Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao Java programera u Srbiji

[es] :: Vodič za posao :: Posao Java programera u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 50297 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vvule
Simonida Puhalo
Beograd

Član broj: 133334
Poruke: 16
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji24.10.2007. u 09:17 - pre 201 meseci
Nego momci, tj vi od preko bare, a i vi iz Evrope, a sto se vas 10, npr ili manje ne dogovori, pa lepo sa svim vasim iskustvom i kontaktima ne dodjete lepo ovde i napravite firmu. Ne treba pasivno razmisljati, sa takvim postupkom postigli bi par lepih i korisnih stvari!

1. Vratili bi ste se u vasu zemlju i ne bi morali da gledate mediokritete od 250 kg na ulici svaki dan!
2. Ovde se sa platom programera moze bolje i kvalitetnije ziveti nego u USA. Pod kvalitetom ne podrazumevam samo puku gomilu kesa.
3. U nekoj buducnosti mogli bi da zaposlite jos mladih ljudi, koji onda ne bi ni morali napolje da idu, a naravno sa vecom zaposljenjoscu porasle bi i plate programerima.
4. Udovoljili bi ste verenici.

Amerika je ionako gotova za 10 - 20 godina tako da vam se ni ne isplati da ostajete. Mislite da ce moci da se vozaju sa kolima od 2000 kubika za 40 din pol litri benzina jos dugo.

Pozdrav svima i ajte svi polako nazad!

 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji24.10.2007. u 10:00 - pre 201 meseci
Citat:
vvule: 2. Ovde se sa platom programera moze bolje i kvalitetnije ziveti nego u USA. Pod kvalitetom ne podrazumevam samo puku gomilu kesa.

Tačno, treba pomenuti i sledeće kvalitete koje Srbija nudi, a trulom zapadu nedostaju:

Sigurnost, pre svega lična, zatim ekonomska i politička.
Kvalitetno zdravstvo i obrazovanje, npr. bolnice u kojima radi grejanje i škole u kojima popovi ne maltretiraju decu.
Dobro rešen saobraćaj, bez gužvi na ulicama i trotoari bez parkiranih automobila.
Kvalitetna infrastruktura, putevi, železnica, dostupan i jeftin internet, dok se mi ovde na zapadu mučimo sa dvojnicima i dialup-om.
Ulice bez đubreta, reke bez potrovane ribe.

Hvala, vvule, gde nam je pamet bila kad smo odlazili...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji24.10.2007. u 10:16 - pre 201 meseci
Ja ipak mislim da je covek bio ironican ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji24.10.2007. u 11:03 - pre 201 meseci
Ups. :)
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji24.10.2007. u 12:10 - pre 201 meseci
@jablane
Ostavi taj sarkazam u toj zemlji gde si,mozes malo i njima da prodajes m za b.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji24.10.2007. u 13:04 - pre 201 meseci
Prosvetli nas.
 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
*.amis.net.

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji24.10.2007. u 13:21 - pre 201 meseci
mene živo interesuje da li je imamo ovakav
rečnik i na poslu u odnosu sa kolegama
kakav imamo na ovom forumu
bilo van ili unutar zemlje

eminentni srpski forum za IT tehnologiju
huh...
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.ms.com.



+2 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji24.10.2007. u 13:49 - pre 201 meseci
Ja sam se danas prepirao sa amerikancima da mi smeta sto na trenutnom projektu kod ovoga klijenta nemam standardnu kocku nego mi je napravljen prostor gdje radim od zidova drugih kocki i tako da se coskovi preklapaju pod uglom od 45 stepeni. Imali smo 2 sata raspravu o tome. Ja im normalno objasnjavam da poslije 8 radnih sati izmedju zidova koji se sklapaju pod 45 stepeni, meni smeta kad dodjem kuci i udjem u kockastu prostoriju.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji24.10.2007. u 13:55 - pre 201 meseci
Nema ti druge nego da kod kuće dodaš jedan pregradni zid dijagonalno... :D
 
