Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji TV Tjuner da kupim?

[es] :: Video karte i monitori :: Koji TV Tjuner da kupim?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10184 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dobroslav
Student
Voždovac

Član broj: 147798
Poruke: 28
*.ptt.yu.

ICQ: 447438554


+2 Profil

icon Koji TV Tjuner da kupim?14.10.2007. u 08:52 - pre 200 meseci
Koji TV Tjuner da kupim?Što se tiče zahteva,cena ako može manja od 50€,sa sva tri kompozitna audio,video ulaza(crveni i beli,žuti).


P.S. Čuo sam da neki tv tjuneri nemaju sva tri,pa moram preko nekih jack-ova da sve to povežem.Koji jack,gde ima to da se kupi?

P.S.2. Kako se ukačuje TV tjuner? Na slobodan slot,pa onda kako?

Pozdrav svima!!!
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.veze.net.



+3 Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?29.10.2007. u 21:01 - pre 199 meseci
Da li ima kakvih odgovora na ovo pitanje ? I mene zanima koji je najbolji TV tjuner za oko 50€.
 
Odgovor na temu

anon139614

Član broj: 139614
Poruke: 283
*.40.eunet.yu.



Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?29.10.2007. u 21:49 - pre 199 meseci
WinFast TV2000 mislim da je EXPERT sa conexant chipom radi super imam je.
TV, FM, Daljinac,
http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1574
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.veze.net.



+3 Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?30.10.2007. u 11:12 - pre 199 meseci
Koliko vidim ova kartica je izasla jos 2004., zar nema nista novije (i bolje) od Leadteka od te kartice ?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?30.10.2007. u 21:29 - pre 199 meseci
Ta kartica ne funkcioniše pod Vistom, iako su novi drajver ZVANIČNO izbačeni. Na kukanje i njakanje nezadovoljnih korisnika, Leadtek se ni najmanje ne obazire. Na zanemarljivo malom broju konfiguracija, drajveri i softver funkcionišu više od jedan put.

OK, ovo nije bitno nekome ko Vistu ne koristi, ali - zar je vredno kupovati karticu koja će morati da bude eliminisana isključivo zbog toga što nema upotrebljive drajvere?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Kotuf
Marvin Bernard
Kucni Producent,CPEM
Beograd

Član broj: 160394
Poruke: 9
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?30.10.2007. u 22:40 - pre 199 meseci
ja razmisljam o Intex IT-TV7130
http://www.intextechnologies.com/computerperi1.aspx?cat=Computer%20Peripherals&sub=Add-On%20Cards&pro=TV%20Tuner%20Card

kosta samo 1400 dinara??

dali je neko ima i kako radi??
Cini dobro i dobro ce ti se vratiti!!!
 
Odgovor na temu

dragan_epo
Valjevo

Član broj: 73974
Poruke: 144
89.216.254.*



+1 Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?31.10.2007. u 20:12 - pre 199 meseci
Ja radim u servisu racunara. Sto se intex-a kao marke tice- tesko djubre- iskreno. Imao sam problema sa njihovim zvucnim kartama. Inace firma proizvodi zvucne, graficke, fire-wire, mrezne i ostale karte. Cena im je niska, ali kvalitet (bar onga sto sam ja video) je los. Ako ti treba jeftinija tv karta sa prosecnim karakteristikama, pogledaj K-WORLD Terminator, po ceni oko 2200-2400 din. MSI ima zanimljivih modela takodje po sl. ceni. Malo iznad po ceni su ti Asus i Pixelview, a po kvalitetu- prosecni. Sto se tice Leadtek-a, za svaku je pohvalu. Radi odlicno, ima WinFast PWR koji ima dosta dodatnih mogucnosti i podesavanja reprodukcije i snimanja. Cena 50 eura, kvalitet veooooma dobar. Imas vise modela koji nose glavnu oznaku Xp 2000, ali podoznake su Pro, Expert, ... Nema nekih preterano bitnih razlika. Leadtek je za svaku preporuku. Uostalom, pogledaj pakovanje i daljinski kakav je na njoj, pa uporedi sa drugim modelima. Skoro pa profesionalna varijanta!!!!!
 
