Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)

[ Pregleda: 3074 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

__moonwalker__

Član broj: 124633
Poruke: 11
*.skaut.net.



Profil

icon Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)15.10.2007. u 08:07 - pre 201 meseci
Ljudi pomagajte!!!
Racunar mi radi perfektno dok ne ukljucim USB kabal od wireless adaptera (WA) odnosno dok se ne poveze na net, mislim, i tada radi normalno, ali sve dok ima protok podataka (sto sam primjetio), ali cim se ne radi nikakav download ili se ne osvjezavaju ili otvaraju nove stranice (znaci download podataka u racunar) racunar se restartuje nakon nekoliko sekundi, sto kaze da nemogu da ga ostavim ni minute samog, nemogu da odem do WC-a ili da radim nesto drugo na racunaru nevezano za net :S
Kada ostavim racunar da se restartuje i kada nista ne radim, on nakon sto se poveze na mrezu, nakon 20-tak sekundi restartuje i tako stalno dok ne iskljucim kabal.Takodje normalno radi kada nije povezan na mrezu sa ukljucenim WA, pa pretpostavljam da nije napajanje ili neki drugi slican razlog.
Pretpostavljam da problem nije hardverski pa zbog toga necu navoditi svoju konfiguraciju.
Tvrdi disk sam zbog ovog problema 5 puta formatirao i svaki put stavljao novi windows, svaki put se ponavljalo isto.
Bili su mi instalirani Kaspersky 6.0.1.411 i Zone Alarm zajedno na pocetku, ali ih nisam kasnije instalirao jer sam procitao na forumu da to moze biti razlog.Poslednji put sam instalirao KAV ali sam ga deinstalirao i instalirao BitDefender.
Na poslu imam KAV i ZA i rade perfektno.
Problem se nastavlja i stvarno dovodi do ludila :)
Unapred zahvalan :)
 
Odgovor na temu

edin555
BiH

Član broj: 156768
Poruke: 228
212.200.139.*



Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)15.10.2007. u 20:02 - pre 201 meseci
Jesil probao sa nekim drugim usb W adapterom?
Imas li problema i sa drugim usb uredjajima?
 
Odgovor na temu

__moonwalker__

Član broj: 124633
Poruke: 11
*.skaut.net.



Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)16.10.2007. u 06:33 - pre 201 meseci
Isti uredjaj koristim na poslu.Ostali USB uredjaji rade perfektno, kazem ... cak i ovaj radi normalno ako nisam povezan na mrezu a on je ukljucen.
Hm, pocinjem da vjerujem da je jedini lijek da izbacim ovu gomilu kablova kroz prozor :)
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)16.10.2007. u 07:21 - pre 201 meseci
koji program koristis za mrezu?
 
Odgovor na temu

__moonwalker__

Član broj: 124633
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)16.10.2007. u 21:11 - pre 201 meseci
Neznam na sta mislis pod tim "program", ali za funkcionisanje wireless adaptera koristim program koji dolazi uz njega na CD-u, uz koji su takodje i drajveri.Ako mislis na nesto drugo, vrlo rado cu ti objasniti.
Hvala za interesovanje :)
 
Odgovor na temu

__moonwalker__

Član broj: 124633
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)16.10.2007. u 22:15 - pre 201 meseci
Ponovo sam izbrisao sve sa racunara, instalirao samo wireless adapter i pokusao da se spojim, isto se ponovilo.
Posto je problem isti i bez nekih programa, navodim i svoju konfiguraciju jer je mozda problem i u hardweru.

Windows XP Professional, verison 2002 SP 2
AMD Sempron 2600+ 1.6 GHz
768 MB DDR memorije
Skystar 2 Satelitska kartica
HDs: Maxtor 80 GB, WD 40 GB
Nvidia GeForce 6200 128 MB
DVD pisac
DVD citac
ASUS USB Wireless network adapter
MB Asus K8V-MX
Napajanje MS industrial KY-400ATX (znam da napajanje nije neko, ali radilo je sve normalno do skoro)

Da li je jedino rjesenje da ga zapalim? :)
 
Odgovor na temu

__moonwalker__

Član broj: 124633
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)17.10.2007. u 08:51 - pre 201 meseci
Dopuna o problemu :)

Racunar je poceo da manifestuje ove simptome odprilike u vrijeme kada sam instalirao program za prebacivanje podataka sa mobilnog telefona na racunar i kada sam prikljucio telefon na racunar, mislim da se tada prvi put iskljucio na taj nacin a mozda se varam pa trazim razlog :) Nakon deinstaliranja programa i svega problem se nastavio.Da li to moze da ima veze sa napajanjem na USB-u i da li moze da poremeti nesto na taj nacin.Toliko je slozen problem da pocinjem da sumnjam na bilo sta.Definitivno ovih dana cu da probam novo, jace napajanje pa cu da vidim sta moj "bolesnik" kaze na to.
Hvala svim zainteresovanim da pomognu koji citaju ovo.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)17.10.2007. u 14:32 - pre 201 meseci
Problem je bas u tom Wireless adapter-u, ako si vec nekoliko puta instalirao Windows i isto se ponavljalo. Da je napajanje problem, racunar bi ti se restartovao malo cesce i bez obzira da li je wireless USB adapter prikljucen ili ne.
 
