Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Vista is the most un-user friendly operating system"

[es] :: Advocacy :: "Vista is the most un-user friendly operating system"

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13191 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"26.10.2007. u 14:19 - pre 199 meseci
Bitno je, zato sto se ovdje prica razvila u drugu stranu. Linux vise nije zanemarljiv kao sto je bio prije samo nekoliko godina, i sve vise uzima maha barem u akademske svrhe. Na SOHO trzistu ja bih svima instalirao SuSE recimo, jer skoro niko ne koristi nista vise od MS Office-a, winampa, outlooka i explorera, govorim o nekih 95%. Mislim, koliki procenat SOHO trzista ima najnoviji hardver pa nije kompatibilan sa linuxom? Koliko Vista podrzava malo starijeg hardvera? Ne mislim na hardver starijeg od 3-4 godine? Sve se da zamijeniti open office-om, firefoxom, xmms-om (amarok jos bolje, jer nisam vidio bolji player od njega ni na windows okruzenju), i thunderbird (vec outdated) kmail itd.
Pazi, sve je ok, nemam bas nista protiv viste, apsolutno, ali sa finansijsko-ekonomske strane, to je bacanje para. Cak edukovati komplet kadar vise se isplati nego placati licence. Linux nije vise tabu tema i kompatibilan je sa minimum 90% hardvera (moja neka procjena), radi prilicno dobro i stabilno plus nema potrebe za licencama na antivirus i ostale third party rjesenja. Dakle sa ove strane gledista, isplativije je. E sad, posto se procenat piraterije u nasim zemljama vrti oko nekih 80%, vjerujuci nekim statistikama mada ja vjerujem da je mnogo veci, onda sve ovo sto sam napisao nema velike veze i smisla.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"26.10.2007. u 14:29 - pre 199 meseci
Citat:

Bitno je, zato sto se ovdje prica razvila u drugu stranu. Linux vise nije zanemarljiv kao sto je bio prije samo nekoliko godina, i sve vise uzima maha barem u akademske svrhe


Da, vidimo da se za mesec dana desktop udeo Linuxa popeo sa 1.33% na 1.34% trzista (cak i Vista koja se prodaje od Februara ima vise od 5%)

Kad Linux bude zauzimao vise od 10% desktop trzista, bice bitan faktor - za sad, je ipak samo u domenu desktopa ultra jeftina alternativa Windows-u.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"26.10.2007. u 14:40 - pre 199 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Da, vidimo da se za mesec dana desktop udeo Linuxa popeo sa 1.33% na 1.34% trzista (cak i Vista koja se prodaje od Februara ima vise od 5%)

Kad Linux bude zauzimao vise od 10% desktop trzista, bice bitan faktor - za sad, je ipak samo u domenu desktopa ultra jeftina alternativa Windows-u.



Tesko da ce se to desiti, iz vise razloga. Ako bi svi direktori i menadzeri razmisljali kao ja, mozda bi se i uvecao procenat. Ono sto ja pricam nije nista neizvodljivo, nemoguca misija, jer ako ja budem nekad taj koji ce da diktira te stvari, u mojoj firmi ce se ms proizvodi koristiti u nuzne svrhe, a novac koji bi trebao biti namijenjen licenciranju u mnogo pametnije stvari ce biti ulozen.
Stvar oko koje se vrti procenat zastupljenosti ms proizvoda jeste da ms drzi monopol i tu nema price. OS rjesenja skoro da niko ne 'gura', promovise, finansira. Vecina ljudi i dalje zivi u zabludi da je linux ono crno na ekranu sa blinkajucom crticom i ceka da mi ukucamo nesto da bi to radilo, nesto slicno dos-u, eto to je vizija o linuxu koju ima 30% korisnika racunara, 67.63% nikad nije culo za open source rjesenja i linux uopste, a onih 1.33% ga koristi :) . Recimo, ja sam veliki pobornik cisco opreme i rjesenja (s tim da se slazem da je cisco veci monopolista od microsofta), ali isto tako u maloj kancelariji necu staviti cisco uredjaj da bih uvezao desetak racunara, o tome se radi.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 26.10.2007. u 16:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"26.10.2007. u 14:47 - pre 199 meseci
Ma daj, evo prekjuce mi je trebao Linux da proverim SCSI hard (tj. trebao mi je ne-Windows)

Ubuntu nije hteo da bootuje X server uopste, znaci crn ekran ko da je 85-ta godina jbt - vec godinu dana nisu u stanju da prorade kako treba sa Nvidia 8800 karticama (osim manuelnog editovanja konfiguracionih fajlova)

Mandriva se bootovala, za divno cudo je radio i Net - ali se smrzla (samo je radio kursor na crnom ekranu) kada sam hteo da setujem rezoluciju na 1920x1200, sto je rezolucija mog monitora - zamisli, kakva li je to kompleksna operacija bila kada je ceo sistem postao neupotrebljiv?!?!