Odgovor na temu

Kotuf
Marvin Bernard
Kucni Producent,CPEM
Beograd

Član broj: 160394
Poruke: 9
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?03.11.2007. u 18:12 - pre 199 meseci
meni tv karta treba da sluzi kao video rekorder!!

- snimim

- pogledam

- obrisem

Dragane perocitao sam tvoj odgovor i ako ti nije tesko da mi kazes sta mislis o Prolinkovom PixelViewu PlayTV Pro2 ???

Ovo pise na prolinkovom sajtu

PixelView PlayTV Pro2 turns your PC into a "full-functional Personal Video Recorder", which provides you the highest quality digital recording of broadcast TV and other video sources.


u Pakomu je 1700 dinara, i da bitno mi je da snima u punoj pal rezoluciji u mpeg 2, nemora mpeg4?

HVALA UNAPRED
Cini dobro i dobro ce ti se vratiti!!!
 
Odgovor na temu

mcdoc
Smederevo

Član broj: 84985
Poruke: 342
77.46.170.*



+1 Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?18.11.2007. u 14:00 - pre 199 meseci
@StORM48
Pa koju uzeti da radi i pod vistom i pod XP i da je odlicnog kvaliteta?
Mozda HAUPPAUGE WinTV PVR 350

[Ovu poruku je menjao mcdoc dana 18.11.2007. u 15:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

WuTang
Nis

Član broj: 163032
Poruke: 265
77.46.210.*



Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?18.11.2007. u 14:37 - pre 199 meseci
Hmm iskreno bih ti rekao da dobro porazmislis o sapphire theatrix 550 pro tv cartici em sto je napravio ati(koji je tata za grafiku i u kvalitet ne treba uopste sumnjati)em sto ima hardverski mpeg2 enkoder,slika je perfektna bez nikakvih gubitaka a i sto se tice podrske drajvera ne moze se naci uopste zamerke posto se drajveri(i za xp i vistu)redovno apdejtuju svaki mesec otprilike kad i drajveri za ati kartice
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
80.242.120.*

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?18.11.2007. u 16:05 - pre 199 meseci
Citat:
StORM48: Ta kartica ne funkcioniše pod Vistom, iako su novi drajver ZVANIČNO izbačeni.

Ja sam nedavno probao Leadtek Expert u Visti, skinuo sam Vista drajvere sa Leadtek sajta i instalacija drajvera je prošla OK, onda sam instalirao PVR2 (inače u XP-u držim PVR a PVR2 do sada nisam ni probao) i to u suštini radi, ali ne mogu da smanjim jačinu tona na 0, smanjuje se po koracimo od otprilike 5 i na 5 ima najmanju vrijednost, ali se čuje, dok na 0 ima jačinu kao na 15, dakle glasnije nego na 5 (!). Zvuk mogu ugasiti samo preko Mute. Takođe jednom prilikom nisam mogao da pokrenem PVR2 preko ikonice u systraju, probao sam više puta i neće, ali je uspjelo preko ikonice na desktopu.

Da li su ovi problemi zbog Viste ili zbog PVR2? Pošto nemam tih problema sa PVR u XP-u.

Kako inače radi PVR2 u XP-u?
 
Odgovor na temu

jocho
Ivan Jovanovic
Kraljevo

Član broj: 125763
Poruke: 68
77.46.219.*



Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?19.11.2007. u 15:45 - pre 199 meseci
Pinnacle i samo Pinnacle. Testirao sam desetak kartica razlicitih proizvodjaca i to je moj konacan zakljucak. Ja sam licno odustao od zemaljske TV na PC-u i presao na Sky Star 2, tj. u vode digitalne satelitske televizije. Oko 2000 kanala na Astri i HotBirdu, od toga ima bar 200 bas upotrebljivih kanala, a i od ostalih moze ponekad nesto da se probere. A slika je DVD kvaliteta bez obzira da li je jacina signala 28% (to je minimum) ili 100%. A savet svima koji planiraju da kupe TV karticu je da to niposto ne cine ukoliko nemaju prikljucak na kablovsku. Ne pomazu nikakvi setovi antena, i to sam dugo testirao i gubio vreme pokusavajuci da dobijem perfektno cistu sliku na vise od 2 (slovima: dva) kanala.
 