Odgovor na temu

vvule
Simonida Puhalo
Beograd

Član broj: 133334
Poruke: 16
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji24.10.2007. u 21:38 - pre 201 meseci
Tačno, treba pomenuti i sledeće kvalitete koje Srbija nudi, a trulom zapadu nedostaju:

Sigurnost, pre svega lična, zatim ekonomska i politička.
Kvalitetno zdravstvo i obrazovanje, npr. bolnice u kojima radi grejanje i škole u kojima popovi ne maltretiraju decu.
Dobro rešen saobraćaj, bez gužvi na ulicama i trotoari bez parkiranih automobila.
Kvalitetna infrastruktura, putevi, železnica, dostupan i jeftin internet, dok se mi ovde na zapadu mučimo sa dvojnicima i dialup-om.
Ulice bez đubreta, reke bez potrovane ribe.

Hvala, vvule, gde nam je pamet bila kad smo odlazili...
--------------------------------------------------------------------------------

Prvo nisam spominjao Cesku (o Cehinjama sve najbolje, al su nase bolje, :-) ) nego Ameriku.

Sto se tice licne bezbednosti - ma svako ko malo prati desavanja u Americi nasmejace se na ovu tezu! Pa oni imaju vise licnog oruzja po glavi stanovnika od Crnogoraca sa sredine 19 veka!
Dalje ekonomska bezbednost, malo je off topic, ali i to ce uskoro biti dovedeno u pitanje! Dolar ide dole, nafta gore, ma cela ekonomija im zavisi od uzasno jeftine cene benzina, evo da zamolim ljude iz USA da napisu koliko je litar benzina, ja kad sam racunao bilo je nesto oko 40 din/litri. Sta mislis zasto ratuju po Iraku? Kada IRan napravi A - bombu, a hoce, ... ma nije ni bitno,... da parafraziram otporase GOTOVI SU!
Sto se tice zdravstvenog samo pogledaj film onog lika sto pljuje Busa na sva usta ne mogu sada ni da mu se setim imena
A Saobracaj,.. pa guzve na ulicama su i nastale u Americi! Toga ima svude, a ovde se stvari popravljaju! Pogotovo ova stvar sa parkiranim automobilima.
A to sto rade katolicki popovi po Americi, za njih je Pahomije cedan!
Ja ne znam odakle tebi tako sarkastican mind set, ali mora da si se nesto opasno smorio tu u Ceskoj! Posto sam poreklom iz Zapadne Slavonije gde Ceha ima gomila, (cak mi baba ima dvojcu komsija) ja te razumem! Vecih smaraca nema ispod kugle nebeske, pa valjda su zato bile i popularne eskurzije nase omladine 60 -ih i 70-ih godina u Cesku! Evo recimo jedan poucan primer, jedan caletov prijatelj je iz fazona ostavio oglas u nekim Ceskim novinam kao satro moj cale trazi devojku za zenidbu, u roku od mesec dana primio je 50 pisama sa sve slikama (Neki bi danas rekli CV). Jedino sto im valja je pivo!
Na pomatku samo da ti pozelim uspesan rad i puno srece!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji24.10.2007. u 21:50 - pre 201 meseci
Jedno pitanje,

A koliko si ti vremena proveo u Americi? I u kojim tacno mestima?

Posto veci koncentrat gluposti nisam cuo skoro i moze doci samo od nekog ko nogom krocio nije u USA. Amerika je zemlja sa najvecim brojem (55%) skolovanih imigranata - dakle, od 100 skolovanih strucnjaka sa visokim obrazovanjem koji emigriraju svake godine, njih 55 zavrsi u USA - verovatno su svi ti ljudi budaletine pa ih treba prosvetliti ovakvim kafanskim pricama o toj zemlji, nemaju pojma ljudi samo treba da pitaju nekog iz Srbije, oni sve znaju.

