Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi nekoliko programa... proporuke?

[es] :: Muzička produkcija :: Treba mi nekoliko programa... proporuke?

[ Pregleda: 1419 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nmilosev
Nemanja Milošević
Novi Sad

Član broj: 86992
Poruke: 1104
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Treba mi nekoliko programa... proporuke?24.10.2007. u 15:09 - pre 200 meseci
Prvo, treba mi neki program za sviranje klavira. Trenutno koristim PianoFX Studio 4, ima li neki bolji? Drugo, treba mi nešto za obradu muzike slično npr. Adobe Premiere-u ali da je za muziku. Znači, da mogu da ubacim deliće, da neke pojačavam itd. a onda sve u wave ili mp3.

Takođe da li neko zna neki dobar sajt za midi fajlove?

Hvala unapred.
Toshiba Qosmio F50-125 - Powered
by Dell Axim X50v (WM2005/Official A02) :
Nokia Lumia 920.1 WP8.1 GDR1 Cyan
DevUnlock : Toshiba Encore WT8-A-102 -
Windows 8.1 Pro
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Treba mi nekoliko programa... proporuke?24.10.2007. u 16:58 - pre 200 meseci
Ako koristis zezalicu tipa PianoFX Studio, nije valjda da ga sviras preko tastature ili misa ?
Da pokusam da objasnim jednostavnim jezikom:
da bi svirao klavir (ih, ne samo klavir, vec BEZBROJ raznih softverskih instrumenata - synthovi, drums, bass, orgulje, gudaci, duvaci....) trebace ti klavijatura koja ima MIDI izlaz (ili neki MIDI-keyboard), zvucna karta koja ima na sebi gameport (a ima svaka) i koja podrzava ASIO protokol (e, to vec nema svaka, ali neke mogu da se "nateraju").
Nabavis "MIDI to gameport" kabl i prikacis klavijaturu itd itd...da ne duzim sada, ako budes to nabavljao, lako je naknadno objasniti.
A da li ima bolji klavir...ima ih IZVANREDNIH. Uglavnom u VSTi formatu (plugin instrumenti za audio sekvencere tipa Cubase, Nuendo, Fruity Loops..) ali mnogi postoje i u "standalone" verziji, tj. mogu da rade sami, bez potrebe koriscenja sekvencera.

Za najobicniju obradu stereo i mono zvucnih zapisa ("popularnih" formata tipa wav, mp3...) mozes da koristis besplatni Audacity, a od komercijalnog softvera tu su Sound Forge i WaveLab.

http://www.hamienet.com/ - MIDI fajlovi, tablature, akordi...gomila svega i svacega, pa navali


 
Odgovor na temu

nmilosev
Nemanja Milošević
Novi Sad

Član broj: 86992
Poruke: 1104
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Treba mi nekoliko programa... proporuke?24.10.2007. u 19:22 - pre 200 meseci
Prvo, hvala na odgovoru. Audacity sam probao i sasvim je OK što bi rekli "radi pos'o!" . Da, sviram preko miša ako mi ne verujuš traži na Youtube nmilosev92 . Eh sad u vezi ovih klavijatura, da li bi mogao da mi neku preporučiš da ima dobar odnos kvalitet-cena i da mi javiš (na PP) gde ima, ako ima negde da se kupi. Takođe na internetu sam viđao klavijature koje se kače na USB, da li to valja. Ne odgovara mi da kupujem novu muzičku pošto nemam gameport a imam samo laptom :S. Da te još upitam koju (običnu) klavijaturu da kupim, opet odnos kvalitet-cena i lep zvuk.

Sajt je odličan !

Hvala unapred.

Pozdrav.
Toshiba Qosmio F50-125 - Powered
by Dell Axim X50v (WM2005/Official A02) :
Nokia Lumia 920.1 WP8.1 GDR1 Cyan
DevUnlock : Toshiba Encore WT8-A-102 -
Windows 8.1 Pro
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Treba mi nekoliko programa... proporuke?24.10.2007. u 21:17 - pre 200 meseci
Vazna je dobra volja, pa makar se pocelo i sa misem

USB MIDI-klavijatura koja je odlicna za pocetnika, a radi sve sto joj je posao je M-Audio Keystation 49e
Ima cetiri oktave, nije skupa, ne treba joj ispravljac (koristi napon iz USB-a). XP je prepoznaje "od prve", tj. bez dodatnog drajvera i radi kao zmaj (imao sam svojevremeno Keystation 88es, slicna samo sto ima 7 i kusur oktava).

To je ukratko, a opsirno (sa adresama) cemo na PP.
 
Odgovor na temu

pejatezgaros
Pejovic Zarko

Član broj: 131902
Poruke: 133
80.242.123.*



Profil

icon Re: Treba mi nekoliko programa... proporuke?25.10.2007. u 12:03 - pre 200 meseci
Najposjeceniji www.midi-matrix.com


pozzzzzzzz
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Treba mi nekoliko programa... proporuke?

[ Pregleda: 1419 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.