Odgovor na temu

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)17.10.2007. u 19:01 - pre 201 meseci
Meni se isto to desavalo sa usb-modem. Ja sam problem navodno resio tako sto sam resetovo modem i reinstaliro drajvere za modem (i do danas se pitam dal je to problem), ali ponekad retko kad zna da se ponovo resetuje ili jednostavmo nece da se upali racunar dok je usb-modem u racunaru.
Napajanje u mom slucaju sigurno nije tako da verujem da nije ni kod tebe problem sa napajanjem, verujem da je problem u samoj ploci ali posto se to kod mene strasno retko kad desi mrzi me da menjam plocu. Tako da predpostavljam da je i kod tebe problem u samoj ploci. Jedini nacin da utvrdis jeste pozajmis ako imas od koga plocu pa da vidis dal ce i dalje da se problem pojavljuje.
 
Odgovor na temu

__moonwalker__

Član broj: 124633
Poruke: 11
*.skaut.net.



Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)18.10.2007. u 07:14 - pre 201 meseci
Hvala vam ljudi, sve ovo cu da probam.
Mnogo mi je cudno sto sve radi normalno dok ima protok, cim stane, nakon 20-tak sekundi restartuje se.Hm, isti adapter mi radi na poslu, mada ovde na poslu imam mnogo bolji racunar.Kod kuce je takodje radio super odlicno do skoro kada su poceli problemi.Mislim da je wireless kompatibilan sa ostalim posto je radio normalno, ali ko ce mu znati.
Mislio sam provjeriti da li je napajanje dobro, to je potez koji sam sledeci htio napraviti, posto mi je to najjednostavnije.Ako ni onda ne bude normalno, bar cu za jedan dio biti siguran.
Hvala vam sto se trudite, mnogo!
 
Odgovor na temu

__moonwalker__

Član broj: 124633
Poruke: 11
*.skaut.net.



Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)19.10.2007. u 19:59 - pre 201 meseci
Zamjenio napajanje, problem ostao.Dajte ljudi jos ideja, stvarno sam ostao bez ijedne :)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)19.10.2007. u 23:45 - pre 201 meseci
Update Windows-a?
 
Odgovor na temu

musicman
Music Man
Belgrade

Član broj: 25384
Poruke: 271
194.106.187.*



+1 Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)20.10.2007. u 01:06 - pre 201 meseci
Da li tvoj ASUS USB Wireless network adapter ima eksterno napajanje ili se napaja preko USB-a?
Ako se napaja interno preko USB-a mislim da je u tome problem, ne dobija dovoljno "struje" preko USB-a.
Probaj da u BIOS-u nadjes opciju za USB reference voltage (valjda ovako se pise) i istu stavis na HIGH.
"Muzika je sva ljubav sveta"
 
Odgovor na temu

__moonwalker__

Član broj: 124633
Poruke: 11
*.skaut.net.



Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)22.10.2007. u 11:47 - pre 200 meseci
Adapter se napaja preko USB-a, nema eksterno napajanje, a u BIOS-u sam sve pregledao, nema te opcije za povecavanje snage na USB-u.Hm :S
 
Odgovor na temu

zvonkor2000
zvonko r
beograd

Član broj: 71639
Poruke: 42
217.24.23.*



Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)02.11.2007. u 09:59 - pre 200 meseci
Iskljuci sve USB uredjaje (flash, printer, skener), povezi samo USB Wireless network adapter. Ako radi problem je u maticnoj ploci. Ja imam neki eksterni hard disk kojeg racunar prepoznaje samo kad iskljucim sve ostale USB uredjaje. Ociglegno da ploca nema dovoljno struje za sve uredjaje. Ima sam problem sa restartom sa kablovskim USB modemom i problem sa rijesio tako sto sam modem povezao sa racunarom preko mrezne kartice.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)03.11.2007. u 12:48 - pre 200 meseci
Dali ti taj disk ima vlastito napajanje (dodatni adapter) ili se napaja samo preko USB-a? (2.5")

 
Odgovor na temu

spud
Vladimir Đorđević
Vršac

Član broj: 96750
Poruke: 90
91.150.115.*



+1 Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)04.11.2007. u 16:37 - pre 200 meseci
Probaj da ga prikljucis na druge USB prikljucke!
Mrzim ponedeljke!!!
 
Odgovor na temu

golden eye

Član broj: 118762
Poruke: 331
77.46.223.*



+7 Profil

icon Re: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)04.11.2007. u 18:41 - pre 200 meseci
Pozdrav
Milism da je problem u ovom V u imenu maticne.
Via chipset ima velikih problema sa irda i w-less karticama
Sve bih x puta bolje radilo na nforce-u
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Restartovanje racunara (izludjuje me, pomoc!!!)

[ Pregleda: 3074 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.