Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Freelance Tutorial

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618427 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ognjeni
Argentina

Član broj: 138776
Poruke: 84



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.07.2013. u 12:33 - pre 131 meseci
evo, jos jedan otkazan posao . Covek uzeo fajlove i pobegao . cancelovao posao i to je to..sad cu definitivno biti banovan.

kasno sam video da nema rejting majmun, 0 payed projects. sam sam sebe za*ebao

p.s. da ne bude sad glupe price zasto si slao fajlove itd, logo projekat je bio + web development u cekanju ( navlakusa ocigledno)..hi rez .png mu je ocigledno bio dovoljan
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.07.2013. u 12:40 - pre 131 meseci
Pa zasto si cancel project umjesto "mark project as complete"?

Evo pitat cu i ja customer sluzbu u kojem slucaju se ovo dogadja. Imam dobar rejting kod njih. Kada sam ih zadnji put pitao da nam pojasnje zasto klijentu mogu uvijek uraditi transaction cancellation i nakon sto smo pare povukli sa elance, ubrzo je elance uveo da to klijenti vise ne mogu raditi.

osim toga srbija je sada u povlastenoj kategoriji elance korisnika i cisto sumnjam da bi tako nesto uradili iz vedra neba. vidjet cemo...
...
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.07.2013. u 12:46 - pre 131 meseci
Jos nesto, jesi li mozda prihvatio sugestiju klijenta i radio van Elancea? Ovo mi vise slici kao razlog za ban.
...
 
Odgovor na temu

ognjeni
Argentina

Član broj: 138776
Poruke: 84



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.07.2013. u 12:48 - pre 131 meseci
pa nisam ja cancelovao, ovo mi je bila poslednja sansa da ne budem banovan. Poslednji projekat koji sam prihvatio pre suspenzije i koji je bio aktivan . Odradio sam zaista fantastican logo, pregrst verzija..lik zadovoljan , pravi dogovor za sledeci projekat itd itd..sve po planu kako treba.

Danas se dogovorili da se cujemo za websajt a sinoc sam mu poslao hi rez png pre source filova . i bam , jutros vidim cancelovao posao i nestao.

a posto sam suspendovan vec nemam pravo ni file dispute da posaljem, nista.

*ebeni sajt i njihova sluzba

p.s. ne, nikada mi nijedan klijent nije pisao da radimo van elance i vec rekoh da sam pricao sa korisnickom sluzbom i da su mi naveli razlog suspenzije koji sam vec spomenuo.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.07.2013. u 12:55 - pre 131 meseci
Citat:
ognjeni: pa nisam ja cancelovao, ovo mi je bila poslednja sansa da ne budem banovan. Poslednji projekat koji sam prihvatio pre suspenzije i koji je bio aktivan . Odradio sam zaista fantastican logo, pregrst verzija..lik zadovoljan , pravi dogovor za sledeci projekat itd itd..sve po planu kako treba.

Danas se dogovorili da se cujemo za websajt a sinoc sam mu poslao hi rez png pre source filova . i bam , jutros vidim cancelovao posao i nestao.

a posto sam suspendovan vec nemam pravo ni file dispute da posaljem, nista.

*ebeni sajt i njihova sluzba

p.s. ne, nikada mi nijedan klijent nije pisao da radimo van elance i vec rekoh da sam pricao sa korisnickom sluzbom i da su mi naveli razlog suspenzije koji sam vec spomenuo.


Ja imam predobre utiske o ovoj customer service. Stovise mislim da su vise na strani nas nego klijenata. Napravi novi ticket, opisi svoje vidjenje stvari, reci im kako si gradio reputaciju i da ti kazu zasto si banovan. Mene su par puta brisali iz svoje search liste jer mi ili ime ili neka slika nije valjala, ali sve bi se to rijesilo za par dana.

Doista vjerujem da ce ti pomoci ako nisi uradio nesto veliko tipa prihvatao poslove preko njih pa ih radio van elancea. To ti nece oprostiti.

A pade mi na pamet, ako vec vidis da nista ne pomaze, predlozi im da si spreman platiti kaznu (fee ili penalty) u dolarima da te otkljucaju. Mozda upali i prodjes sa $250 kaznom.
...
 
Odgovor na temu

ognjeni
Argentina

Član broj: 138776
Poruke: 84



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.07.2013. u 13:27 - pre 131 meseci
prvi put cujem ovo za penalty..jesi vec cuo nekog za tako nesto ili ti je sad palo iz glave :D

 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.07.2013. u 13:35 - pre 131 meseci
>
Palo mi na pamet sada. Opet kazem ako ti account toliko vrijedi, pokusaj
i ovo. Mozda se polakome pa ti udare neku kaznu i vrate ti account.
Nemas sta izgubit
...
 