Manite se ljudi tih crtanih filmova o USA, to je bilo popularno u Srbiji vec vise decenija (od cuvene pesme "Amerika i Engleska bice zemlja proleterska" pa je to evoluiralo o pricama o skorom raspadu EU i propasti USA, itd...) - prica je o poslu Java Programera U SRBIJI - koga interesuje posao Java programera u USA neka slobodno otvori novu temu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vvule
Simonida Puhalo
Beograd

Član broj: 133334
Poruke: 16
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji25.10.2007. u 08:19 - pre 201 meseci
Imam dosta rodjaka u Americi, i proveo sam jako dosta vremena u istoj. I to od Dalasa, Las Vegasa, pa sve do Pensilvanie. Ono sto pricam nisu kafanske price vec utemeljene cinjenice, izaberi jednu za koju smatras da nije tacna pa da vidimo sta tu nije tacno! Nazalost mit o tzv "Americkom snu" jos uvek izdrzava, ja ne znam kako. Ono sto je istina je da, pogotovo u IT sektoru, sanse za rad, licno usavrsavanjei sl, su tek mozda nesto malo bolje u Americi nego u ostalim zemljama, i to ako imas srece pa se zaposlis u nekoj jacoj firmi. Medjutim, ono sto je specificnost IT posla, je s obzirom na internet, da covek moze da radi gde god hoce za bilo kog poslodavca (outsourcing). Tj moze da bira gde ce da zivi. Ja licno ne bih ziveo u Americi ni za platu od 20 000 $ Kao prvo ne bih morao da pricam idiot friendly - engleskim jezikom svakog bozjeg dana, i to sa lovom opsednutim mediokritetima od 200 kila!
Nadam se da ce makar 20 % onoga sto se prica za IT park u Indjiji biti istinito, pa tek onda nece imati razloga da se ide u United Shit of America, jer ce covek moci da radi u IBM - u, Microsoftu,... i ovde ako ima takve ambicije.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji25.10.2007. u 09:58 - pre 201 meseci
Citat:
Tj moze da bira gde ce da zivi. Ja licno ne bih ziveo u Americi ni za platu od 20 000 $ Kao prvo ne bih morao da pricam idiot friendly - engleskim jezikom svakog bozjeg dana, i to sa lovom opsednutim mediokritetima od 200 kila!


To sto ti ne bi hteo da zivis je potpuno irelevantno - poenta price je da:

1. U Americi u svakom vecem gradu je uredjenost i cistoca ulica N puta veca od Srbije, o automobilima na "trotoarima" da ne pricamo
2. Zdravstveno osiguranje za svakog ko ima normalan posao je isto N puta bolje od Srbije sa bolnicama u kojima neces da umres ili da te doktor posalje na njegovu "privatnu kliniku"
3. Popovi? Ja ne znam gde si ti ziveo u USA, verovatno u nekim selendrama posto ja popove nisam vidjao zaista (mada, pomenuo si Pensilvaniju, sto dosta toga objasnjava)
4. Zivotna sigurnost je daleko veca - sanse da nadjes posao i ako ga izgubis u USA su ogromne
5. Zivotni standard je daleko veci
6. Socijalni zivot je daleko bogatiji - ako zivis u sredinama koje su ovde od interesa, dakle Silikonska Dolina, NYC, Seattle, Boston... mislim, o cemu mi pricamo, pogledaj "Time Out" u NYC-u i uporedi ga sa kulturnim desavanjima u Srbiji - tamo se za jedan dan desi vise event-ova od Srbije cele godine

Svi fakti govore protiv tih kafanskih prica o USA - to sto ti ne volis Amerikance ocigledno je neka druga stvar i spada u domen licnog ukusa koji je subjektivna stvar, i ja ne volim Francuze a ni nacin zivota u Francuskoj - pa opet ne bih mogao da kazem da je Francuska lose mesto za zivot ili, jos ludje, da je Srbija perspektivnija zemlja od Francuske.

A te price o nafti i glupostima imaju jednu bazicnu falinku - koju mozes da shvatis tek kad malo vise provedes vremena u zivotu i radu sa "zapadnjacima" kako se to u Srbiji popularno kaze. Vidis, razlog zasto je, recimo, jedna Nemacka ustala iz pepela posle totalne destrukcije, ili jedna Amerika posle krize 30-tih je u tome sto postoji duga tradicija podsticanja nauke i razvoja u tim drustvima i gde su intelektualci najvredniji deo drustva i svoje znanje uvek prenosili novim generacijama i imali uticaj na razvoj tog istog drustva - zbog toga Kinezi jos dugo nece praviti Mercedes, ili izmisliti revolucionarni mikroprocesor, na primer. Treba malo vise vremena za to.

