Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Freelance Tutorial

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618102 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
95.180.35.*

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.07.2013. u 12:13 - pre 130 meseci
Ja odbijam takve poslove sa "Skillset does not match".

Koliko vidim, kada odbiješ sa tim razlogom, ne opada ti pokazatelj za dostupnost.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.07.2013. u 12:34 - pre 130 meseci
>
Obavezno moras odgovoriti jer ako ignoriras, pada ti rating. Ja ne radim
ovo Skillset does not match jer to znaci da nisi strucnjak za to za sto
te pozvao. Nikada ne znas biljezi li taj klijent kod sebe koga je pozvao
pa te mozda nece ubuduce pozvati.

Ja obicno saram. Nekome odgovorim a nekoga odbijam. Ima u Help dijelu
sitea nakon koliko odbijanja ti oni promijene status u unavailable. Pa
samo pazi da to ne predjes.
...
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
95.180.35.*

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.07.2013. u 12:45 - pre 130 meseci
Pa naravno da ću da odgovorim sa skillset does not match ako je on mene pozvao da biddujem, a ja sam stručan za skroz levu oblast. Npr. ja radim admin support, web-site management i sl, a on je mene pozvao da biddujem za Sales Executive?!?
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.07.2013. u 12:49 - pre 130 meseci
Citat:
virtualVoid:
>
Obavezno moras odgovoriti jer ako ignoriras, pada ti rating. Ja ne radim
ovo Skillset does not match jer to znaci da nisi strucnjak za to za sto
te pozvao. Nikada ne znas biljezi li taj klijent kod sebe koga je pozvao
pa te mozda nece ubuduce pozvati.

Ja obicno saram. Nekome odgovorim a nekoga odbijam. Ima u Help dijelu
sitea nakon koliko odbijanja ti oni promijene status u unavailable. Pa
samo pazi da to ne predjes.


Tražio sam i nisam našao.
Znači bilo kako bilo gubiš negde.
dare023
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.07.2013. u 13:21 - pre 130 meseci
>
Slazem se. Samo nisam govorio za tebe ;). Tip je pitao sta raditi kada
dobije ponudu u svom skillsetu i kako tada pametno odbiti.

http://help.elance.com/entries...-How-do-I-set-my-availability-

Mislim da je bitan response rate. A ako puno decline-as, da te to nece
postaviti kao unavailable.

Ali sjecam se da je pisalo negdje da ce te automatski postaviti na
unavailable samo ne mogu sada naci gdje je to.
...
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.07.2013. u 16:58 - pre 130 meseci
ja imam jedno pitanje sto se tice odbijanja moje ponude na elance-u. U pitanju je posao za pravljenje prezentacije u powerpoint-u, u oglasu pise da treba da se napravi 5 prezentacija po 15-16 slajdova, poslodavac mi daje temu i materijal, onaj ko dobije posao samo slozi. ja sam proteklih 9 godina pravio prezentacije za sebe i za drugove u osnovnoj i srednjoj skoli, tako da smatram da imam iskustva, a imam i polozen ECDL u kom je pored ostalog i powerpoint. e sada kazem ja kako imam 9 godina iskustva u radu sa powerpoint-om, i imam polozen ECDL, i poslodavac me odbije sa obrazlozenjem: "Bid did not provide sufficient information". Da li neko moze da mi pomogne za ubuduce, jer ovo nije prvi put da me neko odbije za ovakvim banalnim razlogom, sta da napisem, da bi ovaj razmislio da li da me zaposli, jer ja vise ne znam sta da radim. imam diplomu, i iskustvo, a opet dobijem odgovor sa ovako glupim obrazlozenjem, i jos vaznije pitanje, da li sme da me odbije sa ovakvim obrazlozenjem, ako stvarno u oglasu nije trazeno nesto vise?

u napred hvala.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.07.2013. u 17:46 - pre 130 meseci
>
Kao prvo, on smije sto hoce :). Ako ti se ne svidja, napusti Elance.
Tako oni razmisljaju.

Ali hajde da ne budem grub. Mene ovako odbijaju klijenti koje ja smatram
neozbiljnim. Oni obicno hoce odmah da im se kaze fiksna cijena za
projekt u kojem kazu 5 detalja i ja ih pitam da mi posalju vise detalja,
a oni me odbiju. Drugi tipovi klijenata su oni koji hoce da te prevare
pa traze da im uradis kakav sample dzabica i ja se na to oglusim, a oni
me odbiju. Nemoj se previse sekirati oko ovoga.