Odgovor na temu

scrip

Član broj: 30012
Poruke: 96
91.185.101.*



+3 Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?19.11.2007. u 19:02 - pre 199 meseci
Citat:
WuTang: Hmm iskreno bih ti rekao da dobro porazmislis o sapphire theatrix 550 pro tv cartici em sto je napravio ati(koji je tata za grafiku i u kvalitet ne treba uopste sumnjati)em sto ima hardverski mpeg2 enkoder,slika je perfektna bez nikakvih gubitaka a i sto se tice podrske drajvera ne moze se naci uopste zamerke posto se drajveri(i za xp i vistu)redovno apdejtuju svaki mesec otprilike kad i drajveri za ati kartice


Covek je rekao za 50e, a sapphire kosta oko 80, mada sam svojevremeno nju nameracio za kupovinu, ali je otpala(kostala je 100+evra). Inace je rekao bih medju najboljima.

@Dobroslav
Ipak razmisli o WinFast TV2000 XP Expert, ja je imam vec oko godinu dana, i odlicna je.



 
Odgovor na temu

mcdoc
Smederevo

Član broj: 84985
Poruke: 342
91.150.106.*



+1 Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?19.11.2007. u 20:00 - pre 199 meseci
Ja narucio Leadtek WinFast PVR 3000. Sto ti je nase trziste. Kaze diler ima jedna u Bg-u i 3 u Novom Sadu
tako da moram da sacekam.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?19.11.2007. u 20:06 - pre 199 meseci
Citat:
Vader: Da li su ovi problemi zbog Viste ili zbog PVR2? Pošto nemam tih problema sa PVR u XP-u.

Kako inače radi PVR2 u XP-u?


U XP-u kartica radi odlično i baš kako je i predviđeno.

U Visti je situacija šarena. Manji broj korisnika uspe da koristi karticu kao što možeš Ti. Kod mene je radila cca pola sata, sat, više se i ne sećam. Znam samo da je radila do prvog ili drugog restarta i da sam se mučio k'o vo da je nateram da radi. Mislio sam da je do moje mašine ili da nisam dobro instalirao drajvere i nema šta nisam probao, ali nije vredelo.

Nažalost, tek kasnije sam pretražio da li neko drugi ima ovakve probleme i naleteo na čitavu gomilu sličnih iskustava. Da sam znao pre mučenja, pa da se poštedim malo.

A što se odgovornosti tiče - recimo da Microsoft (odnosno Vista) sa tim nema ništa. Kartice drugih proizvođača rade OK i drajveri su korektni. Leadtek prosto NIJE UMEO/ŽELEO da napravi normalne drajvere, jer je proizvođač HW-a dužan da obezbedi podršku.

@mcdoc
Nisam probao Hauppauge pod Vistom, pa stvarno nisam kompetentan. Vidim da ljudi hvale HauppaugeE HVR-1600 i kažu da odlično radi. Nisam je probao. Meni Pinnacle PCTV radi odlično, ali sa univerzalnim BT8x8 drajverima, pošto Pinnacle uopšte nije obezbedio kompatibilnost kartica starih par godina.

Čini mi se nešto da bezobrazluk proizvođača hardvera biva sve izraženiji - ranije nisu pridavali baš previše pažnje podršci, a danas... danas budeš srećan ako drajveri za tvoju, dve godine staru karticu, budu postojali za novi OS. I onda dolazimo do situacije da imaš pun orman odličnih, potpuno ispravnih kartica, koje su beskorisne samo zbog nedostatka softvera/drajvera. Sramota!

