Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mikrofon za spikera

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: mikrofon za spikera

[ Pregleda: 4681 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

radioamaterr
Beograd

Član broj: 150823
Poruke: 52
195.252.74.*



Profil

icon mikrofon za spikera30.10.2007. u 19:42 - pre 200 meseci
Jel moze mikrofon Shure SM 48 da se koristi za spikera u gluvoj sobi,u jednoj radio stanici?
On je dinamicki,pa me zato zanima...ili mora da bude kondenzatorski???
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
84.1.226.*



+5 Profil

icon Re: mikrofon za spikera30.10.2007. u 20:07 - pre 200 meseci
Ne mora da bude kondenzatorski i za broadcasting (to mu je, uz upotrebu za snimanje vokala, prvenstvena namena) SM-48 zadovoljava po svim kriterijumima.
 
Odgovor na temu

radioamaterr
Beograd

Član broj: 150823
Poruke: 52
195.252.74.*



Profil

icon Re: mikrofon za spikera02.11.2007. u 18:33 - pre 200 meseci
hvala...
 
Odgovor na temu

marinbnm

Član broj: 19868
Poruke: 256
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.fmdream.net


+2 Profil

icon Re: mikrofon za spikera15.12.2007. u 16:10 - pre 198 meseci
AKo imaš "gluhu sobu" uzmi nešto osjetljivije i linearnije od SM-48....neki kondenzatorski...

Kao RODE NT-1
Oktava MK-319...imaš i jeftinijih AKG percessucio 200 ili 300......


frffr
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
84.1.226.*



+5 Profil

icon Re: mikrofon za spikera15.12.2007. u 21:47 - pre 198 meseci
"Gluha soba" nije pojam vezan za radio-difuziju i kao takva je apsolutno bespotrebna! SVI PROFESIONALNI uredjaji se rade za opseg deklarisan za radio prenos, 30Hz-15KHz i nemojte preterivati sa zahtevima za te namene! Radio difuzija, muzicka produkcija i HiFi su jako razliciti pojmovi!
 
Odgovor na temu

marinbnm

Član broj: 19868
Poruke: 256
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.fmdream.net


+2 Profil

icon Re: mikrofon za spikera16.12.2007. u 17:00 - pre 198 meseci
Citat:
"Gluha soba" nije pojam vezan za radio-difuziju i kao takva je apsolutno bespotrebna! SVI PROFESIONALNI uredjaji se rade za opseg deklarisan za radio prenos, 30Hz-15KHz i nemojte preterivati sa zahtevima za te namene! Radio difuzija, muzicka produkcija i HiFi su jako razliciti pojmovi!


Aha.....pogotovo kad recimo slušaš spikera na radiu i lipo čuješ izražen flater scho u pozadini....pa da što će nam studio....ili gledam Vijesti na RTL ili NOV@ i čujem eho u pozadini.....baš super!!!!!



"gluha soba" sam upravo stavio pod navodnike jer se za potrebe brodcasta ne treba da bude velika apsorcija studia!

A što se tiče profesionalnih uređaja.....ako imaju opseg od 30Hz - 15KHz onda DEFINITIVNO nisu profesionalni!!!!!!!!!!!!!!!
Jedina stvar koja "reže" 15KHz jer stereo generator, da nebi došlo do interferencija sa pilotom 19KHz, ali audio uređaj za difuziju počevši od CD-a, magnetofona i slično mora imati opseg barem do 20KHz.....ako sam ja u krivu zašto se za potrebe radia koriste:

Magnetofoni Studer A812, A810, PR99......
MIxeri kao STUDER 962, Fidelpac MX, D&R Airlab...recimo stari ELCOM EM101, 102...
.....pa sad pogledaj prijenosnu karakteristiku tih mašina, naravno digitaliju nisam ni spominja jer se to zna.....



frffr
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: mikrofon za spikera16.12.2007. u 22:21 - pre 198 meseci
Ja uredjaje tipa A77, B67, PR99 i sl. u svom radiju trosim vec 20 i vise godina i znam da, zbog raznih ogranicenja, ne mogu ni na 38cm/s sa novim trakama ne mogu izvuci ni spomenutih 15KHz a kamo li tih 20 koje ti spominjes! Profesionalnost se ne sastoji u opsegu koji je, inace, za broadcasting ogranicen na opseg koji sam spomenuo (30Hz-15KHz) .