E sad, par puta ni meni nije bilo jasno sto su me odbili pa sam ih
pitao. Elance dozvoljava da uradis update ponude i kada te klijenti
odbiju. Fino im reci da imas veoma mnogo iskustva, da si ekpert u PP ali
da nemas iskustva s Elance. Zavrsi recenicu ovako "Kindly let me know
why did you decline my offer without contating me? If I did not provide
enough information, I apologize and I will provide them if you tell me
what you need from me. If you declined me for some other reason, kindly
let me know what was the reason so that I do not make such mistake with
future clients". Mislim da si shvatio sta pise.

Ako te odbije opet, onda je tip prevarant. Meni su rekli zasto su me
odbili kada sam ih ovako upitao. Pokusaj s drugima ovako i vjerujem da
ce ti neko reci zasto te je odbio.

A takodjer Indijci ovako isto odbijaju jer im se ne da pisati da traze
local contractor. Ali gdje ces raditi s indijcima :).

Na kraju, mozda je ovo samo lijenost. Kada tip odbija puno biddera, onda
obicno klikne ono sto mu je najlakse. Kazem mozda... Ali pitaj u svakom
slucaju.
...
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.07.2013. u 18:06 - pre 130 meseci
Meni je Elance jako zanimljiv jer sam prve poslove tamo dobio kao drugi ili čak treći koga su angažovali.
Ja se čak i ne obazirem na te razloge za odbijanje, ali mislim da najčešće odbijaju zbog cene, jer što bi uzeo tebe kad im neki indijac prodaje brda i doline za $20 ? I onda im ljubazno zatraže pare unapred "jer to je samo $20" i nema ih više. Na freelancer.com je to mnoogo izraženije. Tako da, teraj svoju priču i budi korektan ako te poslodavac kontaktira, kad ga neko zezne doći će sam.
Tako je meni krenulo, doduše ne ubijam se od posla, ali je krenulo.
To ako nije prevarant, što kaže kolega iznad, naravno.
dare023
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.07.2013. u 18:10 - pre 130 meseci
Hvala mnogo na odgovoru?
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.07.2013. u 18:43 - pre 130 meseci
Citat:
milos 2:
ja imam jedno pitanje sto se tice odbijanja moje ponude na elance-u. U pitanju je posao za pravljenje prezentacije u powerpoint-u, u oglasu pise da treba da se napravi 5 prezentacija po 15-16 slajdova, poslodavac mi daje temu i materijal, onaj ko dobije posao samo slozi. ja sam proteklih 9 godina pravio prezentacije za sebe i za drugove u osnovnoj i srednjoj skoli, tako da smatram da imam iskustva, a imam i polozen ECDL u kom je pored ostalog i powerpoint. e sada kazem ja kako imam 9 godina iskustva u radu sa powerpoint-om, i imam polozen ECDL, i poslodavac me odbije sa obrazlozenjem: "Bid did not provide sufficient information". Da li neko moze da mi pomogne za ubuduce, jer ovo nije prvi put da me neko odbije za ovakvim banalnim razlogom, sta da napisem, da bi ovaj razmislio da li da me zaposli, jer ja vise ne znam sta da radim. imam diplomu, i iskustvo, a opet dobijem odgovor sa ovako glupim obrazlozenjem, i jos vaznije pitanje, da li sme da me odbije sa ovakvim obrazlozenjem, ako stvarno u oglasu nije trazeno nesto vise?

u napred hvala.


1. Budi drzak. Bidovi koji pocinju sa "Dear mister..." ti sigurno nece proci.
2. U bidu budi kratak, do 5-6 recenica. Stavi u attachment 2 tvoja starija rada, 3 bi bilo previse.
3. Nikako ne salji genericki tekst, to se lako namirise i niko to ne voli. Napisi tekst koji zaista ima veze sa poslom, nikom nije stalo do diplome.

Meni ovo prolazi kao od sale, od 10 bidova 4 dobijam ako se drzim ovoga. Doduse, ovo vazi samo kod ozbiljnih klijenata sa visokim procentom dodeljenih poslova i potrosenih najmanje $5000.
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Freelance Tutorial10.08.2013. u 11:22 - pre 130 meseci
Ima li neko iskustva sa ovom karticom?