U nekim drugim sredinama su ljudi sa znanjem predmet podsmeha a katkad i raznih cistki i "slanja na polja/gulage/Sibire" (koliko je puta u 20-tom veku Srbija izvrsila totalni pomor svoje intelektualne elite?) - u tome je razlika, i zato ni USA a ni EU nece propasti "zbog goriva" kao sto mnogi prizeljkuju vec ce svojim znanjem preci na druge energetske izvore dok ce mnoge zemlje koje se oslanjaju na puko imanje nafte ispusiti kad ta nafta nestane osim par pametnih (tipa Kuvajt, Katar) koje su ukapirale da to nece trajati beskonacno.

Citat:

Nazalost mit o tzv "Americkom snu" jos uvek izdrzava, ja ne znam kako.


Vrlo prosto, zato sto nije mit. Ali, kao sto rekoh - onih 55 od 100 skolovanih ljudi su budale, treba da odu u srpsku kafanu da se raspitaju.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji25.10.2007. u 10:18 - pre 201 meseci
Ironičan, kažeš? :D

Vule, i ja lično ne trpim USA i ne bih išao tamo za 100 puta veću platu. Ali ne zavaravam sebe da je tamo život loš, a još manje da je u Srbiji dobar.
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.ms.com.



+2 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji25.10.2007. u 20:47 - pre 201 meseci
Pazi Ivane, ima dosta stvari u kojima se slazemo, ali moras da razumijes da dosta nasih ljudi koji su otisli u USA su dosli u starijim godinama, ne obrazovani ili i ako obrazovani sa ne znanjem Engleskog Jezika. To o cemu Vule prica je takodje donekle istina, ali surova istina mojih roditelja i ostalih emigranata koji su dosli u USA da njihova djeca (tj. ja i moja braca i ostali) ne bi patili u Srbiji od nemastine. Meni su se te price mojih roditelja gadile, u fazonu, vidis ti ove ljepote, imamo 16 automobila, vozimo dobra auta, itd... a ja njima... "Majko, oce, ma sta pricate, ovdje se samo radi... vi radite po 7 dana i slamate se u zeljezari, crncite ko crnci...), i onda odem na letovanje u Novi Sad, Beograd, na more u Crnu Goru ili Grcku, ponesem 4-5 hiljada dolara za par mejseci i provedem se kao car i ne zelim se vratiti u USA, ali pri tome ne razmisljajuci da mnogi ljudi ne zarade 4-5 hiljada dolara za godinu dana dole... tek sad nakon sto sam zavrsio 4godisnji faks i radim vec dugo u IT polju, i sada trenutno idem za Magistraturu koja kosta 30000 godisnje i koju moja firma placa da bih se usavrsavao, a ne ja iz svog dzepa, kad sam dobio Platu koja je u vrednosti veca od zajednicke plate mojih roditelja,iitd i stalno se povecava, kad imam takvo osiguranje da nista ne placam, a da mi je sve placeno od A-Z, i ostale stvari da sad ne nabrajam, iskreno ne bih mogao da se spustim na neki nivo gde ne mogu da zaradim sebi novca dovoljno da se osjecam i slobodno i da mogu da sebi prisutim stvari koje me interesuju u zivotu, a da ne pricam o tome da moram da u 26 godini zivota da trazim od roditelja kintu za izlaske, ili ne daj boze za neko putovanje. Zaradim, kupim kartu i letim ako mi se leti negdje...

