Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Email pokrece (php) skriptu na serveru?

[es] :: PHP :: Email pokrece (php) skriptu na serveru?

[ Pregleda: 2451 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zgas

Član broj: 74613
Poruke: 334
*.ptt.yu.

Sajt: odbrojavanje.com


Profil

icon Email pokrece (php) skriptu na serveru?18.10.2007. u 09:31 - pre 200 meseci
Oprostite, ali ne znam da li moj problem ima veze sa php-om.

Potrebno mi je da kada posaljem neki email na server da on pokrene na serveru neki proces (npr. neki php skript). Imam shered hosting pa ne znam da li je ovo moguce na njemu.

Vidim da se na primer na ovom forumu mogu upisivati odgovori na neku temu i to putem emaila, sto znaci da slanjem emaila se automatski pokrecu odredjeni skript procesi na serveru. Pa bi bilo dobro ako bi neko mozda od administratora ovog foruma mogao da mi pomogne i kaze nesto u vezi sa ovim.

Unapred vam mnogo hvala.
Aukcije, www.Odbrojavanje.com
Aukcija može biti osvojena jeftino - za 30 sekundi a 6 dinara!
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Email pokrece (php) skriptu na serveru?18.10.2007. u 21:47 - pre 200 meseci
Potrebno ti je da mozes da izvrsavas shell skriptove i da mozes da koristis procmail. Onda se u .procmailrc definisu pravila pod kojim uslovima se izvrsi neki shell skript (koji moze biti i php).

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

zgas

Član broj: 74613
Poruke: 334
*.ptt.yu.

Sajt: odbrojavanje.com


Profil

icon Re: Email pokrece (php) skriptu na serveru?18.10.2007. u 22:37 - pre 200 meseci
Obratio sam se tehnickoj podrsci na sajtu i na moje pitanje:
Code:

Could I execute shell scripts and could I use procmail in it?

rekli su mi sledece:
Code:

You can use Cron job for executing shell scripts
You can set Cron Job through your hosting control panel.
For php script to be running you should use command like this:
/usr/local/bin/php /hsphere/local/home/username/domain.com/index.php

Ne znam ni sam sta su to shell skripte a taj iz tahnicke podrske mi je govorio o php skriptama. Ne znam da li su to ustvari shell skripte ili he shell skripta nesto sasvim drugo? Ti si "Jbyn4e" pominjao .procmailrc da izvrsavam u shell skripti, a koliko ja znam to nema veze sa php skriptom. Da li mi je ovaj iz tehnicke podrske precutao shell skripte kao da ne zna sta su? Izgle da sam i ja malo pogresio kada sam ga pitao na engleskom...

Iz ovoga cini mi se sledi da ja ne mogu da emailom aktiviram neki sript automatski na mom hostingu, nego moram da cekam na cron job da ga izvrsi (a njegovo je izvrsenje najvise svake minute a to moze biti i previse da cekam).


Aukcije, www.Odbrojavanje.com
Aukcija može biti osvojena jeftino - za 30 sekundi a 6 dinara!
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.193.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Email pokrece (php) skriptu na serveru?19.10.2007. u 15:03 - pre 200 meseci
IMHO, shell skripte su .sh fajlovi sa *nix komandama (nešto kao .bat fajlovi na Windowsu). Otprilike treba cron job da s vremena na vreme pokreće shell skriptu koja će proveravati mejl i prosleđivati podatke PHP skripti koja će parsirati/upisivati podatke u bazu. Možda je čak moguće i shell skripta da upisuje podatke direktno u bazu.

E sad, da li možeš pokretati shell skripte na shared hostingu. Verovatno možeš, ali pitanje je kakva su ti ograničenja i šta možeš da radiš sa tim shell skriptama.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

zgas

Član broj: 74613
Poruke: 334
*.ptt.yu.