Posle nekog vremena sam se ulogovao na Skrill i koliko vidim novac ne moze da se povuce bez ove kartice?
U balance stoji 0 iako ima sredstva na racunu tj. total balance. Kada sam kliknu da porucim karticu, skinuli su mi tih 10 eura za istu iako nisam kliknuo na send money dugme vec se vratio na pocetnu stranicu.

 
Odgovor na temu

draggix

Član broj: 269727
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Freelance Tutorial10.08.2013. u 19:11 - pre 130 meseci
Ne izgleda lose ova nova kartica. Jel uzeo neko?
Bas poceo payoneer da dere u poslednje vreme.
 
Odgovor na temu

Kurt2
SCG

Član broj: 79835
Poruke: 153
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 156109951


+9 Profil

icon Re: Freelance Tutorial10.08.2013. u 20:03 - pre 130 meseci
A po čemu vidiš da dere?
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial10.08.2013. u 21:44 - pre 130 meseci
Moj savjet: Bjezi od Skrilla sto dalje.

Nema gore firme na netu. Da ne kazem o podrsci koja ti se javi nakon 10 dana, a kad su u krivu, onda se i ne jave. Ja sam zadnje pola godine bio primoran koristiti Skrill i dobio sam 100 sijedi zbog njih, vecih mizerija u zivotu nisam vidio. Gledaju svaki moguci nacin da te oderu. Primera radi: meni je Skrill u USD. I ja fino otvorim USD racun u banci i posaljem jednu sumu na skrill da platim contractore. A onda skrill fino moje dolare pretvori u EUR, pa onda u USD i klepne mi $100 provizije na transakciju od $1500. Ja im napisao complaint ima mjesec dana, i ne javljaju se.

Payoneer je najprofesionalnija firma s kojom sam ikada radio. Nekoliko puta su mi obracunali neke takse zbog greske u sistemu, ja uradim complaint, oni mi za 5 dana vrate novac. I jos takvih 100 sitnica.

To da deru, pa nije bas istina. Kada uracunas sve troskove koje imas s njima, nikada ne predje 3%. To je stvarno mizerno. Iz iskustva ti govorim, nitko te nece manje derati. Cak i da mozemo imati PayPal karticu, bilo bi ti isto. Jedino je paypal jeftiniji kada na kraju mjeseca sve pare posalju na racun (toga nema u srbiji jos), al te pare trebas cekati 30-40 dana prije nego ti on dozvoli da ih povuces. Na kraju, payoneer je najjeftinije rjesenje za nase kraje i kaput.

...
 
Odgovor na temu

draggix

Član broj: 269727
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Freelance Tutorial10.08.2013. u 22:30 - pre 130 meseci
Zasto? Ja sam bas bio zadovoljan skrill-om tj moneybookers-om proslih godina kada sam povlacio na bankovni.
MB(skrill) nalog u evrima, bankovni u evrima.
Lepo mi promene dolare u eure po odlicnom kursu i posalju na racun vec za 2-3 dana.
Payoneer u poslednje vreme zakida prilikom konverzije.
Rekao bih da je prosle godine bio bolji.
Npr. za kupovinu u prodavnici kurs su obracunali 82.6, u menjacnici je bio 84,5. Znam da je prosle godine za kupovinu njihov kurs bio povoljniji od onog po menjacnicama.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial11.08.2013. u 03:01 - pre 130 meseci
Citat:
virtualVoid:
Payoneer je najprofesionalnija firma s kojom sam ikada radio. Nekoliko puta su mi obracunali neke takse zbog greske u sistemu, ja uradim complaint, oni mi za 5 dana vrate novac. I jos takvih 100 sitnica.

Nisu losi, podrska im nije losa, al nije ni zlatna bas... spori su prilicno, uglavnom po par dana cekam i odgovori su glupi ponekad, pa onda moras jos jedan mail da pises i pojasnjavas, a ako postavis vise od 3 pitanja (i to vidno odvojena), oni ce ti smuljati neki odgovor i odgovoriti na dva maksimalno a ostala ignorisati...

No, ni Payoneer nije zlatan kao kompanija. Imaju neke delove ugovora koji im omogucavaju da rade sta hoce i kad hoce. Evo sad su skoro uveli zabranu da se prima novac preko Private Load stranice, tj. Load Card servisa, ukoliko ONI PROCENE da je bilo previse privatnih uplata preko tog servisa a premalo uplata preko freelance (partnerskog) sajta (tj. povlacanje sredstava sa Elance, oDesk, itd. racuna).