Istina je takodje da mi Srbi uvijek imamo neku teoriju zavjere ili neke teorije kako ce biti smak svijeta ili kako ce Amerika se raspasti zbog toga sto se ne uvozi dovoljno piletine iz Kine, ili zato sto je ta ista piletina natrpana sa hemijskim preparatom od koga ce 2123 godine da svi oslijepimo, itd. Sad bas ljetos, kada sam bio u posjeti na mjesec dana i kada sam poceo da donekle zivim svoj zivot, kako sam ga i zamisljao i susreo sam dosta prijatelja iz Gimnazije i ljudi koji su skolovani i koji rade neke nazovimo poslove u kojima se ne zna ni ko pije ni ko placa, ljudi koji kukaju da moras da budes u nekoj stranci da bi mogao da negdje uhodas se, i na drugu stranu ljudi (dizelasi u moje vrijeme), djeca iz mafijaskih porodica koji danas rade u najuglednijim firmama u srbiji i imaju neke nenormalno dobre plate za te uslove koje ni jedan od ovih ostalih pacenika nikad nece dozivjeti da vidi sa bilo kakvim iskustvom i znanjem. Mislim da je lijepo otici dole, imam dosta rodbine i poznanika kojima sam uvijek napravio otvoren put i pomoc na neko vrijeme ako hoce da se prebace ovamo... Ako zamisljate kad dodjete u USA da ce te sjediti, nista ne raditi, i kad vam se dupe umori otici i provozati se u kabrio lamburginni i provozati se i karati najbolje ribice, onda se varate, jer ce te raditi kao sto se radi u svakoj naprednijoj zemlji u svijetu, a prednost je u tome sto se od ovoga rada moze pristojno zivjeti i svaka naredna generacija u tvojoj familiji ima laksi i jednostavniji zivot.

pozdrav svima...
 
Odgovor na temu

vvule
Simonida Puhalo
Beograd

Član broj: 133334
Poruke: 16
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji25.10.2007. u 20:55 - pre 201 meseci
@ Ivan Dimkovic

Samo da dodam tvoj poruci: gde N tezi 1

Ja ne znam kad si ti zadnji put bio ovde, al ja uopste ne zapazam da je ovde toliko prljavo, ako neko ima predrasude onda si to ti! Takodje otkad su uveli zone u Beogradu, a sada ce i u drugim mestima, nema ni parkiranja po trotoarima, i to je poprilicno lepo regulisano! Nazalost sto se tice doktora tu se delimicno slazem sa tobom, ali sistem koliko para toliko muzike vazi isto ovde kao i u Americi, ako hoces dobru uslugu, moras i da platis, a doktori su u Americi koliko ja znam pored advokata najplaceniji, pa i rade po svojim privatnim klinikama i nemaju potrebe pacijente da salju jer su oni ionako dosli kod njih,... I tu se stvari krecu polako napred, a popove nisam vidjao (osim mormona i kvekera u Pensilvaniji :-), zezam se) nego sam preko medija cuo ovde u Srbiji sta se radi,... i to nekoliko slucajeva, kud i kamo po coveku veca gustina nemilih dogadjaja vezana za crkvena lica! Sto se tice posla, mi ovde pricamo o IT sektoru, gde
se dosta lako se nalazi posao, i tesko se gubi, a kad ga izgubis lako nadjes drugi, doduse ovo nije slucaj u drugim sektorima nazalost, al mi smo temu poceli o programerima. Sto se tice pomora intelektualaca, to su jedino radili komunisti, iz svima dobro poznatih razloga, ciji vodja nije ni bio Srbin, tako da o tome,...
Evo danas citam da 70 % ljudi na svetu ne voli Amerikance, tako da to izlazi iz domena subjektivnog osecaja!
Kinezi nece ni morati da proizvode Mercedes(u smislu da ga oni projektuju i prave, mada i to ce uskoro jer nece sigurno dovlaciti strucnjake iz Nemacke), vec ce Mercedes doci kod njih zbog manje razmazene i jeftinije radne snage! Ovde Mercedes sluzi vise kao metafora, naime samo pogledajte gde se proizvodi vecina racunarskih proizvoda, cuvena deklaracija Made in PRC, :-).
Sto se tice alternativnih goriva, znas kad ce Ameri da predju na njih - nikad i to iz jednog prostog razloga, pa u vlasti su ljudi koji rade za naftni lobi (tj da se ne izrazavam eufemisticki, primaju mito od kompanija koje uvoze i preradjuju naftu,pa i njegova kretenska ekselencija Dzordz Bus je neki naftni magnat)a i da predju morace doci do opsteg pada privredne aktivnosti jer nece biti dovoljno goriva iz tih tzv obnovljivih izvora. Znas ti koliko treba kukuruza, soje,... da bi se Americko trziste snabdevalo ovoliko kolicinom goriva koliko sada trosi? Pa kad bi se toliko zasadilo vise ne bi bilo mesta za psenicu,...... Tj ne bi imali leba da jedemo! Mislim jedino ako ne predju na hladnu fuziju, :-). Ovo nisu kafanske reci, i ono sto cu ti reci je MARK MY WORDS.