PS. Ako "stereo generator" (STREO ENCODER) kao jedina stvar, ali ipak zadnja u lancu predaje, reze opseg na ispod 19KHz (freq pilota), kako ti mislis da posaljes prema predajniku veci opseg!? Radices MONO?
 
Odgovor na temu

marinbnm

Član broj: 19868
Poruke: 256
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.fmdream.net


+2 Profil

icon Re: mikrofon za spikera16.12.2007. u 23:25 - pre 198 meseci
Citat:
Ja uredjaje tipa A77, B67, PR99 i sl. u svom radiju trosim vec 20 i vise godina i znam da, zbog raznih ogranicenja, ne mogu ni na 38cm/s sa novim trakama ne mogu izvuci ni spomenutih 15KHz a kamo li tih 20 koje ti spominjes! Profesionalnost se ne sastoji u opsegu koji je, inace, za broadcasting ogranicen na opseg koji sam spomenuo (30Hz-15KHz) .



Nemore priko 15KHz.....Koji je mag???? daj nemoj zaj....pa jeli podešen i servisiran...ej nema teorije moj kućni PR99 sa starom glavom za snimanje ide do 20KHz -1,5dB, sad bi upalio analizator i snimio ti ali sam ga poklonio ;-) Stari ili su ti glave loše ili trake.....jesi ti to baš miria ili ovako kažeš??


Evo ti za A77 npr, iako je to več prevaziđena i stara mašina, a ako ga još koristiš nisi glavu prominia bar 15 godina:

http://www.reeltoreel.de/worldwide/A77.htm

15 ips - 30 Hz - 20 kHz ± 1.5 dB ...???

Profesionalnost se kod ovih stravi itekako razpoznaje po opsegu, jer ajde mi nađi jedan broadcast: mixer, CD player, Zvučnu karticu, magnetofon, gramofon, minidisc, DAT....da ne idu do 20KHz?

Jer ako mi mixer ide do 15 KHz..........


btw, koju opremu koristiš???



Citat:
PS. Ako "stereo generator" (STREO ENCODER) kao jedina stvar, ali ipak zadnja u lancu predaje, reze opseg na ispod 19KHz (freq pilota), kako ti mislis da posaljes prema predajniku veci opseg!? Radices MONO?


Jesam li ja igdje spomenuo da ču nekom na tuneru poslati do 20KHz....naravno da neču, e i kad se radi mono isto ide cut na 15KHz!

Sad se pitaš zašto je onda potrebno da broadcast oprema ide do 20KHz??? Pa zato jer nitko lud od konstruktora nebi stavio nikakav filtar da mu odreže 15KHz i s time samo dodatno degradirao zvuk i slično, jer nema ama baš nikakvog problema da se reže, osim kod difuzije radi već spomenutog razloga koji je naveden! I ne koristi se samo oprema za "puštanje" u eter...snima se, producira nekad.....svašta se na radiu radi....;-)



frffr
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
84.1.226.*



+5 Profil

icon Re: mikrofon za spikera17.12.2007. u 18:00 - pre 198 meseci
Moji nisu kucne masine! Ja te magnetofone (sada samo PR-99 MKII i MKIII) KORISTIM, menjam glave na, otprilike, 10 godina i ne podesavam BIAS za svaku traku posebno pa zato i tvrdim ono sto tvrdim! Servisiran? Zasto? Ili mislis da treba da menjam glave svake godine zato sto ne izbacuje deklarisanih (znaci max.) 15KHz +/- 1.5dB (!) na 19cm/s sto je standardna brzina za radio emitovanje?
Citat:
Profesionalnost se kod ovih stravi itekako razpoznaje po opsegu, jer ajde mi nađi jedan broadcast: mixer, CD player, Zvučnu karticu, magnetofon, gramofon, minidisc, DAT....da ne idu do 20KHz?