• Zasto mi je onemogucena Load Card usluga, popizdelo mi par klijenata koji 'oce da mi uplate pare, a ne mogu to da urade, kaze im Vas sajt da je ova usluga blokirana za ovu karticu? Zasto je to tako? - prvo nema odgovora, posle sledeceg maila, rekose:
"Imate Terms of Service, tamo sve pise i mi imamo pravo na to."
• Pa ok, al' sto jbt? Ja ocu da vam dam pare, da zaradite na provizijama, konverzijama, odrzavanju, cuda, ludila... zar necete pare??? Please recite, sto ste mi blokirali private loads? -
"Vi ste u odredjenom periodu primali previse privatnih uplata, a premalo uplata imali sa partnerskog sajta preko koga ste otvorili karticu."
• Na pitanje sta je "previse uplata" -
nemaju tacan odgovor, vec kazu: "Kad mi procenimo da je to previse, onda blokiramo Load Card uslugu."
• Na pitanje koji je to vremenski period koji se posmatra? - kazu:
"To cemo mi proceniti."
• OK, al' koji je to broj, procenat, neki hint dajte bar? Koji je to "broj upata", koji je to "odredjeni vremenski period"?? -
"Ne postoji broj, to procenjuje nasa sluzba."
• Pa kako da znam koliko mi treba uplata sa freelance sajta, da bi mi ponovo radila Private Load usluga? -
"To cemo mi videti i ponovo vam omoguciti tu uslugu."
• Pa kako cu JA to znati? Nije valjda da moram da probavam svako malo da li radi...? -
nema odgovora
• Ako ja karticu otvorim direktno preko vas, na vasem sajtu, a ne preko partnerskog sajta, tada necu imati ovo ogranicenje, jer ne postoji ta radnja "povlacenje sa partnerskog sajta", jel?. -
"Mi nismo karticu pravili sa namerom da je pretezno koristite za privatne uplate preko Load Card servisa, vec za povlacenje zarade sa partnerskih sajtova."
• Pa OK, al' sta se desava ako to uradim i otvorim karticu preko vas direktno? -
"Vi ne mozete imati dve kartice."
• Pa OK, al' recimo da nemam sada ovu trenutno i da prvi put otvaram Payoneer karticu, sta se tada desava? Tada nema partnera kojeg moramo da ispostujemo, pa cete mi dozvoliti da primam lovu i da vam placam provizije i mesecno odrzavanje, jel? -
nema odgovora

...I tako, desetak mailova natezanja, pojasnjavanja i trazenja tacnog odgovora, ali slaba vajda... Mogu kad 'oce da blokiraju privatne uplate, tj. Load Card uslugu bez obrazlozenja, tj. sa obrazlozenjem da je previse private uplate izvrseno u odnosu na povlacenje para sa partnerskog sajta.







Da li je jos neko imao ovaj problem da su mu blokirali Private Loads na Load Card stranici?



- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial11.08.2013. u 10:14 - pre 130 meseci
Ja sam imao, do duse sam pocetnik, i do pre nekog vremena skrill nije davao kartice van evropske unije, pa mi je jedina mogucnost bila payoneer kartica, ili da cekam 3 dana da mi skrill prebaci pare na racun. Cim sam otvorio karticu, otvorio sam je na moje ime i hteo na nju da prebacim pare sa druge kartice, koja nije na moje ime, i od domace banke je, nema veze sa net-om, bar da pokrijem troskove pravljenja kartice, i naisao na to da je usluga za moju karticu ukinuta, odnosno da je ukinuta za ovu vrstu kartice.

Ali, nisi ti otvorio karticu preko elance-a, ili odesk-a, ti si otisao na njihov sajt, napravio karticu, i samo linkovao racun koji ti je otvoren na payoneer-u, isto kao sto mozes da linkujes nalog na skrill-u ili paypal-u. Ali zar nije po pravilima freelance sajtova, da usluge koje su narucene preko njih, preko njih i moraju da se plate, pa ih ti seli gde hoces?
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial11.08.2013. u 13:13 - pre 130 meseci
@mr.ako Problem je sto si otvorio karticu preko freelance sajta. znaci ti bi htio i povlastene uvjete poslovanja i neogranicen private load :D. Ako ces imati vise private loada, onda o+ugasi ovu pa otvori novu karticu.

ko placa fees na transakciju - ti ili klijent? ako placa klijent, otvori paypal pa na njega nakaci svoju US private bank account od payoneera. tada ce ti uzeti samo 2% provizije payoneer, a paypal nece nista jer povlacis na americki bank account. Ili otvori na zenu, majku, oca, brata novu karticu. pa kada dobijes ovu novu, ugasi staru - tako neces imati vakuum period bez kartice.

