Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Yaesu VX-3r rucni duo-bander

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Yaesu VX-3r rucni duo-bander

[ Pregleda: 4995 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Korado
Servis

Član broj: 160747
Poruke: 11
212.62.36.*



Profil

icon Yaesu VX-3r rucni duo-bander24.10.2007. u 10:17 - pre 200 meseci
Eto ja sam pocetnik u radio-amaterskim vodama,kupio bih za pocetak taj uredjaj,ali pomalo me zabrinjava njegova "mala" snaga od 1.5w Ja sam hteo uredjaj od oko 5w,ali ovaj uredjaj nov dobijam za 150evra,pa me interesuje da li mogu da otvaram repetitore sa tako "malom" snagom.
Na primer R5 na Fruskoj Gori iz Budisave ili Kaca kraj Novog Sada.
I sta u opste mislite o tom uredjaju,da li mi "treba" kao pocetniku bas takav uredjaj ? Uzevsi u obzir povoljnu cenu za koju ga dobijam 150e!
Hvala svima na pomoci i informacijama!

http://www.universal-radio.com/catalog/ht/3003.html

[Ovu poruku je menjao Korado dana 24.10.2007. u 11:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Korado dana 24.10.2007. u 11:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mili-CQ
Miloslav
NS

Član broj: 155892
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.yu7bpq.org.rs


+14 Profil

icon Re: Yaesu VX-3r rucni duo-bander24.10.2007. u 11:11 - pre 200 meseci
iz "kreveta" tesko da ces lepo da prolazis kroz R5. sa spoljnom anenom ce ici lepse.
RU5 je u boljem stanju od R5. i R5 nikako nije za pocetnike. svatices zasto ovo kazem kad budes slusao u vecernjim satima kakvi se razgovori tamo vode.
e sad sto se uredjaja tice ja sam se susreo sa VX-2 i po meni zadovoljava osnovne potrebe radioamatera.
YT2CQ
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Moderator
Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Yaesu VX-3r rucni duo-bander24.10.2007. u 11:56 - pre 200 meseci
Nije loš uređaj za početak, kvalitetan i mali, sa mnogo funkcija.
Osetljivost prijemnika mu je dobra, samo ćeš možda imati problema sa ukrštenom modulacijom kada ga priključiš na spoljašnju antenu, ako postoji nekoliko jakih signala na opsegu u tvojoj blizini.
Izlazna snaga je sasvim dovoljna sa spoljašnjom antenom da prođeš kroz navedene repetitore, jedino razmišljaj i o spoljašnjem napajanju, da ne trošiš puno bateriju.
Za spoljašnju antenu možeš napraviti GP antenu, koja emituje i prima iz svih smerova, a lako se pravi, malo proguglaj ovaj podforum.
 
Odgovor na temu

Korado
Servis

Član broj: 160747
Poruke: 11
82.208.193.*



Profil

icon Re: Yaesu VX-3r rucni duo-bander24.10.2007. u 18:29 - pre 200 meseci
Hvala vam na pomoci !
Ta GP antena ? Da li je to kucna varijanta,ili ide u automobil,to jest ako je to kucna antena,koja onda moze da ide u automobil na primer,ali da ne zapinje za "oblake",i gde se to moze kupiti polovno ili novo i kako se krecu cene.
Jos nesto,da li ovaj uredjaj moze da se koristi i kao taxi radio-stanica,znam da je poenta da od taxi sluzbi zavisi kako ide predaja i na kojoj frekvenciji ali ne znam bas tacno,s obzirom da sam apsolutni pocetnik razumite moja pitanja,hvala unapred !
 
Odgovor na temu

komaratz
Njemacka

Član broj: 142496
Poruke: 51
*.l.pppool.de.

Sajt: www.dzuboks.de


Profil

icon Re: Yaesu VX-3r rucni duo-bander24.10.2007. u 19:15 - pre 200 meseci
Drug, trebas ti klasa, pozivni znak. Preporuka, ne igraj se sa repetitorima ako nemas polozenu klasu i dodijeljen pozivni znak.
Antenu koju bi koristio na autu (obicno nega magnetna vertikalka) i onu na balkonu nisu iste sem ako ne zelis da cimas sve to gore dolje stalno. :)
Pretpostavljam da negdje imas dovoljno mjesta da postavis nekakvu GP varijantu antene. Nisu one prevelike, nemoj se plasiti :)
Sto se R5 tice, ulazna freq je 145.125 KHz, izlazna na 145.725 KHz, sto znaci da repetitor koristi shift od 600 KHz.
Takodje, kada god si u mogucnosti, koristi simplex kanal, direktna komunikacija sa drugim radio-amaterom, bez repetitora.

Puno srece u ovom lijepom hobiju.

