Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zasto 'fuze-in-box' metoda?

[es] :: PHP :: zasto 'fuze-in-box' metoda?

[ Pregleda: 1899 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zgas

Član broj: 74613
Poruke: 334
*.ptt.yu.

Sajt: odbrojavanje.com


Profil

icon zasto 'fuze-in-box' metoda?19.10.2007. u 11:18 - pre 201 meseci
Pocinjem sa organizacijom sajta, pa sam u dilemi da li da koristim ovu metodu da sve ide preko jednog ulaznog skripta. Koristim i template smarty, ako je znacajno za opredeljenje za ovu metodu.

Ako mozete da kazete neka iskustva u vazi sa tim.

Jedna stvar me jos zanima, ako na sajtu imam vise foledera. Na primer imam folder sa aplikacijom za pregled proizvoda, da li pozivanje tih stranica ide preko root index stranice ili preko index stranice koja je u tom folderu? To jest, da li skripte iz razlicitih foldera takodje idu preko index stranice koja je u samom korenu domena: www.domen.com/index.php ili one pak idu preko index stranica koje su u njihovim folderima www.domen.com/folder/index.php ?

Unapred mnogo hvala.
Aukcije, www.Odbrojavanje.com
Aukcija može biti osvojena jeftino - za 30 sekundi a 6 dinara!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: zasto 'fuze-in-box' metoda?19.10.2007. u 14:26 - pre 201 meseci
Ako ti sve ide preko jednog skripta onda ti je lakse da kontrolises apliakciju, pocev od privilegija pristupa pa do izgleda.

S druge strane, preporucljiov je napraviti prirodne ulazne linkvoe za razlicite dokumente ili delove sajta tako da korsinik ne vidida sve ide prekoineksnog skripta (ne zato sto to ne valja, nego zato sto je bolje sa SEO stanovista).

Uz to, mnogo je lake izboriti se sa internim (relativnim) putanjama linkova na sajtu, ako znas da je dokument uvek prikazuje na putanji indeksne datoteke koja je u root-u sajta.

Dakle napravis sajt tako da radi sve preko index.php i parametara koji su mu prosledjeni, a redirekcijom resis da ulazni URL-ovi budu citki za korisnika.

Mozda ti na pocetku to izgleda komplikacija i nepotreban posao, ali cim ti se sajt iole zakomplikuje, ovo spasava glavu.
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: zasto 'fuze-in-box' metoda?19.10.2007. u 14:41 - pre 201 meseci
Jedan or razloga zbog koga mora ovako je ako hoces da sakrijes fajlove u direktorijum koji nije vidljiv browseru.
Na ozbiljnijim aplikacima, gde su u pitanju veoma pipljivi podatci, ako dodje do pucanja servera, apache ce da izlista ceo php fajl kao textualni, a ako u vidljivom delu imas jedan index.php, u njemu ti jedino treba require_once("../fuze_central_file.php"); i to je to.
Meni se par puta desavalo da mi server (usled preopterecenja) ponudi neki php fajl da ga snimim u ne-parsovanom obliku, znaci kompletan kod...
Ima jos dosta razloga, mada vecina moze da se resi i sa drugim metodama, ali prvenstveno ovo a i mvc patern, gde na pocetku glavnog fajla imas definisanje nekih config parametara, onda vadis podatke, obradjujes ih, i na kraju glavnog fajla imas deo za obradu izlaznih podataka (prikaz).
A i sve ovo sto je Predrag naveo
 
Odgovor na temu

zgas

Član broj: 74613
Poruke: 334
*.ptt.yu.

Sajt: odbrojavanje.com


Profil

icon Re: zasto 'fuze-in-box' metoda?19.10.2007. u 16:01 - pre 201 meseci
Zelim da izbegnem prikazivanje prirodnih linkova u brovzeru jer su neke stvari izlozene napadima ako se prikazuju prirodni linkovi. SEO problem bih resio sa mod_rewrite.

Ne znam da li je mod_rewrite lakse koristiti ako se dokumenti linkuju preko index parametara ili ako se linkuju prirodnim linkovima?

(bez obzira da li linkujem 'index.php?sekcija=' metodom ili pisem pravi link) interesuje me da li svaki skript, bez obzira gde se on nalazio (u kom foledru i na kom nivou) treba i mora da ide preko index stranice koja je u root direktorijumu (www.domen.com) ili svaki folder imam svoj index.php fajl?

I drogu sto me interesuje: Planiram da radim ovom fuse-in-box metodom i smartijem. Koliko se ovo razlikuje od MVC-a?

NIsta o tome nisam nasao na interentu sem nekog fusebox fremworka.

-----------------------------------------------------------------------------

Predraze (i ostali), da li ste mislili da ovako radim otprilike:

Npr korisnik negde na prezentaciji klikne na ovaj url:
Code:

www.domen.com/index.php?a=dir&b=skript.php

i onda se to obradi u index stranici otprilike ovako:
Code:

if($a=='dir') {
    if ($b='skript.php'){
        header("Location: http://www.domen.com/dir/skript.php");
    }
}

Jesam li dobro razumeo?
ili se umesto ovoga "header" upise:
Code:

if($a=='dir') {
    if ($b='skript.php'){
        require "dir/skript.php";
    }
}

?

[Ovu poruku je menjao zgas dana 19.10.2007. u 22:21 GMT+1]
Aukcije, www.Odbrojavanje.com
Aukcija može biti osvojena jeftino - za 30 sekundi a 6 dinara!
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: zasto 'fuze-in-box' metoda?

[ Pregleda: 1899 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.