E da i da dodam, sto se tice "socijalnog zivota", mani predstave, koncerte,... i ostale sto ti kazes event - ove,(mada evo vidim dolazi nam Joe Cooker ovih dana) kad si zadnji put sa ortacima pravio rostilj zezali se malo, otisli u neku diskoteku/kafic/kafanu, mislim sve ono sto se radi sa prijalteljima/bracom/kumovima - :-).Pa onda pokupili neke devojke, koje nece bas isto vece da ti daju nego se kao malo femkaju,... Kad ti je zadnji put dosla rodbina u goste, kad si zadnji put isao kod nekoga da te je docekao kao coveka,....
Nije sve u perfektnoj cistoti ulica, ulicama pod 90 stepeni circa,... striktnom voznom redu polaska vozova,...

Zakljucak:
Mlad visoko obrazovan covek u ovom slucaju programer, ima dobre sanse (ako nije sociopata) da zivi materijalno obezbedjen, siguran i srecan u dragoj nam Srbiji brale! Poruka onom koji je temu i zapoceo, dobro nam dosao, ima ovde posla za programere (Zasto se ogranicavati samo na Javu, kad je sve to u sustini isto), i sa platom koju bi dobio npr 900 e, moze sasvim lepo da se zivi, pricaces na maternjem jeziku, neces morati da strepis da li ce onaj iza tebe da uzme utoku i poubija celu zgradu jer mu je dosta ovog besmilsenog zivota,a i njegov guru mu je rekao to da uradi.(Doduse ima i ovde psihopata, ali mnoooooooooooogo manje nego u United Shit of America).
A vi sto ostajete, pocnite polako i Spanski da ucite, trebace vam!



[Ovu poruku je menjao vvule dana 25.10.2007. u 22:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.ms.com.



+2 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji25.10.2007. u 22:24 - pre 201 meseci
Kao sto sam rekao, Srbi su puni teorija o zavjerama. Ja sam zivio i u Novom SAdu i u BG, i pisem ti da sam se vracao i na po 6-7 mjeseci i sada sve manje i manje, jer mi je dosta tog balkanskog mentalizma, pricama o milionima i kako svako ko pomislja na ameriku zamislja da ce doci ovdje kao alkapone i opeljusiti zemlju za pola godine... Jadno... Nemam nista protiv ljudi koji zive u Srbiji, ja da imam kucu u Srbiji trenutno snalazio bih se maksimalno i ne bih dozvolio da zivim bjedno, ali sto se tice standarda, to ni u kom slucaju ne pokusavaj da poredis sa Americkim. Sledeci put zaobidji sela i ljude koji rade od jutra do sutra da bi otplatili ogromne kuce (vile) i 12 mercedesa, javi se jednom obicnom akademskom gradjanu, vidi sta ja zovem zivotom, pa mi reci da tako nesto mozes da dozivis u Srbiji. :)
 
Odgovor na temu

web4you
Prijedor

Član broj: 139147
Poruke: 10
*.teol.net.



Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji27.10.2007. u 21:26 - pre 200 meseci
Citat:
Doduse ima i ovde psihopata, ali mnoooooooooooogo manje nego u United Shit of America


Znam da je off topic ali vecu glupost u zivotu nisam cuo. Iako u USA zaista ima ludaka koji ulecu u npr. skole i ubijaju redom, ti ludaci se ipak pohvataju i zatvore. Kod nas se ludaci smjeste u fotelje npr. generalske, proglase se herojima a u stvari su ubice. Da zakljucim: broj ludaka po glavi stanovnika je neuporedivo veci na prostoru bivse Jugoslavije nego u USA. Dokaz? 1991-1995, na zalost i sramotu svih nas...