Nije mi jasno kako se to i dan danas desava kada je Linux star vec vise od 15 godina... mislim, ovo su i dalje "decije bolesti" koje sprecavaju taj OS da bude ozbiljan konkurent. Pogledaj Mac OS X - da Apple sutra krene da prodaje samo OS, zgazili bi Linux u roku od par meseci, i vrlo verovatno bi postali ozbiljan konkurent Windowsu - zato sto je OS X kompletan OS, koji RADI - dok na Linuxu svako malo nesto mora da zajebava i da se "podesava"

To je to - a ne neki "monopol" i sta ti ja znam. O "open source-u" u jako pozitivnom svetlu citam u The Economistu, Business Week-u i slicnim vrlo hi-profile novinama, kao i na BBC-ju, CNN-u itd... - dakle, i te kako "Open Source" ima nezasluzenu besplatnu reklamu (nezasluzenu - jer jednostavno nije ono sto se reklamira), ali fakat je da je u ovom momentu masa tih stvari i dalje u stanju polufabrikata, a trziste nije glupo svakako i nece bacati pare, osim ako zaista nema izbora.

A danas ga nema.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"26.10.2007. u 14:59 - pre 199 meseci
Ok, ti nadji neko ms rjesenje koje ce da se butuje sa cd-a i da mozes da provjeris to sto ti je trebalo, a ne neku kupusaru.
Kada instaliras neki OS, moras mu podesavat/instalirat drajvere, ne mozes da ocekujes ni od windouza da ti sam sve podesi i instalira jel tako? Stavise, u ms-u i apple-u su ljudi placeni dok ljudi koji svojim dobrotvornim radom potpomazu linux i zbog takvih stvari ne treba previse potcjenjivati linux kao OS.

Jos jedna stvar, kad jednom podesis linux da radi, posle mu ne treba nista, evo meni radi slack vec godinu dana bez ikakvog zastoja, niti nekih muka oko konfiguracionih fajlova. Recimo jedina distribucija koja me odusevljava svakim danom je SuSE, gdje ti ne treba nikakvo posebno znanje o strukturi linux sistema i gdje se nalaze ti konf fajlovi. Za neke vece stvari i probleme oko sistema zoves administratora, isto stvar kao u windows okruzenjima. Cak stavise, zaposliti nekog linux admina vise se isplati nego placati licencu. Ne kazem da treba sve ms proizvode odbaciti, naprotiv, vecina ms proizvoda je odlicna, ali opet uporedjujem, zasto staviti cisco uredjaj za neke male stvari kad to sve moze da obavi sasvim solidno i allied telesis za 3-4 puta manje para.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2789 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"26.10.2007. u 15:05 - pre 199 meseci
Citat:
jorganwd: Pa softver kontrolise hardver, dakle mozes da ga unistis softverom ili cekicem, gluposti.

Jel bi mogao da napišeš softver koji uništava procesor?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"26.10.2007. u 15:10 - pre 199 meseci
Citat:

Kada instaliras neki OS, moras mu podesavat/instalirat drajvere, ne mozes da ocekujes ni od windouza da ti sam sve podesi i instalira jel tako?


Da li sam propustio da kazem da Ubuntu nije hteo ni da se instalira - instalacija nije mogla da digne najobicniji VESA SVGA mod - nesto sto, koliko me pamcenje drzi, Windowsu uspeva ;-)

Citat:

Stavise, u ms-u i apple-u su ljudi placeni dok ljudi koji svojim dobrotvornim radom potpomazu linux i zbog takvih stvari ne treba previse potcjenjivati linux kao OS.


Jeste, a RedHat, SuSE, IBM i ostale firme koje nude Linux kao deo biznisa svojih kompanija rade za dzabe.

Pa vecina Linux razvoja i dolazi od placenih developera.

Citat:

Cak stavise, zaposliti nekog linux admina vise se isplati nego placati licencu. Ne kazem da treba sve ms proizvode odbaciti, naprotiv, vecina ms proizvoda je odlicna, ali opet uporedjujem, zasto staviti cisco uredjaj za neke male stvari kad to sve moze da obavi sasvim solidno i allied telesis za 3-4 puta manje para.


Cenim da su Linux admini ipak skuplji od licenci - cak i na Balkanu :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"26.10.2007. u 15:11 - pre 199 meseci
Citat:
Nedeljko: Jel bi mogao da napišeš softver koji uništava procesor?