Ovde mesas babe i zabe... razlikuj digitalne od analognih izvora zvuka! A poceli smo da pricamo o analognom izvoru, mikrofonu, koji ima mnogo ogranicenja u odnosu na ove uredjaje koje spominjes.
Citat:
e i kad se radi mono isto ide cut na 15KHz!

Sta ce da reze na 15KHz (izuzev nekih kvalitetnijih excitera) ako radis mono, znaci, ne koristis stereo encoder?
Citat:
Sad se pitaš zašto je onda potrebno da broadcast oprema ide do 20KHz?

Nemam tu dilemu, samo tvrdim ono s pocetka teme, nema potrebe teziti extremima u pogledu mikrofona za radiodifuziju zbog samih ogranicenja pa i zvuka koji treba preneti a koji je daleko od tih 20KHz. I ja koristim AKG C-414 i C-451 ali, u produkcionom studiju, za spikere koristim AKG D-310 i Electrovoice RE-20.
Citat:
btw, koju opremu koristiš???

Mikrofoni vec spomenuti, Magnetofoni REVOX PR-99 MKII i MKIII, STUDER B-67, TASCAM 58, Caset deckovi TASCAM 122B, gramofoni Tehnics SP-10 MKII sa Audiotechnica ruckama i ORTOFON LM Pro i STANTON500 zvucnicama, Mixeri Lola audio 1100 (8+4x2x2Ch) broadcast i Lola audio 1300 series 32/8Ch produkcioni mixer, sa Peny&Giles 115mm siberima, kompletno opremljeni daljinskim komandama i startovanjem i talkback komunikacijom, TANOY 8038 monitorima sa pripadajucim pojacavacima, 23-pojasnom equalizacijom kako rezije tako i studija, STUDER TLF hybrid itd. itd. Jedino sto nije vredno spomena su CD playeri koji su potrosni materijal i u zadnje vreme se slabo koriste ali... hteo sam ti pokazati da i ja ne koristim zveceke (ako su ti svi ovi uredjaji poznati) no da nemam potrebu za koriscenjem extremno kvalitetnih mikrofona za spikere iako ih imam, naprotiv, mislim da to i nije bas preporucljivo u radiodifuziji. Produkcija je sasvim nesto drugo i o tome mozemo u nekoj drugoj temi.

[Ovu poruku je menjao buljko dana 18.12.2007. u 01:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

marinbnm

Član broj: 19868
Poruke: 256
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.fmdream.net


+2 Profil

icon Re: mikrofon za spikera17.12.2007. u 23:49 - pre 198 meseci
Citat:
Moji nisu kucne masine! Ja te magnetofone (sada samo PR-99 MKII i MKIII) KORISTIM, menjam glave na, otprilike, 10 godina i ne podesavam BIAS za svaku traku posebno pa zato i tvrdim ono sto tvrdim! Servisiran? Zasto? Ili mislis da treba da menjam glave svake godine zato sto ne izbacuje deklarisanih (znaci max.) 15KHz +/- 1.5dB (!) na 19cm/s sto je standardna brzina za radio emitovanje?


Pa ni moj PR-99MKIII nije kućni, samo sam ga imao doma u Hi-Fi sistemu ;-) Glave....ne svaku god, e sad zavisi koliko se to koristi, ali kad se nekad intezivno koristilo svakih 4-5 god uz redovito održavanje i koriščenje pravih traka!!!!



Citat:
Sta ce da reze na 15KHz (izuzev nekih kvalitetnijih excitera) ako radis mono, znaci, ne koristis stereo encoder?


prema CCIR/EBU i mono signal ide sa LPF 15KHz......ionako smo se več složili da je ORFM-15 zakon!