Jedino što me kod Viste nervira je što i od tih koje jedva rade, do sada nisam video ni jednu koju onaj glupavi MC uspe da prepozna. Il' je glup on ili ja.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 27.11.2007. u 20:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mcdoc
Smederevo

Član broj: 84985
Poruke: 342
91.150.106.*



+1 Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?20.11.2007. u 22:42 - pre 199 meseci
Stigao Leadtek WinFast PVR 3000 Deluxe
Slika je vrlo kvalitetna. Snima prilicno lako, (probao hardwareDVD mod). WInFast PVR2 je prilicno kvalitetan, ali ne i bez mane. Kada u pozadini ide Azureus Vuze torrent menadzer, ostaje u full skrinu kontrol panel.
Najveci problem je sto nikako daljinski ne mogu da ubedim da radi. Za Vistu nemam zivce.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?21.11.2007. u 00:24 - pre 199 meseci
Imao sam ili imam Leadtek XP 2000, Zoltrix Genie, Apac, ATI tvwonder, i Hauppauge wintv sve u principu iste kartice sa bt878 i razlicitim softverom. Leadtek ima najbolji originalni softver (odlicno snima na krshu iz 2000 god) ali je Zoltrix i Apac sa Zoltrix drajverima + Fly 2000TV bolja kombinacija. Ne polazi mi za rukom da nateram Fly da prepozna tuner na ovim drugim kartama. Hauppauge softver mi se ne svidja. Vistu nisam probao pa ni kartice na njoj.
Sta daljinski ima da se ubedjuje? Mozda nije ispravan ili nisi ubo IR senzor u pravu rupu? I da li ti radi ona aplikacija u tray? Najvise su mi se svidele Kodak baterije u njemu. Otprilike ce raditi duze nego kartica.

[Ovu poruku je menjao pantic68 dana 21.11.2007. u 01:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mcdoc
Smederevo

Član broj: 84985
Poruke: 342
91.150.106.*



+1 Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?21.11.2007. u 19:40 - pre 199 meseci
Proradio daljnski posto sam ujutru ukljucio racunar. Zao mi je sto ne radi moj stari softver za Asusovog Filipsa Power VCR II i Fly TV, mada
WinFast PVR2 nije los. Ima favorit listu koja ne radi na channel surfingu nego daje sve kanale.
 
Odgovor na temu

mcdoc
Smederevo

Član broj: 84985
Poruke: 342
79.101.130.*



+1 Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?27.11.2007. u 18:44 - pre 198 meseci
Ne mogu da pokrenem teletext, ni u Dscaleru ni u PVR2. Nije valjda da kartica od 90 € nema tu opciju?
 
Odgovor na temu

vpedja
xxx
Sr.Karlovci

Član broj: 164896
Poruke: 1
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Koji TV Tjuner da kupim?02.12.2007. u 20:10 - pre 198 meseci
Pozdrav svima.
Saphire ATI Theatrix 550 je strava kartica, ali nije za kombinaciju sa NForce 4 i 5 matičnim pločama, posebno ASUS.
Kupio sam je za prebacivanje VHS materijala i sve je dobro radilo sa VIA pločom, dok se nisam zeznuo i prešao na
ASUS A8N-E ploču. Tada su krenule muke. Prepiska sa ATI-jem i ASUS-om nije dala očekivane rezultate.
Na stranim forumima sam našao sledeći odgovor:
Theatrix traži da na ploči bude PCI2.2, što znači da su podržani 3,3V i 5V na PCI slotu (sada ovo i zvanično piše na ATI sajtu).
Kod ASUS ploča piše da imaju oba napona ali praksa pokazuje da su ostavili samo 3,3V (skinuli na A8N-E 5V da bi skinuli troškove).
Na M2N-E je nešto bolja situacija ali se kartica isto pregreva ako niste stavili kuler.
Sa SkyStar2 karticom zbog istih napona možete čak spržiti ploču.
LEADTEK su isto strava kartice, ali ona sa EXPERT oznakom.
Na njoj je 12-bitna AD konverzija, što znači bolja slika.
Ostale LEADTEK kao i PINACLE su 8-bitne.
ASUS je 9-bitna.
MSI no koment.
Za puko gledanje kablovskih kanala (i samo to) dobre su i KWORLD i INTEX.
Najbitnije je pogledati koji je chip na kartici.
1. ATI Theatrix 550 hard MPEG2, zvuk i slika u kompletu
2. Philips Sxxx i Conexant 28xxx (tako nekako)
3. 878 i 848
Ovo je redosled kvaliteta.
Nadam se da sam nekome pomogao.

mod edit: procitaj pravlinik. postoji tema za male oglase, tamo mozes da objavis obrisani deo.

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 02.12.2007. u 21:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Koji TV Tjuner da kupim?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10184 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.