Prvo nisam programer po struci, programiram iz hobija. Drugo, postoje trojanci koji overklokuju uredjaje, mada sam to iskreno gledao prije nekih 4-5 godina, a da li je to moguce i danas - iskreno ne znam. Mada, sve je u sustini moguce.
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"26.10.2007. u 15:21 - pre 199 meseci
Ubuntu je distribucija toliko losa da kad sam je podigao trebalo mi je pola sata da nadjem terminal :) A nisam ni spominjao tu distribuciju, stavise imas par hiljada linux distribucija u svijetu a dobro radi samo desetak. Linux admini su skuplji od windows admina, unix admini mozda i najbolje, ali i za windows okruzenje ti je potreban admin tako da opet dodjes na isto ono sto sam i rekao. Opet, pominjes redhat, ibm, suse, sto su namijenjeni enterprise rjesenjima, sto si me opomenuo maloprije. Opet, suse kad uzmes za desktop placas support, ako hoces a ne moras.
Ne mogu da vjerujem koji si ters, hajde prema ostalima, ali uporan si u tome da linux treba zbrisati sa trzista i ubaciti samo windows i ms proizvode. Jesam li nesto rekao da nije tacno?
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"26.10.2007. u 19:32 - pre 199 meseci
Meni je cudno da se jedan deo linux korisnika kune u ubuntu a drugi ga pljuju.
Ne kapiram sto je tesko naci Terminal u ubuntu kada je klasicno GNOME okruzenje
i stoji tamo gde i treba da stoji? :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
87.250.121.*

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"27.10.2007. u 10:44 - pre 199 meseci
Meni je jako cudno da kad neko koristi gnome vise od pola godine a ne zna uraditi (Alt + F2, Type: xterm) al eto ima nas raznih.

Evo ja koristim ubuntu, i men je to skroz ok distribucija. Jako je popularna (velik community - jako bitno), koristi debian packet manager (savrseno?) i poprilicno je usminkana (fancy). Ostalo je sve takodje na mjestu.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"27.10.2007. u 18:19 - pre 199 meseci
Citat:
To je to - a ne neki "monopol" i sta ti ja znam. O "open source-u" u jako pozitivnom svetlu citam u The Economistu, Business Week-u i slicnim vrlo hi-profile novinama, kao i na BBC-ju, CNN-u itd... - dakle, i te kako "Open Source" ima nezasluzenu besplatnu reklamu (ne zasluzenu - jer jednostavno nije ono sto se reklamira), ali fakat je da je u ovom momentu masa tih stvari i dalje u stanju polufabrikata, a trziste nije glupo svakako i nece bacati pare, osim ako zaista nema izbora.


ooo sad smo sa antitroll teoretisanja presli i u marketiske vode... QQ... cudan je taj tvoj zasluzeno-nezasluzeni svet ... imam utisak da je ponekad prilicno primitivan...
dakle zasluzen = abba 1976 godina, pesma No.1 , monney monney, monney... sve se placa , nije zeleno iako je kutija zelena (ili plava), nije sigurno iako se reklamira da jeste, nije jeVtino iako se tvrdi da je upgrade manje-vise smesan sa cenom (gde je zbrisao upgrade mashine? ah, to ne racunamo... QQ, ispade Core2Duo kao neki jachi p3)

ne/*-- ne pishe se spojeno--*/ zasluzen (sedi, 1)= stonsi 1965 godina, cool pesma I`m free 2 do what i want, any old times...

#1 Server Response: http://www.bbc.co.uk
HTTP Status Code: HTTP/1.1 200 OK
Date: Sat, 27 Oct 2007 17:09:29 GMT
Server: Apache/2.0.59 (Unix)

#1 Server Response: http://www.cnn.com
HTTP Status Code: HTTP/1.1 200 OK
Date: Sat, 27 Oct 2007 17:10:10 GMT
Server: Apache

ups, ekonomist vozi iis , biznis wik nesto daje nejasne odgovore...

elem, jel to treba da se ispostavi faktura stallmanu ili torwaldsu? boze me sacuvaj... sutra kad se zadnjica bill-a gates-a pojavi u startup-u windowsa, neces moci da obrises ekran od tolikih poljubaca. www.cmok-bill.com (haha, eno degejs, vec proverava zauzetost domena BAHAHAHAHAHA)
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
217.169.209.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"26.11.2007. u 13:09 - pre 198 meseci
Citat:
xtraya: o
ne/*-- ne pishe se spojeno--*/ zasluzen (sedi, 1))


OMFG... Bez komentara. xtrayo, ponovo si dostigao vrhunac...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: "Vista is the most un-user friendly operating system"

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13191 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.