Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je u redu sa dve baze?

[es] :: PHP :: Da li je u redu sa dve baze?

[ Pregleda: 1788 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zgas

Član broj: 74613
Poruke: 334
213.137.123.*

Sajt: odbrojavanje.com


Profil

icon Da li je u redu sa dve baze?12.10.2007. u 19:42 - pre 201 meseci
U vezi sa projektovanjem baze i njenim koristenje u PHP skriptu me interesuje:

Da li se preporucuje da se u jednom skriptu operise samo sa jednom bazom podataka MySQL-a ili moze i vise? Karakter operacija je takav da imam potrebu da vrsim jedan queri koji bi pozivao podatke iz dve razlicite baze. Doslo je do takvog slucaja jer mi se cini da mi je previse tabela u jednoj bazi pa sam hteo da ih razdvojim u dve, jer se inace i odnose na razlicite stvari. Da li u vezi sa takvim querijem postoje problematicne stvari koje treba predvideti.

Posebno me ovo interesuje jer se pri radu sa MSQL bazom pre querija uvek konektuje na odredjune bazu, pa ne znam da li to stvara probleme. Da li je ovo neophodno ili se u samom queriju moze postaviti iz koje je tabele baza (baza.tabela), i da li ovakav nacin komplikuje nekako stvari ili mozda usporava proces... ?

Molim za strucan savet.
Aukcije, www.Odbrojavanje.com
Aukcija može biti osvojena jeftino - za 30 sekundi a 6 dinara!
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
79.101.216.*



+25 Profil

icon Re: Da li je u redu sa dve baze?05.06.2008. u 02:07 - pre 193 meseci
- Bazi nece smetati sto imas vise tabela u jednoj bazi
- Svakako da ce pozivanje iz dve baze ,ako su sa razlicitog servera, biti sporije,ali u milisekundama ,sto je zanemarljivo i neprimetno u zavisnosti koliko redova ima i kakve upite pises. Ako su baze na istom serveru mozes odraditi ono sto si napisao i nema neke razlike.
- Na pocetku skripta se konektujes, prilkom zavrsetka strane,PHP zatvara konekciju ako je ti ne zatvoris. Izmedju se ne konektuje prilikom svakog upita, jer bi to oduzelo vreme u zavisnoti od konekcije prema serveru gde je baza.
- Jedini nacin na koji mozes usporis bazu jeste da pises neoptimizovane upite. Npr. za bazu preko 100.000 redova upit na vise tabela prirodnim spajanjem oduzima uzasno mnogo vremena, dok ugnjezdeni upit radi par puta brze.

Ukoliko radis nesto profesionalno i brines za brzinu baze i tome slicno -> Oracle.

P.S. Mislim da bi ova tema trebala da se prebaci u Baze Podataka

I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
79.101.150.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Da li je u redu sa dve baze?05.06.2008. u 06:50 - pre 193 meseci
Ako radiš sa dve baze, da bi izbegao probleme, obrati pažnju na drugi parametar funkcije mysql_query(). Preporučujem ti da ga koristiš kako bi uvek znao kojoj bazi se obraćaš
Ovaj parametar imaju još neke mysql_ funkcije pa preporučujem da ga što češće koristiš.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Da li je u redu sa dve baze?

[ Pregleda: 1788 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.