Odgovor na temu

ognjeni
Argentina

Član broj: 138776
Poruke: 84



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.07.2013. u 13:45 - pre 131 meseci
malo je reci da mi znaci sobzirom da mi je to osnovni izvor prihoda. Odesk,freelance itd su katastrofa...svi ocekuju da radis po 1$ po satu . Ali iskreno ne verujem vise..proslo je vec 10-15 dana .


da li uopste neko zna da li je moguce da se napravi novi profil ikako ? bice mi potrebni meseci i meseci da vratim bar priblizno cene koje sam izgradio i reputaciju
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.07.2013. u 14:44 - pre 131 meseci
>
A sto ne bi mogao novi profil? Probaj s nove IP. Ne gledaju oni tako
striktno kao odesk je li se logiras s iste IP ili iste domene. Imas li
emailove klijenata s kojima radis? Nadam se da si to uzeo. Ili skype.
Kontaktiraj ih i reci im sta ti se desilo. Reci im da nastavite radit i
da ce platiti 8.75% manje jer nece morati placati elanceu postotak.

Ako nrapravis novi account i elance te opet banuje znaci da prate tvoj
ip. Kupi jeftini vpn i kaci se iz amerike na elance.

Al na kraju, nema veze koliko je dana proslo. Kontaktiraj korisnicku
sluzbu ako ti nisi nimalo kriv.
...
 
Odgovor na temu

ognjeni
Argentina

Član broj: 138776
Poruke: 84



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.07.2013. u 14:59 - pre 131 meseci
ma nadao sam se da cu zavrsiti ovaj logo projekat i nadolazeci nepostojeci web dev i onda da opet pokusam sa korisnickom sluzbom..sad vise nema smisla, naravno pokusacu ali eto tesko.

Da, imam stare sve klijente na skype i email..ali to mi ne znaci puno u smislu napretka. Jer ne mogu starim klijentima povecati i lupati cene i napredovati u tom smislu....Ne mogu traziti nove i bolje klijente bez elance.

da...verovatno ne prate ip..ali sigurno necu moci svoje ime da stavim i sliku...moracu i kreditnu da promenim.

Gledam sad na google pretrazi, pun je net zalbi na elance i nacin rada.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.07.2013. u 15:01 - pre 131 meseci
>
Al nisi nam rekao jesi li te to klijent naveo da radis van elancea? :))
i ti jos ostavio trag u message roomu. :))
...
 
Odgovor na temu

ognjeni
Argentina

Član broj: 138776
Poruke: 84



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.07.2013. u 15:11 - pre 131 meseci
vec sam ti rekao pre par poruka da nisam, nisam lud da tako nesto napisem na workroomu a i nikad bas,apsolutno nijednom licno nisam ja predlozio klijentu da radim mimo sajta.


konkretno su mi napisali u mailu jasno i glasno da je zbog cancel projekata.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.07.2013. u 15:29 - pre 131 meseci
>
Koliko si imao zavrsenih a koliko cancel projekata?
...
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.07.2013. u 19:16 - pre 131 meseci
Ok, upoznali smo se sa realnim zivotom na ovakvim mestima. Ima toga dosta da se procita po netu. Ali je sada malo kasno. To se treba raditi malo pre ...

Za one novije korisnike, da skrenemo paznju na 3 pattern-a vidjena u ovoj prici ...

- Uradi se posao do kraja i u tom trenutku umesto placenje preko sajta, posao se kanceluje a lova ode direktno. U domacoj terminologiji - " biti zaobidjen ". Verovatno najteza uvreda u poslu ... Procedura se ne prepoznaje po broju kancelovanja koliko po trenutku kada se odradi i saobracaju izmedju zadovoljnih stranaka neposredno pre toga.

- Kolega frilanser koji ti je cesce uzeo posao ili obara cenu je zasluzio odgovarajuci tretman. Prijavis se kao poslodavac i das mu neki posao. Onda ga izmaltretiras, ne platis ga i das mu bas losu ocenu. Ako ti se bas zamerio, prijavis ga da ti trazio pare direktno. Ovi sa sajta nemaju ozbiljan dokaz pa to i ne spominju, ali mu dadu neki razlog tipa ... nisi zalio ikebanu! I sutnu ga. Da, znaju da ce opet doci i dobro dosao je dok se lepo ponasa (placa).

- Ovakvi napadi se izvode sihrono sa vise naloga. Posto znas da je pod pritiskom, oce da se dokaze, sve manje pazi i igra na sve ili nista i pomognes mu da to bude - nista. Uzgred ti zavrsi jos koji posao za dzabe ....

Znaci - slobodno trziste !
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
95.180.35.*

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial02.07.2013. u 09:13 - pre 131 meseci
Uff, ako sam te ja skapirao šta si hteo da kažeš ovde...
 