VE3ZIK, DO7ZZ
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Moderator
Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Yaesu VX-3r rucni duo-bander25.10.2007. u 08:48 - pre 200 meseci
Citat:
Korado: Hvala vam na pomoci !
Ta GP antena ? Da li je to kucna varijanta,ili ide u automobil,to jest ako je to kucna antena,koja onda moze da ide u automobil na primer,ali da ne zapinje za "oblake",i gde se to moze kupiti polovno ili novo i kako se krecu cene.
Jos nesto,da li ovaj uredjaj moze da se koristi i kao taxi radio-stanica,znam da je poenta da od taxi sluzbi zavisi kako ide predaja i na kojoj frekvenciji ali ne znam bas tacno,s obzirom da sam apsolutni pocetnik razumite moja pitanja,hvala unapred !


Da, možda je u početku najbolje da koristiš mobilnu antenu sa magnetom, koja bi ti značajno povećala domet.
Kao što Komaratz kaže, za rad na radioamaterskim frekvencijama ti je neophodan položen ispit i dozvola za rad, naravno sa pozivnim znakom.

Za rad na taxi-ju zaboravi, nije to za profesionalni rad, a nema ni identifikaciju, koja je obavezna.
 
Odgovor na temu

Korado
Servis

Član broj: 160747
Poruke: 11
82.208.193.*



Profil

icon Re: Yaesu VX-3r rucni duo-bander25.10.2007. u 19:18 - pre 200 meseci
Hvala svima na konstruktivnim predlozima,ali ja imam i pozivni znak a to znaci da imam i dozvolu to jest licencu (onu plasticnu) na kojoj pise 2 klasa,tu licencu to jest E kat. sam davno polozio u Novom Sadu tamo negde iza elektro skole zaboravio sam kako se zvao klub,mozda Pinki ali nisam siguran...
A tek nedavno sam dobio licencu od Ratela,to jest od saveza radio-amatera Vojvodine,a to znaci da imam "neke" potrebne papire,sad me trenutno interesuje nabavka radio-stanice pa samim tim i postavljanje ove teme !?!
A to oko taxi-a nije mi bas jasno ? Zasto ako na primer (mada sumnjam) odlucim da taxiram,ne bih mogao da koristim yaesu VX-3r u te svrhe ali da podsetim ne nabavljam je u te svrhe nego usput pitam vec navedeno.
Opet kazem,hvala vam svima na detaljnim informacijama,jer eto svi "smo" nekad bili pocetnici u ovim vodama,zar ne ?!?
 
Odgovor na temu

komaratz
Njemacka

Član broj: 142496
Poruke: 51
*.y.pppool.de.

Sajt: www.dzuboks.de


Profil

icon Re: Yaesu VX-3r rucni duo-bander25.10.2007. u 19:55 - pre 200 meseci
Pozdrav

Jednostavno, taj uredjaj nije podoban za taksiranje. Kao sto je vec YU1NY rekao, uredjaj nema tonsku identifikaciju po kojoj te dispecer prepoznaje. Znas recimo ono kod policije kad cujes onaj ton prije nego sto neko progovori (popularna petotonska curkica, HI).
Za taksiranje ti treba neka mobilna stanica, jer su repetitori koji koriste Taxi udruzenja obisno relativno niska i, ako si negdje u gradu gdje nesto zaklanja, budi siguran da tih 1.5W nece "okinuti" repetitor.

Nas hobi je jako lijep sa raznim aktivnostima. Neko voli UKT, neko samo KT, neko voli digitalne vrste rada, opet neko samo telegrafiju, neki radio amatersku goniometriju, neki takmicenja, neki su konstruktori...

Ja u decembru postajem punoljetan sto se ovoh prelijepog hobija tice, tricavih 18 godina je iza mene...
VE3ZIK, DO7ZZ
 
Odgovor na temu

Mili-CQ
Miloslav
NS

Član broj: 155892
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.yu7bpq.org.rs


+14 Profil

icon Re: Yaesu VX-3r rucni duo-bander26.10.2007. u 00:06 - pre 200 meseci
a i po zakonu taksisti ne mogu da koriste rucne radio stanice u kolima.
YT2CQ
 
Odgovor na temu

Korado
Servis

Član broj: 160747
Poruke: 11
212.62.36.*



Profil

icon Re: Yaesu VX-3r rucni duo-bander26.10.2007. u 07:50 - pre 200 meseci
Neke stvari su mi otprilike bile poznate,ali bolje da pitam naravno one koji to mnogo bolje poznaju od mene.
Hvala vam puno na informacijama !!!

 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Yaesu VX-3r rucni duo-bander31.10.2007. u 13:35 - pre 200 meseci
Bosko!
Malo uljudnije sa ostalim clanovima foruma da ne dodjes u situaciju da budes "potisnut"! Posmatram te.

MODERATOR

[Ovu poruku je menjao 1OXB dana 01.11.2007. u 12:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Yaesu VX-3r rucni duo-bander

[ Pregleda: 4995 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.