Sajt: odbrojavanje.com


Profil

icon Re: Email pokrece (php) skriptu na serveru?19.10.2007. u 15:45 - pre 200 meseci
Vidim da je moguce da na primer shell skripta odmah reaguje cim pristigne email (tako radi ovaj forum), ali ne znam na koji nacin se to desava. Cron job mi ne resava posao jer je njegov minimalni interval aktiviranja 60 sekundi (znaci svakih sezdeset sekundi on moze da proverava email...). Ali kod brzih poslova (koje imam), gde server odmah treba da reaguje na email, to definitivno moze biti previse za korisnika da ceka da mu server odradi stvar.

Znaci, da li znate, kako shell skripta ODMAH moze da reaguje na pristigli email?
Aukcije, www.Odbrojavanje.com
Aukcija može biti osvojena jeftino - za 30 sekundi a 6 dinara!
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Email pokrece (php) skriptu na serveru?19.10.2007. u 16:11 - pre 200 meseci
PA mozda nije bas najbolje da se oslonis na mail ako je potrebna instant reakcija, moze da se desi da ti mail server ne posalje odmah mail, ili da ga drugi mail server ne prihvati odmah usled zagusenja ili slicno. Mislim da je minut sasvim ok za forum ili slicno, ali opet zavisi od tvojih potreba, mozda da promenis ceo pristup resenju, ili da napravis neki backup sistem, sa linkom ili formama...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Email pokrece (php) skriptu na serveru?19.10.2007. u 16:57 - pre 200 meseci
Pazi, oni su ti odgovorili za shell skripte da mozes da ih pokreces kroz Cron job (crontab). Ono sto sam ti ja rekao je da se koristi procmail da bi se pokrenula skripta (a stvarno ne znam kako si ti zakljucio OBRNUTO iz mog odgovora?). Treba da pitas da li imas pravo na procmail filterisanje maila. U procmailrc se definise sta ce se uraditi ako naidje neki mail (ili svaki mail). Pisano je vec na forumu o tome ako se dobro secam. Ukratko, u .procmailrc fajlu koji se nalazi na home direktorijumu korisnika se definisu odredjena pravila (filteri) koji izvrsavaju nesto (to ne mora biti skript, moze da se izvrsava i dupliranje maila, prosledjivanje maila i slicno..).
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

zgas

Član broj: 74613
Poruke: 334
*.ptt.yu.

Sajt: odbrojavanje.com


Profil

icon Re: Email pokrece (php) skriptu na serveru?19.10.2007. u 18:43 - pre 200 meseci
Pitao sam ih. Ne daju da sedira taj fajl tako da mi ostaje cron job.

Hvala svima.
Aukcije, www.Odbrojavanje.com
Aukcija može biti osvojena jeftino - za 30 sekundi a 6 dinara!
 
Odgovor na temu

inodius

Član broj: 87812
Poruke: 156
89.216.196.*



Profil

icon Re: Email pokrece (php) skriptu na serveru?21.10.2007. u 15:24 - pre 200 meseci
Tebi je potreban "mail piping", tacnije potrebno je da se podesi mail alias za odredjenu adresu koji ce "pajpovati" mail u tvoju php skriptu koja ce to dalje preuzeti i obraditi. To bi trebao da imas mogucnost sam da podesis u kontrol panelu, mozda mozes da probas da kao mail forwarder dodas da se mail forwarduje na nesto ovako:

"|/usr/bin/php /putanja/do/tvoje/skripte.php"

ili pitaj podrsku kako da podesis "mail piping", odnosno forwardovanje maila u tvoju skriptu, a ako to ne moze, promeni provajdera, jer je veoma neozbiljno da nemas tu mogucnost.

Ovde sam sada naisao i na neko kratko uputstvo za takvu php skriptu, a ti potrazi jos (keyword: mail piping)...

http://www.evolt.org/article/I...il_and_PHP/18/27914/index.html

 
Odgovor na temu

zgas

Član broj: 74613
Poruke: 334
213.137.123.*

Sajt: odbrojavanje.com


Profil

icon Re: Email pokrece (php) skriptu na serveru?22.10.2007. u 01:41 - pre 200 meseci
ne daju.
Aukcije, www.Odbrojavanje.com
Aukcija može biti osvojena jeftino - za 30 sekundi a 6 dinara!
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Email pokrece (php) skriptu na serveru?

[ Pregleda: 2451 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.