Usput, radim kao programer u Republici Srpskoj i ne mislim ici u USA, ali mi ne pada na pamet tvrditi da je ovdje zivot bolji ili sigurniji. To jednostavno nije tacno.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji29.10.2007. u 22:01 - pre 200 meseci
Vule prijatelju,

ovako nekako ide jedno moje malo iskustvo sa Srbijom (ovih novijih vremena, onu staru znam ali od pre mnogo godina).

Nekim sticajem okolnosti (stariji clan sire porodice je preziveo tezak srcani udar sa teskim posledicama, pa ga je trebalo
smestiti u bolnicu i organizovati mnogo toga) pre skoro godinu dana se obretem u Beogradu, gde sam rodjen, odrastao i
znam gomilu raje (koja je sada mahom na vrlo jakim mestima - bitno za kasniji deo price).

Posto spadam u onu ekipu koju si pomenuo (koji mogu da rade odakle god hoce), pokusao sam da aranziram radni ambijent
za neka tri meseca, sto je podrazumevalo naravno, uvodjenje brzog interneta.

Elem, neka tri dana po dolasku, posto sam se izljubio sa rodbinom, casicama rakije i sa burekom, lepo spakujem svog oca u
taxi, i krenemo da munjevito obavimo sve sto treba da bi nam uveli kablovski TV a sa njime i kablovski internet. Jer, vremena
nemam, klijenti cekaju, posao mora da ide, bez obzira gde sam. Odemo lepo u ofis u Kralja Petra, i lepo porazgovaramo o detaljima,
objasnimo sta nam treba, cale lepo da sve identifikacije koje trebaju. Kad moze da bude gotovo ?

- 15 dana za procenu tehnickih mogucnosti.

- ???? Cekajte, znamo sigurno da obe zgrade do nas imaju vase instalacije, tako da sigurno ne treba 15 dana.

- Zalim, takva je procedura.

Hebi ga, srecom kod supruginih vec imaju uveden kablovski internet, tako da mogu da pricekam tih 15 dana.

Prodje 15, 16, 18 dana. Pozovem ih da pitam dokle su stigli. "Molim vas, ne morate da nas proveravate, mi cemo vas zvati
kad nesto saznamo konkretnije" - glasom i intonacijom kojim se ljudi obicno salju u materinu.

Dignem polako ruke od cele price, odsetam do Neobee-ja i dobijem ADSL (ovde cu da stanem, jer tek tu ima prica da cujes).

Uglavnom, kad je doslo vreme da uplatim novu kvotu za suprugin racun, prosetam do SBB ofisa da to obavim i iskoristim
priliku da ih pitam dokle su stigli sa procenom tehnickih mogucnosti.

- Pa zar vas jos niko nije zvao ? Pre deset dana (sto mu dodje 25 dana od podnetog zahteva) su procenili da imate mogucnost.

- Ne, nije me niko zvao. U redu, posto ima mogucnosti, sta sada treba da se uradi ?

- Treba da uplatite XYZ dinara (secam se, ekvivalenat od oko 100 evra, 150 USD tada) i da sacekate minimum 45 dana.

Ovim slepcima znaci treba da poverim svojih 150 USD na beskamatno cuvanje na metar i po dana, i da se time kvalifikujem za
kockanje sa dobijenim kvalitetom i sa vremenom za koje ce se smilovati da mi uvedu nesto sto sam se zatrcao da im platim
unapred ???.

FYI - Ameriku ne pokrece benzin nego vreme koje postuju iznad svega.

Tu sam mirno udahnuo vazduh i pomislio na zmajeve koji ti u truloj USA za pola dana uvedu a) cable TV, b) cable internet, c)
VOIP phone service i pritom ti naglase (uz neki 'sorry' prizvuk) da se instalacija placa 25 USD. Pritom ih ne mrzi da se popnu na
banderu, zarone u podrum, i sve drugo sto treba.

Lepo sam se zahvalio i rekao da cu sigurno doci neki dan kasnije, i odgegam napolje. U trenutku kad sam izasao napolje, navrsio
se prvi od tri meseca koje sam planirao da provedem i za koje sam imao mnogo dobrih planova.