Opet kazem, s njima samo pozitivna iskustva. Vec su mi nekoliko puta vracali novac a to nisam nigdje dozivio. Skrill - katastrofa.
...
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial11.08.2013. u 14:16 - pre 130 meseci
Ali cekajte, meni nikada nije bilo ni omoguceno da primam privatne uplate, a otisao sam samo na indeks stranicu preko sajta elance.com, da li neko moze da mi kaze kako oni znaju odakle sam ja saznao za njih, i ako moze neko da mi kaze slicnu kompaniju osim skrill-a, jer mislim da je 10€ za izradu kartice mnogo + takse na svaku transakciju.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial11.08.2013. u 18:40 - pre 130 meseci
Citat:
milos 2:
Ali, nisi ti otvorio karticu preko elance-a, ili odesk-a, ti si otisao na njihov sajt, napravio karticu, i samo linkovao racun koji ti je otvoren na payoneer-u, isto kao sto mozes da linkujes nalog na skrill-u ili paypal-u. Ali zar nije po pravilima freelance sajtova, da usluge koje su narucene preko njih, preko njih i moraju da se plate, pa ih ti seli gde hoces?

Ne, ja sam otvorio karticu preko Elance-a, i usluge naplacene preko njih povlacim na karticu. Sve je to OK.
Nije OK, da se pojavljuju neki novi uslovi i nepoznate u citav sistem. Da su odmah naveli da private load moze, ako imas $xxx mesecno, onda OK. Nego ovako... "dok oni ne odluce". Pa jebite se i vi i vas nacin poslovanja gde uslovi nisu definisani...





Citat:
virtualVoid:
@mr.ako Problem je sto si otvorio karticu preko freelance sajta. znaci ti bi htio i povlastene uvjete poslovanja i neogranicen private load :D. Ako ces imati vise private loada, onda o+ugasi ovu pa otvori novu karticu.
...
Ili otvori na zenu, majku, oca, brata novu karticu. pa kada dobijes ovu novu, ugasi staru - tako neces imati vakuum period bez kartice.

OK, ja jasem otvorio preko freelance sajta, e sad da li su to "povlasteni uslovi" ili ne je vec druga diskusija... ali ne vidim sto ne bih imao "neogranicen" private load?? Jel negde pisalo da je ogranicen kad sam otvarao? Jel negde bio istaknut threshold koji ne smem preci sa private load tokom godine/meseca/nedelje?

Ja ne znam 'ocu li imati vise private load ili ne, jer je pitanje kakve cu klijente imati u buducnosti i da li cu i dalje raditi sa svojim stalnim klijentima, tako da ne znam 'oce li toga biti vise ili ne... Zato sam ih i pitao sve ono gore, da bi znao da planiram - al' problem je sto ni oni ne znaju! :D Sve se svodi na "To cemo mi proceniti." Pa jebite se vi i vasa procena.

Evo ovo sto sam napisao iznad vec:
• Ako ja karticu otvorim direktno preko vas, na vasem sajtu, a ne preko partnerskog sajta, tada necu imati ovo ogranicenje, jer ne postoji ta radnja "povlacenje sa partnerskog sajta", jel?
"Mi nismo karticu pravili sa namerom da je pretezno koristite za privatne uplate preko Load Card servisa, vec za povlacenje zarade sa partnerskih sajtova."

Sto znaci da i kad je otvoris preko njih direktno, to ti ne garantuje da se uslovi nece promeniti ili da ce "oni proceniti" kako treba da bude...


Inace, nisam ja bez kartice, imam drugu neku staru, a povlacio sam i kod drugara jednog, ali me nervira ovakav nacin poslovanja gde uslovi nisu definisani i menjaju se pravila u toku utakmice... A ja ispadam neozbiljan kod klijenata.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618102 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.