Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa link serverom

[es] :: MS SQL :: Problem sa link serverom

[ Pregleda: 1737 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

divac
Ivan Urosevic
Project Manager
ICN Company / Elements System
Beograd

Član broj: 18317
Poruke: 55
*.nps.co.yu.



+2 Profil

icon Problem sa link serverom31.10.2007. u 15:09 - pre 200 meseci
Pozdrav svima

Imam jedan problem. Naime, imam jednu bazu1 na Serveru1, i drugu bazu2 na Serveru2. Kada se podatak upise/promeni/izbrise u tabelu1 u bazi 1 na serveru1 on treba automatski da se upise/promeni/izbrise u bazu2 tabelu2 na Serveru2 (valjda ste ovo razumeli).
Kod sam pisao u trigeru tabele1. Napravio link server koristeci "Microsoft OLE DB Provider for SQL Server" i Data Source "Server2".

Problem je sto se prilikom brisanja podatka iz tabele1 javlja greska Server: Msg 7391, Level 16, State 1, Procedure OnDeleteDataProject, Line 8 a greska se moze videti na ovom linku http://support.microsoft.com/kb/839279

Ako se sve ovo isto odradi u lokalu na 2 baze radi bez problema. Ako se u Query analyzer-u otkuca SELECT komanda baze na drugom serveru, i to radi bez problema (znaci Linked Server bi trebalo da radi ok). Al kad se u trigeru pokrene sve to, ne radi...

Ako neko zna u cemu je problem, bio bih mu zahvalan da sto pre napise, inace cu imati radni vikend :)
Ivan Urosevic
 
Odgovor na temu

Koce
DBA
Serbia, Belgrade

Član broj: 59217
Poruke: 144
*.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa link serverom30.11.2007. u 13:53 - pre 199 meseci
Moras da ukljucis i podesis MS DTC (neophodan kod distribuiranih transakcija na razlicitim serverima). Ako ti i dalje treba, javi se da ne pisem bez veze.
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Problem sa link serverom

[ Pregleda: 1737 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.