Posto nisam u Beograd dosao direktno sa Marsa u svojoj 40-i-kojoj godini, znam da to ide mnogo brze, samo uz odgovarajuce
podmazivanje bitnih srafova. U redu, platice se, samo mi nije jasno, zasto lepo srpski ne kazu koliko kosta ta usluga kad ti se zuri ?

Da li cak i kad hoces da platis koliko god traze moras da budes maltretiran ???

Da dovrsim pricu o Neobee-ju.

Zasto sam osvanuo kod njih ?

Zato sto su jedini koji su davali Ethernet modem na koji moze da se nakaci router. Svi drugi su me silovali sa USB modemom.
(..."Zasto insistirate na router-u ?"...). Najbolji su bili ipak momci na koje su me uputili koji su u svojoj standardnoj ponudi imali
2-Wire modeme sa ethernet prikljuckom, ali za koje nisu imali ispravljace ??? Jbt, dobili su first-class modem iz daleke Kalifornije, a
nemogu da nadju par ljudi da im skocka napajanje, ili da ga jednostavno kupe na kilo od Kineza ???

Odprilike je sve radilo, medjutim do tacke kad su primetili da me nema (skoknuo sam nazad na dve nedelje da obavim neke formalnosti),
i kad su me prekacili na /dev/null ili neki drugi ekvivalenat crne rupe.

Srecna okolnost je sto na bitnim mestima po Telekom-u i drugde imam raju iz generacije, koja je jednim telefonskim pozivom mogla da
resi apsolutno svaki problem sa instalacijama. Ujedno, ta sitnica je bila i izvor beskrajne zabave zbog ogromnog broja uhvacenih lazi.

Elem, objasnjenje zasto mi odjedamput ne radi ADSL modem - "Telekom je na vasoj lokaciji zamenio instalacije, pa su nasi modemi sada
nekompatibilni" - dok sam na liniji, cale obrce prijatelje u Telekomu i saznaje da ta prica nema veze sa zivotom. Zamolim tog prijatelja da ih
pozove, sto je on i uradio, posle cega zovem ja ponovo. Pocinje Cirque Du Soleil - trostruki salto unazad, uz besprekorno prizemljenje,
posle kojeg sleduje parterna gimnastika sa uvijanjima tipa kisne gliste na suvom trotoaru - kompletno druga prica zasto su nastali problemi,
...
i kroz 20 minuta sve je u najboljem redu. Modem je cudesno proradio, dobra vila je prosla preko instalacija, osujetila kletvu zlog Telekoma,
vratila prikljucke natrag u prvobitno stanje.... Moram da priznam da su, bez obzira na sve momci simpaticni, prijatni u ophodjenu, ima ih koji
hoce da pomognu.

Uzevsi sve u obzir, svakodnevna praksa u bazicnim uslugama i servisima vezanim za tehnologiju je jedno tesko majmunisanje, sitno potkradanje,
i ostalo iz hohstaplerskog repertoara, koje energiju nekoga ko pokusa da se instalira i zaprimi neumitno ubija i obara na nistavilo.

Iako je boravak bio jedno ogromno punjenje baterija (susret sa gomilom raje, prijatelja, rodjaka, komsija,...i to na duze, bez trke), u poslovnom
smislu, boravak u Srbiji je jos uvek avantura koja nema gotovo nikakvog smisla.


 
Odgovor na temu

Nuklearni Vojvoda
-

Član broj: 2046
Poruke: 211
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji29.10.2007. u 22:07 - pre 200 meseci
Malo ste odmakli od teme pa reko da vas vratim.
Ucim javu vec neko vreme i tek sad se smatram potpunim pocetnikom. Znam da napravim tek neke sitnice, ali i sa GUI. Sta mislite, da li imam sanse, cak i ako uspem da naucim i napravim svoju neku manju aplikaciju zbog toga sto imam samo vise obrazovanje i vec 30 godina? Zanima me sta mislite o tome... Pozdrav i hvala unapred.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Posao Java programera u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 50297 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.