Citat:
Nemam tu dilemu, samo tvrdim ono s pocetka teme, nema potrebe teziti extremima u pogledu mikrofona za radiodifuziju zbog samih ogranicenja pa i zvuka koji treba preneti a koji je daleko od tih 20KHz. I ja koristim AKG C-414 i C-451 ali, u produkcionom studiju, za spikere koristim AKG D-310 i Electrovoice RE-20.


I sad već pričamo o našem poslu!!! RE-20 DEFINITIVNO za spikere...pogotovo one što ne znaju kako se ponašati pred mikrofonom!!!!! A za produkciju C414 dušu da ;-) Nisam ni ja pričao o nekim extremitetima, nego o stvarima kao ove dvije što si spomenuo....a to nisu neki extremiteti nego sasvim pristoni broadcast mikrofoni!



Citat:
Mikrofoni vec spomenuti, Magnetofoni REVOX PR-59 MKII i MKIII, STUDER B-67, TASCAM 58, Caset deckovi TASCAM 122B, gramofoni Tehnics SP-10 MKII sa Audiotechnica ruckama i ORTOFON LM Pro i STANTON500 zvucnicama, Mixeri Lola audio 1100 (8+4x2x2Ch) broadcast i Lola audio 1300 series 32/8Ch produkcioni mixer, sa Peny&Giles 115mm siberima, kompletno opremljeni daljinskim komandama i startovanjem i talkback komunikacijom, TANOY 8038 monitorima sa pripadajucim pojacavacima, 23-pojasnom equalizacijom kako rezije tako i studija, STUDER TLF hybrid itd. itd. Jedino sto nije vredno spomena su CD playeri koji su potrosni materijal i u zadnje vreme se slabo koriste ali... hteo sam ti pokazati da i ja ne koristim zveceke (ako su ti svi ovi uredjaji poznati) no da nemam potrebu za koriscenjem extremno kvalitetnih mikrofona za spikere iako ih imam, naprotiv, mislim da to i nije bas preporucljivo u radiodifuziji. Produkcija je sasvim nesto drugo i o tome mozemo u nekoj drugoj temi.


Dobra oprema...i mis mo imali ovaj analogni dio ali je sada maknut (magnetofon&gramofon), jednostavno nema više potrebe....što se tiče CD-a slažem se, ma i ono što je SONY radia tamo 95 je bilo loše po pitanju trajnosti, iako su se kao hvalili s njim....oni TASCAM profi CD playeri su bili bolji iz istog razdoblja....

Inače meni su ESI ESP1010 192KHz/24Bit, 8 ulaza/izlaza zvučne i mogu ti reći da sam sa zvukom s njih jako zadovoljan! Mixer je američki Fidelipac MX10L, koji bi ubrzo mogao u zamjenu....




frffr
 
Odgovor na temu

marinbnm

Član broj: 19868
Poruke: 256
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.fmdream.net


+2 Profil

icon Re: mikrofon za spikera17.12.2007. u 23:50 - pre 198 meseci
Citat:
Mixeri Lola audio 1100 (8+4x2x2Ch) broadcast i Lola audio 1300 series 32/8Ch produkcioni mixer


Daj......molim te postavi par slika njih...to nisam vidio odavno jako........

tnx!

frffr
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
84.1.226.*



+5 Profil

icon Re: mikrofon za spikera18.12.2007. u 00:49 - pre 198 meseci
Evo, nekoliko detalja...









Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marinbnm

Član broj: 19868
Poruke: 256
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.fmdream.net


+2 Profil

icon Re: mikrofon za spikera23.12.2007. u 16:44 - pre 198 meseci
Evo da i ja malo slika nabacim....

STUDIO 1:



Razvodna kutija mikrofona, monitoringa i signalizacije:



REŽIJA 1:






Ispod stola Režije 1:



REŽIJA 2:



ODAŠILJAČ 1:


frffr
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: mikrofon za spikera

[ Pregleda: 4681 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.