Odgovor na temu

Kurt2
SCG

Član broj: 79835
Poruke: 153
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 156109951


+9 Profil

icon Re: Freelance Tutorial02.07.2013. u 09:34 - pre 131 meseci
Ja sam skapirao :) samo baš treba neko da bude đubre da bi zaslužio takvu odmazdu.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial02.07.2013. u 13:26 - pre 131 meseci
Ne djubre, nego i manijak :D. Zamisli koliko ti treba vremena da osmislis posao, pa novi account, pa... Osim toga nije mi jasno kako nekome moze biti krivo ako mu kolega uzima posao tako sto obara cijenu. Takvi koji rade buzasta sami propadnu jer ih jednostavnu pojede posao, a para nigdje. Nije bas ovo realno osim ako se ne radi o osveti na licnoj osnovi. ali i za ovo ima rjesenje. kada ti posao krene, aktiviras kompaniju napravis nalog za PHP, nalog za NET, nalog za XY, pa posao odradjujes preko tog specijaliziranog naloga. Ako ti neko srusi jeting na jednom, lako uskoci drugi jer malo koji klijent moze skuziti na strucnjak za mssql, ne moze uraditi posao za mysql ;). Jednom me je neko pitao zasto imati vise naloga. Pa evo jednog razloga.

Pitao sam korisnicku sluzbu kada baniraju nekoga zbog cancel projekata, i evo sta su mi rekli:
Citat:
Cancelling a large percentage of awarded jobs is a different story, as Clients depend on Freelancers to honor their commitments when accepting a job. Most Clients have deadlines for their work, and the time used by a Freelancer who subsequently leaves the job unfinished could significantly impact the Clients work and prevent Clients from meeting their own deadlines. After such a negative experience, these Clients may be less likely to hire Elance service providers, impacting Freelancers such as yourself. There is an expectation that Cancellations will be rare.

We appreciate your cooperation and understanding.

Znaci nikada Cancel, nego uvijek Mark as Complete, pa i neka je $0. Mislim da si ti upao u ovaj nedozvoljeni postotak pa je moguce da su te kaznili ni kriva ni duzna.

Ja bih ih ipak pitao i objasnio svaki projekt zasto je cancelovan, tj ako mozes pristupiti accountu. ako ne, otvori novi i kreni iz pocetka. vec s 3-4 uradjena posla doci ces do levela 7, i onda si opet na konju.
...
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Freelance Tutorial02.07.2013. u 14:40 - pre 131 meseci
Citat:
virtualVoid:
Ja bih ih ipak pitao i objasnio svaki projekt zasto je cancelovan, tj ako mozes pristupiti accountu. ako ne, otvori novi i kreni iz pocetka. vec s 3-4 uradjena posla doci ces do levela 7, i onda si opet na konju.


Mali offtopic: meni je trenutno level 10 sto bas i ne deluje tako impresivno. Nije bas da me nesto potresa jer ionako ne dobijam kvalitetne invitation-e ali koliki bi level trebao da bude posle 3-4 godine rada?
 
Odgovor na temu

Kurt2
SCG

Član broj: 79835
Poruke: 153
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 156109951


+9 Profil

icon Re: Freelance Tutorial02.07.2013. u 15:12 - pre 131 meseci
Meni nije baš najjasnije kako taj leveling radi, ali mislim da je bitan i kontinuitet, odnosno, ako ne radiš, gubiš poene.
Ja sam isto na level 10, radim od novembra.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial02.07.2013. u 15:31 - pre 131 meseci
Ta logika je veoma cuvana tajna, ali eto imam neke insajderske informacije. Racuna se milijun parametara:
- broj projekata dobivenih
- broj projekata u roku zavrsenih
- uspjesna naplata
- pozitivan feedback
- kontinuitet dobivanja poslova
- poseban bonus za nove clanove (zato oni brzo izbiju na prvu stranicu i skoci im level)
- kupovina usluga od elancea (jesi li free ili paid clan)
- bidas li ispod cijene (negativni bodovi)
- cancel projekta (negativni bodovi)

Bas je puno parametara i mislim da ih ima jos.

Sto se tice levela, mislim da pojedinac ne moze ici i opstati iznad levela 9 ili 10 barem kada se radi o kodiranju jer takvi projekti traju duze. ovi sto rade grafiku i sitne projekte lakse drze ovaj level.

One velike levele iznad 10 imaju samo firme jer vam za to treba veliki obrtni moment. Ja sam znao jedan mjesec skociti cijeli level, a iduc pasti cijeli level. A kad ste u pocetku, vec s prvim poslom skocite na level 4 i ispod njega ne mozete pasti.

Ali na kraju, klijenti veoma malo gledaju level. Gledaju da imate odlican feedback i ocjenu iznad 4.5 (neki kazu iznad 3.5) te da vas klijenti nisu naruzili. Al na kraju najvaznija je vasa prica i cijena i turn around.


...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618427 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.