i rekli su da ne mogu. A vi pricate o nekim Star Wars, Matrix i sl. paketima.... Dajte ljudi, uozbiljite se malo.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect09.11.2007. u 23:13 - pre 200 meseci
Citat:
Odin D.: Telekom Srbija (ili je bolje da se zove Telekom Sprdnja) nije sposoban da u 21. vijeku obezbedi fiksnu telefonsku liniju na podrucju Begorada. Moze neko sad da prica sta god hoce, ali ja sam isao licno da trazim i rekli su da ne mogu. A vi pricate o nekim Star Wars, Matrix i sl. paketima.... Dajte ljudi, uozbiljite se malo.


Tacno, al' kakve veze ova tema ima sa Telekomom?

Telenor je pokrenuo ovo 'cudo'... a i cene su im.. Norveske :)

Al' imaju oni svoju racunicu, bolje da napecaju nekoliko usera nego da ni nema usluge :P

 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect10.11.2007. u 20:19 - pre 200 meseci
Pa cekajte polako, bitno je da uspluga postoji, cene ce padati, strpljenja, ali mislim da prvo treba da se izgradi dobra 3G infrastruktura, ili ko ce ga znati na kraju mozda i WiMax. Mislite da bi imali usluge kao sto su omiljeni broj, da je mt:s ostao sam... Ne znam bas.

Za sad je usluga papreno skupa, i bice malo korisnika, ali polako, bitno je da usluga postoji.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect11.11.2007. u 15:04 - pre 200 meseci
Citat:
fastbyte: U Italiji kod dva provajdera imas Flat GPRS za 10 € Mesecno.


Jel zna neko kakve su cene GPRS ili EDGE neta u Rumuniji, naime hvatam sve 3 njihove mreže, pa da pitam da li se isplati?
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.eunet.yu.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect13.11.2007. u 16:25 - pre 200 meseci
Gledah sad sajt Agencije za telekomunikacije i videh da Telenor nema odobrenje za distribuciju interneta; ima je samo Telekom (od mobilnih operatera).
Možda zato što rade na crno imaju visoke cene
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Nova usluga Telenor Connect13.11.2007. u 22:52 - pre 200 meseci
Sada već skrećemo sa teme, ali mislim da je i Verat već duže vreme nezavisan od Telekoma i da takođe pruža usluge distribucije trećim licima (možda i grešim?)
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Nova usluga Telenor Connect

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 22241 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.